Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 04:09

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 23 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Bangladeşli Ateist Yazar Parçalanarak Öldürüldü
İletiTarih: 27 Şub 2015, 15:10 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bangladeşli Ateist Yazar Parçalanarak Öldürüldü

Köktendinciliğe karşı verdiği mücadeleyle tanınan ateist Bangladeşli yazar, paramparça edilerek öldürüldü.

ABD 'de yaşayan ve Amerikan vatandaşı olan Avijit Roy, eşiyle birlikte bir kitap fuarına katılmak için gittiği Bangladeş'in başkenti Dakka'da saldırıya uğradı.

BBC'nin haberine göre yazar ve eşine satırlarla saldıran grup, Roy'un kendisi gibi blog yazarı olan eşi Rafida Ahmed'i de ağır yaraladı.

Polis henüz saldırganların kimliği ile ilgili vermedi ancak Roy'un laikliği savunan yazıları dolayısıyla tehdit edildiği belirtiliyor.

Yerel emniyet müdürü Sirajul İslam, "Saldırıya birkaç kişi katıldı ve aralarından en az ikisi Roy ile eşine doğrudan vurdu. Saldırı sonrasında iki kanlı satır bulduk" dedi.

Çoğu Müslüman, 160 milyon nüfuslu laik bir ülke olan Bangladeş'te daha önce de benzeri saldırılar olmuş, polis bu saldırıların ardında fanatik dincilerin olduğunu söylemişti.

Ülkede 2013 yılında da yine blog'unda aşırı dinciliğe karşı yazılar yazan Ahmed Rajib Haydar Dakka'daki evi yakınlarında suikasta uğradı.

2004'te ise yine aynı kitap fuarına katılan yazar Hümayun Azad, evine dönerken uğradığı saldırıda ağır yaralanmıştı.

http://www.adilmedya.com/bangladesli-at ... 5702.haber

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Ateist yazar paramparça edilerek öldürüldü
İletiTarih: 27 Şub 2015, 16:44 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

viewtopic.php?f=19&t=29105

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Ateist yazar paramparça edilerek öldürüldü
İletiTarih: 27 Şub 2015, 21:59 
Onursal Üye

İslam barış ve hoşgörü dini ya ondandır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Bangladeşli Ateist Yazar Parçalanarak Öldürüldü
İletiTarih: 02 Mar 2015, 15:00 
Onursal Üye

Böyle müslümanlıkmı olur?
Dindarım diye geçinip, insan kasabı olmak..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Mar 2015, 21:03 
Onursal Üye

İslamiyette dinden dönenin cezası ölümdür.
Böyle Müslümanlık olur mu ne demek?
Cihad /149 Açıkça dinden döneni öldürün emri veriyor. Bu hüküm Tevrat ve İncilde de yer alır.
Bazı mezhepler bu hükmün kadına uygulanamayacağını söylerler, bazıları ise cinsiyet ayırımı yapmaksızın uygulanması gerektiğinden bahseder.
Yani bu konu İslamiyette açık emredici bir hükümdür.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ağu 2017, 15:44 
Katılımcı Üye

olayları genelleştirip toptan karalama yapmak haksızlık olur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Ağu 2017, 01:49 
Kıdemli Üye

sabit yazdı:
İslamiyette dinden dönenin cezası ölümdür.
Böyle Müslümanlık olur mu ne demek?
Cihad /149 Açıkça dinden döneni öldürün emri veriyor. Bu hüküm Tevrat ve İncilde de yer alır.
Bazı mezhepler bu hükmün kadına uygulanamayacağını söylerler, bazıları ise cinsiyet ayırımı yapmaksızın uygulanması gerektiğinden bahseder.
Yani bu konu İslamiyette açık emredici bir hükümdür.

Laf etti balkabağı . Hiç değişmemişsin İslam'a laf etme olunca hemen cevaplar cevaplar . Ben müslümanım . Allaha inanıyorum,Kitabına inanıyorum, . Buharinin nereden toparladığı belli olmayan hadisleriyle hareket etmiyorum. Bak Kuran ne demiş
Sizden kim dininden geri döner ve kafir olarak ölürse, artık onların bütün işledikleri (amelleri) dünyada da, ahirette de boşa çıkmıştır ve onlar ateşin halkıdır, onda süresiz kalacaklardır.

Peygamber döneminde uygulanmış mı uygulanmamış mı bilemem. Ama uygulanaa bile düşününce kendi içinde hoşgörü anlayışıyla çelişmiyor. Devletin adı içinde yahudisinden envai çeşit dini içeren İslam Devleti değil mi . Karşındaki kim Mekkeli müşrikler . Sadece dini anlamda düşmanın değil , siyasi anlamda da düşmanın . Kurtuluş Savaşında biri çıksa deseki hem Yunan tarafındayım , öldürseler onu bunun neresi yanlış -Çerkes Etheme ve bilımum insana yapılanları gururla dinleriz :) -

Diğer bir konuda şu fıkıhta cezayı vermen için önce o durumun şartlarını oluşturman gerek . Misal kadın çalışmaz etmez diye bir hüküm varmış İslamda . Buna inanmayan nasıl müslümanmış. Hele de İslam düşmanları iyice körükler bunu :) . Bir yaşadığım şu devre , bir de peygamber devrine bakın . Bu devirdeki erkekle , o devirdeki erkek bir mi de kadın sussun otursun. En basitinden yani .

Burada 1000 yılı aşkın süredir gelen bir dinden bahsediyoruz yapmayın etmeyin . Hadis uydurmak ne kadar zordur lzamana göre sizce ? Hayır Buharinin bahsedilen kitabında Buharinin notlarında da var. Bir çom kaynaktan aldığı hadisi birleştirerek yazdığı. Bir kişiden x aldı diğerinden y aldı , karıştırdı kafasınca z'yi oluşturdu . Ne x doğru , ne y doğru , haydi ikiside doğru olsa z nasıl duğru olacak?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Ağu 2017, 05:32 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

İslamiyet te kim dinli, kim dinsiz nasıl biliyorsunuz. Alnında mı yazıyor. HİÇ BİR CANLININ HAKKINDA ALLAHTAN BAŞKASI KARAR VEREMEZ.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Ağu 2017, 11:53 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Nevar yani ne olmuş? Konuyu açan kişi tamamen provakatör niyetlerle açmış belliki.

Yahudilerde yapıyorlar aynısını neden onları eleştiremiyorsunuz?

Onlarında dinden dönenleri öldürülüyor. Onların da zina yapanları taşlanarak öldürülüyor

onların da tapınaklarında kadınlar erkeklerden ayrı yerde duruyor.

Yani amaç islam düşmanlığı yapmak çok belli bu konu altında

Zeki olmak için kel olmaya gerek yok ama her kel kendiniz çok zeki sanıyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Ağu 2017, 05:38 
Onursal Üye

Kod:
Laf etti balkabağı

Bana bal kabağı demeden önce cihad suresi 149. ayetini okusan (ki yazımda açık adres vermiştim) kendin su kabağı durumuna düşmezdin.
İslam dininde mürted olanın öldürülmesi bir ayettir ve açık emredici hükümdür yani kimsenin keyfiyetine bırakılmamıştır.
Yani su kabağı, bütün yazdıklarını boşa yazmışsın. İslamiyetin hükümlerini günümüz değer yargılarına göre yumuşatmak ve çağın kabullerine uygun hale getirmek yeni bir din vaazetmektir ki bu islamiyet açısından Mürted olmaktır yani bunu Bengaldeşte yapsan öldürülürdün. Ve bu öldürülme İslam dini ayetleriyle belirlenmiş emredici hükümlere uygun olurdu.
Bak cehaletin sana ne haltlar işletiyor. Hatırladığım kadarıyla öğretmendin, allah çocuklarımızı senin gibi kendi öğrenemeyen öğretmenlerden korusun.
Seni bilmediğin konularda konuşmaman gerektiğiyle ilgili kibarca uyardığımı hatırlıyorum. Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa bu davranışın özellikle öğretmenlere yakışmayacağını öğretmek sorumluluğunun çok daha hassas bir özen istediğini sana hatırlatmıştım.
Öğretmen olmana rağmen gerek entellektüel kapasitenin yetersizliği, gerekse mahalle kızı jargonun ve uslubunun pespayeliği seni bir kez daha uyarmamı gerektiriyor. Bal kabağı gibi yakıştırmalara devam edecek olursan seni bu kapasitenle her cümlende forum maymununa çeviririm. Bu benim için bir çocuk oyunundan daha kolaydır. Bir öğretmene bunu yapmak istemem ama beni buna zorlama. Yazdıklarımı istediğin gibi eleştir istediğin gibi itiraz et. Bunda bir sorun yok sen bildiklerini yazarsın ben bildiklerimi yazarım okuyucuların kimi seni haklı bulur kimi beni bizim görevimiz ve yapmak istediklerimiz bu kadardır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Ağu 2017, 05:56 
Onursal Üye

Alıntı:
Nevar yani ne olmuş? Konuyu açan kişi tamamen provakatör niyetlerle açmış belliki.

Öldürlen yazar İslam dini eleştirileriyle tanınıyor. Ve bu kişi Bengaldeşte fanatik müslümanlar tarafından parçalanarak öldürülüyor.
Adam şimdi bu haberin arasına Yahudilerin de aynısını yapmaya elverişli olduklarını mı yazacak. Yani müslümanların yediği bir naneyi haber haline getirebilmek için diğer dinlerin meseleye bakış açılarını yazıp ancak onlarla birlikte eleştirirse gazeteciliği düzgün yapmış olur aksi halde provakatördür diyorsun. Sen katoliklerle ilgili bir haber yazacak olsan örneğin katolik papaz kiliseye ayine gelen çocuğu dövdü diye haber yapacak olsan
Katolik papaz bunu yaptı ama,
Müslüman hocalarda camiye gelen çocukları döver,
Budist rahiplerde çocuk döver, şintoistlerde çocuk döver,
.........
.....
Diyemi yazarsın haberini eğer öyle ise dua et gazeteci falan olmamışsın
Alıntı:
Onlarında dinden dönenleri öldürülüyor. Onların da zina yapanları taşlanarak öldürülüyor

Böyle olması yapılanın yanlış olduğu gerçeğini değiştirir mi? Eleştirmeyi imkansızlaştırır mı, anlamsızlaştırır mı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Ağu 2017, 19:34 
Banlanmış Üye

sabit yazdı:
Kod:
Laf etti balkabağı

Bana bal kabağı demeden önce cihad suresi 149. ayetini okusan (ki yazımda açık adres vermiştim) kendin su kabağı durumuna düşmezdin.
.

Türkish dinayet laisizma dini kanunu 149. md si mi?

Nerede bu ayet veya tefsiri? Anayasal Kaynak ne/rede/dir?

Alıntı:
Hz. Aişe ise aynı konuda şu hadisi rivayet etmiştir:"Allah'tan başka ilah olmadığına, Muhammed'in O'nun resülü olduğuna şehadet eden müslüman bir kimsenin kanı şu üç sebepten başka bir sebeple helal olmaz:

(a) Muhsan olduktan sonra zina etmek. Bu işi yapan recmedilir.
(b) Allah'a ve Resülüne karşı savaş açmak. Bu işi yapan öldürülür, yahut asılır, yahut sürgün edilir.
(c) Adam öldürmek. Öldüren kimse, öldürdüğü kimseye karşılık öldürülür.

irtidadın ölüm cezasını gerektiren bir suça dönüşmesi için mürtedin savaşan kimse olmasını şart koşmak gerekmektedir. Şu halde bu iki hadis birlikte değerlendirildiği zaman mutlak olarak irtidadın, ölümü gerektiren bir suç oluşturmadığı ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla "Kim dinini değiştirirse onu öldürün" hadisini de bu bakış açısı ile değerlendirmek gerekir. Yani hadisi, eş-Şafiî'nin anladığı gibi "İrtidat eden herkesi öldürün" şeklinde, yahut Hanefilerin anladığı gibi "İrtidat eden erkeği öldürün" şeklinde değil; "Kim irtidat eder de savaşır, can alır yahut ülke bütünlüğüne zarar verirse onu öldürün", şeklinde anlamalıdır.
Buna göre, eş-Şafiî ve onun görüşünde olanların dediği gibi hadisin hükmü genel ve mutlak değil, kayıtlıdır. Fakat buradaki kayıt Hanefilerle onların görüşünde olanların öne sürdüğü gibi "erkek olmak, kadın olmamak" değil, "savaşır olmak, can almak"tır.Hadisin mutlak hüküm ifade edecek biçimde söylenmiş olması, Hz. Peygamber zamanında irtidat edenlerin müslümanları terk ederek düşman tarafa iltihak etmeleri, ya da isyana kalkışmaları sebebi iledir.
(Kehf, 18/29) De ki: Rabbinizden size hak (gerçek) gelmiştir. Artık dileyen inansın, dileyen inkar etsin.”
(Ebû Dâvud, Zekât, l). . (Kâmil Miras, Tecrid-i Sarih Tercümesi, Ankara 1984, V, 21). (Sünen-i Ebû Dâvud Terceme ve Şerhi, N. Yeniel-H. Kayapınar- N. Akdeniz, İstanbul 1988, VI, 93).

B şıkkı üzerinden başka bir yaraya parmak pasmak gereği hasıl olmuştur.
Şöyle ki, 'FAİZ' hususunda bildiğiniz açıkça ayetlerde kim faiz alıp verirse Allah ve Resulüne savaş içerisinde olduğu(Bakara - 279) bildirilmişdir.

Bilmem buradan T.C. lasizima dini iddiasında vatandaşlar için ne sonuç çıkar?
Önce bir İslam dinine girin de sonra çıkması kusur kaldı. Öyle, doğuştan nüfus kağıdı ile olmuyormuş demek ki, bu işler değil mi?

Bilmem anlatabildim mi?

İslam diyarında(devlet sınırları içinde) faiz yiyeni de, evli iken zina edeni de, haksız yere cana kıyana da kıyarlar .)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Ağu 2017, 23:19 
Kıdemli Üye

sabit yazdı:
Kod:
Laf etti balkabağı

İslam dininde mürted olanın öldürülmesi bir ayettir ve açık emredici hükümdür yani kimsenin keyfiyetine bırakılmamıştır.
Yani su kabağı, bütün yazdıklarını boşa yazmışsın. İslamiyetin hükümlerini günümüz değer yargılarına göre yumuşatmak ve çağın kabullerine uygun hale getirmek yeni bir din vaazetmektir ki bu islamiyet açısından Mürted olmaktır yani bunu Bengaldeşte yapsan öldürülürdün. Ve bu öldürülme İslam dini ayetleriyle belirlenmiş emredici hükümlere uygun olurdu.
Bak cehaletin sana ne haltlar işletiyor. Hatırladığım kadarıyla öğretmendin, allah çocuklarımızı senin gibi kendi öğrenemeyen öğretmenlerden korusun.
Seni bilmediğin konularda konuşmaman gerektiğiyle ilgili kibarca uyardığımı hatırlıyorum. Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa bu davranışın özellikle öğretmenlere yakışmayacağını öğretmek sorumluluğunun çok daha hassas bir özen istediğini sana hatırlatmıştım.
Öğretmen olmana rağmen gerek entellektüel kapasitenin yetersizliği, gerekse mahalle kızı jargonun ve uslubunun pespayeliği seni bir kez daha uyarmamı gerektiriyor. Bal kabağı gibi yakıştırmalara devam edecek olursan seni bu kapasitenle her cümlende forum maymununa çeviririm. Bu benim için bir çocuk oyunundan daha kolaydır. Bir öğretmene bunu yapmak istemem ama beni buna zorlama. Yazdıklarımı istediğin gibi eleştir istediğin gibi itiraz et. Bunda bir sorun yok sen bildiklerini yazarsın ben bildiklerimi yazarım okuyucuların kimi seni haklı bulur kimi beni bizim görevimiz ve yapmak istediklerimiz bu kadardır.

Sen geç öğretmenliği avukat bey işine bak . Son yazdığın cümleler kaale alınacak gibi bile değil . Yine balkabağı olmuşsun anlaşılan . Ama hakkını vereyim uyanıksın , yazdıklarıma değil profilimdeki isme takılmışsın . Her neyse . Bu arada ayet hadis falan filan terimleriyle sorunun var sanırım . Cihad suresi diye bir sure yok , Buharinin hadisini bize ayet diye mi yutturcan entel avukat bey :) . Tabi sende haklısın . Kuranı Türkçesiyle , hakkıyla bilmeye çalışan çok az . Ben hadislerin güvensizliğinden bahsetmişim , ama sen hadisi ayet yerine koymuşsun . Büyük günah diyeceğimde neyse senin kafan rahat :)

Yinede yazalım tekrardan . Cihad suresi 149. ayet diye bahsettiğin , Buharinin emin olmadığı kaynakta devşirdiği Buharinin Cihad isimli ciltinde 149. peygamber hadisi diye iddia ettiği yazıdır . Önce bunda anlaşalım istersen :) .

İsmimle , kültür seviyemle , mesleğimle değilde , yazdıklarım üzerinden ez beni . Hoş zorlanmazsında , senin kadar süslü cümle kuramıyoruz . Ne yapalım işimiz sayılarla :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Ağu 2017, 23:33 
Kıdemli Üye

sabit yazdı:
Alıntı:

Öldürlen yazar İslam dini eleştirileriyle tanınıyor. Ve bu kişi Bengaldeşte fanatik müslümanlar tarafından parçalanarak öldürülüyor.
Adam şimdi bu haberin arasına Yahudilerin de aynısını yapmaya elverişli olduklarını mı yazacak. Yani müslümanların yediği bir naneyi haber haline getirebilmek için diğer dinlerin meseleye bakış açılarını yazıp ancak onlarla birlikte eleştirirse gazeteciliği düzgün yapmış olur aksi halde provakatördür diyorsun. Sen katoliklerle ilgili bir haber yazacak olsan örneğin katolik papaz kiliseye ayine gelen çocuğu dövdü diye haber yapacak olsan
Katolik papaz bunu yaptı ama,
Müslüman hocalarda camiye gelen çocukları döver,
Budist rahiplerde çocuk döver, şintoistlerde çocuk döver,
.........
.....
Diyemi yazarsın haberini eğer öyle ise dua et gazeteci falan olmamışsın
Alıntı:

Böyle olması yapılanın yanlış olduğu gerçeğini değiştirir mi? Eleştirmeyi imkansızlaştırır mı, anlamsızlaştırır mı.

Ayrıca balkabağı derken amacım senin kişiliğine laf etmek değildi . Sözlerin balkabağı tadında :) . İçerlendiysen özür dilerim , sana hakaret değildi amacım

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Ağu 2017, 21:02 
Kıdemli Üye

sabit yazdı:
Kod:
Laf etti balkabağı

Bu konu üzerinde üst üste gereksiz postlar yolladım farkındayım . Ama sen devamlı öğretmenlik üzerinden gideceksin anlaşılan mesleğim öğretmenlik ama öğretmenlik yapmıyorum . Kısa süreli ücretli öğretmenlik yaptım. Şuan ise bambaşka bir sektörde öğretmenlikle hiç alakası olmayan bir işteyim . Bir daha gereksiz yere öğretmenlikten vurmaya çalışma yani taş çatlasa 1 yıllık öğretmenlik zamanım oldu diyebilirim .

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 23 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.