Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 24 Şub 2018, 06:51

Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 1. sayfa   [ 32 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Türkmenistan'da Sigara Satışı Yasaklandı.
İletiTarih: 17 Oca 2016, 17:13 
Onursal Üye

Alıntı:
Sigara karşıtı politikaların yaygın olduğu bilinen Türkmenistan'da tütün ürünlerinin satışı ülke genelinde yasaklandı.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov’un, ülkedeki tütün ürünlerinin satışını tamamen yasakladığı bildirildi. İki gün önce, ülkeye yasadışı yollardan sokulan sigara paketleri halka açık bir alana kurulan fırında yakılmıştı.

Independent’ın haberine göre, yasak kararının ardından dükkanlarında tütün ürünleri satanlar yaklaşık 5 bin 200 lira para cezasına mahkum olacak. Başkent Aşkabat’ta sigaranın kara borsada satıldığı yönünde haberler yapılıyor.

Sağlıklı yaşam konusunda katı olduğu bilinen Berdimuhammedov, Sağlıklı Toplumu Koruma Servisi’nin Başkanı Atadurd Odmanov’un, “sigara içenleri bırakmaya teşvik etme konusunda başarısız olduğu” gerekçesiyle unvanını geri almıştı. (AA)
http://www.haberver.com/haber/turkmenis ... gn=f5haber

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Türkmenistan'da sigara satışı yasaklandı
İletiTarih: 17 Oca 2016, 17:22 
Onursal Üye

Asrın lideri sigaraya karşıdır. Dünya genelin de yasaklanan Salem sigarası Türkiye de satılmaktadır.
Asrın lideri faiz lobisine karşıdır. Dünya nın en faiş faizi Türkiye dedir. Kredi vermekle övünmektedir asrın liderinin çırağı...

Ee kredi olmazsa inşaat rantiye %20 işleri olmaz dimi?
Görmezden gelin gitsin gari.. :lol: :mrgreen:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Oca 2016, 06:50 
Onursal Üye

Sağlık anlamında doğru ama genel olarak yasağı pek tutmadım, bende içiyorum belki böyle olursa bırakmak zorunda kalırım..
İlginç aslında, ne düşünsem bilemedim?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Oca 2016, 15:44 
Onursal Üye

Yasağı tutmadım derken?
Bu meret kanser yapıyor mu? Yapıyor.
Bunun hastane faturası kime yansıyor? İçmeyene..

Eroin içmek yasak sa bunun yasaklanmaması için hiçbir sebep yok.
Tam tersine eroin içen sadece kendisine zarar veriyor. Değil mi? En azından içtiğini zorla başkasına içirmiyor diyeyim oradan anla..

Sen diyorsun ki sadece bana özgürlük..

Sigara içmenin neden cezası yok da, eroinin var?
Uyuma özgürlüğü yok. Zehirleme ve kamuya maddi zarar verme özgürlüğü var.

Düşünmek yassak, sigara ile etrafına duman solutmak serbest..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Oca 2016, 16:19 
Onursal Üye

İyide sen içmiyorsun yasaklansın diyorsun, ben içiyorum nasıl yasaklansın diyecem?
Diğer maddeler kafa yapıcı olaylar, onların sigara ile alakası yok..
Mutlusun, mutsuzsun sigara içersin..
Eroin beyinsizlerin işi, ayrıca cezası var..
Bana sormadan sigara yasaklanamaz..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Oca 2016, 20:12 
Onursal Üye

Siyasi Terk yazdı:
Diğer maddeler kafa yapıcı olaylar, onların sigara ile alakası yok..
Mutlusun, mutsuzsun sigara içersin..

Diyosun :lol: :lol:
Nikotin ne sınıfına giriyormuş? Ya arkadaş bana ne senin kafa bulmandan..
Senin sigara faturan içmeyene yansıyorsa özgürlüğün bitmiştir. Aksine öbür kullanıcıların özgürlük hakkı vardır..
Objektif hak anlayışı budur. Hastane faturasını sigara lobisi ödemiyor. İçmeyen vatandaş ödüyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Oca 2016, 21:14 
Onursal Üye

-Görüyoruzki yasaklarla bir yere vararılamıyor. Halkı bilinçlendirerek azaltılabilir tamamen yok etmek mümkün değil.
-İçenleri anasından doğduğuna pişman ettiren sınırlamalar getireceksin ve bunların takipçisi olacaksın.

-Belirli yerlerde ve belirli saatlerde içilebilir sınırlaması getirilmeli, adım başına olan bayiler, Avrupa ülkelerinde ise otomat vs. azaltılmalı...
Hülasa tırmalattıracaksın... :lol:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Oca 2016, 04:06 
Onursal Üye

Sigaranın yasaklanması doğru bir karar. Yasaklandığında en tiryakisi bile iki ay sonra bu illetten kurtulur. Dolayısıyla bir yoksunluk sıkıntısı olmaz. Gelecek nesillerde bu illetle hiç tanışmamış olur. Biraz kaçakçılık artar ama o da çok önemli olmaz. Bu yasak en tiryaki olan için bile an fazla iki aylık bir sıkıntıdır ondan sonra sorun ortadan kalkar. Sigara içiyorum ama böyle bir kararı desteklerim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Oca 2016, 15:09 
Onursal Üye

Bende destekliyorum ama burada Safe şunu anlamıyor? Ağır tiryaki vakalara Devletin hastane hizmeti tedavi süreci uygulanması lazım, hart diye tamam lan içmiyorsunuz demek birçok insanı kendi haline bırakmak demek..

Bugün İstanbul'un göbeğinde 3 tlye sigara satıyorlar.. Adam dümenden dükkan tezgah açmış, sergi açık ama sigaralar masada..
Polise şikayet ettim, baskın oldu. Aynı adamlar hala devam etti. Aradan 1 ay geçti arabamın ön iki lastiğini kapıda patlatılar, şebeke gibi adamlar kiminle uğraşacaksın..

Bende isterim ama kılınik durumumda devlet güvencesi isterim, ne halin varsa gör olmaz..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Oca 2016, 04:16 
Onursal Üye

Siyasi Terk yazdı:
Polise şikayet ettim, baskın oldu. Aynı adamlar hala devam etti. Aradan 1 ay geçti arabamın ön iki lastiğini kapıda patlatılar, şebeke gibi adamlar kiminle uğraşacaksın..

Bende isterim ama kılınik durumumda devlet güvencesi isterim, ne halin varsa gör olmaz..

Ne bu arkadaş eroin mi? Amatem e yatıralım seni :lol:
Devlet bastı morfini hastane de senin dediğin misal saldı eve..
8 ay morfin ve türevi ilaç kullanıp 1 hafta sonra krizleri atlattın mı yoksunluğunu tolere edebiliyorsun..
Şak diye kes, at gitsin sigarayı olsun bitsin.
Morfin gibi krize girmezsin korkma.. Bu sentetikleri icad edenleri varya.. Derisini yüzeceksin..
Marihuana receteleseler.. İşlerine gelmiyor ilaç lobisinin... Milleti böyle madde bağımlısı yapıyorlar..

https://www.youtube.com/watch?v=90_HJ3nxpNA
https://www.youtube.com/watch?v=U0_YQK9Bw8w

https://www.youtube.com/watch?v=8yxNOiHG_tA
https://www.youtube.com/watch?v=qcNLy8V-0DY

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Oca 2016, 13:21 
Onursal Üye

Siyasi Terk yazdı:
Bugün İstanbul'un göbeğinde 3 tlye sigara satıyorlar.. Adam dümenden dükkan tezgah açmış, sergi açık ama sigaralar masada..
Polise şikayet ettim, baskın oldu. Aynı adamlar hala devam etti. ..

Sigara içsem aynı sigaraysa neden 11 lira vereyim? 3 liraya satan varsa..

Kusura bakma da senin kafanı ben anlayamıyorum..

Sigarayı uyuşturucuyu devlet satınca iyi..
Birey satınca kötü??

Bu neyin kafasıdır arkadaş...

Devlet zehirleyebilir diye bir mantık olabilir mi? Devlet sağlığa zararlı bir şeyi ya yasaklar.. Ya yasaklar.. :twisted:
Başka alternatif yoktur.

Sonra o senin tezgahlara müsaade etmez yakalar hapse atar... Narkotik torbasına koydun muydu kanunlarla problem kalmaz...
Sıkıyorsa satsınlar ondan sonra da görelim..

Sen gene anlamayacaksın.. Biz gene başkaları anlar belki diye yazacağız!.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Oca 2016, 02:14 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Sigara da kanser yapan en önemli unsur polonyum adlı radyoaktif madde. Bu madde eskiden sigarada bulunmuyormuş çünkü daha sonra tarımdaki 'teknolojik gelişmeler' sonucu verimi arttırması için kullanılan gübrelerden açığa çıkıp tütüne yapışıyormuş. Bu maddenin tütünden çıkarılması basit bir sistem ama maliyeti arttırıyor. Daha önemlisi sigara içe çekilir çekilmez nikotinin yoğun hissedilmesini azalttığı için sigara endüstrisi radyoaktif zehiri tütün ürünleri ve sigarada bırakmayı tercih ediyorlar. Diğer açığa çıkan zehirler de var, arsenik vs gibi. Bunlar daha çok kalp için zararlı ancak kansere en fazla etkisi olan polonyum.
Kısacası en eski 'ilkel' hali ile tütün = tobacco =tabaka zararı olmayan, hatta zihin açan, insanı kendine getiren, özgüven arttıran bir uyarıcı. Bunun 'modern' toplumlarda endüstriyel üretimi halinde insanları zehirleyen, nüfus kontrolü sağlayan bir 'ürün' haline getiriliyor.
Bu arada konumuz dışı olsa da kimyasal madde, zehir, endüstriden bahsederken söylemeden geçemeyeceğim bir konu da diş macunu içerisindeki Flor - bildiğiniz geri zekalılığa yol açıyor!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Oca 2016, 04:57 
Onursal Üye

billur yazdı:
diş macunu içerisindeki Flor - bildiğiniz geri zekalılığa yol açıyor!

Misvak kullanalım mı? Doğal..
https://www.youtube.com/watch?v=op1xp1plw_o

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Şub 2016, 01:10 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Flor olmayan ne varsa onu kullanmanı öneriyorum. Florsüz diş macunu satılıyor eczanelerde, biraz pahalı.
Tütünü de Adıyaman tütünü sarabilirsin, yanlız onda da DDT var diyorlar. Ya radyasyon ya da ddt, karar senin. Ama hiç biriniz sorgulamıyorsunuz bile bizi neden zehirlediklerinizi, demek flor yeterince zarar vermiş...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Şub 2016, 05:03 
Onursal Üye

İçmeyen birisi için aman canım nasıl bırakamıyorsun kolay cevap..
Bak 2 seçenek var. Mutlusun bir sigara yakarsın, üzüntülüsün bir sigara yakarsin.. Aslında ikisindede insan bir mutluluk bulur sonuç buna çıkıyor.. Zaten bırakma aşamasındayın, nikotin sakız vs. bunları kullanıyorum.. Şuan 20 gündür 2 sigara içtim mesela, zamanla hepten uzaklaşacam Allah nasip ederse..

3 Lira olan sigara kaçak, yani bir suç örgütünün para kazancı olabilir? Buna tenezzül etmemek lazım, en iyisi hiç içmemek..
Ama burada keskin bir yasak uygulanacaksa devlet tiryakilere ücretsiz hizmet vermeli bunu diyorum.. Şuanda varda yeterli değil, piskolojik söylem yapıyorlar..

Kanser meselesi zaten en büyük fiyasko, bugün herkesin evinde ilaç vardır. Hiç yoksa aspirin bulundurur, başı ağrıdığında kullanmak için.
İlaç lobisi aslında kansere çözümü bulmuştur. Ama bunu açıklamazlar çünkü insanoğlunun önünde engel kalmaz, silah, terör lobisinden çok en büyük lobi ilaç lobisi dehşet rakamlar mevcut.
Her yıl virüs türüyor bunlar hep bu oluşumun mimarı zaten..
Şöyle düşünün ya bundan 300 yıl önce ilaçmı varmı?
Tıbbi seçenekler vardı ama daha çok ot püsürüğü ile şifa vardı.. İnsanlar uzun ömürlü kaderleri doğrultusunda yaşıyordu..
Şimdi insanlık hep rantın içinde gerek yaşamı gerek sağlığı, kansere çözüm çoktan bulunmuştur ama bunu açıklamazlar..

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 1. sayfa   [ 32 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.