Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 06:23

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 30 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Kılıçdaroğlu'nu tehdit.
İletiTarih: 19 Ağu 2017, 18:47 
Banlanmış Üye

Vah frollo bari sen söyleme bunları. Avrupa türkiyeye ne verdi yıllarca bir düşün hele.. Türkiyeye bir şey vermediği gibi bir çöp bile satın almakta direndi. Alman şirketlerinin geçmişte ve hala daha sarf malzemelerini Türkiye piyasasından alamyıp da bir kalemi bile Alman ortaklı şirketlerden ithal ettiğini bilmiyormusunuz? Avrupa bize sadece kural ve kanun dayatmaktan başka ne yaptı ha?

Türkiye bugün sannayisinin temellerini Rusya , Arabistan ve çinden sağlamaktadır. Hatta geçmişte zerzevat karşılığında Türkiyeye PETKİMi kuranlar da Rusya ve Çindir. Neden Rusların domatesi alıp almaması her yıl büyük bir sorun oluyor hiç düşünmediniz mi?
Arapların her yil turizm ve diğer emlak gelirlerini Türkiyeye akıttığını bilmiyormusunuz..
Peki ya Avrupa ne yapıyor ? Laf , laf , laf.. İnsan hakları ve demokrasi satmaya çalışıyor ama için bir açıyoruz ki terör ve fitne odakları çıkıyor...

Avrupanın Türkiyeye hibe ettiği bir sanayi kuruluşu var mı? Bizi pazar olarak görüp de geri kalmamız için elinden gelen herşeyi yapıyorlar. Bunun neresi dmokrasi

Açıklarmısınız?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Ağu 2017, 20:29 
Onursal Üye

Alıntı:
Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı ile ilgili iddialar, kasıtlı olarak CHP'liler tarafından kamuoyu gündemine getirilerek, bu süreç üzerinden bir mağduriyet algısı yaratılmak isteniyor olabilir.

Bu durup dururken CHP liler tarafından açılmadı, yazının başında belirttiğim gibi Tayyip Erdoğan'ın açık tehditi ortada. Sonra yandaş basının talimat almışcasına saldırısı, televizyonlarda CHP-PKK-D-HKPC-FETÖ işbirliğini işleyen güya delikler ortada.
Ben şahsen Tayyip Erdoğan'ın özellikle MİT tırları davasının uzantısı olarak Kılıçdaroğlunun tutuklanması ile ilgili bir talimat vereceğini sanmıyorum. Kılıçlaroğlu bu sebeple tutuklanırsa MİT TIRLARI meselesi Dünya medyasının hoparlörüne bağlanıverir. Bunun hangi sonuçları doğuracağı şimdiden kestirilemez ama Tayyip Erdoğan'ın bu riskli alana bodoslama gireceğini sanmıyorum.MİT tırları meselesi iktidarın korktuğu kadar hatta bundan biraz daha ciddi bir meseledir. Hükümetin uzun süre (hatta bir çoklarına göre hala bile) IŞİD'e yardım yataklık yaptığı, petrolünü satarak finansman sağladığı, lojistik destek verdiği, yaralı militanlarını tedavi ettiği, eylem aralarında konuk edip ağırladığına ilişkin iddialar artarak devam ediyor. Avrupa Türkiye ilişkileri bozuldukça insanlarında kurumlarında bu iddialara inanma, yaşanan bir takım ilişkileri bu iddialara uygun yorumlama eğilimi artıyor.
İktidar yetkililerinin geçmişte IŞİD için sarfettikleri olumlu sözler de iddiaların inanılırlık ölçüsünü artırıyor.
Şüphesizki ülke içerisinde IŞİD lilere ilişkin ciddi bir operasyonun yapılmamış olması, gözaltına alınanların ise anlaşılmaz sebeplerle serbest bırakılması ve diğer terörist olarak tanımlanan gruplardan farklı muameleye tabi tutulmaları, örneğin dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun IŞİD teröristlerinin tamamının listesi elimizde lakin teröristler eylem yapmadıkça bir şey yapamıyoruz demesi. İKTİDAR-IŞİD ilişkisini herkes için kuşkulu bir alana taşımaktadır.
Daha genel olarak bakarsak, AKP ile IŞİD in siyasetlerinin aynı siyasal referanslara sahip olması (IŞİD iSLAM ŞERİATINA DAYALI TEOKRATİK BİR REJİM İÇİN SAVAŞTIĞINI SÖYLÜYOR, AYNI HEDEFİN AKP İÇİN DE İDEOLOJİK BİR HEDEF OLDUĞU ARTIK İNKAR EDİLEMEZ BİÇİMDE ORTADA) bu konuda ileri sürülen her türlü iddiayı''olabilirlik eksenine'' taşıyor. İnsanlarda aynı hedefe yürüyen siyasal yapıların işbirliği yapmaları(yapmış olmaları) şaşırtıcı gelmiyor. AKP li meclis başkanının LAİKLİK İSTEYEN KENDİNE BAŞKA ÜLKE ARASIN sözü, ''laiklik isteyenler bu ülkede yaşayamayacak'' tan başka bir anlama gelebilir mi? Peki bu sözü Tayyip Erdoğan dan habersiz söyleme ihtimali var mı? Yada öyleyse bile bu söz nedeniyle Tayyip Erdoğan veya perti tarafından uyarıldı mı?
Yani demem oki iktidarın derdi demokratikleşmek değil ki demokrasi sorunlarına çare bulsun.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Ağu 2017, 16:12 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

sabit,

Ak Parti iktidarının Suriye politikasına ilişkin eleştirilebilecek bir çok konu olabilir ama IŞİD'e yardım yapıldığı iddiaları bütünüyle, gerek yurt içi, gerek ise yurt dışındaki Ak Parti muhaliflerinin dezenformasyonudur.
Ak Parti, IŞİD'e değil, Esad karşıtı meşru Suriye muhalefetini oluşturan unsurlara yönelik insani yardımlarda bulunmuştur.
Ancak Suriye muhalefeti, sadece Esad karşıtlığı noktasında bir çatı altında toplanabilen ve çok farklı eğilimler taşıyan örgütleri bünyesinde barındırıyordu.
Bu yapının içinde kimi fundamental dinsel örgütlerde kendisine yer bulabiliyordu.
Ne yazık ki söz konusu muhalefet, bu köktenci eğilimleri bünyesinden uzaklaştırma ve demokratik bir düzlemde Esad diktatörlüğüne karşı bir alternatif muhalefet odağı haline gelemedi.
Ak Parti'nin bu noktada Suriye muhalefeti üzerindeki etkisi vasıtası ile bu köktenci eğilimlerin tasfiyesi noktasında daha fazla insiyatif kullanması gerekiyordu.
Aynı şekilde Suriye'de ki Bayırbucak türkmenlerinin desteklenmeside, etnik bölücülüğe, Suriye Devleti'nin ulus devlet misyonuna ve üstün Arap kimliği üzerine inşa edilen ulusal bütünlüğüne zarar verebileceği için hatalıydı.
Yani Ak Parti iktidarının, Suriye politikasına ilişkin pek çok eleştiri getirilebilir ama IŞİD'e destek verildiği yönündeki savların hiç bir inandırıcı delili ve dayanağı bulunmamaktadır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Ağu 2017, 19:01 
Onursal Üye

Frollo, içinde bulunulan koşullarda sürdürülen inkar politikası anlaşılabilir bir durumdur. Yanlışın bir kısmını kabul ederek bütüne ait suçlamalardan kurtulma yolu da, çok bilinen ve zaman zaman netice veren bir savunma biçimidir. Bu nedenle AKP yandaşı olarak olayı değerlendirme hatta yönlendirme biçimini ve maksadını anlıyorum.
Ancak çağımız, sıradan yalanların artık eskisi gibi kolay söylenebildiği bir çağ değil. Artık dünyanın en büyük arşivi neredeyse herkesin klavyesinin ucuna bağlı halde. Bu nedenle bir şey söylerken bu müthiş arşive göz atmanı ve ona göre konuşmanı tavsiye ederim.
Bu cihazı kullanma konusunda bir sorunun olmadığını varsayarak senin için binlerce örneği buraya taşımayı luzumsuz görürüm.
IŞİD tarafından kuşatılmış halde bulunan konsolosluk görevlisi telefonda Ahmet Davutoğlu'na ''Ne yapacağız?'' diye soruyor. Ahmet Davutoğlu ise cevaben, ''Bir şey yapmanıza gerek yok IŞİD bizim düşmanımız değil'' diyor.
IŞİD militanlarının düzenli olarak hastanede tedavi edildiklerine ilişkin bir soruya dönemin Sağlık Bakanı biz hasta ayıramayız bu bizim hekimlik yeminimize aykırıdır diye cevap veriyor. (Kendi vatandaşına ücretsiz bakmayan devlet hekimlik yeminini sahtekarca burada payanda yapıyor)
Sınırımızdan geçecek IŞİD militanlarına müdahale edilmemesi hatta yardımcı olunması ile ilgili içişleri talimatı hala internette dolaşıyor ve henüz yalanlanmadı.
İstersen binlerce örnek verebilirim ama internete bak beni yorma. Hoş bunları en az benim kadar hatta daha fazla bildiğinden şüphem yok ama diğer okuyucularda okusun.
Kaldıki senin açıklamanı dikkatli okuyan biride bu suçu itiraf ettiğini açıkça görür, muhalefetin içerisinde IŞİD ve benzeri unsurların yer aldığını ve iktidarın bunlara yanlış Suriye politikası nedeniyle yardım ettiğini yazmışsın. İşin bundan sonrası suçun niteliği değil niceliği.
Kimse kendi kusurunu kendi mazeretine dönüştüremez, hukuk genel olarak bunu ''Kimse kendi kusurundan yararlanamaz'' diye ilkeleştirmiştir. Yani ben IŞİD ve benzerlerine kendi suriye politikam yanlış olduğu için yardım ettim diyemez. Suriye politikasının yanlış olması iradeye dahil bir unsurdur dışsal bir unsur ya da etki değil. Yani bu kadar saçma hukuka uygunkuk sebebi olmaz.
Frollo ta başından beri söylediğim şey, bu işlerin yalanla, dolanla olmayacağıdır. AKP nin beni yaptıklarından çok ireti eden kısmı sürekli milleti eşek yerine koyarak yalan söylemesidir.
Bu örnekten bizde bıktık ama, Goebbels bu işin öğretisini yazmış ve sizin yalanlar ve servis ediliş biçimleri bu öğretiye çok uygun.
Goebbels diyor ki, yalanınız ortaya çıktığında ve hiç bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ispat edildiğinde dahi aynı yalanı daha çok ve daha yüksek sesle söylemeye devam edeceksiniz. AKP çok açık zeka sorunlarına rağmen bu öğretiyi Goebbels'e rahmet okutacak kadar iyi kavramış görünüyor. Sanrım yalan öğretisi ile fıtratları uyum halinde yani belkide Goebbels'e ihtiyaçları yoktu.
Ben eminim herkesin AKP den köşe bucak kaçacağı, birbirini AKP lilikle suçlayacağı günler çok yakında. İnsanlık bu kadar yalanı daha fazla süre üzerinde taşıyamaz.
Bir an toplumun gerçeklik algısı değişmiş gibi gelebilir size ve bunu başardık naralarıyla kutlayabilirsiniz, ama gerçeğin ortaya çıkma gibi bir tarihsel alışkanlığı vardır. Ve haber vereyim ki vakit gelmiştir bundan sonrası yokuş aşağı. Sizde vakit varken kendinizi kurtarın. Sizi daha fazla utandıracak yalanın dolanın taşıyıcılığına son verin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Ağu 2017, 19:24 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Lafinizi bölmek istemem, sizler kadar süslü laf etmeyide bilmem o yüzden kisaca belirtmek istedigim bir nokta var. Delinin biri kuyuya bir tas atmis, kirk akilli cikaramamis. Kuyuya tas atan deli ISID in kurucusu ve kullanicisi olan ABD dir. Sizler ise kuyudaki tasa odaklandiginizdan, bir neticeye varmaniz imkansizdir, cunku onu atani görmezden gelmektesiniz, sucu tasta aramaktasiniz.

ABD PKK yi YPG adi altinda (Terört Örgütü olarak kabul ettigi ve aralarindaki bagi bildigi halde) Orduda bulunmayan silahlarla aciktan silahlandirirken ki sizi daha cok bunun ilgilendirmesi gerekir, burdada deliye ses cikmadigi gibi, Türkiyenin ISID e o dönem olan sessizligini tartismaktasiniz. Sartlar geregi Türkiye ISID e sessiz kalmis olabilir, ancak bu ona destek verdigi anlamina gelmez. ISID Musulu ele gecirirken hem ABD hem Irak Ordusuda buna seyirci kalmisti ve ses cikarmamisti. Türkiye icin asil tehdit PKK/YPG dir. ISID ABD nin kurdugu ve kullanma tarihi gecene dek kullanacagi bir mekanizmadir (bakiniz El Kaide ve diger adini unuttugumuz oyuncaklar).

ABD kuruldugu günden bu yana Kizilderili soykirimi ile baslayan cinayetlerini yeryuzune yaymis ve tüm dünyada yapmaktadir. Fazla söze gerek yok, is icinden cikilmadiginda laf cambazligina birakir yerini ve sarpa sarar. Hirsizin hicmi sucu yok?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Ağu 2017, 20:29 
Onursal Üye

Turbo, benim tartışırken konuya bağlılık gibi tuhaf bir alışkanlığım var.
Konu son derece güncel Cumhurbaşkanı Ana muhalefet partisi başkanını seni MİT TIRLARI davasıyla ilişkilendiririm diye tehdit ediyor. MİT tırları davasıda doğrudan IŞİD ile alakalı, yani konumuz bu.
Bu dünyanın en önemli konusu mudur?
Daha önemli bir konu yok mudur?
Diye düşünmeden açmışım konuyu bağışla, sizin gibi her zaman dünyanın en önemli konularını bilen ve sadece onlarla ilgili konuları konuşan yazan kişilerin bulunduğu bu forma benim davranışım yakışmadı gerçekten.
Geyiği bir kenara bırakırsak, biz burada mücerret bir konu üzerine nazariye üretmiyoruz aksine taraflarının Cumhurbaşkanı ve Ana muhalefet partisi genel başkanı olduğu son derece müşahhas ve güncel bir sorunu irdeliyoruz. Şüphesizki siz PKK/PYD sorununu daha önemli bulabilirsiniz ve bunda haklılık payınız da vardır. Ama o zaman yapılacak iş yeni bir konu başlığında bu konuyu tartışmaya açmaktır değil mi? Bence öyle yap biz de elimizden geldiğince aklımız yettiğince katkı verelim.
Bu arada, IŞİD'i ABD nin kurmuş olması (ki katılıyorum) ona yardım ve yataklık edenlerin işlediği suçun hukuki muhtevasını değiştirmez. Yani terör örgütünü ABD kurmuşsa ona yardım ve yataklık suç kapsamından çıkmaz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ağu 2017, 11:52 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Sevgili sabit,

Suriye meselesine ilişkin bir değerlendirmede bulunabilecek yeterli bilgiye sahip olmadığın için, söz konusu savaştaki cepheleşmeyi de tam olarak anlayamıyor ve yazılarında doğru bir şekilde anlatamıyorsun.
Öncelikle Suriye iç savaşında iki değil, üç cephe var ve bu cepheleşmede IŞİD, Esad karşıtı Suriye muhalefetinin yanında değil, karşısında yer alıyor.
Zaten savaşın başlangıcından beri IŞİD'in, Esad ile birlikte ÖSO'yu da hedef alan, onun kontrolündeki toprakları istila amacı güden pek çok terör saldırısı olmuştur.
Dolayısıyla IŞİD, Suriye muhalefetinin bir parçası olarak addedilemeyeceği gibi, onun üzerinden Suriye muhalefetinin ve ona destek veren Ak Parti iktidarının demokratik meşruiyetide sorgulanamaz.
Benim de ÖSO bünyesindeki kimi radikal unsurlar derken dikkat çekmek istediğim örgüt, IŞİD değil, kimi köktenci ve demokratik hassasiyetlere sahip olmayan güruhlardır.
Bunların ÖSO bünyesinden tasfiye edilmesi ya da en azından modern dünyanın değerlerine uygunluk arz edecek şekilde yeniden şekillendirilmeleri gerekirdi.
Fakat bunda gereken kararlılık gösterilmediği için, başarılı da olunamadı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ağu 2017, 13:01 
Onursal Üye

Frollo,
Yine yönlendirici cümlelerle yazıya başlamışsın. Suriyedeki cepheleri bütün ayrıntısıyla izah etmemem onu bilmediğimden değil konuştuğumuz konuya göre luzum görmediğimden, istersen bütün cepheleri, alt bileşenleri, dinamikleri, meşruiyetleri, referans değerleri üzerinden uzun uzadıya tartışalım. Bu ayrıntı benim ne kadar haklı olduğumdan başka hiç bir sonuç doğurmaz. O ayrıntıya girdiğimizde cephenin üç değil otuzüç olduğunu da görürsün. Ne dersin girelim mi, bir bilgi gösterisi yapmak istemez misin? Benim için IŞİD ile IŞİD benzeri arasında bir fark yok senin anlamadığın burası, hepsi aynı bokun suyu.
Alıntı:
Benim de ÖSO bünyesindeki kimi radikal unsurlar derken dikkat çekmek istediğim örgüt, IŞİD değil, kimi köktenci ve demokratik hassasiyetlere sahip olmayan güruhlardır.
Bunların ÖSO bünyesinden tasfiye edilmesi ya da en azından modern dünyanın değerlerine uygunluk arz edecek şekilde yeniden şekillendirilmeleri gerekirdi.
Fakat bunda gereken kararlılık gösterilmediği için, başarılı da olunamadı.

İletiyi rapor et

Türkiyenin Suriye Politikasının yanlışlığı ÖSO bünyesindeki radikal unsurları modern dünyanın değerlerine uygun olarak şekillendirememesi değil. AKP onu zaten yapamazdı çünkü kendisi modern dünyanın değerlerine uygunluk arz etmeyen halifelik ve Osmanlılık hayallerine dalmış akıl hastası beyinlerin ürettiği Keloğlan masalı nitelikli bir kitabı derin strateji sanıp coşmuştu. Strateji değilse bile akıl hastalığı sandığından daha derin.
Türkiyenin yanlışı, komşusunda var olan bir nizayı komşu devleti parçalama fırsatı olarak algılayıp harekete geçmesidir. Ordaki dört tane sümüklü, insanlıktan çıkmış şeriatçıyı tasfiye etsen ne olacak? Suriyede yüzbinlerce insanın ölmesine sebep oradaki muhalefetin Türkiye ve benzer bir kaç devlet tarafından kazanamayacakları bir savaşa kışkırtılması ve yanlış hesaplarla yönlendirilmesidir. Türkiyenin ve AKP nin bu konudaki sorumluluğu en üst düzeydedir.
AKP nin niyetinin insanlık dışı olması bir yana, hesaplarınında hiç bir güç dengesine dayanmadığı, hiç bir durum muhakemesi yapmadığı, Suriye coğrafyasının gerçeklerini göz önünde bulundurmadığı ve abur cubur bir hevesle bu işe daldığı anlaşılmıştır. Bunun bedelini ölen yüzbinlerce, üç buçuk milyonu bizde olmak üzere göçen milyonlarca Suriyeli ödüyor. Sakat kalanlar, işleri, yuvaları dağılanlar yetim öksüz kalanlar da başka.
Şimdi Türkiyenin yeterince demokratik olmadığı iddiası ile ülkeler Türkiyede faaliyet gösteren terör örgütlerini destekleyip, hatta dünyanın çeşitli yerlerinden teröristler getirip onları silahlandırıp, eğitip Türkiyeye saldırttıklarında ne kadar haklı olurlarsa Türkiye Suriyede aynısını yapan bir devlet olarak okadar haklıdır. Onun için kusuru bir kaç şeriatçının tasfiye edilmemesi ile sınırlama, olay baştan sona kusur, baştan sona suç, baştan sona insanlık dışı. Tabi bu hal içerisinde bir çok suçuda barındırıyor. Yukardaki olay gibi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ağu 2017, 19:36 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Ak Parti'nin politik üslubuna hakim olmaya başlayan Osmanlı vurgusu ve Osmanlıcılık üzerinden kullandığı milliyetçilikle harmanlanmış politik sloganlar beni de ziyadesiyle rahatsız ediyor.
Eğer Osmanlılığı, Osmanlı Devleti'nin bünyesinde barındırdığı farklı halklar vasıtasıyla yarattığı çok kültürlülük ya da Meşrutiyet dönemlerinde ki farklı etnik ve dinsel grupların temsilini mümkün kılan demokratik kurumları üzerinden idealleştirseydi, belki bu kabul edilebilirdi.
Fakat bunun yerine Osmanlılığı, faşist MHP'nin fetihler ve Hristiyan toplumlar ile yaşanılan çatışmalar üzerinden kurguladığı, Türk ve Müslüman olmayan halkları ötekileştiren, hayali Türk -Osmanlı imparatorluğu paradigması doğrultusunda tanımladı.
Hayali diyorum çünkü Osmanlı padişahlarının Türklük gibi bir davası hiç bir zaman olmadığı gibi, bu kimliği benimseme yönünde de bir istekliliği söz konusu değildi.
Ayrıca devlet yöneticileri ve Yeniçeriler gibi merkezi ve elit askeri kuvvetlerde Türk olmayıp, devşirme usulü ile Rum, Slav, İtalyan gibi halklardan alınan çocukların yetiştirilmesiyle Osmanlı Devleti'nin bürokratik ve askeri yapısına kazandırılmışlardır.
Dolayısıyla Osmanlılık vurgusu, türkçülükle sentezlendiği oranda tarihsel gerçekliğinden de koparılmaktadır.
Ak Parti iktidarının, Suriye'ye yönelik yayılmacı tasavvurlara sahip olduğu iddian gerçeklik payı taşımakla birlikte ne yazık ki reel politik göz önüne alındığında, etik olmasa bile olağan karşılanabilecek bir durumdur.
Zira dış politika, genel olarak etik değerlerden bağımsız olan, pragmatist bir anlayışın yön verdiği bir etkinlik alanına tekabül etmektedir ki bu da komşu devletler ile olan ilişkilerin seyrini kolayca dostluktan düşmanlığa dönüştürebilmektedir.
Fakat Ak Parti iktidarının, Suriye'ye ilişkin politikalarına tümüyle kaba bir pragmatizmin yön verdiğini de söyleyemeyiz.
Suriyeli mültecilere sınırların açılması, onlara yönelik insani yardımlar göz önüne alındığında, insani prensiplerinde Suriye politikasında göz ardı edilemez bir yer tuttuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ağu 2017, 23:39 
Onursal Üye

Yazının hemen tamamına katılıyorum. Ancak Suriyeli mültecilere sınırların açılması ve yapılan insani yardımların, bir taraftan yanlış politikanın bedeli diğer taraftanda mültecilerin içerde nasıl kullanılacaklarına bağlı bir iç-gizli hesabın ön adımı olduğunu düşünmeden edemiyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ağu 2017, 14:37 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
LAİKLİK İSTEYEN KENDİNE BAŞKA ÜLKE ARASIN sözü, ''laiklik isteyenler bu ülkede yaşayamayacak''

Dinlerin içinde zaten yarılaik bir anlayış var. Turkıshlaikkemalistci anlayışın içerisinde ise bu yok. Diyanet İşleri Kurumu bunun zaten delilidir. Hem Müslüman olup-hem laik bir meclise sahip olabilmek imkansızdır. Ancak yarılaik bir Cumhuriyetin olabilirliği vardır. Aksi dogma ve zulümdür.
İspatı; 650 sene Osmanlı da Rum, Musevi ,Ermeni ve diğer çoğunluklar barınamazdı. Dedim ya hiç bir önermenizin sağlaması yok.
Hepsi boş laf!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ağu 2017, 15:06 
Onursal Üye

İmparatorlukların ulus devletlerden farklı zorunlu siyasal refleksleri vardır. İkisini birbirine karıştırma. Seçtiğin fotoğraflar üzerinden tarih okuma ancak angutlara masallar kitabı olur, Tarih değil. Siy@hbeyaz sen tarih, ekonomi, siyaset, sosyoloji, felsefe, matematik, fizik, hukuk , din tartışacak durumda değilsin. Kendini zorlayarak ve zırvalayarak olmaz bu iş. Anlıyorum çok heves ediyorsun ama sadece hevesle olmaz ki bu işler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ağu 2017, 17:01 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Haklısın, '7+4=12' zekalıları ,iftiracı ,......................ve uydurmasyocuları kaile almamak gerek. Önceki ve sonraki yazılara peşinen ,toptan reddiye ile işi çözmek gerek, nasılsa bir yalan 1000 doğruyu götürüyor. Geriye bir tüy kadar kantarda tartılacak ......................:))

Bu forum üyesinin bütün(bundan önce ve sonrasında) yazdıklarının zerre kıymeti harbiyesi yoktur. Ve bilgi kirliliğinden ibarettir.

Din ' kitaplarını hatmettim diyor. Ama olmayan Sure uyduruyor.. :)
Sure diye uydurduğu hadisin asıl tahliline, manasına bakıyoruz. Kuran 'da o şekil net bir karşılığı yok?
Farklı bir ortam için geçerli normu, manayı eğip büküp öyle bir fetva uydurmuş kendince.

Hukuk fakültesinde öğrettikleri , kemalistciİslam hukuku bilginle ve azıcıkta olsa bu dine girmeden ,yaşamadan din tartışabileceğini sanan angutlara belki yazdığın süslemelerle bir şeyler yutturabilirsin elbette. Başka türlüsü mümkün değil.

Tekrar ,tekrar son kez yineliyorum; Yazdığın bütün yazıların çöptür. Bomboş kokuşmadan ibarettir .........................
.Sadece çok kitap okumakla olmuyor. Yalansız, dolansız, katkısız bilge ahlakı ile oluyor bu işler.
Hele kemalistci zihniyetin, din kitapları, felsefe, sosyoloji ,tarih kitaplarını hatmetmek ile hiç olmaz bu işler.
Kafadan batılsın. Hevesini kursağında bırakmak istemezdim ama, maalesef diğer okuyucular için bu açıklama zaruri olmuştur.

En son Frollo tarafından, 22 Ağu 2017, 17:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
İçerdiği gayri ahlaki ifadeler sebebi ile bu ileti sansürlenmiştir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ağu 2017, 18:06 
Onursal Üye

Sen tavsiyemi dine girme bu konulara. Ha illa kepaze olmak istiyorsan sorun yok biz de yardımcı oluruz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Arl 2017, 18:12 
Katılımcı Üye

Kılıçdaroğlunun MAN adası belgeleri açıklaması üzerine AKP genel başkanı son zamanlarda kılıçdaroğlunu alenen tehdit ediyor ve kurmaylarının da TV ekranlarından benzer tehditleri savurmasına seyirci kalıyor.

Şimdi ise Fetö suikast yapacak ve Türkiyede ünlüleri hedef alacak diyerekten sözcü gazetesi 10 gündür yayın yapmaktadır. sözcü gazetesinin gündeme ve AKP ye uygun yayınlar yapmasına bir anlam veremiyordum ama RTE'nin tehditlerini söyle bir sıralayınca sözcü gazetesinin neyin alt yapısını hazırladığını daha iyi anlar gibi oldum.

İşid ile işbirliği yapan AKP , İşidlileri serbest bırakan AKP , Rus başkonsolusun öldürülmesine seyirci kalan AKP , Gar katliamına seyirci kalan AKP , tırlarla terör örgütlerine silah taşıyan AKP , kara para aklayan , fuhuşa aracılık eden AKP , savcıyı öldürten AKP , işkence yapan AKP , Apoyla el sıkışan AKP...

Sözcü bunları görmüyor da fetönün suikast yapacaından korkuyor?

Sözcü , Ey sözcü.. Neyin peşindesin?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 30 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.