Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Oca 2018, 08:43

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: AKP Barzaninin Memur Maaşlarını Bile Ödemiş
İletiTarih: 28 Eyl 2017, 15:33 
Katılımcı Üye

Tayyip erdoğan: 'Barzani memurlarına maaş ödeyemiyordu biz 2 milyar dolar verdik''

Abd dönüşü barzani ile ilgili sorulara cevap veren akepe genel başkanı tayyip erdoğan: ''Memurlarına maaş ödeyemez hale geldiklerinde onlara biz yardımcı olduk. Başbakanlığım dönemiydi, 2 milyar dolar kredi verdik ki maaş ödesinler. Fakat bunlar kadir kıymet bilmiyorlar. Yoksa bizim onlarla alıp veremediğimiz bir şey yok. Ne ABD ne Rusya bizim gibi yardım etmedi. Cuma ve cumartesiyi izleyelim. O günler çok önemli. Atılacak adımlar, yapacağımız değerlendirme neticesinde belirlenecek. Kararlarımızı açıkladıktan sonra ne olacağını görmüş oluruz. Ama o topraklar sadece Kürtlere ait değil. Orada Türkmen’i var, Arap’ı var. Dolayısıyla birilerinin orada sadece kendileri varmış gibi hareket etmeleri son derece yanlış. İşin tarihi boyutuna girersek işler değişir. Orada Türkmenlerin parti merkezini ateşe tuttular. Birilerinin giderek istikametlerini iyice kaybettiklerini görüyoruz.''

Alıntı:
AKP Hükümeti ve Irak'ın kuzeyini ABD yardımı ile ele geçiren peşmerge Barzani arasındaki sıcak ilişkiler artarak devam ediyor. Barzani'nin "Kürdistan için kanımızı dökmeye hazırız" açıklamalarından sonra, petrol boru hatlarının tamiri bahanesiyle, Türkiye'den 200 milyon dolarlık yardım gönderileceği açıklandı.Reuters'ın iddiasına göre Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı'nda petrol akışı 24 gün durduktan sonra Türkiye'den Barzani yönetimine 200 milyon dolar maddi yardım yapıldı.Reuters'ın iki üst düzey yetkiliye dayandırdığı habere göre, geçtiğimiz günlerde Peşmergenin kontrol altında tuttuğu, Türkiye'ye günde 600 bin varil petrol ihraç eden boru hattına sabotaj düzenlenmesi sonucu ihracatın durması üzerine, Türkiye Kürt yönetimine acil maddi yardımda bulundu.SİVEREK'TE DELİNDİKerkük-Yumurtalık Boru Hattı'nda petrol akışı 24 gün durduktan sonra 11 Mart’ta saat 16.00’da yeniden başladı. Boru hattı, 16 Şubat’ta Urfa’nın Siverek ilçesinde delinmişti.PETROL AKIŞI  YENİDEN BAŞLADIUzun süredir ekonomik kriz nedeniyle memurların maaşını ödemekte sıkıntı yaşayan Peşmerge yönetimi, sabotajın ardından Türkiye'den maddi yardım talep etmişti.3 HAFTA DURDUPeşmerge yöneticileri de yetkililer ayrıca dün itibariyle, Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye petrol akışının tekrar başladığını bildirdi.Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı'nda petrol akışı 16.30 itibarıyla yeniden başladı.Kaynak: AKP'den Barzani'ye 200 milyon dolar yardım!

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/akpde ... 33142h.htm

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: AKP Barzaninin Memur Maaşlarını Bile Ödemiş
İletiTarih: 28 Eyl 2017, 15:36 
Katılımcı Üye

Bunlar Kadir Kıymet bilmiyorlar diyerek dış politikada da ne kadar çaresizce hareket edildiğinin itirafı gelmiş devletin tepesinden.

Dış politika asla kadir kıymet üzerinden yürümez ki.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: AKP Barzaninin Memur Maaşlarını Bile Ödemiş
İletiTarih: 18 Ekm 2017, 12:30 
Katılımcı Üye

Birgece ansızın gelip Barzaninin maaşlarını ödeyen AKP esti gürledi ama Irak ordusu bir gecede çapulcuları temizledi.

Irak ordusunun 1 günde Kerkük'e girerek çapulcuları ve Barzani'yi bozguna uğratmasından sonra bölgede büyük bir iklim değişikliği oldu. Bu iklim değişikliğini Türkiye'nin lehine kullanmak ve Türkmen soydaşlarımızın varlığını, huzurunu yüzde 100 güvence altına alabilmek için neler yapılmalı?..

Bölgede İran'ın kesin bir ağırlığı var. Öyle ince strateji izleniyor ki, Talabani- Barzani kavgası ve Kerkük'teki bozguna uğramalarında İran'ın etkisi bağırtılmıyor. Kötü görüntü vermemek adına Haşdi Şabi güçleri Kerkük'ün içinde görünmüyor, çevrede nöbet tutuyor. Bir de Türkiye'de her şeyi çok bilen akil kafalılar var!. Onlar da "aman ha PKK-Barzani dengesini bozmayalım. Barzani'yi güçsüzleştirirsek PKK daha da güçlenir ve başa çıkamayız" diye çapulcu kamuflajı ile ortada cirit atıyorlar. Sormak gerekir, madem öyleyse Kerkük'te çapulcuların bırakıp kaçtığı zırhlı araçların üzerinde PKK'lı teröristlerin ne işi var diye?. Nasıl oluyor da PKK'lılar gelip Kerkük'e yerleşiyor?..

Irak ordusunun Kerkük'e müdahalesine denk düşen zamanlamada Başbakan Binali Yıldırım'ın Bağdat'a yapacağı ziyaret ertelendi. Ancak, Bağdat-Ankara arasındaki diplomatik trafik devam ediyor. Dün, Bağdat Merkezi Hükümeti'nde bazı etkin isimler ve diplomasi kanallarıyla telefonla görüşebilme imkânı buldum. MGK kararları, Bakanlar Kurulu ve Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamalardan sonra Bağdat'taki havayı koklamaya çalıştım. Öncelikle şunu söyleyebilirim; Bağdat Merkezi Hükümeti Ankara'yla sürdürülen diyalog ve iş birliğinden son derece memnun. Siyasi söylemlerden de...

Bağdat'ın Ankara'dan beklentileri var;

1) Ankara'dan Kerkük'e Irak ordusu ile iş birliği çerçevesinde TSK'dan askeri danışmanlar gönderilmesi fikrine sıcak bakıyorlar. Konunun müzakereye açık ve kuvvetle kabul edilebilir olacağına dair güçlü izlenim edindim.

2) TSK'nın Kerkük'e üs veya askeri eğitim kampı kurması. Irak Merkezi Hükümeti bu konuya da sıcak yaklaşabilir hatta bir ön beklenti de mevcut. Irak Merkezi Hükümeti yetkilileri, Türkiye Irak arasında yapılmış askeri eğitim anlaşmasını hatırlatıp, bu çerçevede konuyu ele almaya hazır olduklarını ifade ediyor. Başika modeli çok rahat Kerkük'te uygulanabilir.

3) PKK'nın Kerkük'teki varlığı yüzünden Bağdat ile hem Türkiye'nin hem de Irak'ın elini çok güçlendirecek terör ile ortak mücadele çerçevesinde bir mutabakat yapılabilir.

Irak'ta değişen iklim ile birlikte diplomasi trafiğine ağırlık verilirse etkinlik alanımız çok rahatlıkla güçlenir. Başika'da peşmergeye TSK tarafından verilen eğitimi kestik. Irak Merkezi Hükümeti'nin beklenti ve hassasiyetlerini dikkatle alırsak Başika'daki askeri kampımızı çok rahatlıkla Kerkük'e taşıyabiliriz. Neden olmasın?..

Bu arada, Irak Merkezi Hükümeti yetkilileri, Bağdat'ta bulunan peşmergelerin merkezi hükümete bağlı kalacaklarını bildirdiklerini de anlattı. İddia ediyorlar; "Barzani Kasım ayına ertelediği seçimlerden yenik çıkacak ve kaçacak" diye..

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.