Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Arl 2017, 10:20

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 1 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Devlet Görev Alanının Dışına Çıkıyor
İletiTarih: 16 Kas 2017, 13:10 
Yeni Üye

Benim kimle evleneceğine devlet karar veremez. Eşimi ben seçerim devlet sadece kayıt altına almakla sorumludur. Nikah kıymak devletin yada imamın görevi değildir.

Benim inancımın ne olduğuna devlet karar veremez. İbadethanemi devlet seçemez yada dinlerden birine inanmak zorunda olmama devlet karar veremez. Sadece kendi hür irademle belirttiğim inancımı kayıt altına alabilir. Bunun ötesi devleti ilgilendirmez.

Hangi okula gideceğime ve hangi müfredata göre eğitim alacağıma devlet karışamaz.

Ne giyeceğime , hangi mesleği sececeğime devlet karışamaz.

Ne yiyeceğime devlet karışamaz ,

Hangi dilde konuşacağıma karışamaz.

Çocuğumun adına borçlanamaz

Kimin şehit olduğuna devlet karar veremez...

Devletin görevi sadece ve sadece topladığı vergilerin yerinde ve adil kullanılmasını sağlamaktır. Ancak günümüzde devlet kendi vazifesini bırakmış ve üstüne vazife olmayan işlere fazlasıyla burnunu sokmuştur.

Bunun adı firavunluktur , firavun devletinin ta kendisidir. Yaptığı zulmun meşru görülmesi için firavun daima dini motifleri kullanmıştır. Böylece insanlar firavun ve devletine taptıklarında dini görevlerini yerine getirdiklerini zannederler.

Devlet bizim ve çocuklarımızın adına borçlandığında bütün borcu vatandaşa paylaştırıyor ama devlet kişi başına düşen 13000 dolarlık milli geliri sadece kağıt üzerinde tutuyor. Borcu vatandaşa ödetip kazancı ise yandaşa veriyor.

4 Kişilik bir ailenin evine 13000 x 4 = 52000 dolar yıllık gelir girmesi gerekir. Yani yılda 203000 TL yani ayda 17000 TL kazancımızın olması gerekir.

Nerede bu para diye soran yok. Çünkü vergi vermek kutsal ama hesap sormak günah olmuş bu ülkede..

Bu hesaba göre kimse fakir kalamaz ve kimse sosyal yardıma muhtaç olamaz. Fakat devlet bu parayi bizim sırtımızdan kazanıp cebe indiriyor sonrada bizi minnet altında tutmak için sosyal yardımlarda bulunuyor , ona buna yandaşın yanında iş sağlayıp taraftar topluyor.

Halbuki o para zaten benim hakkım ve alın terim. Ticarette alışverişte 50 kuruşun pazarlığını yapan uyanık vatandaş bu yediği kazığın kaynağını sormuyor gidip bankadan borç istiyor ihtiyacını gidereblilmek için..

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 1 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.