Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 20 Kas 2017, 08:58

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 9 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Siyaset
İletiTarih: 03 Şub 2016, 12:30 
Yeni Üye

Daha 8. Sınıfa gidiyorum 14 yaşındayım ve ilerde siyaset okumayı ve bu işte gerçekten yükselmeyi istiyorum hedefim başbakanlık falan bile olabilir. Ve bu hedefe ulaşmak için çalışmaya şimdiden başlamak gerek diye düşünüyorum. Öncelikle üniversitede ne okumalıyım? Davutoğluna Erdoğan a baktım Siyaset Bilimi ve Kamu veya Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler gibi şeyler okumuşlar. Acaba onları okusam olurmu. Sonrasında siyaset için bilgide gerekiyo öncelikle nerden başlamalıyım? Dil konusunda yarı ingilizce yarı arapça biliyorum şimdilik ve ikisinide geliştiriyorum. Yani kısacası siyasete girişmek ve yükselebilmek için yapabileceğim şeyleri öğrenmek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Siyaset
İletiTarih: 03 Şub 2016, 17:11 
Yeni Üye

Benim şu anki düşüncem Erdoğan dan yana. Neden derseniz de 2000 lerden öncesini haberlerle bilgilerle babamın amcamlaeın falan anlattıklarıyla yaşamış gibi biliyorum yani, şu an nasıl olduğunuda zaten yakinen görüyorum. Ve eğerki bu düşüncemde yanlışsam bunu bu yaştan değiştirmem gerektiğini düşündüm ondan sizlere burada öncelikle ne yapabilirim diye sordum. Fikriniz benim için değerlidir. Dediklerinizi araştırıcam :) Ama burda bi sorun var oda bu dediklerinizi araştırırken erdoğan karşıtları karşıt şekilde, erdoğan yanlılarıda tam zıttı şeklinde şeyler söylemişler. Hangisine inanıcam. Herkesten farklı farklı deliller. Bide diploma konusunda çok bi bilgim olmasada okuduklarıma göre haklı gibisiniz

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Şub 2016, 17:20 
Onursal Üye

Kardeşim yaşın çok genç daha, buralar, makaleler vs. olayın daha kafa patlacı yerleri.. Senin yapman gereken gönlündeki partinin teşkilatlarında bulunup sahada çalışman gençlik kolları vs. buralar işin daha Akademik tartışma tarafları..
İlk yapman gereken sahada eylem olmalı, insanların sorunları, dertleri, mutlulukları bunları görerek bir profilin oluşur. Orayada bir ülke yerleştirirsin.
Derslerin zaten var. Birde görsel, yazılı siyaseti takip etmek kafa yormak seni erken bitirir..
En iyisi bir teşkilatcılıkla başla, cemiyete katılır hem sende biraz rahatlarsın.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Şub 2016, 17:21 
Yeni Üye

Ya orası öylede çalışmaya şimdiden başlıyom dedim hedeflerim büyük :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Şub 2016, 17:41 
Onursal Üye

Yok ben yaşını küçümsemiyorum, tecrüben elbette tartışılır bunu herkes yaşar..
Ama bilgi yaşa bakmaz, hedeflerini büyük tut tabiiki en güzeli..
Ama fazlada kendini zorlama, hayat belki seni istemeden farklı alana çeker. Umutsuzluğa düşersin, siyaset hobi alternatifin olarak kalsın.
Çünkü siyaset birazda ahbap çavuş ilişkisine bakar, amca dayın varmı vs, ama çekirdekten gelirsen buda teşkilatçılıktır halkın takdirini halk verir halk alır bunuda unutmamalısın..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Şub 2016, 17:44 
Yeni Üye

Eyvallah :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Şub 2016, 18:37 
Onursal Üye

-Sıkmayın hemen bu genci de nasihatlerle,
-Kurulur yeni bir düzen düşünen beyinlerle. :|

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 9 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.