Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 04:08

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 27 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: G20 Zirvesinde Alman Polis Siddeti
İletiTarih: 10 Tem 2017, 14:09 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Huffington Post Gazetesinde Ingiliz bir Gazetecinin yayimladigi makaleyi tercümer ederek aktariyorum...

Ben 3 yil Irakta calistim. Gezi Prostestolarinda Türkiyedeydim, Atinada Polis bir genci vurdugunda ve Sehir yandiginda Yunanistamndaydim. Kizil Floranin bosaltilmasi eyleminde Hamburgdaydim...

Ama bunlarin hepsi suan Hamburgda yasananlara göre bir Gezintibahcesi gibi kalir. Burda hersey kontrolden cikti. Ben ve arkadaslarim suan Polisler tarafindan bibergaziyla tehdit edildik ve saldiriya ugradik.

Bizler Britanyanin en Büyük Özel TV si ITN News icin haber sunuyoruz ve ben Sinirsiz Gazetecilerin bir üyesiyim. yani ben bu iste yeni degilim.

Polisleri elbette provoke etmedik ve bizler gazeteciler olarak yanimizda tasidigimiz buyuk kamera ve Basinkartimizdankolaca taniniriz ve eylemcilerle karistirilmamiz imkansizdir. Ancak buna rsagmen Polisin saldirisina maruz kaldik ve buda durumun ne kadar gergin oldugunu göstermektedir.

Bild Gazetesinde calisan baska bir gazetecide Polisin Gazetecileri ve yoldan gecen insanlari hedef aldigini belirtti.

Cuma ögleden sonra calisma ekibimle birlikte yüklemeköprüsünde göstericiler ve Polisin catismasinin ortasinda kaldik. Daha sakin bir yere gitmek icin yuyuroyrduk. Orda bir Polis geldive bilinmeyen bir sebepten Cekim yönetimini yapan arkadasimin suratina bibergazi sikarken ayni zamanda "F*ck off diyerek bagirdi ve Kameraman arkadasima yöneldi ve onada Bibergazi sikarken Defolun diye bagirdi.

Sonra biz ordan daha sakin biryere gittik. Davidsokaginda Erichsokaginin kösesinde Polsi ve Göstercilerin kovalamasini kameraya cektik. Bir grup Polis bizim oldugumuz yere yöneldiginde bir agacin arkasina saklandik.

Onlar bize Bibergazi sikan Polislerdi bu defa cok daha ciddi ve kararliydilar. Bir Polis bana ve kameramana dogru geldi, ikimizde onun tarafina dogru bakiyorduk ve F*ck the Press diyerek bagirirken Bibergazini basti.

Bu bibergazlari dukkanlarda satilanlardan cok daha guclu, cehennem gibi yakiyor.

Benim gözlerim bibergazindan yandiginda aninda cöktüm. Hatirlayabildigim calsima ekibindeki arkadaslarimi cagirdigimdi. Hemen geldiler.

Sansliydim cunku hemen yardimima insanlar geldi. Bir adam eliem tuzlu su verdi ve al bunu dedi.

Bir semt sakini balkonundan bize cagirdi. Bir saat kadar onun yaninda kaldik, bize havlu ve icecek birseyler verdi. Bu bizim sanssizlik icinde sansimizdi.

Acaba baska meslektaslarimda böyle Polis saldirisina maruz kaldimi bilemiyorum.

Gazeteciler yönelik Polis baskisi giderek artmakta ve Basini tehlikeye atmakta.

Alman Basindernegininde ayni saldiriya maruz kaldigini sonradan ögrendim ve Gazeteciler sebepsiz yere G20 zirvesi akreditasyonlarini ellerinden alindi.

Elbetteki Polislerde baski altindaydi. Durum gitgide degisik yerlerde kötülesmekteydi. Polislerde Gazeteciler gibi fazla mesaiden yorgundular.

Protestocular Polislere küfür ediyor ve tas atiyordu. Polislerin uzun mesaisi dolayisi ile bitkindiler ve Politikacilar durumun vehametini önceden tahmin edemediler.

Belkide bu zirveyi hamburgda yapmak buyuk bir hataydi. Bircok radikal bu sokaklari yillardi cok iyi biliyordu ve Polis burada yabanciydi cunku bircogu baska eyaletlerden yardima gelmislerdi.

Buna ragmen yasadiklarimi kabul etmiyorum. Sinirsiz Gazeteciler uyesi ve gözlemcisi olarak sikayette bulunacagim. Bu gibi olaylari herzaman bildirmekteyim.

G20 Zirvesinden haber sunan arkadaslarima bir tavsiyede bulunacagim: Kendinize dikkat edin. Kafanizi öne egin ve Polislerle aranizdaki mesafenizi koruyun. Kim bunlara dikkat etmezse kendini tehlikeye atmis olur. Basin burda artik güvende degil.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.de/flo-smith/die-presse-ist-hier-nicht-sicher_b_17434624.html?utm_referrer

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: G20 Zirvesinde Alman Polis Siddeti
İletiTarih: 11 Tem 2017, 01:17 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

http://www.youtube.com/watch?v=0xH0o2q0b0I
http://www.youtube.com/watch?v=Q9G6Fs1Wu9w

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 06:55 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Hayat acı, biberde acı öyle ise hayat acı biber.
Gezi de kaç kişi öldü, kaç kişi sakat kaldı?
Kaldı ki G20 ile Atina da yada İstanbulda yaşananları karşılaştırmak saçma.

Boşuna kendinizi yırtmayın.

Milliyetçi müslüman suç şebekesinin yaptıklarını başkalarına bok atarakak aklayamazsınız.
Dünyayı sömürenlerin toplantısını Gezi Parkı eylemleri ile bir tutmak, üstelik birinde, kıytırık dinci ırkçı parti polisleri tarafından on kişi öldürülmüş olmasına rağmen.
O devir iktidarın kıytırık Fetöcü dinkardeşleri milletin anasını bellerken siyasiler halay çekiyordu.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 08:31 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Yukarda yazilanlar daha önce Irak, Türkiye Gezi Parki, Atinadaki eylemlerde bulunmus bir gazetecinin kendi anlatimi. Yani adam yalancimi diyorsun? Hamburgdamiydin, ondan dahami iyi biliyorsun. Tek bir kelime dahi carpitmadan adamin Huffingtonpost gazetesine anlattiklarini aynen tercume yaptim, linkte orada. Alman forumlarinda bu gibi durumlarda Almanlar bir agizdan Turklere yuklenirken bizde catlak ses cikaranlar nedense cok oluyor.

Hala birseyi anlamamissin. Gezi Parki eylemi dünyayi sömürenlerin Türkiye uzerinde oynadigi oyundan baska birsey degildi. Hamburg gösterileri kacgün sürmüs ? Gezi Parki eylemi aylarca bitmedi, Alman Milletvekilleri eylem bitmesin diye habire gaz verirken simdi Hamburgdaki eylemi kinamaktalar ve kendilerini daha yakin oldugu halde Hamburgda göremedik. Hamburgda bu siddette olan gösteriler aylar sursun bak bakalim neler oluyordu? Bir kerede birseyi anlayin, Cem Özdemir gibi ikiyüzlü olmayin. Gezi Parkinda C.Baskani Fetöye karsi savas verirken sizinkiler elleriyle büyüttükleri Fetö icin PKK ile elbirligi yapip heryeri yakip yikiyordu. Atatürk simdiki Atatürkcüleri görse hepsinin yüzüne tükürürdü nokta

Resim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 12:41 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

_turbo_ yazdı:
Gezi Parkinda C.Baskani Fetöye karsi savas verirken sizinkiler elleriyle büyüttükleri Fetö icin PKK ile elbirligi yapip heryeri yakip yikiyordu.

Çok haklısın, Oslo'da PKK yöneticileri ile görüşen de Gezicilerdi zaten.

Ben Temel fıkralarını kurgu zannederdim ama sana ve saçma sapan sözlerine bakınca o fıkraların bir gerçeklik payı taşıdığını düşünmeye başladım şimdi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 14:12 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

MAO yazdı:
_turbo_ yazdı:
Gezi Parkinda C.Baskani Fetöye karsi savas verirken sizinkiler elleriyle büyüttükleri Fetö icin PKK ile elbirligi yapip heryeri yakip yikiyordu.

Çok haklısın, Oslo'da PKK yöneticileri ile görüşen de Gezicilerdi zaten.

Ben Temel fıkralarını kurgu zannederdim ama sana ve saçma sapan sözlerine bakınca o fıkraların bir gerçeklik payı taşıdığını düşünmeye başladım şimdi.

Osloda cözümlenmek istenen temeli yillar önce atilmis bir sorundu. Bizlerin cogu dunyaya henuz gelmemiskenden beri var olan sorun, hukumet olarak bu konuda gereken hersey yapildi. HDP ve PKK bunu govde gosterisine donusturmeye kalkti ve zafer gibi gösterince film basa sardi, simdi onlarin hepsi icerde. Ancak halkin garibanin adaletini kendi siyasi hesaplari cikarina alet edenler adalet diye yuruyup o icerdekileri cikarma pesindeler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 17:51 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=d2GEW2CwkGU

Kırmayın birbirimizi, hepimiz hep bir ulusun kardeşiyiz :lol:

Sıfır sorun. Oda devletin, öyle veya böyle, legal veya illegal bir unsurudur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 18:37 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Su videodan bile anlasiliyorki bu ülkeyi yiknak icin yapilan oyunlarin oyunculari icimizdekiler. Fetö bunun en iyi göstergesi, en büyük truva ati. Eger siyasiler oyun disina cikacak olursa devlet kadrolarindaki fetöcüler tarafindan etkisiz ve itibarsiz hale getirilecekti. TR de bugune dek oynanan oyunlar islenen faili mechuller bugun cok daha iyi anlasilmakta, cunku takke düstü kel göründü artik.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 19:13 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

_turbo_ yazdı:

Osloda cözümlenmek istenen temeli yillar önce atilmis bir sorundu. Bizlerin cogu dunyaya henuz gelmemiskenden beri var olan sorun, hukumet olarak bu konuda gereken hersey yapildi. HDP ve PKK bunu govde gosterisine donusturmeye kalkti ve zafer gibi gösterince film basa sardi, simdi onlarin hepsi icerde. Ancak halkin garibanin adaletini kendi siyasi hesaplari cikarina alet edenler adalet diye yuruyup o icerdekileri cikarma pesindeler.

Bir karar vermen gerekiyor ama, PKK bir terör örgütümüdür, değilmidir? Eğer öyle ise terör örgütleri ile müzakere değil, mücadele edilir. Bu kadar basit. Hani PKK bayrağı bile görmeye tahammül edemeyecek kadar hassasın ya bu konuda, o yüzden söylüyorum. Üstelik 2002'de, yani AKP iktidarı devraldığında PKK bitme noktasındaydı. Bugün ise gelinen nokta malum.

Gezi konusunda ise senin algılayamadığın nokta, söz konusu harekete katılan halk kitlelerinin ideolojik olarak türdeş olmadığıdır. Yani bir çatı altında toplayabileceğimiz şekilde siyasal, ideolojik ve düşünsel bir birliktelik söz konusu değildi. Yine aynı şekilde kitleleri yönlendiren bir siyasal merkezde yoktu. İnsanlar tehlikede hissettikleri hayat tarzlarını ve özgürlüklerini koruma amacı ile sokaklara çıktı. Onları bir araya getiren ortak payda sadece buydu. Şimdi milyonlarca insanın arasındaki 5-10 kişilik bir PKK'lı kitle üzerinden tüm eylemcileri itham etmeye kalkman komik.

Almanya konusuna gelirsekte, AB'ye girme sürecinin en ateşli savunucularının zamanında AKP'liler olduğunu unuttunuz sanırım. AKP, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyeliğini, dış politikada en önemli hedef olarak belirlemişti.Halbuki bizler o zamanda, bugünde AB'nin özünde sermaye egemenliğine tekabül eden emperyal bir bir oluşum olduğunu teşhir ediyorduk. Ne oldu şimdi? Avrupacı da mı biz olduk?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 21:09 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

PKK en kirli Terör örgütlerinden biridir. Lafi isinize geldigi gibi kivirmayin, hukumet muzakeresinden tutta mucadelesine dek uzerine dusen ne varsa yapmistir. Mucadele sadece catisma ortamindan ibaret degildir, solun solcususun bunlari benden ögrenecek degilsin. Siyasiler gerektigi yerde konusurda, 80 lerdeki politikacilar hicmi konusmadi zannediyorsunuz? Ama surasi varki pkk bayragiyla yanyana biz degil sizler geldiniz. Gezide Apo Posterleri Atatürk posterleriyle yanyana görüldü, cok ayip. PKK nin 2002 de bitmek uzere olduguda koca bir yalan, Apo yakalandiktan sonra hem guc toplamak hemde siyasi stratejiyi atisma ortamindan siyasal zemine cekmek icin Aponun dogrultusunda stratejik degisiklige gitti. Oyunlari tutmayinca tekrar terör yaparak biryere varmayi hedefledi, bunlarida benden iyi bilmeniz gerekir.

Gezide ilk bastaki halk kiteleri ideolojik türdes degildi, ancak ücüncü gununden sonra meydanda kalanlar Solculardi. Hatta öyle bir ortam vardiki Aponun secimler öncesi önerdigi cati Partisini olusturan gruplari destekleyenler vardi. Ben onu bilmem, kimsenin özgürlügü sokaklari yakip yikmak olamaz bunun adi terördür. 5-10 kisilik PKK li yoktu Gezide, özellikle Avrupadaki gezi eylemini destekleyenler Apo ve Atatürk bayraklariyla kolkolaydi budami sence tesadüftü. Asagidaki resme iyi bak, bana hic tesadüf gibi gelmiyor.

http://www.internethaber.com/images/oth ... 021813.jpg

http://i.cdn.ensonhaber.com/resimler/di ... k_5005.jpg

AB nin kapisinda 50 yildir bekleyen bir ülke olarak, AKP bu konuda buyuk ivme kazandirmistir. Ancak bizim istedigimiz göz göze bir üyelik bu sekilde AB ye ipleri teslim edecek bir ülke olmadigimiz icin simdilik sekteye ugradi, bundan tumuyle vazgecilecegini sanmiyorum, dahasi AB bizden tamamen vazgecemez. Yasadigimiz cografyada bizi ve Avrupayi birbirimize baglayan nedenler var, ne zamanki AB li politikacilar siyasi hesaplari kenara birakip halkina gercekleri anlatir o zaman AB kapilarida acilmak zorundadir. Biz zaten 4,5 Milyonluk Türk nufusuyla Bati Avrupada AB nin icindeyiz. Bu sayi bircok AB ülkesinin ufusundan daha fazladir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Tem 2017, 05:05 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

https://www.youtube.com/watch?v=5cyNY4YZ6BE

https://www.youtube.com/watch?v=fbAAkYxCb3E

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Tem 2017, 11:03 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Konuya bak nerden nereye gelmis. Almanlar kendi forumlarinda TR ile alakasiz konulari dahi TR ile iliskilendirirken, bizde tam tersi oluyor. Sagi Solu belli olmayan Solcular ici Almanyadaki Polis siddeti olan bir konuyu buraya getiriyor. Yalcin Kücük bu tiplere en güzel örnektir, adam buyuk Solcu ve PKK ya Terör Örgütü demedigi gibi daha önce PKK Kanali MedTV de PKK nin kutsal bir mücadele verdigini söylemisti. Bu ülkede Solcu ben daha hic görmedim, birtakim Atatürkcü oldugunu belirten bir Grup var ve 90 yildir Solcumu, Milliyetcimi, Ulusalcimi, Sagcimi ne oldugu cözülememis. Atatürkün kendine ve uygulamalarina bakacak olursak o Solcu idi ancak Komünizme karsi idi, bu konuda Ismet Inönü ile ters düstüler. Zaten Atatürk öldükten sonra Ismet Inönünün ortaya cikardigi bir Atatürkcülük türediki bu gruba Atatürkün kendi bile girmezdi.

Konuya dönecek olursak Alman Gazeteleri Polislerin gözünden onlarin yorgunlugundan dem vuran mansetler atiyor, gösterilerde sebebpsiz yere ellerinden G20 Akreditasyonlari alinan Gazetecilerden, biber gazi ve Tomaya, Polis siddetine maruz kalan göstericilerden Terörsit diye bahsetmekte. Ayni gösteride PKK lilarinda göstericilerle birlikte ortaligi yakip yiktigi görülmekte. Sayin C.Baskanimiz Almanlari bu konuda cok uyardi, bir bela bin nasihatten iyimis demek. Bunlar daha birsey degil, herzaman C.Baskanimizin dedigine gelmekteler. Ilk basta Suriyede Tampon bölge olusturalim sözünede geldikleri gibi, ama buyuk bir sorunlari var, hergün medyalarinda kötüledikleri adamin sözlerinin dogru cikmasini nasil halklarina anlatacak ve sindirecekler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Tem 2017, 18:17 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

MAO yazdı:
Selahattin Demirtaş, seni başkan yaptırmayacağız dedi !

Dedi Ve haddi aştı hapse girdi!
Tabi işin ilginci yanı, kürtistan söylemlerini Demirtaş senelerdir dillendiriyordu. Ama ne hikmetse son zamanlarda birden terörist oluverdi. Aslında daha öncede teröristti, tıpkı Fetö gibi... Gerçi fetö ile bunun hikayesi ayrı mesele.. :idea:

Neyse gelelim sadede;

:shock: :shock:

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=JQh7_vDSuSU

:roll: :roll:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Tem 2017, 19:53 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

MAHO
Almanyada Hamburgda gösteriye katilmayan Alman Vekiller niye Gezide sokaktaydilar? Daha cok olay icin habire gaz vermeye calistilar? Alman bize ne Türkten demiyor. Gezi eylemi zaten itibari olmayan bir sokak terörü idi, olmayan seyi nasil itibarsizlastirayim?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Tem 2017, 22:00 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Sokak terörü :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 27 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.