Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 24 Şub 2018, 06:42


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 6 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Komunistlerin ve Solcuların Söyleyemedikleri
İletiTarih: 11 Mar 2017, 12:33 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Şub 2009, 01:17
İleti: 209

Komunistlerin Karşı Olamadıkları Şeyler.

Komuniklerin her zaman ''Emek sömürüsüne hayır'' gibi klişe sözlerini duymuşsunuzdur ama hiç bir zaman asıl emek sömürüsü olan faize karşı bir tek laf ettiklerini duyamazsınız. Çünkü onlar İslama karşıdırlar. Halk arasında Allahsız olarak tabir edilen guruba dahildir..

Birisinin elinde 100 TL var. Ancak para kenarda duruyor ve onu başkasına borç olarak verirken diyor ki ;

'' Bu parayı ben 6 ay ticarette kullansaydım %30 kar edecektim bu yüzden sen bana 6 ay sonra 130 TL olarak geri vereceksin''

En sade anlatımla faiz budur. Daha sonra faizli borcu alan kişi onu geri ödemek için ya ürettiğine zam yapacak ve fiyatlar artacak yada %30 daha fazla çalışarak işçisinin emeğini aynı fiyata satın alacak.. Devletleri de bu şekilde borçlandırıp faiz batağında enflasyon denen canavarı ürettiler. Devletler de bu faiz borcunu ödemek için vatandaşı ezer. Her yıl hizmet bedellerine zam yapar.

İşte aklı olan anlar. Emek sömürüsünün en temelinde faiz yatar. Eğer bunu ortadan kaldırırsak emek sömürüsü diye birşey de olmaz.

Ey komunistler ve ateistler.. Abileriniz size böyle şeylerden bahsetmezler çünkü iş bankasında , deutsche bank da , HSBC de hepsinin vaadeli hesapları vardır da ondan....


İddia : '' Bu parayı ben 6 ay ticarette kullansaydım %30 kar edecektim bu yüzden sen bana 6 ay sonra 130 TL olarak geri vereceksin''

Cevap : Sen ticarette kullansaydın madem.. Allah demiyor mu borçluya faiz uygulamayın hatta mümkünse borcun bir kısmından yada tamamından da vazgeçin diye? Faizcilerin niyeti zaten bu değil. Başkasının ticaretine ortak olup hiç çalışmadan onun emeğini sömürmektir.


Şimdi siz yine kahrolsun şu bu gibi ifadelerle gırtlağınızı yrıtın..yada nerenizi isterseniz.. Faydası yok çünkü faşist sistemin alt unsuru olarak varlığınızı sürdürüyorsunuz. Fakat daha da kötüsü bunun farkında bile değilsiniz.

Eee komunikler neredesiniz , varmısınız işbankın önünde sömürüye hayır , çağımızın köleliği kredi kartına hayır sloganları atmaya? :shock:

Yoh yoh siz gene kahrolsun şeriat ...Siz bunları söylemeyi göze alamazsınız. Çünkü emek sömürüsü tatlı gelir , haram para tatlı gelir..

Bir de herşeyi bilirlermiş gibi... Düşün biçimleri ile yaşam biçimleri arasında felsefe yaparlar ya... :lol:


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Komunistlerin ve Solcuların Söyleyemedikleri
İletiTarih: 22 May 2017, 20:28 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31 Oca 2017, 18:37
İleti: 166
Ahmet, Komünistler, kimsenin kimseden 100 TL borç istemeye mecbur kalmayacağı şekilde bol üretimin ve eşit, adil bölüşümün hakim kılınacağı bir toplumsal düzene ulaşımı amaçlarlar. Bu doğrultuda önce ''herkesin emeğine göre'', sonra ise ''herkese ihtiyacı kadar'' ilkelerini hayata geçirmeye çalışırlar. Dolayısıyla burada seninde ilk önce eleştirmen gereken şey, 100 TL borç verip, sonra o borçtan faiz alan kişi değil, insanları o borcu almaya mahkum eden eşitsiz düzendir.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Komunistlerin ve Solcuların Söyleyemedikleri
İletiTarih: 08 Haz 2017, 22:50 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 09 Tem 2008, 22:33
İleti: 1096
Konum: Antalya
Türkiye siyasal islamcılar ya cehaletinden ya da iç hesaplarından konuları birbirine karıştırarak, içinden çıkılamaz hale getirerek kör bir tartışma ortamı yaratmayı sevmektedirler. Sorunun cevabı çok basit, uzatmaya gerek yok. Faiz kapitalist ekonomik sistemin bir ürünüdür. Komünizmin zaten antikapitalist özü faizi doğal olarak reddeder.

Gelelim "Kahrolsu şeriat" sloganlarına. Komünistler mal gibi siyaset, toplum ve ekonomiyi birbirinden ayrı tutup bunlardan herhangi birine yönelmezler. Hepsi arasında diyalektik bir ilişki vardır. Devrimci mücadele o yüzden daha da zorlaşmaktadır. Çok boyutlu ve kapsamlı bir mücadele başat tartışmaları önceleyerek ilerlemeli. Eğer ülkede gericilik sorunu ciddi bir geleceksizleştirmeyi de beranerinde getiriyorsa devrimcilerin temel görevi de gericilikle mücadeledir. Bunlar hakkında sol cenahta sayfalarca tartışma vardır. Bu tartışmayı aktaracak teorik yeterliliğe sahip değilim. O sebeple bulun okuyun, saçmalamanın manası yok.

_________________
Madem ki insanı biçimlendiren yaşadığı koşullar; koşullar en insani şekilde biçimlenmelidir.
Karl MarxSayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Komunistlerin ve Solcuların Söyleyemedikleri
İletiTarih: 09 Haz 2017, 11:22 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Şub 2009, 01:17
İleti: 209
Kapitalizmin ve sömürünün en temel unsuru olan faize karşısınız ama faiz yememek için hiçbir çabanız bulunmuyor. Tek bahaneniz de devletin devrim ile ele geçirilmemesi oluyor. Yani hayal kuruyorsunuz. İşbankın önünde <<Çağın köleliği Kredi Kartlarına Hayır>> gösterisi yapmak için devleti ele geçirmeye gerek yok ki. Yada bunun için komünist olmaya bile gerek yok çünkü aklı başında olan herkes görür ve anlar neticeyi. Müslüman veya komünist olmayan ülkeler bile yavaş yavaş faizleri sıfıra indirmeye başladılar.

Komünistler neyi bekliyor? Devlet kurmayı mı?

Alkol ile madde mağımlısı yapılan kitlelerin sömürülmesine neden karşı değilsiniz , faize neden karşı değilsiniz , özgür kızların moda ve reklam sömürüsü ile köleleştirlmesine niye karşı değilsiniz? Savunduğunuz sistemin birşeylere kağıt üzerinde karşı çıkması sizi bütün sorumluluktan kurtarıyor mu acaba?

Hangisi daha uygulanabilir ve akla yatkın bir sistem oluyor sorarım size. İslamda faiz yememek , kumar oynamamak , fuhuş yapmamak , alkol tüketmemek bireyin iradesine bağlıdır. Kimse sana zorla faiz dayatamaz , kumar oynatamaz.. İpsiz samuray Taçi gibilerin sağa sola atıp tutması kendi iradesizliğinin neticesidir.

İşte bu yüzden diyorum ki komunizm sömürünün ön ayaklarıdır. Bakınız komunizmin üzerinden geçtiği ülkelere hepsi bugün sömürünün kıskacında kıvranmaktadırlar. Komünist - Kapitalist ikisi de aynıdır. Çünkü tepkileri aynı be kardeşim.

Sistemi oluşturan şey insanların tepkileridir. İslam da insanları tepkilerine karşı bilinçlendiren ilahi bir rehberdir. Bu yüzden devlet kurmak <<başat>> unsur olamaz . Tepkiler düzelirse sistem de düzelir.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Komunistlerin ve Solcuların Söyleyemedikleri
İletiTarih: 12 Haz 2017, 23:07 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31 Oca 2017, 18:37
İleti: 166
ahmet, sadece faiz karşıtlığı üzerinden hareket edersen hiç bir yere varamazsın. Zira bu faiz uygulamalarını yürüten, ekonomiye hükmeden ve dolayısıyla hedef alınması gereken Finans-Kapital sistemin bizatihi kendisidir. Lenin, 20. yüzyılın başlarında yaptığı emperyalizm tanımında, küresel ekonomide bankaların oynadığı rol üzerinden bu finans kapital egemenliğini özellikle vurgulamıştır. Lenin, emperyalizm tanımında, banka sermayesi ile sınai sermayenin kaynaşması ile ortaya çıkan mali oligarşinin niteliğine vurgu yaparak bunun, emperyalizmi niteleyen temel unsurlardan birisi olduğunu belirtmiştir. Yani Komünistler senin iddia ettiğin gibi bu büyük bankaların mali egemenliğine karşı kayıtsız olmadıkları gibi en keskin muhalefet odaklarıdır. Fakat bunu ''faiz haramdır'' türü dini emirler üzerinden değil, bilimsel sosyalizmin sınıfsal, toplumsal ve ekonomik tahlilleri üzerinden yapmaktadırlar.

Geçmişte Sosyalizm ile yönetilen ülkelerden örnek vermişsin. İşte onların bugün içinde bulundukları durum, Sosyalizmin yıkılışı sonrası bölge halklarının neler kaybettiğinin ve kapitalizmin bireyi metalaştıran insanlık dışı tahakkümüne nasıl maruz kaldığının göstergesi olması bakımından Sosyalizmin aleyhinde değil, lehinde bir savdır. Ben Doğu Avrupa ve Asya'da ki bu söz konusu Sosyalizm deneyimlerini oldukça sert bir şekilde eleştiren Maoist gelenekten geliyorum. Fakat yinede bu deneyimlerin insanlık tarihi açısından oldukça önemli kazanımlar oldukları bir gerçektir.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Komunistlerin ve Solcuların Söyleyemedikleri
İletiTarih: 13 Haz 2017, 12:06 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Şub 2009, 01:17
İleti: 209
Yani o kadar yazmışsın ama uzun lafı kısası kapitalist sistemin tüm nimetlerinden faydalanıp da sistemi yıkacağız demişsin. Mümkün mü?

Kronikleşmiş hastalıkların sebebi mikropların beslendiği vücudu koruma refleksidir. Çünkü beslendiği vücudu tamamen öldürürse kendi de artık aç kalır ve hastalık kronikleşir. Vücüt da onlardan azıcık bir fayda gördüğünden koruma altına alır mikropları. Ve Allahın emri gelene kadar öyle geçinip giderler.

Sen de böyle kronikleşmiş bir hayat hayal etmişsin. Faize karşı olmak için bireyin devlet yada sistemle olan ilişkisine bakılmaz. Yapılan işlemin adı faiz ise haramdır. Bunun Din tarafından emredilmesi seni haklı gösteremez. Zaten haklı olduğunuza dair en ufak bilimsel doktrininiz yok. Sadece İslam , şeriat demekten başka bir şey bilmiyorsunuz o kadar.

Sosyalist devletlerin yıkılıp da kapitalistlerin eline meze olmasının sebebi de zaten özünde kapitalist bir anlayışın yatmasıdır. Global şirketler yerine devlet ve yandaşları halkı sömürmüştür. Sosyalist sistemde halk açlıktan kıvranırken , yılda iki elnbiseden fazlasını eskitemezken sarayda cümbüş yapılmaz. Orduya ve saraya milyarlar harcayıp halkı da açlıa mahkum etmez.

Gerçek eşitliğin uygulandığı İslamın ilk 50 yılı ve Osmanlının 300 yılıdır. Seninkiler sadece ütopya..

Faizin haram olduğunu anlamanız için devletlerin yıkılması ve milyonlarca insanın köleleşmesi mi gerekir?

Bilimsel dediğin nedir acaba , biraz basiret ve feraset lütfen.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 6 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
cron


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.