Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 21 Şub 2018, 10:09


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 4 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: ABD’li İki Eski Elçiden Erdoğan’a Sert Eleştiri. Mart 11, 2
İletiTarih: 11 Mar 2016, 17:40 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408

Alıntı:

ABD’li iki eski elçiden Erdoğan’a sert eleştiri. Mart 11, 2016


Resim

:arrow: Ankara'da ABD Büyükelçisi olarak görev yapmış iki diplomat, Erdoğan için çok sert bir açıklama kaleme aldı.
ABD’li iki eski elçiden Erdoğan’a sert eleştiri

Ankara’da ABD Büyükelçisi olarak görev yapmış iki diplomattan tüyler ürperten Türkiye değerlendirmesi; “Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından otoriterliğe, ekonomik yavaşlamaya ve iç savaşa sürükleniyor…”

Foto: Depophotos – İki eski büyükelçi Erdoğan için çok sert bir yazı kaleme aldılar

SÖZCÜ / ANKARA

:arrow: İki eski elçi, Marc Edelman ve Morton Abramowitz tarafından ortaklaşa kaleme alınan ve ABD’nin en saygın ve etkili gazetelerinden Washington Post’ta yayınlanan makalede, şu andaki Erdoğan yönetimiyle Türkiye’de demokrasinin gelişmesinin mümkün olamayacağını vurgulayarak, “Erdoğan ya reform yapmalı, ya da istifa etmeli” ifadesini kullandılar. Edelman ve Abramowitz imzalı makalede verilen mesajlar şöyle;

:arrow: TÜRKİYE ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE İSTİKRARSIZLIĞA VE OTORİTERLİĞE SÜRÜKLENİYOR

Türkiye’de en çok satan gazetenin de içinde olduğu, ülkenin önde gelen medya gruplarından birine hükümetin el koyması, Erdoğan’ın kendi ülkesinin potansiyeline nasıl ihanet ettiğinin son göstergesi.

:arrow: 2012′YE KADAR ERDOĞAN “ÖNÜMÜZDEKİ PARLAK GELECEK VAR” DİYORDU

Erdoğan ve onun liderliğindeki AKP 2003′te iktidara geldiğinde Türk ekonomisini ve Türkiye’nin komşularıyla olan ilişkilerini güçlendirdi. AKP, AB üyeliği için çalıştı, askerin Türk siyaseti üzerindeki hakimiyetine son verdi ve Türkiye’nin çok uzun süredir devameden Kürt sorununa barışcı bir yol bulmaya çalıştı. 2012′ye kadar Erdoğan kendine güvenli bir şekilde “parlak bir geleceğimiz var” diyordu. Yaklaşık 10 yıllık bir siyasi istikrar, ekonomik büyüme ve artan uluslararası onayla birlikte,, Türkiye’de Cumhuriyet’in 100. yıldönümü olan 2023′de, Türkiye’nin hem bölgesinde hem de dünyada en büyük güçlerden biri olacağını söylüyordu.

:arrow: ERDOĞAN ÜLKEYİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLÜYOR

Bugün, Türkiye’nin geleceği karanlık görünüyor. Ülkeyi büyüklüğe taşımak yerine, Erdoğan Türkiye’yi otoriterliğe, ekonomik yaaşlamaya ve iç savaşa sürüklüyor. Açıkcası, şu andaki Erdoğan yönetiminde Türkiye’de demokrasinin gelişmesi mümkün değil. AKP’nin başlangıçta vaadettiği dönüştürücü reformlar, temel özgürlüklerin ve yasal hakların sistematik ihlaline yol açar hale geldi. AKP’nin topluma verdiği askerin demokrasiye uymayan hareketleri konusunda hesap vereceğine ilişkin müjde denemesi ancak siyasi muhaliflerin üretilmiş kanıtlarla suça bulaştırılmasına ilişkin şov mahkeme olarak kaldı.

:arrow: GEZİ PARKI’NDA ÖLÜMCÜL POLİS ŞİDDETİ

Hükümetin ilk dönemlerinde medyaya yönelik müdahale- 2009′da bir medya patronuna 2.5 milyar dolarlık vergi borcu çıkarılması, 2007′de bir gazeteye muhalif bir köşe yazarını işten atması konusunda yapılan zorlama- AKP’nin bugün gazetecileri hapse atarak ya da muhalif medya organlarına hükümet tarafından el konularak, basının susturulması konusundaki geniş kapsamlı çabalarının sadece işaretini vermişti. Erdoğan’ın zalim taktiklerinden sivil toplum da kurtulamadı; 2013′te, İstanbul Gezi Parkı’ndaki hükümet karşıtı protestolar ölümcül polis şiddetiyle karşılaştı.

:arrow: TÜYLER ÜRPERTİCİ TOTALİTERLİK KLİŞELERİ AKLA GELİYOR

Türkiye’de son dönemde yaşanan gelişmeler tüyler ürpertici klişeleri ve 20. yüzyıl totaliterliğinin karanlık zamanlarını akla getiriyor. Bir AKP milletvekili öncülüğündeki güruh birkaç gün önce Erdoğan tarafından eleştirilen gazetenin ofislerine saldırdı. Aralarında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de olduğu bazı AKP üyeleri, partinin resmi internet sitesindeki kurucu üyeler bölümünden çıkarıdılar. Aralarında 13 yaşındaki bir erkek çocuğunun da olduğu binlerce kişi Erdğan’a hakaret etmekten gözaltına alındı, bir kadın mahkemede bizzat kocası tarafından Erdoğan’a hakaret etmekle suçlandı.

:arrow: ON BİNLERCE ÇOCUK ZORLA İSLAMİ OKULLARA GÖNDERİLDİ

Aralarında dini azınlıkların da olduğu on binlerce çocuk ya İslami okullara gönderildi ya da zorunlu İslam dini eğitimine tabi tutuldu. Şimdi, Erdoğan Türk Anayasası’nı cumhurbaşkanı olarak gücünü genişletmek için değiştirmeye uğraştıkça, bu tip ihlaller de büyük bir ihtimalle birer standart kural haline gelecekler.

:arrow: SURİYE’DEKİ AŞIRI GRUPLARI SİLAHLANDIRDI

Otoriter liderler genellikle kendi iktidarlarını, vatandaşlarına istikrar ve zenginlik getirdiklerini söyleyerek haklı çıkarırlar. Türkiye’de Erdoğan’ın politikaları bunların her ikisini de halkın erişiminin ötesine taşıdı. Suriye’deki aşırı grupları destekleyen ve bunlara silah sağlayan Türkiye, şimdi zamanında büyümesine yol açtığı terörizmin tehlikeli geri tepmesiyle karşı karşıya İstanbul ve Ankara’daki bombalı saldırılar şok edici katliam görüntüleri yarattı. Ancak Türkiye hala Suriye’deki Kürt grupların- IŞİD ya da El Nusra’nın değil- Suriye için en büyük tehlike olduğu konusunda ısrar ediyor.

:arrow: Türk TURİZMİ VE EKONOMİSİNDE TEHLİKE ÇANLARI

Bu otoriterlik ve istikrarsızlıığın sonuçları Türkiye’nin turizm endüstrisinde tehlike çanları çaldırarak ve yabancı yatırımcıları kaçırarak, pek çok ekonomistin Türk ekonomisinin geleceği konusunda endişe etmesine yol açıyor. 2008′de Türk lirası neredeyse bir dolara eşitti. Ancak şimdi döviz kuru 1 dolar için 3 TL seviyesine geldi. Ve Türkiye’nin milyonlarca Suriyeli sığınmacıya bakma çabaları gerçekten etkileyici olsa da, bunun Türk ekonomisine sonuçları olduğunu artık sıradan Türk vatandaşları da farkında.

:arrow: Türk HALKININ, ÇÖZÜM SÜRECİNİN BAŞARISIZLIĞINI SORGULAMA HAKKI VAR

Daha da kötüsü, AKP ile PKK arasındaki müzakerelerin geçen yıl çökmesi, Türkiye’deki çatışmaların çözüleceğine dair umutları yok etti. PKK, geçmişi barış için ideal bir ortak olamayacak kadar şiddet dolu bir terör örgütü. Buna rağmen, Türk halkının kendi hükümetlerini müzakerelerin başarısız olmasından sorumlu tutma hakkı var.

:arrow: Türk ASKERLERİ ÖLMEYE DEVAM EDİYOR, HÜKÜMETİN BUNU BİTİRECEK GERÇEKÇİ PLANI YOK

Şimdi Türk askerleri ve sivilleri daha da kötüleşmiş olan bu sorunda ölmeye devam ediyorlar ve hükümetin bunu sona erdirecek ya da bu savaşı kazanacak gerçekçi bir planı yok. PKK’nın bir fraksiyonu tarafından 17 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilen korkunç bombalı saldırı Türkiye’nin 1970′ler ve 80′lerdeki ülkeyi kırıp geçiren iç savaşa döndürebileceğinin işaretini veriyor.

:arrow: ERDOĞAN YA REFORM YAPMALI, YA İSTİFA ETMELİ

Hala güçlü, istikrarlı ve demokratik bir Türkiye’nin mümkün ve gerekli olduğuna inanıyoruz. Bu ancak, bu amaçları benimseyen ve taahhüt eden bir hükümet gerektiriyor. Eğer Erdoğan hala ülkesine parlak bir gelecek vermek istiyorsa, ya reform yapmalı, ya da istifa etmeli.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/abd ... i-1132075/

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: ABD’li İki Eski Elçiden Erdoğan’a Sert Eleştiri. Mart 11
İletiTarih: 11 Mar 2016, 18:56 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Şub 2013, 12:23
İleti: 8106
Ulan Abramowitz......

Site içi "Tayyip Erdoğan’ın Morton Abramowitz ile Başlayan İhanet Süreçleri" diye aratabilirsiniz.

Kuşkusuz kaynak ile "her" konuda hemfikir değilim ama....

Dolayısıyla eski elçi de olsa, başbakan da olsa, hatta kendini peygamber bile ilan etmiş olsa yukarda yazdıkları´nın safsata, goygoycu ve kendi menfaatleri doğrultusunda bir açıklama olduğunu söyleyebilirim.

Polise limon sat onurlu yaşa demek kolay.
Askere git doğuda vatan için öl demek kolay.
Allah demek hakeza çok kolay.
Vatan Millet Sakarya edebiyatı da çok adice, fakat bir o kadar da kolay.
Otomobil, uçak, tank ürettik, ekonomi uçuyor, Türkler çok "böyük" millet demek de kolay.

Zor olan bu toplumun zihnini kimin piçleştirdiğini saptamak.

Bence Menderes ve ondan sonra gelenler.
Sonradan gelenler gittikce artan manevi ve fiziksel bir şiddet ile malum asalak, cahil, tepkisiz, hurafelere ve hamasete tapan yobaz bir millet oluşturdular.

"Bin yıl hapis" demesi gerekirken, "ya istifa ya reform" diyor allahın belası adam.
"Kalsın, sizin toplumu bir üç beş yıl daha ezsin, tecavüz etsin, öldürsün, fakir ve asalak bıraksın" diyor yani.

Sinir katsayım fırladı.

https://fikiranalizi.wordpress.com/cate ... si/page/7/

_________________
Küçük bir hatayı büyük bir hataya çevirmek istiyorsanız, o küçük hatayı savunun. Vladimir İlyiç Lenin


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: ABD’li İki Eski Elçiden Erdoğan’a Sert Eleştiri. Mart 11
İletiTarih: 11 Mar 2016, 19:20 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Şub 2013, 12:23
İleti: 8106
ULAN Abramowitz biz bunları nasıl reforme edeceğiz ?

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2 ... eri-seriat

_________________
Küçük bir hatayı büyük bir hataya çevirmek istiyorsanız, o küçük hatayı savunun. Vladimir İlyiç Lenin


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: ABD’li İki Eski Elçiden Erdoğan’a Sert Eleştiri. Mart 11
İletiTarih: 12 Mar 2016, 02:01 
Onursal Üye

Kayıt: 22 Ekm 2012, 19:18
İleti: 4241
TylerDurden yazdı:
ULAN Abramowitz biz bunları nasıl reforme edeceğiz ?

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2 ... eri-seriat


Yaş ağaçları kesmek, usulsüz, gereksiz, plansız imar açmak, doğa yı, iklimleri değiştirmeye sebebiyet verme.. Bakanlık ve Bel. ruhsatlı binaların çökmesi, bunlar yeryüzünde fesat çıkarmak değil miymiş? İdam gelirse başta senin kellen gider diye düşünüyorum.. Soma ya kim ruhsat verdi? Hükümet!.

"Oy vermek onay vermektir ve her onay mesuliyet gerektirir. Çünkü oy vermek vekalet vermek demektir. Oy verilen kişinin yaptıklarından oy verenler de sorumlu olur" M.Talu

Soma da kim idam edildi? Hangi sorumlu vezir in kelle gitti? Arabistan da hac faciasında yaklaşık 30 kelle gitti sanırım.. Değil mi?

İslam ahkamı bu ülkede kimsenin işine gelmez. Müteselsil sorumluluk ilkesinden bihabersin, İslam şeriatı isterim diye bağırıyorsun.. 'Oy veren verdiği oydan sorumludur.' Duymadın mı Şeyh i nin fetvasını, işitmedin mi? Yeryüzünde fesat nasıl çıkarılır? Sen biliyon mu? Yok. Bir insanın hakkını hukukunu gasp edersen en büyük fesatçı olursun...
Haberler de izlemedin galiba köprüye çıkan atlayan adamı teşvik edene dava açıldı.. Bir insanın sosyal yaşamının heba olmasına vesile olsan ki, oluyorsun bu toplumun ferdi olarak.. Kapitalist düzeni ehven-i şer olarak gördüğüne göre... Bu sebeple sosyal buhramda İçki içene, zina yapana, adil olmayan ekonomik sebeplerden ötürü her türlü fuhşiyata, şekil a da görüldüğü gibi sebep silsile zincir halkasıyla beraber ortak sana da aynısını yazarlar.. Yani içene de, sebep olana da yazıyorlar, günahı.. Tıpkı habil in kabil i öldürmesi ve dünya daki her can alımını ona yazdıkları gibi. Bu ülkede ne kadar hukuksuzluk, haksızlık varsa... AKP ye destek olduysan sana da yazıyorlar...
Hadi benden davacı çıksın da göreyim.. Son 16 senelik hayatımda!. Müteselsil yargılanalım...
Korkma benden ötürü en fazla had cezası alırsın. Ama destek olduklarından ötürü kellen gövdede kalsın sanmıyorum!

Fesat çıkarmak suçu işlenmiştir. Yargılamak üzere beklenen.. F.Sultan Mehmet Han hortlaya kellerinizi vura...
Destur...

_________________
Bonis nocet, qui malis parcit


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 4 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.