Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 01:49


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 4 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Zarrab - Atilla Davası Özeti
İletiTarih: 05 Arl 2017, 11:31 
Katılımcı Üye

Kayıt: 06 Eyl 2017, 14:08
İleti: 184

Zarrab - Atilla Davası Özeti

Bildiğiniz gibi Birleşmiş Milletler İrnanın uranyum saflaştırdığı ve bu yüzden de nükleer silah üretebilir gerekçesiyle bu ülkeye ambargo uygulamaktadır. Bu ambargo kapsamında Türkiye büyük bir kazanç sağlamaktadır. Ancak basın - yayın kuruluşlarında işin bu kısmı hiç gündeme gelmiyor nedenini bu yazıyı okuyunca anlayacaksınız.


İrana uygulanan ambargo ticari değil sadece finansal konuları kapsıyor. Eğer bir ülke irandan doğalgaz yada petrol alacaksa bunun parasını Türkiyede belirlenen bir bankaya yatırması gerekmektedir. Bu banka ise Halk bank olarak devlet tarafından belirlenmiştir. Türkiye ise İranın parasına karşılık olarak o ülkeye aynı değerde gıda - ilaç - mobilya - hırdavat gibi yaşamsal ihtiyaç malzemelerini göndermektedir. Böylece İran petrolden gelen parayı Türkiyeye vermiş oluyor ve bizden de karşılığında ihtiyaç maddeleri alıyor. Bu sayede Türkiyenin bankalarında hem dolar çoğalıyor hemde ticari faaliyetlerimiz hızlanıyordu.


Ancak İran bu şekilde nükleer progamını geliştiremiyor. Bu yüzden de İranın bu paralarının Türkiyeden bir şekilde kaçırılması gerekiyor. Ancak dikkatinizi çekerim üstteki yazıda bu paraların karşılığı Türkiye tarafından ihtiyaç malazemeleri , inşaat gibi hizmetlerle irana ödenmiştir. Aslında paranın çoğunluğu İranın değil TÜrkiyenindir.
İşte tam da bu noktada zarrab devreye giriyor ve Türkiye Hükümeti ile yani AKP ile pazarlığa oturuyor. Verilecek rüşvet kaşılığında bu paraların hayali ihracat yolu ile başka hesaplara aktarılarak İrana kaçırılması teklifini yapıyor.
Bir petrol tankerinin 500 milyon dolar değerinde petrol aldığını da hatırlatalım.


Zarrab - Atilla davasında verilen rüşvetin yaklaşık değeri %10 civarındadır. AKP hükümeti boyunca iranın sattığı petrol doğal gaz gelirleri de 2 trilyon dolar civarında bir paraya karşılık geliyor. Bu para Türkiye kasasında duruyorken Recep Tayyip Erdoğanın Bizzat yönlendirmesiyle İrana transfer edilmeye başlanıyor. Hayali ihracat ve altın kaçakçılığı gibi konularla bu paralar sanki başka ülkelerde Türkiye tarafından ticaret yoluyla harcanmış gibi gösterilerek İran ajanlarının hesaplarına geçiriliyor ve sonrada bu paralar o hesaplardan yine ajanlar tarafından çekilerek bavullarla İrana taşınıyor.

Alınan rüşvetin toplam değeri yaklaşık 200 milyar dolar civarında. Çünkü İranın sattığı petrol ve doğalgazın değeri 2 tirilyon dolar civarındadır. Bu para Halkbank ve diğer bankaların kasasında olmak zorundaydı.

200 milyardolar civarında rüşvet karşılığında birileri Türkiyenin kasasnıdaki dolarların İrana taşınmasına aracılık ediyor. Karşılığında ise kağıt üzerinde altın ticareti yapılarak sanki o paraların yerine altın getirilmiş gibi yapılıyor. Devletin şu günlerde yastık altındaki , kolunuzdaki , kulağınızdaki altın takılara neden göz diktiğini daha iyi anlarsınız umarım. Çünkü var zannedilen o altınların karşılığını bulmak zorunda Türkiye. Üstü kapatılan 17-25 davasında aynı altınların Van'dan kayıt dışı çıkarılıp İstanbula kayıt içi sokularak ülkeye altın getirilmiş gibi yapıldığı ve bu işlemin 250 kez tekrarlandığı yazmaktaydı.


Bir ay öncesine kadar hayır sever olan işadamımız şimdi ise vatan haini oldu..

17-25 aralık davası işte bu rüşvet aracılığı ile Türkiyeye yapılan ihanetin davasıdır.

Amerikada görülen dava ise Birleşmiş Milletler ambargosunun delinmesi davasıdır. Ancak suçlar müşterek işlendiği için yandaş medya Amerikadaki davayı ''Türkiye Yargılanıyor'' diyerek çarpıtmaktadır. Çünkü Türkiyeye yapılan bu ihanette hepsinin parmağı bulunmaktadır. ABD bu davada Zarrab ve Rüşvete lobisini yargılamaktadır ,Türkiyeyi değil.
Şimdi Türkiyede kim ihanet etti kim hain?

Devletin kasasından çalınmış mı çalınmamış mı?

Bankalardaki devletin paralarını rüşvet karşılığında İrana taşıyan Rüşvet lobisi nedeniyle ülkede nakit sıkıntısı olşumakta ve faizler yükselmektedir.

Şimdi kim faiz lobisine hizmet etti?

Bütün bunları sizler yorumlayınız.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Zarrab - Atilla Davası Özeti
İletiTarih: 08 Arl 2017, 11:41 
Yeni Üye

Kayıt: 15 Eyl 2017, 12:17
İleti: 60
Deniz Baykalın kasetini önceden izleyip medyaya servis edilmesinin talimatını veren de sendin. Şimdi ise çıkmış meydanlarda Kemal Kılıçdaroğluna ''kasetle gelen kasetle gider'' diyerek şantaj yapıyorsun. Artık o kadar küstahlaştınız ki şantaj ve tehditlerinize milleti de alet ediyorsunuz.

Zarrap - Atilla davası başka ülkeleri de ilgilendiriyor ama

Arabistanda MİLLİ bir dava değil!
Dubaide MİLLİ bir dava değil!
Kuveytte MİLLİ bir dava değil!
Katarda MİLLİ bir dava değil !


Ama ne ihkmetse Türkiyede MİLLİ BİR DAVA OLDU!

Çünkü AKP kadrosu küstahlaştı ve artık kendi pisliklerine milli ve manevi değerlerini de alet edecek kadar alçaldı.

Fuhuşa aracılık ettiniz silah taşıdınız terör örgütlerine finans sağladınız , şantaj çetesi kurdunuz... Hiçbir ülke bu davranışları yapanları MİLLİ ilan etmezken siz milleti de harcamaya kalkıştınız.

Şimdi ise KUDUS numarası ile dünya gündemini değiştirmeye çalışıyorsunuz.

ABD'de Trump'ın başı Mike Flyyn davası ile dertte
İsrailde Netenyahunun başı Yolsuzlukla dertte
TÜrkiyede Tayyipin başı rüşvet ile dertte ..


Üç kafadar aynı dertten muzdarip iken KUDUS numarası ile dünya gündemini değiştirme çabasına girdiniz.

Ama kaçarı yok hesabı sorulacak!!!


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Zarrab - Atilla Davası Özeti
İletiTarih: 13 Arl 2017, 15:44 
Katılımcı Üye

Kayıt: 03 Tem 2017, 14:33
İleti: 266
Savcı günün sonunda bombanın pimini çekip bıraktı.Neyi kastettiğini anlayamadım ama 'daha büyük bir tanığımız var' dedi. Tanık listesinin geri kalanında 'büyük bir tanık' göremedim. Kimi kastetti henüz bilmiyorum.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Zarrab - Atilla Davası Özeti
İletiTarih: 16 Arl 2017, 11:57 
Katılımcı Üye

Kayıt: 26 Kas 2011, 01:01
İleti: 152
AKP - Cemaat bağlamında Reza Zarrab olayının iç yüzünü açıklıyorum. Bunu kimse söylemedi bu güne kadar.

Zarrab ile AkP paraları götürürken cemaatte bunların kırıntılarını eşeliyordu. Ancak cemaat kendi eliyle bu pisliğe bulaşmadı. Siyasi destek vereceğini vaad ederek maşalarını kullandı. Ancak hem AKP hem de cemaat ikiside takip edildiklerini bilmiyorlardı. Bunun farkına vardıklarında cemaat işini garantiye almak için plan yaptı. Önünde iki seçenek vardı .

1.seçenek : AKP'ye sonuna kadar destek verip ABD'yi karşısına alacaktı
2.Seçenek : ABD'ye destek verip AKP'yi karşısına alacaktı.


Birinci seçenekte Türkiyede kahraman olurdu ama ABD tarafından terör listesine alındığı takdırde bütün dünyada okulları kapatılır ve mensupları da sınırdışı edilirdi.

İkinci seçenekte Türkiyede terörist ilan edilecekti tüm malvarlığına el konulacaktı ama dünyadaki konumunu kaybetmeyecekti.

Bu yüzden de cemaat AKP'yi karşısına almayı seçti. Bu yüzden de iki adım sonrasına hamle yaptı ve 17-25 skandalını kendi eliyle patlattı. Türkiyede yaptığı gibi herzaman güçlünün yanında oldu. Türkiyede hep zenginleri büyük abi gördükleri gibi dünya çapında da ABD'yi yani finans gücünü abi olarak gördü.

Dikkat ederseniz cemaat AKP'nin herşeyini biliyordu eskiden beri ama onlar da geçmişteki barışık günlerinde hep AKP'nin değirmenine su taşıdılar. Onların adamları zengin olurken millet pek de umurlarında değildi. Sonra ne olduysa birden değiştiler. İşte neden değiştiklerini açıkladım.

Tayyip Erdoğan bu yüzden onları direkt düşman ilan etti. Bütün mallarına el koydu çünkü işleri yürütürlerken cemaat ile siyasi destek adına anlaşmışlardı. Tayyip Erdoğanın kandırıldık demesi bu yüzdendir. Bundan dolayı onların dünyadaki diğer varlıklarına karşı da probagandaya başladı. Cemaatin tercih ettiği ikinci seçeneği başarısız bırakmaktı amacı..


Özetlersek bu kavga sadece ikisinin çıkar kavgasıdır halk umurlarında değil aslında ama küstahlaşarak halkı provake ediyorlar sadece kendi çıkarları için. Burada yapılacak en iyi duruş Reza olayına adı karışanların hiçbirine kulak asmamaktır. Onlar birbirlerinin hakkından gelecekler. Sadece meydanda durmayın yeter.

Bu arada CHP'nin de bu işte parmağı var. Ama asıl maşa AKP olduğundan en başta onlar görünüyorlar.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 4 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Bing [Bot] ve 8 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.