Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Şub 2018, 12:03

Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 3. sayfa   [ 58 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: PKK Komünist Değildir (Önemli Kanıtlar) !
İletiTarih: 29 Ağu 2013, 18:34 
Katılımcı Üye

Hangisini anlayamadın?Yüksek Kürt kültürünün Türk kültüründen gelişmiş olduğunu söylemişsin kanıtla işte bende soru soruyorum?Her toplum söyler bunları.

Orada eksik yazmışım Hz.Süleymanın hanımlarının ırzına geçen şeytandan olma diye kürtlerin neslini şeytan olarak tanımlayanlar var.Bunu mu anlayamadın ?daha başkalarının yaptığı taqsfirlerde vardır istersen devam ederim.İşte sizde yüksek medeniyetinizi,kültürünüzü söyleyin bunun üzerinden kendinizi tanımlayın size fırsat.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 18:37 
Katılımcı Üye

Urungu yazdı:
Sheikh Beşir yazdı:
tirendaz,

Yazdıkların laf-ı güzaf olmakla birlikte, Kürt halkına yönelik ırkçı ve nefret dolu söylemlerin sebebiylede seni kınıyorum.Diğer yandan yazdıkların gösteriyor ki konunun özünüde tam olarak kavrayabilmiş değilsin. Ne demek istediğimi istersen bir örnekle açıklayayım. Bugün Avrupa'da ya da Amerika'da en sefil, en aşağılık, en iğrenç yaratıklar kimlerdir diye sorulsa verilecek cevap üzülerek söylüyorum ki Türklerdir. Bazıları bu durumu Osmanlı döneminde Avrupa milletleri ile yapılan savaşlara bağlar ama tek sebeb bu değil. Türklerle iletişim kuran hemen hemen herkes onlardan ve kültürlerinden iğreniyor. Avrupa'da Türklere yönelik Naziler tarafından gerçekleştirilen saldırılarda Türklere yönelik iğrenişin en temel göstergesi aslında...

Bu sebeble bence Türklerin şapkalarını önlerine koyup neden bütün Dünya'nın kendilerinden iğrendiğini, neden kendilerini pis, iğrenç, aşağılık mahlukatlar olarak gördüğünü sorgulaması lazım. Bence sorunun kaynağı Türklükte yatıyor. Türklerin, bu olumsuz nitelemlerden kurtulmaları için önce Türklüklerinden kurtulmaları gerekiyor bence. Türk kimliğini reddetmeleri ve kendilerini başka bir kimlikle tanımlamaları gerekiyor. Zira Türklerin böyle nitelendirilmelerinin sebebi, Türk medeniyet ve kültür unsurlarının kendilerine miras bıraktığı davranış kodlarının bir yansımasıdır. Bu sebeble Türklerin Avrupa tarafından insan yerine konabilmeleri için önce Türklüklerinden kurtulmaları gerekmektedir.

Not: Türkler hakkındaki olumsuz değerlendirmeler benim düşüncelerimi değil, Avrupa seyahatlerim sırasında bizzat Avrupalılardan Türkler hakkında duyduğum nitelendirme ve değerlendirmeleri yansıtmaktadır. Tabi ben bir hümanist olarak bütün Türk kardeşlerimi çok seviyorum. Elimden gelse canımı bile veririm onlar için...

Dünyanın en aşşağılık yaratıklarının kim olduğunu herkes iyi biliyor. Allah'ın barzosu seni. Bir Diyarbakır otobüsüne bin, bir de İzmir otobüsüne bin aradaki farkı anlarsın. Leş gibi kokuyorsunuz, kimse sizi insan yerine koymuyor. Bir de yıllarca bayrağı altında ezikçe yaşadığınız efendiniz olan Türklere dil uzatıyorsunuz. Ne zaman adam oldunuzda kendinizde bu cüreti görüyorsunuz. Biraz haddinizi bilin.

Ya bunun gibilerin istediği bu hakaret etme.Bunun ve uzantılarının kendilerini var etme nedenleri, tüm politikaları bunun üzerinden yürüyor.İlk başta saldırır sonra mağdur edebiyatı yapar.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 18:53 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Sheikh Beşir yazdı:
istemiyabgu yazdı:

Belli belli. O yüzden Amed Amed dediğiniz Diyarbakır'da sözüm ona eski Kürt krallıklarına ait bir kırık testi bile yokken, Selçuklulara ve Akkoyunlulara ait onlarca eser var.

Ne tarihiniz var, ne ulus olmaya zemin oluşturacak bir diliniz. Emperyalistlerin uydurduğu yalanlarla ancak kendinizi avutmayı biliyorsunuz.

Seni görende yıllarını Kürt coğrafyasında arkeoloji çalışmalarına harcamış biri zanneder.Sen kimsin ki , çapın ne ki Kürt coğrafyasında, Kürt medeniyetine ilişkin kalıntılar olup olmadığı konusunda kelam edeceksin? Kürtler, Mezapotamya'nın kadim halklarından biridir ve kökleri, orta asya bozkırlarından aç karınlarını doyurmak için Anadoluya gelen, daha yerleşik haya bile geçememiş göçebe, çadırcı kabilelerden daha eskiye gider.

Bu açıdanda Kürtlerin bu topraklardaki geçmişi, Osmanlının deyimiyle etrak-ı bi idraklardan daha gerçektir.

Arkadaş senin hesabının fake olduğunu bu iletini okuduktan sonra kesinlikle buna emin oldum.

Kalıbımı basarım sen daha önce bu forumdan kovulan John_Sobieski_III mahlaslı üyesin. Anlaşılan forumdan atıldığından beri geçen süre seni akıllandırmaya yetmemiş.

Kaldı ki Kürt tarihinin fason ve içi boş olduğunun en önemli kanıtı bu içi boş, içerisinde bolca hakaretin ve aşağılamanın yer aldığı iletindir. Neden benim iddialarımı sağlam delillerle çürütmek yerine ezik ruhlu insanlara yaraşır şekilde hakarete başvuruyorsun? Kanıtın olmadığından ve buna aşırı sinirlendiğinden olmasın?

Yönetici arkadaşlardan ricam; Bu Türk düşmanı ezik ruhlu insanın birkaç gün forumdan uzaklaştırılması kendisine iyi gelecektir. Kimse Türk'ün ülkesinde, Türk'ün forumunda Türk'e düşmanlık yapamaz. Türk düşmanlarının ve bu düşmanlıklarını açıkça dile getirenlerin cezasız kalması doğru değildir. Forumda ikinci bir John_Sobieski_III vakasının yaşanmaması için lütfen gerekeni yapınız.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 18:53 
Katılımcı Üye

Sheikh Beşir yazdı:
tirendaz yazdı:
Hangisini anlayamadın?Yüksek Kürt kültürünün Türk kültüründen gelişmiş olduğunu söylemişsin kanıtla işte bende soru soruyorum?Her toplum söyler bunları.
Orada eksik yazmışım Hz.Süleymanın hanımlarının ırzına geçen şeytandan olma diye kürtlerin neslini şeytan olarak tanımlayanlar var.Bunu mu anlayamadın ?daha başkalarının yaptığı taqsfirlerde vardır istersen devam ederim.İşte sizde yüksek medeniyetinizi,kültürünüzü söyleyin bunun üzerinden kendinizi tanımlayın size fırsat.

Bu sözleri dese dese dinle beyni sulanmış Türk ya da Arap ırkçısı biri söylemiştir. Bu açıdan kaale alınmaya değer olarak bile görmüyorum.Kürt halkına özellikle son 30 yıldır verdiği mücadele sebebiyle bırakın nefret edilmeyi, büyük saygı duyulmakta, haklı davaları Dünya'da ki tüm insan hakları aktivisitleri ve demokratlar tarafından desteklenmektedir.

Bu arada istersen Türkler hakkında, bizzat Fransız ihtilalini hazırlayan fikir babalarından olan ve Dünya'da ki entellektüel muhitlerin saygıyla andığı Voltaire'in söylediği bir kaç sözünü payalaşabilirim;

Türkler, kadın ve sanat düşmanı iğrenç zorbalardır...

Avrupa'dan bu barbar gaspçıları kovalamalı ve uzaklaştırmalıyız...

("The Türk as a Threat And Europe's "Other", Chapter 1, Ingmar Karlsson")

Tabi ben bu sözlere katılmıyor ve Türkleri çok seviyorum.

Hala demogoji yapıyorsun ne yapmamı bekliyorsun?Ben sana sou soruyorum sen daldan dala atlıyorsun şimdi yüksek tarihi medeniyetinizden son 30 yıla girmişsin.Günümüzümü konuşacağız tarihimi?Avrupa medeniyetine kürtlen asıl etki etmiş söyle söyle.Kürt ismine ilk olarak beğenmediğin araplarda rastlıyoruz sen kendi kaynaklarınla kendii ortaya koy.
Türk Soylularin Soylusudur. Yapma Olmayan,Gösterişi Olmayan Bu Pek Yüksek Soyluluk Ona Doğanin Armağınıdır.
(pier Loti)
Al işte internettende ben buldum şimdi ne oldu.Sen kendini tanımla kültürünü ortaya koy Türkler olmadan kendinizi bile ortaya koymakta zorlanan bir halk Türklere nasıl saldırabilir.Kendini tarif et sana fırsat

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 18:57 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Sheikh Beşir yazdı:

Tabi ben bu sözlere katılmıyor ve Türkleri çok seviyorum.

Belli belli Türkleri çok seviyorsun. Hatta daha önce John_Sobieski_III mahlasıyla attığın iletilerde Türkleri o kadar aşağılamana rağmen utanmadan Türkleri çok sevdiğini, hatta kız arkadaşının bile Türk olduğunu söylemiştin. Tabii senin Türk dostu olduğuna kim inanır? Kadir bile inanmaz, emin ol.

Sen boşver bu forumda Türklere söverek ezikliğini bastırarak kendini tatmin etmeyi. Senin Kürt olmadığını, Lübnanlı bir Ermeni olduğunu biliyorum. Ama belli ki kendi öz kimliğinle Türk düşmanlığı yapacak kadar cesaretin yok. Seni anlıyor ve hak veriyorum.

En son iğneci tarafından, 03 Eyl 2013, 12:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Alıntı ileti düzenlendi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 19:01 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Neyse ben çıkıyorum. Bu doğan görünümlü şahine benzer Kürt görünümlü Ermeni uşağı ile boşa kaybedecek vaktim yok.

Cevap yazarsanız kendilerini nimetten sayıyor bu soyu belirsiz yaratıkımsılar. Boşverin, sallamayın. Kimsenin kendisini ve kokuşmuş düşüncelerini iplemediğini görünce zaten kendisi gidecektir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 19:03 
Katılımcı Üye

Sheikh Beşir yazdı:
tirendaz yazdı:
Türk Soylularin Soylusudur. Yapma Olmayan,Gösterişi Olmayan Bu Pek Yüksek Soyluluk Ona Doğanin Armağınıdır.
(pier Loti)

Allah allah! Pier Loti nerede söylemiş bunları? Ben iktibas yaparken kaynakta belirtiyorum ama işkembe-i kübradan konuşmuyorum.

İnternetten buldum şimdi belirtim böyle bir çabam olmadığı için elimin altında kaynak mevcut değil ama arattırıp bulurum zor bir şey değil arzu ederseniz akşama kadar bulmuş olurum.Mesela Osmanlı tarihi yazanlardan istersen şu an elimde var.Sen bizi bırakta kendini tarif et.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 19:17 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

tirendaz yazdı:
İnternetten buldum şimdi belirtim böyle bir çabam olmadığı için elimin altında kaynak mevcut değil ama arattırıp bulurum zor bir şey değil arzu ederseniz akşama kadar bulmuş olurum.Mesela Osmanlı tarihi yazanlardan istersen şu an elimde var.Sen bizi bırakta kendini tarif et.

İnternet, bilgi kirliliğinin en yoğun olduğu yerdir. Bu sebeble internette okuduğun her şeye inanmamalı, doğru bilgiye ulaşma konusunda daha araştırıcı ve azimli olmalısın bence...

Yoksa şimdi olduğu gibi komik durumlara düşebilirsin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 19:22 
Katılımcı Üye

Komik duruma düştüğüm filan yok bundan önce söylediğim her şeyin kaynağını söylebilirim çünkü elimin altında kitaplar mevcut istermisin söyleyim ?Bu sözü şimdi internetten bulduğumu belirttim.Asıl gülünç olan sensin hala yüksek medeniyetiniz hakkında bir şey sunabilmiş değilsin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ağu 2013, 21:08 
Onursal Üye

-Arkadaşlar 1-2 gün içinde ve özellikle şu son saatlerde forum seviyesi hiç iç açıcı olmamış.
-Kimsenin kimseye hakaret hakkı olmadığını hepimiz biliriz, bu ayrıntıyı uygulamak da gerekir...
-Sizlerin forumdaki aksaklıklar için kullanabileceği şikayet butonu var ayrıca ''öneri ve şikayetler '' bölümü aynı zamanda özel mesaj yerleri var.

-Bu nedenlerle bu konuyu geçiçi olarak kilitliyorum.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Eyl 2013, 12:51 
Onursal Üye

-Konu içerisinde mümkün olduğu kadar yakışıksız iletiler silindi ve kilit kaldırıldı.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Eyl 2013, 17:30 
Onursal Üye

Marksist/Leninist literatürü bilmeden böyle bir konuda sağlıklı bir değerlendirmede bulunulamaz. M/L'e göre her ulusun ''kendi kaderini tayyin etme'' hakkı vardır ve bu hakkın kullanımına karar verecek olanda ''ezilen ulus'' konumundaki hakları gasp edilen ve asimilasyona tabi tutulan halklardır. (şheikh Beşir yazdı)
Dedikten sonra verdiğin cevap biraz tuhaf olmuş. PKK'nın siyasal yönelimine M/L referans verdikten sonra yaptığınız açıklamanın tuhaflığı bir yana düşüncemin neden hatalı olduğunu da yazmamışsınız. Halbuki benim yazımda sert ideolojik yapılanmanın konjonktürel şartlar altında bir vaziyet almaya evrilmesi revizyonist bir yaklaşım olarak değerlendirilirken, diğer taraftan pragmatist yaklaşımın bir sağ sapma ve oportünizm olduğu değerlendirmesi var. Yazınızda bu eleştirilere bir cevap vermemişsiniz. Yani cevabınız olmamış.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Eyl 2013, 20:59 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Forumda bir Kürtçümüz eksikti o da gelmiş tam olmuş :D

Kanımızla burda yarın güller açacak !

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Eyl 2013, 18:57 
Yeni Üye

Sheikh Beşir yazdı:
Marksist/Leninist literatürü bilmeden böyle bir konuda sağlıklı bir değerlendirmede bulunulamaz. M/L'e göre her ulusun ''kendi kaderini tayyin etme'' hakkı vardır ve bu hakkın kullanımına karar verecek olanda ''ezilen ulus'' konumundaki hakları gasp edilen ve asimilasyona tabi tutulan halklardır. Buna göre ''ezilen ulusun'' özgürlük amacı doğrultusundaki mücadelesinde ''ulusçu'' kavramlara başvurmasıda meşru ve ilericidir. Zira ''ezilen ulusun'' ulusçuluğu, zulme karşı haklı ve demokratik bir talebi içerir; ÖZGÜRLÜK... Fakat ''ezen ulus'' konumundaki bir halkın milliyetçiliği ise diğer halklar üzerindeki baskının ifadesidir ki bu açıdan da gericidir. Bu da Türk ve Kürt milliyetçiliği arasındaki farkı göstermektedir bizlere...

İşte bu paradigma çerçevesinde PKK'yi ve verdiği mücadeleyi değerlendirirseniz daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Lan adi adam madem kürdistan istiyosunuz.Afrika'da veya Hindistan'da kurabilirsiniz.Şeyh sait nasıl öldüyse siz de öyle öleceksiniz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Ekm 2013, 04:39 
Onursal Üye

Sheikh Beşir,Ortada ulusal bir sorun varsa ulusal sorunun sınıfsal soruna öncelenmesi Marksizmle bir tenakuz oluşturmaz. Buraya kadar söyledikleriniz teorik olarak doğru. Ancak ulusal sorunun öncelenmesi direnişin ya da mücadelenin yöneldiği mevzii açısından önem taşır. Bu önceleme halini milliyetçi bir ideoloji ile payandalar ve toplumun gerici yabancılaşmış değerleri üzerinden şekillendirmeye çalışırsanız bu bir sorunu öncelemek sınırlarını aşar. PKK'nın gerek milliyetçi ideolojiye, gerek feodal değerlere gerekse de dini referanslara dayanması ve bu yabancılaşmış değerleri ideolojik yapılanmasının içine yerleştirmesi ulusal sorunu öncelemek sınırlarının aşılması halini tanımlamaktadır.
Enaz bunun kadar önemli olan mücadele sınırlarını tanımlarken bu sınırların orta doğu üzerinde oynanan emperyal planla kesişiyor olmasıdır. Oluşan bu ortak kümenin seçili alanları üzerinde PKK nın ne ölçüde ideolojik etkinlik kurabileceği her kesin meçhulüdür. Yaşanan pratik PKK'nın böyle bir şansının olmadığını, hatta PKK'nında şansının olmadığının farkında olduğunu ancak konjonktürel şartları kendi gelişimi ve vaziyet alması manasında elverişli bulduğu için opurtunist bir yaklaşımı genel ilkesel davranışa yeğ tuttuğu anlaşılmaktadır.
Şüphesiz ki bütün bu veriler PKK'nın komünist olup olmadığını değerlendirmek manasında yeterli veriler değildir. Bunların bir eleştiri olarak sorunu izah etmekten çok yaklaşım teklifleri manasında değerlendirilmesi daha doğru olacaktır.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 3. sayfa   [ 58 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.