Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 24 Mar 2018, 07:30


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 1 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Doğu PERİNÇEK - Çiller ile Fethullah Gülen’in tarihi buluşma
İletiTarih: 25 Arl 2016, 15:48 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Kas 2016, 23:02
İleti: 218

Alıntı:
Doğu PERİNÇEK - Çiller ile Fethullah Gülen’in tarihi buluşmasının gündemi!

Çiller ile Fethullah Gülen’in tarihi buluşmasının gündemi!

Susurluk Başbakanı Tansu Çiller’in Basın Danışmanı Meh­met Bican’ın yeni kitabında Tansu Çiller-Fethullah Gülen or­taklığının eksenine işaret eden önemli bir bilgi açıklanıyor. Ertuğrul Özkök de “Terörle Sınanmak” başlıklı kitapta, o olayın altını çizmiş.
*** *** ***
Çiller, Fethullah Gülen’den yardım istemiş!

Çiller, 1995 yılında Başbakanlık konutunda yaptıkları gö­rüşmede Fethullah Gülen’den yardım istiyor. (Hürriyet17 Ocak 2013).

Bir başbakan bir din adamından veya cemaat liderinden hangi konularda yardım isteyebilir?

Bir hukuk devletinde hiç akla gelmeyecek cevap, “Teröre karşı mücadele “dir. Evet, Tansu Çiller, Fethullah Gülen’den, başbakanlık konutunda “teröre karşı mücadele” konusunda yardım istiyor. Dedikodu falan değil, bu olayı Çiller m Basın Danışmanı açıklıyor.

*** *** ***
“Yardımın” konusu MİT Raporu’nda!

“Teröre karşı mücadele”, devletin güvenlik güçlerinin gör­evidir. Muska yazarak, okuyarak, üfleyerek teröre karşı müca­dele edilemeyeceğine göre, istenen yardım anlam kazanıyor.

İşte burada, MİT’in 17 Aralık 1996 tarihinde Başbakan Necmettin Erbakan a sunduğu Susurluk Raporu, konuyu ay­dınlatıyor. Rapor Tansu Çiller ile Fethullah Gülen arasındaki ortaklığı tanımlıyor. Ve o rapor, 22 Aralık 1996 günü Cum­hurbaşkanı Demirel’in çağrısıyla toplananLiderler Zirvesinde görüşülüyor.

MİT Raporu Tansu Çiller ile Fethullah Gülen arasındaki iş­birliğini Susurluk ekseninde tanımlıyor. Rapor, içinde Tansu Çiller, Fethullah Gülen, Mehmet Ağar, Mehmet Eymür, Ab­dullah Çatlı, Haluk Kırca’nın da bulunduğu Çiller Özel Örgü­tünün karanlık faaliyetini mercek altına koyuyor.

*** *** ***
“Terörle Mücadele” perdesi altında karanlık faaliyet!

Çiller Özel Örgütü, faili meçhulleri ve özel zenginleşme faa­liyetini “Terörle mücadele” perdesi altında yürütüyor. Bu sap­tama, MİT Raporu’nda bulunuyor.

Hemen belirtelim: Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı Demirel’e ve TBMM Başkanlığı’na verdiği 600 sayfalık “Çiller Özel Örgütü” dosyasında Fethullah Gülen’in adı bulunmuyor. O dosyada yer alan Çiller Özel Örgütü şemasında da Fethullah Gülen’in adı yok (Şema için bkz. Doğu Perinçek, Çiller Özel Örgütü, 6. basım, s. 42).

*** *** ***
Fethullah Gülen’i suçlayan MİT müsteşarlığı!

Fethullah Gülen in adını Çiller Özel Örgütü raporuna ko­yan, doğrudan doğruya MİT’tir. Fethullah Gülen, MİT Müste­şarı’nın imzaladığı raporla suçlanıyor. MİT Müsteşarı Sönmez Köksal’ın imzası bulunan raporun tamamını Nusret Senem’in Fethullah ve Susurluk başlıklı kitabından inceleyebiliriz (3. ba­sım, s. 395-447).

MİT Raporunun çok geniş bir bölümü Fethullah Gülene ayrılmıştır. “Fethullah Gülen’in Çiller’in kara para aklama işin­de gizli ortağı olduğu” saptaması, MİT tarafından ciddi bulun­muş ve “Araştırılmasında Fayda Görülenler” başlığı altında be­lirtilmiştir.(Nusret Senem, age, s. 409. vd.)

MİT Raporu’na göre, “kara para aklamada gizli ortaklık” faaliyeti, teröre karşı mücadele örtüsü altında yürütülmüştür.

*** *** ***
Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanına verdiği dosyada Fethullah Gülen’in adı yok!

Bu gerçekler karşısında, Zaman gazetesinin ve Fethullah Gülen’in avukatlarının savunmaları gerçeğe dayanmıyor. Za­mangazetesi diyor ki; “Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı Demirel’e bizzat verdiği dosyada bulunuyor. Aydınlık, kendi iftira­larını, bugün MİT Raporu gibi sunuyor.”

Hayır, Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanına ve TBMM’ye verdiği dosyada, Fethullah Gülen’in adı bile geçmiyor. Ama MİT Raporu’nda Fethullah Gülen, Çiller Özel Örgütü’nün faa­liyetlerinde kilit konumlardadır. Rapor, Fethullah Gülen’in yal­nız Tansu Çiller ile değil, Abdullah Çatlı, Haluk Kıra gibi faili meçhullerde tetik çekmiş kimselerde de ilişkili olduğuna dikkat çekiyor. Ve hem de somut bilgilerle. Raporun çok uzun bir bölümü Fethullah Gülen hakkındaki MİT bilgileridir.
http://www.dunya48.com/dogu-perincek/13994-dogu-perincek-ciller-ile-fethullah-gulenin-tarihi-bulusmasinin-gundemi

_________________
- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

- Sussam gönül râzı değil, söylesem kâr eylemez. FUZULİ

- Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. İbn-i Sina


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 1 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.