Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 21 Oca 2018, 11:28

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Meclis Çamaşır Makinesine Döndü! Aralık 18, 2014
İletiTarih: 18 Arl 2014, 22:53 
Onursal Üye

Alıntı:

Meclis çamaşır makinesine döndü! Aralık 18, 2014

Resim

Facebook Paylaş
2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde söz alan Engin Altay, Meclisi çamaşır makinesine benzetti
DHA

2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “HSYK, MİT kanunu gibi apar topar değişiklikler yapılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi, çamaşır makinesine çevrilmeseydi, biz 17, 25 Aralık sanıkları ile ilgili hüküm vermezdik” dedi. Bu sözler üzerine söz alan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Naci Bostancı, “Engin bey hükmünü vermiş. Engin beyin Meclis’i çamaşır makinesine benzetmesi uygun olmadı. Zannediyorum CHP’de bu durumda çamaşır makinesinin tamburu olur. Başka ne diyeyim” dedi.
Bülent Arınç köşeye sıkıştı!Bülent Arınç köşeye sıkıştı!

“ABİSİNDEN KİM TALİMAT ALIYOR DİYE 77 MİLYONA SORSAK 77 MİLYON İNSAN DA AHMET DAVUTOĞLU DER”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 17, 25 Aralık operasyonlarına ilişkin Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada “17, 25 Aralık süreci ile ilgili dönemin Başbakanı özel uçağı ile İstanbul’a vali taşıyıp koltuğa oturtmasaydı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde bini aşkın emniyet müdürü görevinden alınmasaydı. TÜBİTAK dahil görevden alınmalar olmasaydı, HSYK, MİT kanunu gibi apar topar değişiklikler yapılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi, çamaşır makinesine çevrilmeseydi, biz 17,25 Aralık sanıkları ile ilgili hüküm vermezdik. 17,25 Aralık sanıkları için masumiyet karinesi bunlar için de geçerlidir deme şansımızı elimizden aldınız. 14 Aralık’tan sonra ise hakimlerin, savcıların yerleri değiştirilmedi. Amirinden değil, abisinden talimat alanlar diyorsunuz. Bu ülkede gittiği her kongreye “abimden selam getirdim” deyip abisinden kim talimat alıyor diye 77 milyona sorsak 77 milyon insan da Ahmet Davutoğlu der” dedi.
İşte Halaçoğlu'nun TBMM'de paylaştığı o video!İşte Halaçoğlu’nun TBMM’de paylaştığı o video!

“ŞİMDİKİ CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN OĞLU BİLAL ERDOĞAN CEZAEVİNDE OLACAKTI”

Engin Altay, “Emniyete, yargıya, Merkez Bankası’na yürütme marifeti ile darbe yapılmasaydı Parlamento olmayacaktı” sözüne kargalar bile güler. Onlar yapılmasaydı, şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan cezaevinde olacaktı. İçişleri Bakanının oğlu cezaevinde olacaktı. O yargı değil mi? Bu devlet, Parlamento o kadar aciz mi? Sizin kendi elinizle devletin ve yargının her kademesine yerleştirdiğiniz şimdi paralel diye adlandırdığınız insanlar belli ki sizin, kimi bakanların yaptıkları yolsuzluklara daha fazla mideleri kaldırmadı. Vicdanları kabul etmedi. Darbeci ilan ettiniz. Ergenekon, Balyozun da mimarı burasıdır. Onlar taşeronudur. Bu Parlamento sonsuza dek açık olacaktır. Sizin Türkiye’de yarattığınız bu kaos ortamına rağmen” diye konuştu.
CHP'li vekiller Meclis'e pankartlarla geldiCHP’li vekiller Meclis’e pankartlarla geldi

“KULİSLERDE YAV OLMUŞ LANET OLSUN DEYİP BU KÜRSÜDE BU PİSLİĞİ SAVUNMAK İLKESİZLİKTİR”

Engin Altay, “AKP’nin, Pensilvanya’nın bir de cumhuriyetin savcısı var. Üçünün unvanı da cumhuriyet savcısı. İlkesizlik yolsuzlukların var olduğunu bile bile kulislerde yav olmuş lanet olsun deyip bu kürsüde bu pisliği, kepazeliği savunmak ilkesizliktir. Milletin kör kuruşunu savunmak ilkeliliktir. Kör kuruşun hesabını sormaya devam edeceğiz” dedi.
Demirtaş: Hala odamda, çıkarmıyoruzDemirtaş: Hala odamda, çıkarmıyoruz

“ZANNEDİYORUM CHP DE BU DURUMDA ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN TAMBURU OLUR”

Bu sözler üzerine söz alan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Naci Bostancı, “Engin bey hükmünü vermiş. Engin beyin Meclis’i çamaşır makinesine benzetmesi uygun olmadı. Zannediyorum CHP’de bu durumda çamaşır makinesinin tamburu olur. Başka ne diyeyim” dedi.
1.1 trilyon dolarlık bütçeye onay! 1.1 trilyon dolarlık bütçeye onay!

AKŞENER KAHKAHALARINA ENGEL OLAMADI

TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, “Tambur sözünden sonra dinlemeye bile gerek yok” diyerek yaşanan tartışmaya güldü.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Meclis Çamaşır Makinesine Döndü! Aralık 18, 2014
İletiTarih: 23 Arl 2014, 01:51 
Onursal Üye

Doğru diyor gerçekten..
Bunun nedeni iktidarın hukuku resmen kendine göre kullanması..
Bir anayasa yapılacaksa, hukuk sistemi meclis'den ayrı tutulmalı. Yoksa bir adım bile atamayız bu gidişle..

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Meclis Çamaşır Makinesine Döndü! Aralık 18, 2014
İletiTarih: 23 Arl 2014, 12:29 
Onursal Üye

-İleri adım atmayı bırakalım, yerimizde dursak kar sayacağım, ama nerdeeee!
-İktidar her alanda geri vitesiyle gidiyor, bir tek hırsızlıkta dünyadaki örneklerine rahmet okuttular...

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.