Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 23 Şub 2018, 07:28

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 20 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Siz Komunizmi Bir Yaşam Tarzı mı Sanıyorsunuz?
İletiTarih: 23 Şub 2017, 12:07 
Onursal Üye

Frollo yazdı:
sabit yazdı:
ABD de 3 milyona yakın homeless (evsiz- sokaklarda yaşayan) yaşamaktadır. (Evsizlik ve yoksulluk ulusal hukuk merkezi NLCHP verilerine göre). Şimdi sadece bu veri üzerinden bir analiz yapmaya kalkarsanız yapacağınız analiz ne ABD nin Ekonomisini ne de sosyolojisini anlatır.

Yine ancak sabit beyden beklenebilecek yüzeysellikte yazılmış, olayın sadece eşitlik yönüne vurgu yapan ama özgürlük yönünü hiçe sayan bayağı bir ileti daha...
İletinin yazıldığı ve gönderildiği konumun, kültürsüz ve geri kalmış bir kasabanın mahalle kıraathanesi veya ganyan bayii olması muhtemeldir.
Birleşik Devletler'de 3 milyon evsizin olduğunu söylemişsiniz ama sözünü ettiğiniz o 3 milyon evsizin olmadığı Sovyetler Birliği ve Doğu bloğundaki ülkelerde ise halkın kaçmaması için şehrin ortasına duvar örülüp, önlerinde silahlı askerler bekletiliyordu.(Bakınız; Berlin Duvarı)
Sınıf düşmanı adı altında sırf farklı görüşlerden olduğu için katledilen insanlara ve Trotsky, Kamanev, Bukharin, Zinoviyev örneklerinde olduğu gibi farklı görüşte olmayıp (Komünist olup), sırf devrimci paradigma konusunda ufak ayrılıklar yaşadıkları için muhalif odaklar haline gelmeleri sebebiyle öldürülen (yani kendi yarattıkları devrim tarafından yutulan) siyasi lider ve ideologlara hiç değinmiyorum bile...
Demek ki evsizler üzerinden vurgusunu yaptığın eşitlik vurgusu, bir noktada özgürlükle çelişiyor ve bu çelişkiyi zor kullanarak eşitlik yönünde, onun lehine olacak şekilde düzenlemeye kalktığında (Komünizmde olduğu gibi) ortaya kitlesel kıyımların olağanlaştığı, halkın (affedersiniz) sanki bir sığırmış gibi duvarlar arkasında zaptedildiği totaliter bir diktatörlük çıkıyor.
Dolayısıyla bu tür ucuz ajitasyonlar ve demagojiler üzerinden refah devlet modelinin savunusunun yapılmasının artık modası geçti ama 1961'de sizin köy kıraathanesinin duvarlarına asılan Mehmet Ali Aybar ile Behice Boran'ın seçim afişleri hala çıkartılmadıysa bilemeyeceğim tabi..

Keşke yazının bütününü okuyup anlasaydın Frollo yazının bütünü bu tür örneklerle analiz yapılamayacağını anlatıyor. öRNEK VERİLEN CÜMLENİN ÜZERİNE MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ ZIPLAMIŞSIN. Ondan sonrada biriktirdiğin nefretini kusmuşsun. Aklın sıra benim forumdaki etkimi bu tür AKP şeytanlıklarıyla kıracaksın. Buradan foruma neden yönetici olduğunda açıklık kazanıyor.
Geri zekalı kitlenize ve inananlarınıza ayarlanmış kantarın beni tartmaz Frollo o kantarda sen göt kılı tartabilirsin, adamları değil. Kalibreniz bu, kutrunuz bu. Bir AKP liden daha fazlasını beklediğimi sanma ısrarla kendisine göt kılı diyen bir kitleden normal haysiyetli insan davranışı bekleyecek kadar saf değilim. Hele Fetö nün kandıracağı kadar geri zekalı hiç değilim.
Hadi şimdi aklının ve gücünün yeteceği insanlarla uğraş ben sana ağır gelirim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Şub 2017, 02:05 
Banlanmış Üye

Alıntı:
Ne eski Sovyetleri ne de bugünkü Çin'i analiz edebilecek bilginiz ne yazıkki yok.

Haklı valla,
sorbakalım şimdi @turbo kardeş dürüstlük abidesi bilge büğümüze,
özel kanunların, genel kanunlardan önce geleceği bilgisi varsa. Ne demeye genel kanunla sav oluşturmaya yönlendiriyormuş(hile mi bu)?? Gukuk un g sinden anlamayan bir yarım safdiriki, aldatılmaya müsaiti? Yoksa arkasında başka bir fırıldak mı var? Hem kominis olup. Hem tefeci dostluğu gibi mesela..? İtham ağır mı oldu? Nasıl bri Deniz Gezmiş örneğiymiş bu şimdi? Ha birde Mehmet Ali Alabora vardı değil mi? Milleti soyucu banka reklamlarında oynayan. Ne bu şimdi? Ahlak mı? Yoksa art niyet mi? Bugün bir yargıça neredeyse küfrediyordum. Sen sus konuşma dedi. Sana söz vermedim. Diyince karşımdakinin bir Yargıç olduğunu çok zor aklettim mi diyeyim. Yoksa YUKARIDAN basiretim mi bağlandı diyeyim. Gerçi ondan önce önlemimi YUKARIDAN ilahmla alıp dil atı xanax içmiştim. Yoksa ben kim olduğuna bakmam söverim. Sonuçları ne olurdu bilemem artık.

Şimdi bu minvalde, bir japon Türkiye de bir köprü halat hatası yaptı diye harekiri yaparken. Bizim ülkemizdeki ahlak abidesi, gıbta edilesi bilgelerimiz. Halen pişkin pişkin ben alimim. Ben bilgeyim. Benim kantarı hiç bir topuz tartmaz. DEyip halen forumda, pişkinliğin dibine vurabilmekte.. Valla ne diyeyim. Demek kendisinin de seviyesi buymuş, görememişim...
Haklı valla. Durum ortada.. Böyle büyüklerimiz, böyle bir bürokrasimiz, çikitan cumhuriyemiz var iken. Böyle bir ülkede kitap okuma, bilgilenme iştahım kabardı. Yanıp tutuşayrum.

Sayesinde gereksiz(hukukun işlevi sıfır ülkede) gukuk kitaplarını yüzeysel incelemeye başladık. Artı mıdır? Türkiye dışında olsa artıdır. İşlemeyen bir ülkede ne yapayım ben hukuk diplomasını veya bilgisini... Korkudan mesleklerini bile dürüstçe icra edemiyorlar, çoğu yanlış manyel verir(suçdur) avukatlık icra edici. Kaldırımlarda sokakta yatan hukuk diplomalı insanlar var haberi size neyi ifade ediyor bilmem ama. Benim oradan alacağım hisse; Adam namusundan aldığı diploma ile o mesleği icra edemeyişidir. Sokakta yatıyor. Ama bu çirkef içi boş. Gukuk sisteminden diğerleri gibi yapıp ahlaksızca nemalanma yoluna girmiyor. Gıpta edilecek şahıs budur. Samimidir. Aynı şekil de ilahiyat prof. olsan. Gene mide kaldırmaz. Bugün belli başlı fetva da kaypaklık yapmayan zannında olduğum birinin bile faize fetva verirken halde gördüm. Faiz yemek, günah işlemek ayrı şeydir. Fetva vermek ap ayrı şeydir.. Bu ülkenin gerçekten gelecek nesillere verebileceği bir şeyler yok. ÜZülesi bir durum. Devlet menfaatleri için siz kalkıp bir din emrini eğip büküp reforme edemezsiniz. Allah akledememiş mi derler o vakit bu faizi, enflasyonu vs. Böyle fetva verirsen adama, aklı olan ve sorgulayan ve düşünen adam; demek Allah yok ki böyle prof. larca kanıtlandı diye düşünür çıkar işin içinden.
Sayın prof diyor ki, enflasyon altında faizle kredi alınabilir. İyi de kardeşim bu ülkede enflasyon hesabını yapabilen dürüst bir otorite mi var ki, sen neye göre, hangi akla göre böyle bir fetva vermektesin? Zaten fetva görüntülü dili sürçüp durmuş. O bile bir yaratıcı varsa, farkında nasıl bir cehennem bileti alma ihtimali olduğunun sanırım..

Neyse kalın yalın, salt vatandaş olarak. Yoksa haliniz duman. Rütbeyi giyersiniz. Benliğinizi satarsınız. Özbenliğinizi yitirirsiniz. Başbakan olursunuz. dün İnsan haklarıcısınızdır. Oraya oturunca başlarsınız devletin ebkası için masum insan bile feda edilebilirci olursunuz. Vicdansız olur çıkarsınız.

Analiz edemiyorsan ne diye gukukcuyum iddiasındasınız?
Bu Çin Analizin de bu işe benzemesin sonra.. Önce dürüstlük, ahlak, sonra bilgelik.

@turbo gelelim sana,
Sen de ne ayaksın kardeşim. Uzmanlık alanın diye pc den hiç anlamadığım için sorular soruyorum.
protokol Ip-V 6 ya geç, 4 deki tiki kaldır diyorsun. Kaldırıyorum. Bu sefer internet gidiyor. Tam güvenlik sağlanıyor yani :lol:

Siz benimle eğleniyor musunuz? Şimdi işim gücüm yok gugkukcu amca dan sonra senin yüzünden bide bt mi araştırayım.. :mrgreen:

Salt bilgi paylaşılmıyor. Türkiye de benim anladığım. Ama bu hiç ETİK değil.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Şub 2017, 12:36 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

kultigin
Eklemeyi unuttum sanirim sunucu IPV6 e gecmemisse IPV4 tikini kaldirirsan o siteye baglanamaz ve cogu sitede Internet bu yuzden calismaz. IPV6 henüz tam yayginlasmadi ama Ag güvenligi konusunda acikcasi yapabilecegin pek fazla birsey yok, VPN kullanabilirsin ancak VPN uzeri bankacilik gibi islemleri yapmamani tavsiye ederim. Güvenlik istiyorsan evde iki Bilgisayar bulundurmalisin ve Guvenli dosyalarini saklamak istedigin Bilgisayari asla Internete baglamamalisin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Haz 2017, 13:15 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Bakınız sözde komunistlerle bir tartışmaya girdiğinizde size komunizmin yaşanması için devlet kurmak ve yönetimi ele geçirmenin birinci şart olduğunu söylerler. Bunun da demokratik yolarla halkı ikna ederek değilde zorbalıkla devrim ve darbelerle yapılabileceğini savunurlar.

Şimdi bakın benim de güzel bir fikrim var. Ama bu fikri size anlatmak için devleti ele geçirdikten sonra herkesi boyun eğdirmem lazım. Ondan sonra fikrimi ister beğenin ister beğenmeyin 8-) 8-)

Ne güzel fikir ama değil mi :roll:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2017, 15:37 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Konu başlığı ile alakasız olup, adab-ı muaşeret kaidelerine riayet etmeyen iletiler silinmiştir.
Lütfen kullandığımız üsluba dikkat edelim!

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 20 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.