Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 20 Oca 2018, 02:05

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 2 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Çankırı Valisi eşiyle ilgili torpil iddiasını yalanladı
İletiTarih: 11 Oca 2018, 16:01 
Onursal Üye

Alıntı:
Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, eşinin müdür yardımcısı yapılmasıyla ilgili kötü bir algı oluştuğunu, görevlendirmede torpil olmadığını söyledi.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, iline tayin edilen öğretmen eşi Seval Aktaş'ı 24 saat içerisinde Çankırı Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atadığı yönünde çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.
Vali Aktaş, eşinin Rize'nin Pazar ilçesinde yaklaşık 15 yıl önce idarecilikle ilgili bir sınava girdiğini ve sınavı kazanan 3 kişiden birisi olduğunu söyledi.
"GELDİĞİ YERDE ŞUBE MÜDÜRÜYDÜ"
Milli Eğitim idareciliğinin, atama yapıldığında gidilen yerde yeniden kazanılması gereken bir hak olduğunu belirten Vali Aktaş, "Çankırı, benim çalıştığım 10'uncu yer. Her gittiğim yerde eşim yeniden o mücadeleye giriyor. Mesela Eskişehir'e gittik, orada da sınava girdi ve 98'le kazandı. Geldiğim yerde Milli Eğitim'de şube müdürüydü." diye konuştu.http://www.ensonhaber.com/cankiri-valis ... n=widgetv2

Bu arada 82 dene beri soruların çalındığı bir ülkede yaşıyoruz. Bordo bereli mete bey söylüyor. Bunuda hatırlatmakta yarar görüyorum.. Sınav işini hiç katmasaymış keşke. Az not alaymış başımızın üstünde yeri varmış. Vali eşi olarak.
E başbakan yrd. kızı başhekim oluyorda. Vali eşinin de bir gecede er likten albaylığa terfisi mümkündür yani..

Bu sınav sistemi saçmalıktan başka bir şey değildir. Ezbere dayalı eğitim sisteminde. İyi ezberle soruların cevaplarını 100 al mesela .)
Bu sınav sistemi derhal yerini özel yetenek sınavına terk etmelidir. Ve bu sınavıda Japonya da veya o ahlakla yetişen milletin insanına hazırlatın. Sonra hak eden olabiliyorsa müdür, vali, bakan olsun da görelim bakalım. Hak ve ehil miymişler değilmiymişler. Kemal Kılıçdaroğlu na da buradan bir hisse.. Bütün sınavları verdiğini sanırsın. Amma o sınavlardan biri başka bir gelişmiş ülkede sürücü ehliyet sınavında bile veremezsin. İddia ediyorum. Git Almanya da bir sürücü ehliyeti sınvaı verde göreyim. Ne kadar başarılıymışsın. Bu zeka ile 90 altında not getirmen kabul edilemezlik sınırıdır. :lol: Sürücü ehliyeti sınavı demişken. 22 sene önce.. Aldığım ehliyeti hakkımla aldım. Bizi sınava sokan özel kurs;'' kusura bakmayın bu sınavda denetim var. Yardımcı olamayacağız. İsterseniz girmeyin sınava bir sonrakinde yardımcı olacağız dediler''... Ben saf saf ne demek istiyorlar acaba yardım derken, diye düşünmeye başlamış iken. Adını soyadını yazamayanlar, arka sıradakine yazarmısın diye rica edenler vardı sınavda.. :shock: Ne demek istediklerini görerek anladım. Maalesef benim ülkemin acı gerçeği bundan ibarettir... CHP de o görevi yapacak en az 10 gömlek üstü kaliteli genç nesil vardır. Kılıçdaroğluna varana kadar bir sürü kalifiye adam vardır!.

Vali beğ ve eşi 15 temmuz savaşında üstün hizmet ile komutanlığa hak kazanmıştır bu vali eşi. mermilere göğüs germiştir. Hayır yanlış anlaşılmaya.. Bybass ı halk yaptı. Bunları hiç göremedik sokaklarda. Ama kaymağı bunlar yemekte? Asıl kamudan maaş alanların meydanlara akın edip demokrasi ve bürokrasilerine sahip çıkması gerekirken. Bir zırnık menfaati olmayan 200-300 kişi boşu boşuna bu rezillik için şehit mi oldu diyelim şimdi?
Tankın altına yatan enayidir. Bu mantıkla. O şahıs derhal bulunup bana kalsa askeriyede yüzbaşılık rütbesi ile işbaşı yapabilir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Çankırı Valisi eşiyle ilgili torpil iddiasını yalanladı
İletiTarih: 12 Oca 2018, 14:28 
Katılımcı Üye

sınav mı kaldı acaba.. Torpilin adı mülakat oldu..ne sınavından bahsediyor. Hayvanat bahçesi müdürünün tübitağa atanması gibi..

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 2 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.