Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 21 Şub 2018, 10:19

Yeni bir konu gönderCevap gönder 9 sayfadan 1. sayfa   [ 126 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Faşistlik Irkçılık.
İletiTarih: 26 Ağu 2008, 19:32 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

ırkçılık, kendi ırkını başka ırklardan üstün görme durumudur... ırk aslında bir akrabalık durumudur.. işin bilimsel yönüne bakıldığında bugün dünya üzerinde kapalı toplumlar hariç, saf ırk kalmamıştır.. ama bu işi ayrımcılık boyutunda kullanan bölücüler, işin bilimsel yönüne zaten bakmıyorlar... bilimsel olarak genlerin bir ırkı diğerlerinden üstün yapması gibi genel bir durum söz konusu değildir... bazı insanlar bazı genetik özellikleriyle diğerlerinden üstün olabilir, ama bu üstünlük, kısıtlı konularda olur, ve insanı diğerlerinden çok farklı yapmaz..
birileri çıkıp biz türküz diğer ırklardan tamamen üstünüz diyor... bu konu sadece savaşlarda orduyu gaza getirmek amaçlı, ortak bir değerin ön plana çıkarılması, ve onunla övünülmesi yönteminde kullanılır... mantıkdışı kullanımları da mevcuttur tabi ki. hitler, alman ırkının üstün bir ırk olduğuna inanmıştı.. ve saf bir alman ırkı yaratma projesi vardı.. bunun için birsürü insan öldürüldü... göçe zorlandı... sadece alman olmadıkları için.....
öyle ironik bir durum ki bugünkü durum... bölücülükten her dem şikayet edenlerimiz, sürekli vatan haini listesi çıkaranlarımız, aslında en bölücülerimiz... en hainlerimiz..
Kürt kardeşlerimizin kimliğini kabul etmiyorlar.. siz türksünüz, hepimiz türküz diyorlar... herkes bilsin ki bu ülkede kurtuluş savaşını, Türk ve Kürt halkı omuz omuza verdi... bu ülkede yaşayan en kalabalık ikinci halktır Kürt halkı... ve birinci millet meclisinin kararında da bu belirtilmektedir... T.C. Türk ve Kürt halklarından oluşmaktadır denilmektedir...
ya kürtlerin bu ülkede yaşamasını, kültürünü yaşatabilmesini kabul edeceksin, ya da onlara karışmayacaksın....
Kürt kardeşlerimiz de bilmeli ki bugün Kürt devletinin kurulması sadece emperyalist güçlerin işine yaramaktadır...
şu çok iyi bilinmelidir ki, Kürt kökenli bir insan gördüğünde doğrudan bölücü damgasını vuran, ona bölücüymüş gözüyle bakan insanlar, işte asıl bölücüler onlardır....

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: FAŞİSTLİK IRKÇILIK
İletiTarih: 28 Ağu 2008, 20:06 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Biz ülkücüler Irkçılığı kesinlikle reddediriz. Üstünlük kanla değil takva ile olur. Milliyetçilik ırkçılık değildir.

Allah(c.c.) Türk'ü korusun ve yüceltsin. CCC Türk-İslam Birliği CCC

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Ağu 2008, 21:40 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Alp Tegin yazdı:
Biz ülkücüler Irkçılığı kesinlikle reddediriz. Üstünlük kanla değil takva ile olur. Milliyetçilik ırkçılık değildir.

keşke tüm ülkücüler senin gibi olsa değerli dostum...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2008, 01:31 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

BÜTÜN ÜLKÜCÜLER öyle TÜRKÇÜLÜK ayrı ÜLKÜCÜLÜK ayrı şeylerdir ve bütün ÜLKÜCÜLER TÜRK-İSLAM birliği ve bu birliğin üstünlüğünden bahseder...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Ekm 2010, 16:00 
Katılımcı Üye

Max_Payne yazdı:
Alp Tegin yazdı:

keşke tüm ülkücüler senin gibi olsa değerli dostum...

Bütün ülkücüler onun dediği gibiki. Sen bir yanılsama içindesin sanki.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Ekm 2010, 01:49 
Kıdemli Üye

Sanırım ülkücülerin anlaşılamadığı durum bu acaba onlar gerçekten faşizmle milliyetçilik arasındaki ince çizgiyi çizmişmidir, milliyetçiliği atatürk milliyetçiliği olarak gördüklerini söylüyorlar, alparslan türkeşte bunu söylemişti ama chp dede bu atatürkün ilkesi olarak var chp ile mhpnin farkı nedir o zaman...illaki daha çok fanatik milliyetçidir mhp yeri gelince ırkçılıkta yapmıştır madımak olaylarında ülkücüler kurt işareti yapmış tekbir atmıştır, en iyi Kürt ölü kürttür demişlerdir,Alaattin çakıcının tetikçilikleri,Çorum ve Maraş olaylarında adları karışmıştır bazıları(32.günün ilgili programlarını izleyebilirsiniz)ancak bunu herkese vaadetmek yanlış olur SMAUG isimli kardeşimin söylediği nokta işte bu yanlızca benim için milliyetçiliğe bir tanım çizer milliyetçi olmanın ülke çıkarlarını gözetmesi bakımından daha ciddi daha menfaatçi bir bakış açısı ülkeye kazandırır isterdik ki tüm dünya insan milliyetçisi olsun herkes kazansın:)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Ekm 2010, 21:01 
Katılımcı Üye

Alıntı:
en iyi Kürt ölü kürttür demişlerdir

Evet bende aynısını diyorum, en iyi Kürt ölü Kürt. Ölüden zarar gelmez manasında :twisted:
Bu ülkeye zarar veren çoğunluk Kürtler çünkü onları maşa olarak kullanan arkalarında büyük bir güç var, Vatana düşman olan kim varsa en iyisi ölü olanı sonuna kadar destekliyorum bu sözü. Hiç kimsenin zoruna gitmesin bence.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Kas 2010, 03:00 
Yeni Üye

North yazdı:
Alıntı:
en iyi Kürt ölü kürttür demişlerdir

Evet bende aynısını diyorum, en iyi Kürt ölü Kürt. Ölüden zarar gelmez manasında :twisted:
Bu ülkeye zarar veren çoğunluk Kürtler çünkü onları maşa olarak kullanan arkalarında büyük bir güç var, Vatana düşman olan kim varsa en iyisi ölü olanı sonuna kadar destekliyorum bu sözü. Hiç kimsenin zoruna gitmesin bence.

benim zoruma gitmedi. ben bir kürdüm henüz ölü değilim gerçi ama intihar etmeyi de düşünmüyorum. en iyi kürde ulaşmak istiyorsan beni öldürmelisin. ama kötü Kürtler(yaşayanlar( çok ne yazık ki.

eğer cumhuriyet kurulduğunda herkes Türk olsaydı, Allah birilerini Kürt oalrak yaratmasaydı ne iyi olacaktı değil mi? o gerçekten saf bir Türk ırkının yaşadığı Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş olacaktı.

yine ne yazık ki Allah birilerini Kürt yaratmış, ve onlara da diğer insanlara verdiği gibi bir can vermiş. ve bunları gelmiş türkiyenin içine atmış uzaydan. Ve türkiyenin yapısını bozmuş. birden bire ortaya çıkıveren bu insanlar, osmanlıdan kopmayan tek millet olmanın ödülünü yaşıyor şimdi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Arl 2010, 18:35 
Yeni Üye

Galiba bende biraz faşistim eğer birgün bu ülkenin başına geçersem ben Türk değilim diyen ölüm cezası alır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı:
İletiTarih: 02 Arl 2010, 22:56 
Katılımcı Üye

Faşizm devletin ve başkanının(devlet başkanı değil führer, önder de olabilir) kutsandığı düşünce biçimidir.
Irkçılık ise bir ırkın üstünlüğünü savunmaktır.

Ülkücülere gelince, ırkçı değillerdir. Ama keşke ırkçı olsalar da neyi savunduklarını bilsek! Zira herhangi bir siyasi karar söz konusu olunca ülkücüler hep başka yerlere kayarlar.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re:
İletiTarih: 02 Arl 2010, 23:50 
Kıdemli Üye

Namzet yazdı:
Faşizm devletin ve başkanının(devlet başkanı değil führer, önder de olabilir) kutsandığı düşünce biçimidir.
Irkçılık ise bir ırkın üstünlüğünü savunmaktır.

Ülkücülere gelince, ırkçı değillerdir. Ama keşke ırkçı olsalar da neyi savunduklarını bilsek! Zira herhangi bir siyasi karar söz konusu olunca ülkücüler hep başka yerlere kayarlar.

Alkışlanası bir yazı yazmışsınız,tebrik ederim,ülkücülere hala faşist diyebilen,ırkçı diyebilen insanlar var bu ülke de çünkü.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Arl 2010, 00:50 
Katılımcı Üye

Faşist oldukları konusunda tamamen haksız değiller, ama ırkçı değiller. İkisi birbirini gerektirmiyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Arl 2010, 04:39 
Kıdemli Üye

Eğer ki faşizmi ırkçılık olarak ele alıyorlarsa(ki o şekilde ele alıyorlar)haksızdırlar.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Arl 2010, 15:27 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Ben Türkçüyüm . Türk ırkının yüceliğine ve kutsallığına inanıyorum . Türk ırkının yüceliğini gösteren bir delil istiyorsanız size Hz . Muhammed ( SAV ) ' in Türkler hakkındaki hadis - i şerifini yazayım :

'' Allahın Doğuda bir ordusu vardır . Allah bu orduya Türk adını vermiştir . Kendisine şirk koşanlardan , karşı gelenlerden , inanmayanlardan Türkler vasıtasıyla intikamını alır . ''

Tam olarak bunun gibi birşeydi . Yanlışım olursa düzeltiniz . Bu yazı bile Türklerin bir bakımdan üstün olduğunu gösteriyor .

Faşizm ve Irkçılık . İkiside Türkçülük görüşünde var . Ama şöyle söyleyeyim : Bana Irkçı olduğum , Türkçü olduğum için kızabilirsiniz , ön yargıylada bakabilirsiniz . Peki biz annemizin karnından ırkçı olarak mı doğduk ?

Elbetteki Hayır . Bizi yaşadığımız olaylar bu hale getirdi . Eskiden halkların kardeşliği zırvasına inanırdım . Kürt , Ermeni arkadaşlarım bile vardı . Fakat sonra bütün Kürt kökenli arkadaşlarımın PKK sempatizanı olduğunu anladım . Mütercim Tercümanlık bölümü 2 . sınıf öğrencisiyim . Aynı zamanda ailecek Turizm işi yapıyoruz . Bizim acentanın yanında bir bakkal vardı . Çock Diyarbakırlı Kürt . Bazen şakadan sataşırdık . Sen PKK ' lısın , sen bölücüsün diye . Bize her seferinde kızardı . Bende bu ülkenin çocuğuyum . Ben terörist değilim , bölücü değilim diye . Bizde saf saf inanıyorduk . Birgün Facebookta duvarında aynen şöyle bir yazı gördüm ve şok oldum.

Yazı aynen şöyleydi : Başkanımız Apo İtalyada bir gazetede köşe yazarlığına başlamıştır . Bütün Kürt halkına müjdeler olsun .

Beynimden vurulmuşa döndüm . Meğerse çocuk aylarca bizi kandırmış , bizde salak salak inanmıştık . İşte o gün Kürtlere karşı ön yargılarım oluştu .

Neyse dedim . Hepsi aynı değildir . Birgünde babam beni kasaba gönderdi . Kasap babamı tanıyordu . Oğlu musun ? diye sordu. Evet dedim. Nerelisin dedi . Söyledim nereli olduğumu . Sen nerelisin dedim . Birden yüzünü sertleştirdi . Ne dedi biliyor musunuz? Kürdistan . Sonra sinirlendiğimi anlayınca ayağa kalktı . Ne o beğenemedin mi demez mi ? Allahtan babam yetişti . Yoksa parçalayacaktım onu orada .

Bu kadarda değil . İsrail Mavi Marmara eylemini yapınca bütün Kürtlerin etekleri zil çalıyordu . Hatta bizim alt kat komşumuzda Kürttüler . Antalyadayız biz . Bilen bilir . Tatil beldelerinde dükkanların yarısının sahibi Kürttür . Ben balkonda İsrailden bahsediyorum . Onlar ise aşağıda kıkır kıkır gülüyorlar . Anladık tabi neye güldüklerini ama duymamazlıktan geldik . İnternet stelerinde Mavi Marmara eylemi için İsrail lehi yorum yapan Kürtlerde cabası .

Yani ben anamın karnından Irkçı doğmadım . Beni yukarıda yaşadığım olaylar bu hale getirdi . İsrailin Mavi Marmara eyleminde Kürtlerin İsrail yanlısı tutumu ise tamamen Türkçülüğe yönelmeme vesile oldu .Yani hayatta hiçkimse kötü değildir . İnsan kötüyse onu yaşadığı olaylar o hale getirmiştir .

Misal : Hitler niye Irkçıydı ? Faşistti ? Çünkü çocukluğunda olumsuz olaylar yaşamıştı . Babasını çocukken kaybetmiş , annesine bakmak için inşaatlarda çalışmaya başlamıştır . İnşaatta çalışırken zengin Yahudi çocukların keyiflerini sürmeleri Hitlerin Yahudi düşmanı olmasına sebep olmuştur . Çünkü o kendi ülkesinde parasızlıktan inşaatlarda çalışırken , zengin Yahudi çocukları onun ülkesinde zevk ve sefa içinde yaşıyorlardı . Üstelik kendisininde bir sözü vardı : Almanyada bir Alman heykeltıraşın yaptığı heykel ne kadar puan alıyorsa , Bir Yahudinin yaptığı iki katını alıyordu . İşte o gün Yahudi düşmanı olmaya karar vermiştim .

Yani dünyada kimse kötü değildir . Yaşadığı olaylar onu o hale getirir . Hitlerin Faşist olmasında en büyük etken Yahudilerdir . Benim faşist olmamdaki etkende Kürtler .

O yüzden diyebilirim ki Türkçüyüm , Irkçıyım , Faşistim mutluyum .

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Arl 2010, 17:02 
Yeni Üye

istemiyabgu yazdı:
Ben Türkçüyüm . Türk ırkının yüceliğine ve kutsallığına inanıyorum . Türk ırkının yüceliğini gösteren bir delil istiyorsanız size Hz . Muhammed ( SAV ) ' in Türkler hakkındaki hadis - i şerifini yazayım :

'' Allahın Doğuda bir ordusu vardır . Allah bu orduya Türk adını vermiştir . Kendisine şirk koşanlardan , karşı gelenlerden , inanmayanlardan Türkler vasıtasıyla intikamını alır . ''

Tam olarak bunun gibi birşeydi . Yanlışım olursa düzeltiniz . Bu yazı bile Türklerin bir bakımdan üstün olduğunu gösteriyor .

Faşizm ve Irkçılık . İkiside Türkçülük görüşünde var . Ama şöyle söyleyeyim : Bana Irkçı olduğum , Türkçü olduğum için kızabilirsiniz , ön yargıylada bakabilirsiniz . Peki biz annemizin karnından ırkçı olarak mı doğduk ?

Elbetteki Hayır . Bizi yaşadığımız olaylar bu hale getirdi . Eskiden halkların kardeşliği zırvasına inanırdım . Kürt , Ermeni arkadaşlarım bile vardı . Fakat sonra bütün Kürt kökenli arkadaşlarımın PKK sempatizanı olduğunu anladım . Mütercim Tercümanlık bölümü 2 . sınıf öğrencisiyim . Aynı zamanda ailecek Turizm işi yapıyoruz . Bizim acentanın yanında bir bakkal vardı . Çock Diyarbakırlı Kürt . Bazen şakadan sataşırdık . Sen PKK ' lısın , sen bölücüsün diye . Bize her seferinde kızardı . Bende bu ülkenin çocuğuyum . Ben terörist değilim , bölücü değilim diye . Bizde saf saf inanıyorduk . Birgün Facebookta duvarında aynen şöyle bir yazı gördüm ve şok oldum.

Yazı aynen şöyleydi : Başkanımız Apo İtalyada bir gazetede köşe yazarlığına başlamıştır . Bütün Kürt halkına müjdeler olsun .

Beynimden vurulmuşa döndüm . Meğerse çocuk aylarca bizi kandırmış , bizde salak salak inanmıştık . İşte o gün Kürtlere karşı ön yargılarım oluştu .

Neyse dedim . Hepsi aynı değildir . Birgünde babam beni kasaba gönderdi . Kasap babamı tanıyordu . Oğlu musun ? diye sordu. Evet dedim. Nerelisin dedi . Söyledim nereli olduğumu . Sen nerelisin dedim . Birden yüzünü sertleştirdi . Ne dedi biliyor musunuz? Kürdistan . Sonra sinirlendiğimi anlayınca ayağa kalktı . Ne o beğenemedin mi demez mi ? Allahtan babam yetişti . Yoksa parçalayacaktım onu orada .

Bu kadarda değil . İsrail Mavi Marmara eylemini yapınca bütün Kürtlerin etekleri zil çalıyordu . Hatta bizim alt kat komşumuzda Kürttüler . Antalyadayız biz . Bilen bilir . Tatil beldelerinde dükkanların yarısının sahibi Kürttür . Ben balkonda İsrailden bahsediyorum . Onlar ise aşağıda kıkır kıkır gülüyorlar . Anladık tabi neye güldüklerini ama duymamazlıktan geldik . İnternet stelerinde Mavi Marmara eylemi için İsrail lehi yorum yapan Kürtlerde cabası .

Yani ben anamın karnından Irkçı doğmadım . Beni yukarıda yaşadığım olaylar bu hale getirdi . İsrailin Mavi Marmara eyleminde Kürtlerin İsrail yanlısı tutumu ise tamamen Türkçülüğe yönelmeme vesile oldu .Yani hayatta hiçkimse kötü değildir . İnsan kötüyse onu yaşadığı olaylar o hale getirmiştir .

Misal : Hitler niye Irkçıydı ? Faşistti ? Çünkü çocukluğunda olumsuz olaylar yaşamıştı . Babasını çocukken kaybetmiş , annesine bakmak için inşaatlarda çalışmaya başlamıştır . İnşaatta çalışırken zengin Yahudi çocukların keyiflerini sürmeleri Hitlerin Yahudi düşmanı olmasına sebep olmuştur . Çünkü o kendi ülkesinde parasızlıktan inşaatlarda çalışırken , zengin Yahudi çocukları onun ülkesinde zevk ve sefa içinde yaşıyorlardı . Üstelik kendisininde bir sözü vardı : Almanyada bir Alman heykeltıraşın yaptığı heykel ne kadar puan alıyorsa , Bir Yahudinin yaptığı iki katını alıyordu . İşte o gün Yahudi düşmanı olmaya karar vermiştim .

Yani dünyada kimse kötü değildir . Yaşadığı olaylar onu o hale getirir . Hitlerin Faşist olmasında en büyük etken Yahudilerdir . Benim faşist olmamdaki etkende Kürtler .

O yüzden diyebilirim ki Türkçüyüm , Irkçıyım , Faşistim mutluyum .

PKK militanları ve semptatizanları da aynı senin gibi düşünüyorlar. onlar da "biz PKKli olduksa faşistlerin zulmünden dolayı olduk. " diyorlar..

o bahsettiğin hadisin gerçek olduğuna inanmak İslamı red etmektir. Sadece Allah'ın şirki yoktur. Türk ırkı ne oluyor da ona şirk koşulamaycakmış. tamam tepkiliyim de ülkeme sahip çıkacağım de ama Allah'ın bir milleti diğerlerinden üstün yarattığını iddia ederek dinden çıkma bari. Kur'an'ın Türkçesini okudum baştan sona eğer bu hadis doğruysa dostum HZ.Muhammed Allah'a karşı gelmiş oluyor.

Çünkü Kuran'da Allah üstünlüğün takvada olduğunu açıkça söylemiştir.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 9 sayfadan 1. sayfa   [ 126 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.