Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 23 Oca 2017, 00:29

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 11 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Trump’tan Büyükelçi Cinayeti Hakkında Çarpıcı Açıklama.
İletiTarih: 20 Arl 2016, 14:16 
Site Yöneticisi

Alıntı:

Trump’tan büyükelçi cinayeti hakkında çarpıcı açıklama. 13:3020 Aralık 2016

Resim

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un dün Ankara'da uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmesine bir tepki de ABD'nin seçilmiş Başkanı Donald Trump'tan geldi.
Sozcu.com.tr

Dünya

Trump’ın yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Radikal İslamcı bir terörist tarafından öldürülen Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov’un ailesine ve sevdiklerine taziyelerimi sunuyorum. Bir büyükelçinin cinayete kurban gitmesi uygar dünyanın tüm kanunlarının çiğnenmesi anlamına gelir ve evrensel olarak kınanması gerekir.”
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/trum ... a-1576447/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Trump’tan Büyükelçi Cinayeti Hakkında Çarpıcı Açıklama.
İletiTarih: 05 Oca 2017, 23:02 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Bu Feto yu bu olaydan sonra bile tesslim etmiyorlar çok ilginç hakikaten.

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

- Sussam gönül râzı değil, söylesem kâr eylemez. FUZULİ

- Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. İbn-i Sina

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2017, 10:55 
Katılımcı Üye

Trump'a göre Irakta , Suryede , Filistinde yapılan katliamlar uygar dünyanın kanunlarına uygun düşmektedir.

Tiger senin gibi bir insana şahit olmadım ömrümde.

Hanimiş kısas?

Öldürülen , tecavüze uğrayan , evleri bombalanan Iraklılar ve Suriyeliler kısas yapmak istiyorlar. Şimdi ne var bunda? Hadi bizi aydınlat , bekliyoruz..Sen ki LAİK bir devletin içerisinde KISAS diyerek cavlıyorsun ama şeriatla yönetilen Iraklılar ve Suriyeliler işgale uğrayınca KISAS dan çark edip sana göre TERÖRİST oluyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2017, 11:45 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

gokhanpga yazdı:
BOŞ MESAJ

Sanırım senin banlanma zamanın gelmiş! Sen her kendini aynada gördüğünde bize söylemek zorunda mısın?

Kırmızılı hürriyet ve siyasiforum uyuyor...

gokhanpga yazdı:
Öldürülen , tecavüze uğrayan , evleri bombalanan Iraklılar ve Suriyeliler kısas yapmak istiyorlar. Şimdi ne var bunda? Hadi bizi aydınlat , bekliyoruz.. ...

Sen ve senin gibileri aydınlatamayız.

Ama genede kısas İslam hukukunda bir olmazsa olmazdır. Kendine Müslimanlar, sıkmabaştürban ile kamuya girecem diye tutturabildiğine göre, kul hakkı içeren kısas isteriz diye tutturmadığına göre, tartışılacak bir şey yok demektir.
Niyetiniz bellidir. Sizin derdiniz sadece kendi hakkınız olmayan şahsi menfaatlerinizdir. Mağdur bireyin hakkı umurunuzda değildir.

Kısas katillere uygulanır. Amerikada uygulanıyor ya.. Gayet medeni bir hak talebidir.
Ve ayrıca ölene/sakata diyet öderler. Hani şu meşhur Arap Vahabi dediğiniz Kral uygulamalarında çokça günümüzde de açıkça görülen fiildir. Yani hülasa siz tazminattan kaçmak için dininizi satmaktasınız!

Milletin ayıplarını, günahkarını araştırıp kayda alıp bu suçlarınızı örtbas etmek için paravan edinmektesiniz.
Ama bu bana sökmez. Günah bireyin günahıdır. İnanç veya inançsızlıkta kesa gene öyle..

Kısas bir dünya gerçeğidir. İslam hukuku ile Batı Roma hukukunda da hemen hemen aynı şekilde hüküm icra eder.
Birinde hapis cezası ve tazminat vardır. Diğerinde ise yaşam çalanın, yaşam hakkı yoktur. Ve ayrıca diyet(tazminat) vardır.

Görüldüğü gibi 4 ana dünya hukuk dalında da bu suç ve tazmin olayı kesin ve katidir.

Yani sen ne Müslüman olabilirsin. Ne Batı Roma hukuku kullanan bir laik.

İkisi de sana uymuyor. Sen anca gemine atlayıp 1000 li senelerde korsancılık oynayabilirsin bu çağ dışı gayri hukuki davranışlarınla!
İşine gelmez senin ne İslam hukuk, ne batı roma hukuku, ne de Sosyalist Hukuk.

Sana her yol mübah bir dünya lazım. Onuda ne gerçek Müslüman egemen bir toplumda bulabilirsin. Ne de Batı Roma- Germen egemen toplumda.

Anlayanlar anlamıştır. Sen anlamasan da olur..

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2017, 14:22 
Katılımcı Üye

Sen önce kendi yazdıklarınla anlık olarak çelişiyorsun onu bil sonra yorum yap. Kendi kafana göre din uydurup da islama mal etme. Sen Bakara 191.Ayetin yükümlülüğünü yerine getirdin mi ki hak istiyorsun?
tiger yazdı:
Ya bi s.......gidin. Uydurduğunuz dininizin de uydurduğunuz dinsizliğinizin de......

viewtopic.php?f=48&p=268370&sid=d313a89d98dcf0cced818158d7cba4c5#p268370

İstersen kısas yapmaya senden başlayalım. Öldürrmekten beter olan fitnenin taraftarı olduğun için sana ceza verelim.
Ayrıca yine terbiyesizliğin üstünde her zamanki halin desene. :oops: Bir de kırmızılılara iftira atıyorsun beni koruyorlar diye.

Sen Bakara 191 - 219 -279 ve Maide 90 - 91 ayetlerini hayatına uygulama sonra da kalkıp kısas iste.. Bir yandan laik anayasayı savunacaksın , müslümanlara sıkma baş diyerek fitne çıkaracaksın diğer yandan da islamdan hak isteyeceksin. Yok yaavv :shock:

Senin gibi uyanıklar Ömer döneminde de olmuş. Mesela zekat paralarından pay istemişler. Ömer vermemiş. Sonra hesap sormuşlar , senin gibi ayetlerle delil göstererek fitne çıkarmaya çalışmışlar ama Ömer bu.. Üç çapulcuya pabuç bırakmaz.. Demiş ki ;

Muhammed zamanında kalbiniz islama ısınsın diye zekat verdik , Ebu Bekir zamanında islama ısının diye zekat verdik. Ama hala daha kafirlik yapıyorsunuz. Demek ki kalbiniz islama ısınmayacak o zaman ne diye zekat istiyorsunuz?

Mükemmel bir cevap tam gediğine yerleştirmiş..

Bu ülkeye kumarı da içkiyi de faizi de anayasal hak olarak CHP getirmiştir. Git onlara anlat derdini , tiger..
Laik Cumhuriyette kısas yoktur. Sen bunu bildiğin halde ne diye burada bağırıyorsun. Anayasa değişir de şeriat gelirse o zaman kısas isteme hakkın olacaktır. Boşuna kafandan atıp tutma!!

Irak , Suriye , Filistin de öldürülen milyonlarca müslümanın canı nasıl kısas edilecek? Komünist Rusların yaptığı 20 milyon insan katliamında zarara uğrayanların hakkı nasıl kısas edilecek bunları konuş.. kendi özel sikintilarını başka konuda tartış.. Sonra da kalkıp müslümanlara terörist diyerek iftira atma.

Kedi aynada kuyruğunu görmüş yara zannettmiş.. Seninki de bu hesap yani..

Ne zaman Ortadoğuda , Asyada Batı mezalimi biter işte o zaman senin kuyruk acına sıra gelir. O zaman konuşursun. Şimdi burada fitne çıkarmaya dönük yazılarını CHP ye anlat. Çünkü bu laik anayasayı ülkeye CHP getirdi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2017, 16:23 
Yetkili

gokhanpga yazdı:
Trump'a göre Irakta , Suryede , Filistinde yapılan katliamlar uygar dünyanın kanunlarına uygun düşmektedir.

Hanimiş kısas?

Öldürülen , tecavüze uğrayan , evleri bombalanan Iraklılar ve Suriyeliler kısas yapmak istiyorlar. Şimdi ne var bunda? Hadi bizi aydınlat , bekliyoruz..Sen ki LAİK bir devletin içerisinde KISAS diyerek cavlıyorsun ama şeriatla yönetilen Iraklılar ve Suriyeliler işgale uğrayınca KISAS dan çark edip sana göre TERÖRİST oluyor.

Başkalarını aşağılamaktan vazgeç, kendi yorumunu yap..
Başkalarının fikirleri seni bağlamaz..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2017, 18:01 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

gokhanpga yazdı:
müslümanlara sıkma baş diyerek fitne çıkaracaksın diğer yandan da islamdan hak isteyeceksin. Yok yaavv :shock:
[/color]

.

:arrow: http://www.ensonhaber.com/mehmet-sevket ... 07-31.html

Ulen bana bak paralelcimisin, Fetoşcumusun nesin.

Ben senin gibi kuru sıkı kelime etmem. Benim her lafımın dayanağı vardır.

Sen şimdi M.Şevket Eygi ye fitneci mi diyorsun?

Alıntı:
Cilbab, hımarın [tülbentin] üstüne örtülen ve göğse kadar inerek gömleğin ceybini [yakasını] boynu örten baş örtüsü. (Ebüssüud tefsiri)

Cilbab, tek parça örtü. (Celaleyn)

Cilbab, göğse kadar inen baş örtüsü. (Ruh-ul-beyan)Cilbab, milhafedir. (Beydavi)

Cilbab, hımardan büyük örtü veya vücudunu örten dış elbise. (Kurtubi)

Cilbab, bedeni baştan aşağı örten çarşaf, ferace, çar gibi dış giysi. (Elmalılı)

Cilbab, dışa giyilen örtü. (Tibyan, A.Fikri Yavuz ve Hasan Basri Çantay’ın meali)

Cilbab, milhafe, entari veya hımar. (El-Envar) [Milhafe = dış örtü ki buna ferace de denir.]

Cilbab, feracedir. (Ö. Nasuhi Bilmen tefsiri)
http://gercekmahmudefendi.blogspot.nl/2 ... ettur.html

Buradan bile öğrenmene gerek yok; Aç ahzap suresini oku. Tabi senin gibiler farklı algılayacağı için genel kabul görür bir otoriteye ihtiyaç vardır.
Alıntı:
“Ey Peygamber! hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle, dışarı çıkarken üstlerine cilbablarını alsınlar. Bu, onların tanınmasını ve bundan dolayı incitilmemelerini sağlar. Allah, Gafûrdur, Rahîmdir. ” (el-Ahzab, 33/59).

Alıntı:
Ibn Abbas: Kadınlar hür olduklarının bilinmesi için tek gözleri hariç, başlarını ve yüzlerini örterler.

Alıntı:
Resûlullah`ın dönemindeki sahabî kadınlar cilbabın görev ve esprisini çok iyi kavradıklarından olacak ki, genellikle siyah rengi tercih etmişlerdir. Meselâ Ümmü Seleme Annemiz: “Cilbab âyeti indigi zaman, Ensâr kadınları siyah giysilere büründüklerinden ötürü, başlarında kargalar. varmış gibi çıktılar” (Cessâs, Ahkâmü`l-Kur`ân NI/372; Sabûnî N/382.) demiştir.http://imanilmihali.com/islam-fikih-ans ... ri/cilbab/

Yani görüldüğü gibi kadın örtüsü tarifi çok açık(muhkem) ve nettir; Dışarı çıktığında tanınmayacak diyor. Bundan daha muhkem tarif ne olabilir? Bu dinde türban diye bir şey sonradan uydurulmuştur. Deve hörgücü modeller için ayrıca hadislerde olduğuna göre??

İslam elbisesi ve Musevi dininin kadın elbisesi bildiğin kara çarşaftır.
En fazla kahverengi ve laciverte müsaade vardır.

Ondan milim ötesine müsama yoktur.

Onun için sana tavsiyem git laiklik şemsiyesi altına sığın. Bu din sizin işinize gelmez.

Ben kimsenin ne dinine din katarım. Ne de ayet eğip bükerim sizler gibi.

Fitnecilik gerçeği örtme yolu ile olur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2017, 18:40 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Erkek elbisesine benzememelidir: Allah Resûlü Efendimiz, “erkeğe benzeyen kadına ve kadına benzeyen erkeğe Allah lânet etsin” buyurmuş ve böyle olanları evlerinize sokmayın, diye emir vermiştir. (Buhârî, Libas 62; Ebû Dâvûd, edep 53; Tirmizî, edep 34. )

Sizi Arabistan a bile sokmazlar ya normal şartlarda her neyse..

Müslümanlık iddianın altı bomboş! Hatta bütün iddialarının altı bomboş.

Dipnot; Benim bir yere mensubiyetlik gibi bir iddiam yok!

Sabah akşam Müslümanım diyip. Takiyyettüncülük yapanlar. Bunu ispatla mükelleftir.
Sosyal hukuk devleti ilkesine sadık laik im diyenler. Ve sabah akşam gene takiyyetüncülük oynayanlarda. Bunu ispat la mükelleftir.

İspat edemezler çünkü arşivler ve gerçekler ortadadır. İmar usulsüzlüğü ile 100 binlerce insanın canına kast etmekle kalmamışlar. Aynı zamanda bir de ölen ve sakat kalanların yardım paralarını çalmıştırlar.

Şimdi bu zavallıya benden çalınanla kimseye zekat(M.Cengiz, v.b. çimento beton mütait rantiyesine) dağıtılamayacağını birisi anlatsın! Bu gerzek kendisini Müslüman sanmakla kalmıyor. Birde çalınanı, çalınan hayatların diyetini başka yerlere, kanallara, yandaş mütaitlere aktarmanın iyi bir şey olduğunu sanıyor..

Şimdi çaldığın himmet paraları ve aldığın canlar ile ve deprem hibe paraları ile sana bir adet sekar bileti şimdiden kestim gitti.
Ve saz arkadaşlarınla beraber sana iyi yolculuklar. :twisted: :mrgreen:

Alıntı:
TÜRKİYE İSLAMCILARI TESETTÜRÜN CILKINI ÇIKARDI

Yahu böyle tesettür olur mu?

Bunlar Kur'ana, Sünnete, Şeriata tamamen aykırı şeylerdir.

Maalesef Türkiye İslamcıları tesettürün de cılkını çıkartmışlardır.http://www.ensonhaber.com/mehmet-sevket ... 07-31.html

Derdini Mehmet Bey e anlatırsın. Ya o yalancı, ya siz? Başka bir seçenek yok!
Ben Eygi Bey in doğruyu aktardığı kanaatinde/ tarafında oy kullanma hakkımı eda ettim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Oca 2017, 12:04 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Konuda son yazilanlara baktiktan sonra konu basligini ückere kontrol ettim acaba dogrumu diye. Trumpun büyükelci cinayet hakkindaki aciklama nasil olmusta bu boyuta gelmis anlayamadim :) Sanirim konu yanlis yerde Din basligina tasinmali :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Oca 2017, 14:49 
Katılımcı Üye

Adama cıvıtması için konu açtık . Yine de geliyor her konuyu cıvıtıyor. Yahu bak bu koun senin için açıldı , orada istediğin kadar cıvıt karışan mı var değil mi tiger?

viewtopic.php?f=28&p=268454&sid=badbc55d264f131f446bd96db430d257#p268454

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Oca 2017, 15:49 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

gokhanpga yazdı:

Hanimiş kısas?

@turbo, :roll:

_turbo_ yazdı:
Konuda son yazilanlara baktiktan sonra konu basligini ückere kontrol ettim acaba dogrumu diye. Trumpun büyükelci cinayet hakkindaki aciklama nasil olmusta bu boyuta gelmis anlayamadim :) Sanirim konu yanlis yerde Din basligina tasinmali :lol:

Konu başlığını değil olayların sırasını 2 kere takip edersen sonuca ulaşırsın. Konu nasıl nereye gelmiş. Çok açık ve nettir.

77777777777777777778888888888888888888888888889999999999999999999999999999999

Bu arada bu Rusya ya bu cinayeti FETÖ işlemedi diyor.
Yada FETÖ işlediyse benim borumun menzili çapı ufak diyor. Amerika ya bununla ilgili bir yaptırım, baskı kurulmadığına göre...?

Şartlar oluşmaya devam etmektedir. Bir genel doğal afet olduğu vakit olan olacaktır.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 11 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.