Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 25 Mar 2018, 04:05


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 2 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Partilerde Milletvekili Adayları İçin Kader Günü. Mart 29,
İletiTarih: 29 Mar 2015, 11:17 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408

Alıntı:

Milletvekili adayları için kader günü. Mart 29, 2015


Resim

Facebook Paylaş
:arrow: 10 ilde adaylarını eğilim yoklamasıyla belirleyen CHP’de bugün ön seçim günü. AKP'de ise Davutoğlu 19 saatlik toplantının ardından adaylarını belirledi.

7 Haziran’da yapılacak tarihi seçimler öncesi siyasi partiler aday belirleme sürecinde son viraja girdi. AKP’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen, milletvekili adaylarının tespitine ilişkin Üst Kurul Toplantısı sona erdi. AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantı 19 saat sürdü. Her hangi bir açıklama yapılmazken, AKP’nin milletvekili adaylarının büyük ölçüde belirlendiği öğrenildi. MHP de dün İstanbul adayları için toplandı. En sıcak saatler ise CHP’de yaşanıyor. 45 seçim bölgesinde CHP’nin aday adaylarının kaderleri belli olacak. İşte il il son durumlar…

Resim

:arrow: CHP’DE DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Bugüne kadar 9 kentte adaylarını örgüt denetiminde ön seçimle, 7 kentte de merkez yoklamasıyla belirleyen CHP’de 45 seçim bölgesinde ön seçim yapılacak. Yaklaşık 900 bin CHP’li, 7 Haziran’da seçmenden oy isteyecek milletvekillerinin önemli bir bölümünü belirleyecek. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de ön seçime katılacak ancak seçmeni etkilememek için kente gitmesi beklenmiyor.

:arrow: ANTALYA:
Antalya’da tam 97 aday adayı yarışacak. Kılıçdaroğlu’nun “kontenjan” teklifini kabul etmeyerek ön seçime girmek isteyen Eski Genel Başkan Deniz Baykal, kendi deyişiyle; “Sıfırdan siyaset” yapıyor. CHP’nin önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın da önseçim yarışına giren aday adaylarından.

:arrow: AFYON:
11 milletvekili aday adayı ön seçime giriyor. Bunlardan biri mevcut milletvekili Ahmet Toptaş, diğeri ise Halil Ünlütepe.

:arrow: KÜTAHYA:
4 milletvekili kontenjanına sahip Kütahya’da CHP 30 yıldır milletvekili çıkartamıyor. Ancak bu dönem iddialı adaylarla seçime hazırlanıyor. İl Başkanlığı koltuğunda Doktor Zeliha Aksaz Şahbaz oturuyor. Kütahya’dan CHP aday adayı olarak 5 müracaat var.

:arrow: KONYA:
CHP’nin ön seçim kararı aldığı illerden biri olan Konya’da teşkilatlarda ön seçim hareketliliği yaşanıyor. 28 aday adayı başvuru yaptı. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart Konya’da da ön seçim kararının alınmasının ardından aday adayı olmayacağını açıklamıştı.

:arrow: SİVAS

Sivas’ta 14 aday adayı CHP milletvekilliği için yarışıyor. Sivas’ta 9 bin 500 parti üyesi 29 Mart’ta milletvekili adayını belirlemek için sandığa gidecek. Sivas CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ön seçimin partinin tabanını hareketlendirdiğini belirttiği açıklamasında, “Ön seçim partimizi güçlendirecektir, bunun genel seçim sonucuna da yansıyacağından ümitliyim” dedi.

:arrow: AMASYA:
Amasya’da 8 aday adayı yarışacak. Mevcut milletvekili Ramis Topal, Arife Serpil Saraçoğlu, Mustafa Tuncer, Tevhide İlkim Arpacıoğlu, Hüseyin Acar, Ali Özdemiroğlu, Sertap Kurban ve Devrim Ersoy milletvekili adaylığı için yarışıyor.

:arrow: ÇORUM:
Çorum’da 12 bin partilinin oy kullanacağı ön seçimde 9 aday adayı yarışıyor. Partililer pusulada en az 2, en fazla 4 aday adayını işaretleyebilecek. Ön seçimde mevcut milletvekili Tufan Köse, geçtiğimiz dönem az bir oy farkıyla 2 olan Muharrem Bozdoğan, eski İl Başkanı Cengiz Atlas, Saim Topgül, Dinçer Solmaz, Turgut İlgü, Halis Durkaya, Ulaş Yıldırım ve Nejdet Sülünoğlu ilk 4 için mücadele edecekler.

:arrow: ARTVİN:
Artvin’de mevcut milletvekili Uğur Bayraktutan’ın dışında Arhavi ilçe başkanı Musa Ulutaş, Oya Arkadaş, Hesbi Uğur Topaloğlu, Mehmet Naci Köroğlu, Turhan Tantoğlu ve Yusuf Kurt aday adaylığı için başvuruda bulundu.

:arrow: TRABZON:
6 milletvekili çıkaran Trabzon’da mevcut CHP Milletvekili Volkan Canalioğlu dışında 17 kişi adaylık başvurusunda bulundu. Canalioğlu için kontenjan uygulaması örgütte tepkilere neden olurken, 17 Mart’ta İl ve ilçe başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri istifa etti, 17 aday da adaylıktan çekildi.

:arrow: RİZE:
CHP’nin en çok zorlandığı illerden birisi olan Rize, aynı zamanda eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın seçim bölgesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi. CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya, Yalova’da yaşayan işadamı Selçuk Tuzcu’nun da aralarında bulunduğu 5 aday yarışacak. Ön seçim teşkilatları ve tabanı hareketlendirirken, pazar günü çıkacak sonuç uzun süredir CHP’nin milletvekili çıkaramadığı Rize’de 7 Haziran genel seçimleri için de belirleyici olacak.

:arrow: GİRESUN:
Yarışa mevcut milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun da katılacağı Giresun’daki ön seçimlerde Sevgi Utgu Güngör, İbrahim Akgün, Bülent Yener Bektaşoğlu, Eyüp Çiftci, Basri Güngör, Mehmet Niyazi Hotmanoğlu, Dursun Karahasan, eski il başkanı ve eski Milletvekillerinden Eşref Karaibrahim, Rüştü Kurt, Nilay Pınar aday olabilmek için yarışacak.

:arrow: ORDU: Ordu’da 18 aday adayının yarışacağı seçimde 6 isim milletvekili adaylığı için isim sıralaması da ortaya çıkmış olacak.

:arrow: SAMSUN:

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç ve İhsan Kalkavan bu seçimde Samsun’dan milletvekili adaylığı başvurusu yapmadı. Koç, 7 Haziran Seçimleri için Ankara 1. Bölgeden kontenjan adayı olurken; İhsan Kalkavan ise sağlık sorunları nedeniyle aday olmadı.

:arrow: SİNOP:
Aynı zamanda CHP Grup Başkanvekili olan Sinop Milletvekili Engin Altay, bu seçimlerde Sinop’tan değil İstanbul’dan bölge tercihi yapmadan kontenjan adaylığı için başvuruda bulundu.

:arrow: Balıkesir’de
Haluk Ahmet Gümüş, Ayşe Nedret Akova ve Namık Havutça, Bolu’da Tanju Özcan, Burdur’da Ramazan Kerim Özkan, Çanakkale’de Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan, Çorum’da Tufan Köse, Denizli’de Adnan Keskin, Edirne’de Kemal Değirmendereli, Erzincan’da Muharrem Işık, Giresun’da Selahattin Karaahmetoğlu, Kırklareli’nde Turgut Dibek, Manisa’da Özgür Özel, Sakine Öz ve Hasan Ören, Niğde’de Doğan Şafak, Ordu’da İdris Yıldız, Sivas’ta Malik Ecder Özdemir ve Uşak’ta Dilek Akagün Yılmaz.

Resim

:arrow: AKP ADAYLARINI BÜYÜK ÖLÇÜDE BELİRLEDİ

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen, milletvekili adaylarının tespitine ilişkin Üst Kurul Toplantısı sona erdi. AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantı 19 saat sürdü. Uzun toplantı sonrası partide milletvekili adaylarının büyük ölçüde belirlendiği konuşuluyor,

:arrow: MHP İSTANBUL’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Mi Hareket Partisi İstanbul milletvekili aday adaylarını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir törenle tanıttı. Törene TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İstanbul ilçe başkanları ve bir çok partili katıldı.

Programın konuşan MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, 300′ü aşkın milletvekili aday adayını 88′e indireceklerini belirtti.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/mil ... nu-786646/

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Partilerde Milletvekili Adayları İçin Kader Günü. Mart 2
İletiTarih: 29 Mar 2015, 18:16 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408
Alıntı:

Kılıçdaroğlu oy kullandı. Mart 29, 2015


Resim

Facebook Paylaş
CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, milletvekilli adaylarını belirlemek amacıyla partisince yapılan önseçimlerde oyunu kullandı.
ANKARA (ANKA)

Kılıçdaroğlu, Ankara Atatürk Lisesi 46 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Kısa bir süre kabinde kalan Kılıçdaroğlu, milletvekili aday adaylarının işaretlendiği pusulayı şeffaf sandığa attı. Ankara birinci bölgede üyeler en az 7, en fazla 14 aday adayına oy verebiliyor.

:arrow: “ARZUM, GENÇLERİN VE KADINLARIN SEÇİLMESİ”

Oyunu kullanmasının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, tercihlerinin ne olduğunun sorulması üzerine, “Bu konuda yorum yapmak istemiyorum ama genel kanaatim şuydu, gençlerin ve kadınların seçildiği bir önseçim olması benim en büyük arzumdur” yanıtını verdi.


Kılıçdaroğlu, dışarıda mahşeri bir kalabalık olduğunun belirtilerek, “CHP, önseçimde gösterdiği bu çabayı 7 Haziran seçimlerinde de gösterecek mi? Listeye giremeyenler de bu desteği verecek mi? Umutlu musunuz?” sorusu üzerine ise “Listeye girmek ve girmemek bir sonuçtur. Asıl olan CHP’li olmaktır. Listeye girsin ve ya girmesin bütün aday adaylarının aynı çalışmayı seçimlerde de yapmaları benim en büyük arzumdur” dedi.

:arrow: “BU ÜLKEDE DEMOKRASİ Mİ İSTİYORSUNUZ, OYUNUZU VERECEĞİNİZ YER BELLİ”

Önemli olanın Türkiye’nin, demokrasinin güçlenmesi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Biz hep söyledik, milletin vekilini milletin kendisi seçmelidir, diye. Bunu CHP dışında hiçbir parti yapmıyor, sadece biz yapıyoruz. Çünkü biz demokrasiye inanıyoruz, savunuyoruz. Liderlerin milletvekilleri adaylarını getirip milletin önüne metazori olarak koymaları ağırımıza gidiyor. 55 yerde önseçim yatık, bugün 45’inde hakim gözetiminde yapıyoruz. Bir milyona yakın kendi milletvekilini seçmek için sandık başına gidiyor” dedi.

Demokrasinin değer yitirdiği Türkiye’de yeni bir anlayışı tekrar kazandırmak, demokrasiyi güçlendirmek istediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum, demokrasiye inanan tek parti CHP’dir. Demokrasiyi savunan tek parti CHP’dir. Üyeleriyle milletvekili adaylarını seçen tek parti CHP’dir. O nedenle herkesten şunu istiyorum; bu ülkede demokrasi mi istiyorsunuz oyunuzu vereceğiniz yer belli artık. Bunun en somut örneğini burada görüyoruz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığına örtülü ödenekle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine ise Salı günü yapılacak partisinin grup toplantısına işaret etti.

Okuldan ayrılırken “Başbakan Kemal” sloganları ve alkışlarla uğurlanan Kılıçdaroğlu, kalabalığın arasından zorlukla aracına bindi.

:arrow: SEÇİM HEYECANI OKUL BAHÇESİNİ DOLDURDU

CHP’li üyelerin, oy kullanma işlemi devam ediyor. Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Tekin Bingöl, partinin eski Genel Sekreterlerinden Önder Sav ve eski MYK üyelerinden Hakkı Süha Okay da oylarını kullandı.

Genel Başkan Yardımcısı Koç ve Bingöl kontenjan adaylığı için başvuruda bulunmuştu. Sav ve Okay ise Ankara birinci bölgeden ön seçime giriyor.

Üylerin oy verdiği Atatürk Lisesi’nde tam anlamıyla seçim hareketliliği yaşanıyor. Önseçime giren milletvekili aday adaylarının pankartları bahçeye asılırken, üyeler de dağıttıkları kartvizit ve broşürlerle adaylara destek istiyor. Okulun bahçesind, kurulan stantlarda da aday adaylarının tanıtımı yapılıyor. Çankaya Belediyesi de kurduğu çadırda oy kullanmak için gelen üyelere çorba veriyor.

Ankara birinci bölgede 86 aday adayı, ikinci bölgede 53 aday adayı önseçimde yarışıyor. Birinci bölgede 45 bin 725, ikinci bölgede 26 bin 728 olmak üzere toplam 72 bin 453 üye oy kullanacak.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/kil ... di-787227/

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 2 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.