Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Oca 2018, 00:49

Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 5. sayfa   [ 66 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Seçim Nedeniyle Partilerinden ve Diğer İstifalar. Hk.da.
İletiTarih: 24 Şub 2015, 16:02 
Onursal Üye

Alıntı:

AKP’nin kurucusu HDP’den aday. Şubat 24, 2015

Resim

Resim

Facebook Paylaş
Dengir Mir Mehmet Fırat, HDP'ye adaylık başvurusu yapacak...

AKP’nin kurucuları arasında yer alan ancak daha sonra partisiyle yolları ayrılan Dengir Mir Mehmet Fırat, yarın HDP’den vekil adaylığı için başvuru yapacak.

Fırat’ın başvurusunu bizzat HDP’nin iki eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ saat 13:00′te Genel Merkez’de alacak. Ayrıca akademisyen Prof. Dr. Mithat Sancar da yarın aday adaylığı için aynı şekilde HDP’ye başvuracak.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/akp ... ay-753456/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Şub 2015, 17:19 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bir yandan iyi bir yandan kötü.

Iyi, çünki etkili bir adam, oy toplar, AKP den her kopan oy kardır.
Kötü, çünki karektersiz adamlar, birbirine zıt iki ideoloji arası gidip geliyor.
Yarın liberal olursa şaşırmam.
Tipik "Turkish" siyasetçi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Şub 2015, 23:55 
Onursal Üye

Alıntı:

Dursun Çiçek de aday adayı!. Şubat 24, 2015

Resim

Facebook Paylaş
:arrow: İrticayla Mücadele Eylem Planı başlıklı belgede ıslak imza tartışmalarıyla gündeme gelen, Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek, CHP’den aday adayı oldu.

İrticayla Mücadele Eylem Planı başlıklı belgede ıslak imza tartışmalarıyla gündeme gelen, Ergenekon davasında ağırlaştırılmış ömür boyu, Balyoz davasında ise 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek, CHP’den milletvekili aday adayı olmak için başvurdu.

7 Haziran genel seçimleri öncesi partilerin aday adaylığı süreçleri devam ediyor.
Hürriyet’in haberine göre Emekli Albay Çiçek de CHP’den aday adaylığı için başvurdu. Çiçek, İstanbul Beşiktaş’ı kapsayan seçim bölgesinden aday adayı olacak.

:arrow: ÇİÇEK KİMDİR

Çiçek, 1988’de Harp Akademisi’ne girdi. 1990 yılından itibaren 4 yıl boyunca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Başkanlığı’nda Tatbikat Proje Subayı olarak çalıştı. 1994 yılından sonra Özel Amfibi Tabur Komutanlığı’nda Harekat Eğitim Şube Müdürü olarak çalıştı. 1997-1998 yılları arasında Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Çok Uluslu Yardım Kuvveti Plan Prensipler Şube Müdürü ve Basın ve Halkla İlişkiler Subayı olarak görev yaptı. 1999’a kadar Genelkurmay Harekat Başkanlığı Bilgi Destek Grubu Harekat Kısım Amiri olarak görev yaptı. 1999-2001 döneminde Amfibi Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanlığı yaptı. 2001’den itibaren 3 yıl İskenderun’da Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığında çalışan Çiçek, 2004 yılında Genelkurmay Bilgi Destek Dairesine atandı ve Genelkurmay Karargâhında çalışmaya başladı. 2005 yılında “Örgütlerde motivasyon ve iş yaşam kalitesi üzerine bir araştırma” konulu teziyle Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda doktora yaptı. Ergenekon ve Balyoz davalarında yargılanan Çiçek, 2011 yılında YAŞ toplantısında alınan kararla emekli oldu.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/dur ... ay-753844/

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Şub 2015, 15:17 
Onursal Üye

Alıntı:

İkisi de AKP’ye çok yakıştı!. Şubat 28, 2015

Resim

Facebook Paylaş
ANAP’ta Devlet Bakanıyken organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya ‘’Kaç’’ diyen sonra DYP’ye geçen Trabzonlu Eyüp Aşık şimdi de AKP adayı oldu.

Ankara / SÖZCÜ

Oysa 6 ay önce hükümet için ‘’Davutoğlu’nun beceriksizliği ile dış ilişkiler felaket durumda. Ekonomide büyük sıkıntılar olacak. Erdoğan bugüne kadar hep kıra döke geldi’’ demişti.

AKP’den milletvekili adayı olan 2. Trabzonlu ise Demokrat Partinin eski Genel Başkanı Süleyman Soylu… Soylu Erdoğan için ‘’ Padişah olmak istiyor, rantın babasını getirdi, At üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez’’ demişti. Soylu şimdi AKP’de politika yapıyor ve milletvekili olmaya hazırlanıyor.

:arrow: AŞIK NE DEMİŞTİ ?

AKP’ye geçip aday olan Eyüp Aşık, AKP’yi sık sık eleştirmiş ve şunları söylemişti:

-Çözüm süreci kritik. Bugüne kadar da günü kurtarmaya oynadılar. Dış ilişkiler felaket durumda. Başbakan başka birisinden devralmadı. Kendisi Dışişleri bakanıydı şimdi Başbakan oldu. Dış ilişkilerde ne problemler yaşandıysa onun zamanında ve onun kararlarıyla daha çok yaşandı. Onun beceriksizliğiyle diyebiliriz.

- Dünya ülkeleri ve Avrupa ülkeleriyle de iyi değiliz. Kopukluklar var. Hükümet ekonomik olarak da çok iyi değil. Ekonomide büyük sıkıntılar olacak. İki başlılığa gider diye düşünüyorum. Siyaseten muhatap herhalde Cumhurbaşkanı olacak.

-Cumhurbaşkanı bugüne kadar hep kıra döke geldi, bundan sonra da devam edeceğine inanıyoruz. Devletin temelini sarsacak, hukuk sistemini sarsacak, geleneklerini yok edecek davranışları doğru bulmuyorum. Demokrasi ve hukukun korunması gerekir.

-Atatürk döneminde kazma kürekle kredi almadan 12 senede 4 bin km demiryolu yapıldı. Bu dönemde de bin kilometre yapılmış. Şimdi diyorlar ki bizden öncekiler yapmadı. Cumhurbaşkanı yeni Türkiye diyor. Geçen Türkiye’nin son 12 senesinde sen varsın. Buraya gelmede herkesin emeği vardır.

SOYLU NE DEMİŞTİ ?

:arrow: Şimdi AKP’li olan Soylu da DP’deyken farklı zamanlarda şu açıklamaları yapmıştı:

- Türkiye’nin 1923′ten 2002’ye kadar 220 milyar dolar borcu vardı. AKP iktidarıyla birlikte bu borç 6 yılda 260 milyar dolar daha artarak 480 milyar dolara ulaştı. Bu ülkenin herkese çatan ve kaos yaratan bir Başbakanı var. Başbakan at üstünde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de aynı şekilde beceremedi.

- AKP hükümeti, yanlış ekonomi politikası sonucu bayramları da millete zehir etti. İnsanlarımız gülmeyi unuttu. Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye’de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır. Her üç gençten birisi işsizlik girdabı içinde.

-Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen hükümet, Türkiye’yi yolsuzluk çukuru içine batırdı. Bu ülkeyi rant ülkesi yapmayacağım dedi sayın Başbakan ama rantın babasını getirdi. Bunlar yarım doktor, yarım hoca.

- AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor. Ülkede sadaka kültürü var. Türkiye’de 3 kişiden biri fukaralık sınırının altında. Bu insanları bu duruma düşüren hükümettir.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/iki ... ti-757569/

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Şub 2015, 15:20 
Onursal Üye

Alıntı:

Mustafa Sarıgül, İstanbul 2.bölgeden ön seçime giriyor. Şubat 28, 2015

Facebook Paylaş
:arrow: Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, milletvekilliği aday adaylığı için CHP İstanbul 2. Bölgeden ön seçime gireceğini açıkladı.

Sarıgül, “Partimizin yönetimi, çok önemli bir karar alarak ön seçim sandığını partililerimizin önüne koymuştur. İnanıyorum ki ön seçim sürecinde bütün partili arkadaşlarımız her konuyu bütün ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir. Ben de bu inançla ön seçime giriyorum. Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum” dedi.
Mustafa Sarıgül, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Borsa Restorant’ta düzenlediği basın toplantısıyla 7 Haziran’daki genel seçime yönelik aday adaylığı için CHP İstanbul 2. Bölgeden ön seçime gireceğini açıkladı.

Sarıgül, partinin aldığı ön seçim kararının önemine değindi. Geçmişte siyasi görevlere ön seçimle geldiğini hatırlatan Mustafa Sarıgül, “Ön seçim bir demokrasi bayramıdır. Ön seçim demokrasidir, özgürlüktür, barıştır. Ön seçim sokakların, mahallelerin sesini yurdumuza duyurmanın bir aracıdır. Ön seçim karar ve söz sahibi olmaktır. Yıllardan beri ön seçime inandım, savundum. Siyasi görevlere ön seçimle geldim. Bugün de ön seçimin düşüncelerimize güç katacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

:arrow: “KENDİMİ PARTİLİLERİMİZİN DEMOKRATİK KATILIMINA VE KARARINA EMANET EDİYORUM”

Sarıgül, “İnanıyorum ki ön seçim sürecinde bütün partili arkadaşlarımız her konuyu bütün ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir. Ön seçim parti içi birliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirecek, seçim başarımızın güvencesi olacaktır. Ben de bu inançla ön seçime giriyorum. Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum” dedi.

:arrow: HAYRİ İNÖNÜ İLE İLGİLİ SORUYU YANITLAMAK İSTEMEDİ

Sarıgül, basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin “Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile yaşanan olayda size kumpas kurulduğunu düşünüyor musunuz” şeklindeki sorusuna Sarıgül, “Bugün çok önemli bir konuyu değerlendiriyoruz. Ben yeniden parlamentoda düşüncelerimi şahlandırmak için yola çıkıyorum. Parlamentoya muhalefet olmak için değil iktidar olmak için gidiyorum. Tarih, bundan sonra benim muhalefette yaptıklarımı değil iktidarda yaptıklarımı yazmalı. Bu saatten sonra iki görevim var. Biri, ulusumuzun bayrağını en yükseğe taşımak diğeri ise CHP’mizin bayrağını Ankara’nın burçlarına dikmektir. Ana konumuz Türkiye, teferruat ile ilgilenmek bize birşey kazandırmaz. Genel konularla ilgili her sorunuzu alabilirim bu konuda ilerleyen günlerde her sorunuza rahatlıkla cevap verebilirim ” şeklinde yanıt verdi.

:arrow: DENİZ BAYKAL’A ÖN SEÇİMDE BAŞARI DİLEDİ

Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal’ın ön seçime girerek aday adaylığını açıklamasıyla ilgili bir soruya ise “Sayın Deniz Baykal, geçmişte genel başkanlık yarışında benim rakibimdi. Sayın Baykal’ın Antalya’dan ön seçimle aday olması demokrasi adına sevindirici bir haberdir. Sayın Baykal’a Antalya’daki ön seçimde başarılar diliyorum” şeklinde yanıt verdi.
Öte yandan Mustafa Sarıgül’ün basın açıklamasına küçük oğlu Ömer Sarıgül de katıldı.

DHA
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/mus ... or-757581/

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Mar 2015, 19:36 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

"Dört adam yollarım sekiz füze attırırım" Hakan Fidan adaylığını geri çekmiş.

http://odatv.com/n.php?n=hakan-fidan-ad ... 0903151200

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 5. sayfa   [ 66 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.