Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 04:03

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 28 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Merhaba,Yardıma İhtiyacım Var
İletiTarih: 20 Ekm 2012, 08:37 
Yeni Üye

Günaydın.Öncelikle kendimi tanıtayım 17 yaşındayım İstanbul'da yaşıyorum.Ben siyasete meraklıyım iyice hakim olmak istiyorum.Kim kimdir,ne nedir her şeyiyle öğrenmek istiyorum.Öğrenip safımı belirleyecek ona göre mücadeleye başlayacağım.Neyi savunacağım,neye karşı direneceğim hiç bilmiyorum.Doğru yere mi geldim bilmiyorum ama adamakıllı siyasi bilgiye sahip olmak için hangi kitapları alayım sıfırdan başlıyorum forumda yahut başka yer varsa bunları anlatan bildiğiniz hangi konuları okuyarak başlayayım sonrasında neyle nasıl devam edeyim tek çarem sizlersiniz.Ne yapacağımı bilmiyorum nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Merhaba,Yardıma İhtiyacım Var
İletiTarih: 20 Ekm 2012, 11:39 
Onursal Üye

-Öncelikle hoş heldiniz.

-Şurada ne kalmış 1 sene sonra senin gibi alayına seçilme hakkı verecek iktidar-ı muazzama. :roll:

-Burada çarçabuk öğren hemen seçilmeye aday ol gerisine karışma. Büyüklerim bilir dersin olur.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Ekm 2012, 11:55 
Yeni Üye

Çarçabuk öğrenmek yahut milletvekili olmak değil amacım :D

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Ekm 2012, 12:10 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Öncelikle foruma hoşgeldin.
Evet, bana göre tam yerine geldin... :P Sana tavsiyem, siyasetten önce ilk olarak Tarih bilgini arttır. Çok faydasını görürsün ileride... Daha sonra siyasete başla. Avrupa Hun İmparatorluğundan başlıyarak, Saltanatın kaldırılması, Halifeliğin kaldırılması dönemine kadar yüzeysel olmamak kaydıyla gözden geçir derim. Daha sonra Milli Mücadeleden başlıyarak, Cumhuriyet dönemi yapılan inkilaplara göz at. Eğer sakin kafa ve kendini vererek okursan, zaten safını belirlersin siyasi olarak... :P
Siyasi görüşün nedir bilmiyorum ama, Türkiyenin Uluslararası konumunu öğrenmek istersen Dış İşleri Bakanımız, Ahmet Davutoğlu'nun "Stratejik Derinlik" kitabını okumanı öneririm...

"

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Ekm 2012, 22:10 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Öncelikle ben sana kitap okumanı tavsiye ederim.
Dünyadaki bütün liderlerin kitabını al oku.
Sadece Türkiye siyaseti ile ilgilenme.Bölgesel olarak bilgi edin.Orta doğu ve avrupa hakkında bilgin olsunli safını ona göre belirle.Kim neye hizmet etmiş kimin eli kimin cebinde onları öğren.Harzemsahh Ahmet Davutoğlunun kitabını önermiş çok güzel bir kitaptır.Bende sana Recep Tayyip Erdoğanın: Bir Liderin Doğuşu adlı kitabını öneriyorum keyifle okuyacağın bir kitaptır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 16:30 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Pusula yazdı:
Sadece Türkiye siyaseti ile ilgilenme.Bölgesel olarak bilgi edin.Orta doğu ve avrupa hakkında bilgin olsunli safını ona göre belirle.Kim neye hizmet etmiş kimin eli kimin cebinde onları öğren.Harzemsahh Ahmet Davutoğlunun kitabını önermiş çok güzel bir kitaptır.Bende sana Recep Tayyip Erdoğanın: Bir Liderin Doğuşu adlı kitabını öneriyorum keyifle okuyacağın bir kitaptır.

Çocuğu zehirleme Pusula çocuğa önerdiğin kitaba bak ''Recep Tayyip Erdoğanın: Bir Liderin Doğuşu'' çocuk nasıl akpli olabilirim demiyor Tayyip'i pazarlama :lol: Gören de hepinizi kitap kurdu sanacak. Kardeşim ben sana söyleyim.Siyaset için önce tarih bilgini arttırman gerekir. Bunun yolu da ciddi anlamda tarih kitabı okumaktır. Mustafa armağan ve türevleriyle başlarsan yandın. Aşıkpaşazade Osmanlı tarihiyle başla sonra Halil İnalcık, İlber Ortaylı, Sina Akşin,Şevket Süreyya Aydemir, Nihal Atsız,İsmail Hakkı Uzunçarşılı gibi tarih konusunda ''üstad'' denilebilecek, temel kaynakların altına imza atmış adamları oku.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 17:10 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

tarih_kurdu yazdı:
Pusula yazdı:

Çocuğu zehirleme Pusula çocuğa önerdiğin kitaba bak ''Recep Tayyip Erdoğanın: Bir Liderin Doğuşu'' çocuk nasıl akpli olabilirim demiyor Tayyip'i pazarlama :lol: Gören de hepinizi kitap kurdu sanacak. Kardeşim ben sana söyleyim.Siyaset için önce tarih bilgini arttırman gerekir. Bunun yolu da ciddi anlamda tarih kitabı okumaktır. Mustafa armağan ve türevleriyle başlarsan yandın. Aşıkpaşazade Osmanlı tarihiyle başla sonra Halil İnalcık, İlber Ortaylı, Sina Akşin,Şevket Süreyya Aydemir, Nihal Atsız,İsmail Hakkı Uzunçarşılı gibi tarih konusunda ''üstad'' denilebilecek, temel kaynakların altına imza atmış adamları oku.

RTE'nin kitabı siyası bir kitap değil.Nasıl lider olanacağını ne yollar izleneceğini anlatıyor yani bir nevi kişisel gelişim kitabı gibi... Sen boşver küçük kardeşim bunların söylediklerini bütün devlet adamlarının kitabını al oku sen neyin ne olduğunu nasıl olduğunu bil.tarih kurdununda dediği gibi tarih kitaplarıda okumanda büyük yarar var.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 17:23 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Pusula yazdı:
RTE'nin kitabı siyası bir kitap değil.Nasıl lider olanacağını ne yollar izleneceğini anlatıyor yani bir nevi kişisel gelişim kitabı gibi... Sen boşver küçük kardeşim bunların söylediklerini bütün devlet adamlarının kitabını al oku sen neyin ne olduğunu nasıl olduğunu bil.tarih kurdununda dediği gibi tarih kitaplarıda okumanda büyük yarar var.

Kardeşim o kitapları bana anlatma. Birisine yardım edeceksen tarafsız ol. Niye adama Tayyip'i öneriyorsun? Çok iyi niyetliysen isim vermeden kişisel gelişim kitapları okumanı öneririm de

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 17:37 
Onursal Üye

-O kitapta yüz kızartıcı suçlardan (Kalpazanlık, evrakta sahtecilik vs..) dosyası bekleyen, ceza alıp yatanlar da lider olmaya layıktır diye bir madde var mı?

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 19:16 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Harzemşahlı yazdı:
Siyasi görüşün nedir bilmiyorum ama, Türkiyenin Uluslararası konumunu öğrenmek istersen Dış İşleri Bakanımız, Ahmet Davutoğlu'nun "Stratejik Derinlik" kitabını okumanı öneririm...

Pusula yazdı:
Harzemsahh Ahmet Davutoğlunun kitabını önermiş çok güzel bir kitaptır.Bende sana Recep Tayyip Erdoğanın: Bir Liderin Doğuşu adlı kitabını öneriyorum keyifle okuyacağın bir kitaptır.

Bu değerli eserleri okuduktan sonra birde bunların üstüne üstad Nihat Doğan'ın Youtube'de ulusa sesleniş videolarını da izlersen müthiş bir siyasi birikime ve olgunluğa sahip olursun.

Ben ve Milletim Tanrının Kırbacıyız! BAŞBUĞ ATTİLA

Başlıya baş eğdirdik, dizliye diz çöktürdük! BİLGE KAĞAN

Türk'lüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılıç kaldıran eli kır! BAŞBUĞ TİMUR

Türk ve TÜRKÇÜLÜK düşmanlarını ezeceğiz! BAŞBUĞ ATATÜRK

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 22:17 
Yeni Üye

Urungu yazdı:
Harzemşahlı yazdı:

Pusula yazdı:
Harzemsahh Ahmet Davutoğlunun kitabını önermiş çok güzel bir kitaptır.Bende sana Recep Tayyip Erdoğanın: Bir Liderin Doğuşu adlı kitabını öneriyorum keyifle okuyacağın bir kitaptır.

Bu değerli eserleri okuduktan sonra birde bunların üstüne üstad Nihat Doğan'ın Youtube'de ulusa sesleniş videolarını da izlersen müthiş bir siyasi birikime ve olgunluğa sahip olursun.

Güldüm kardeş sagolasın :D Şuan tarafsızım iki tarafı da ögrenip okuyup karar verecegim ama Erdogan'a pek sıcak baktıgım söylenemez yinede teşekkür ederim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 22:39 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

On numara cevap olmuş. :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ekm 2012, 12:55 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

mert12 yazdı:
Urungu yazdı:
Harzemşahlı yazdı:

Pusula yazdı:

Güldüm kardeş sagolasın :D Şuan tarafsızım iki tarafı da ögrenip okuyup karar verecegim ama Erdogan'a pek sıcak baktıgım söylenemez yinede teşekkür ederim

Adam olacak çocuk işte böyle belli olur. Sen beni dinle tarihten başla dediğim kitaplar ve yazarlar sağlam kaynaktır piyasa kitapları değildir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Ekm 2012, 18:23 
Yeni Üye

Peki nerden bulabilirim o kitapları kitapçılarda var mıdır?.Hayırlı bayramlar bu arada.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Ekm 2012, 21:55 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Urungu yazdı:
Harzemşahlı yazdı:

Pusula yazdı:

Şu anda koptum, bağıra bağıra gülüyorum. :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 28 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.