Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Oca 2018, 00:48

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 9 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: 1 Kasım Seçiminde Partilerden Aday Adayları ve Olmayanlar...
İletiTarih: 03 Eyl 2015, 15:14 
Onursal Üye

Alıntı:
Rehin alınan Başkonsolos, CHP’den aday. Eylül 3, 2015

Resim

:arrow: Türkiye'nin Duşanbe Büyükelçiği'nden istifa eden eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, CHP'den aday adayı oldu.

Öztürk Yılmaz, Ardahan milletvekili için aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Yılmaz, Genel Merkeze Genel Sekreter Gürsel Tekin ile birlikte gelerek müracaatını yaptı.

Türkiye ve Ardahan için güzel çalışmalar yapacağını, CHP’ye elinden geldiği kadar destek vermeye çalışacağını ifade eden Yılmaz, teşekkür etti.

:arrow: “BAŞKA PARTİDEN TEKLİF GELİRSE “

Yılmaz, “Başka partilerden teklif geldi mi?” sorusuna “Şu anda ben adaylık müracaatımı yaptım, ilerleyen süreçte gerekirse konuşuruz” yanıtını verdi.

“Teklif CHP’den mi geldi?” sorusu üzerine, Yılmaz, “Görüşmeyle, Sayın Genel Başkanımızın da kabul buyurmasıyla oldu. Bu bir demokratik hak, vatandaşlık hakkı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan herkesin siyasetle ilgilenmek hakkı. Dolayısıyla benim de geldiğim aşama itibariyle, bundan sonra daha fazla verimli olabileceğim bir alana geçiyorum. Bu da gayet normal, insani birşey, ailecek verdiğimiz bir karar. Sağolsun, partimin onayıyla oldu bu. Yani bu tamamen bizim tercihimiz” dedi.

:arrow: “101 GÜN ACI ÇEKEN AİLEMDEN BİLİYORUM”

“Irak’ta Türk işçilerin kaçırıldığının” hatırlatılması üzerine Yılmaz, şunları kaydetti:

“Ben, onların ailelerinin, şu anda ne kadar acı çektiğini, 101 gün acı çeken ailemden biliyorum. Son derece hassas bir konu. Onların sağlığı için dua edelim. Gerekli çalışmalar mutlaka yapılıyordur, herkes yapıyordur, biliyorum.

İnanın çok büyük bir trajedidir bu konular, insani trajedidir. Ben, onlara dua ediyorum, sağ salim gelmelerini diliyorum. Bizim Bağdat büyükelçimiz, son derece çalışkan bir büyükelçimiz, elinden gelen herşeyi yaptığını düşünüyorum. İnşallah tez zamanda kurtulurlar ve böyle acılar biter. Son derece sarsıcı bir acı bu.” “Bağdat Büyükelçisi ile görüştünüz mü?” sorusuna, Yılmaz, “Yok ama ben biliyorum ki o, her türlü şeyin, en iyisini yapıyordur” yanıtını verdi.

:arrow: “DEYİN YERİNDEYSE FELEĞİN ÇEMBERİNDEN GEÇİP GELDİK”

“Siyasete girdiğinizde, geçirdiğiniz 101 günlük zor zamana ilişkin, bilinmeyenleri, soru işaretleri açıklayacak mısınız?” sorusu üzerine Yılmaz, şöyle konuştu:

“Ben girmeyi düşünmüyorum. Neden? Biz çok büyük bir trajedi, acılar yaşadık, aile, ülke olarak yaşadık. İnsanların duaları oldu bizim için. Biz tabiri yerindeyse ‘feleğin çemberinden geçip, geldik.’ Dolayısıyla o konular artık geçmiştir, önümüze bakacağız. Ardahanımız, ülkemiz için, güzellikler için uğraşacağız, çaba sarfedeceğiz. Bunlar artık geride kalan konular.”

:arrow: TEKİN: DAVUTOĞLU YAKALARSA YİNE ÖPEBİLİR

Yılmaz’a, “IŞİD’in elinden kurtarılıp, Türkiye’ye getirildiğinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, kendisini alnından öptüğünün” hatırlatıldığı sırada söze giren Gürsel Tekin, “Yine alnından öpülecek bir insandır, Sayın Davutoğlu yakalarsa yine öpebilir” cevabını verdi.

:arrow: “AİLESİ CHP’LİDİR”

Gürsel Tekin de Yılmaz’a hayırlı, uğurlu olsun dileklerini ileterek, “İnşallah hem Ardahanımız hem de ülkemiz için çok faydalı olacağınıza inanıyoruz. Deneyimli dış politikalarınızın, özellikle Ortadoğu coğrafyasında yaşanan sorunları sıcak yaşayan bir insan olarak, CHP’nin ve ülkemizin beklentisi olan bu sürece, önemli katkıları olacağını çok iyi biliyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

Yılmaz da “Nazik davetiniz için teşekkür ediyorum. İnşallah Ardahanımız için hayırlı olur” karşılığını verdi.

:arrow: “Öztürk Yılmaz’ın adaylığı kesin mi?” sorusu üzerine Tekin, “Tabii ki aday adayıdır. Ardahan’ın benim için özel bir yeri var, Ardahanlıyım. Tabii ki benim topraklarımda mutlaka bir vekilin çıkması için o coğrafyanın çocuğu olarak elimizden gelen her türlü katkıyı sunacağız. Ben Sayın Vekilin, bölgede ne kadar sevildiğini sayıldığını çok iyi biliyorum. Çok merak edenler olabilir ideolojik yapısını, aile soldan gelen, CHP’lidir. O merakınızı da gidermiş olayım” diye konuştu.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/reh ... da-926987/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: 1 Kasım Seçiminde Partilerden Aday Adayları...
İletiTarih: 03 Eyl 2015, 15:50 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Siyaset fahişeleri.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Eyl 2015, 21:23 
Onursal Üye

Alıntı:
[color=#BF0000
Binali Yıldırım kararını verdi!. Eylül 3, 2015 ][/color]

Resim

Binalı Yıldırım'ın 26. dönem milletvekili adaylığı için resmi başvurusunu yaptığı ancak hangi ilden olduğunu açıklamadı.

:arrow: İzmir’den 2011 genel seçimlerinde birinci sıra adayı olarak bir dönem milletvekilliği yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, 2014 Mart yerel seçimlerinde de, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmuştu.
7 Haziran’da üç dönem kuralına takılan Cumhurbaşkanı başdanışmanı Binalı Yıldırım’ın resmen adaylık başvurusunda bulunması, parti kulislerini hareketlendirdi. Yıldırım’in İzmir’de listebaşı yazılacağı konuşulmaya başlandı.

Binali Yıldırım’ın resmi başvurusunda, herhangi bir il belirtmediği, adının istanbul için de geçtiği öğrenildi.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/bin ... di-927239/

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Eyl 2015, 17:48 
Onursal Üye

Alıntı:

Yalçın Topçu AKP’ye ANAP dedi!. Eylül 4, 2015

Resim

:arrow: Bağımsız kontenjanından kabineye giren Yalçın Topçu, Kars'ta oy istediği AKP için 'ANAP' dedi.

Geçici seçim hükümeti kabinesinde bağımsız kontenjanından giren eski BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu Kars’ta hemşehrilerine tavsiyelerde bulunurken, “iradenizi tek başına bir iktidara yansıtın” dedi. Topçu, Başbakan Davutoğlu’ndan söz ederken de ‘AKP’ diyeceğine yanlışlıkla ‘Anavatan Partisi’ dedi!

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Kars’ta hemşehrilerine tavsiyelerde bulunurken “Vuracaksanız vurun. Kulak çekecekseniz çekin. Ne yapacaksanız yapın. Ama şu etrafımız ateş çemberi iken, şu bölücü terörle verilen mücadele noktasında mutlaka iradenizi tek başına bir iktidara yansıtın” dedi. İlk yurt içi gezisini Ardahan’a yapmak için havayolu ile Kars’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’yu Harakani Havalimanı’nda Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı AKP’li Murtaza Karaçanta karşıladı.

:arrow: Valilik makamına geçen Bakan Topçu’ya Vali Özdemir tarafından turizm ve kültür alanında yapılan çalışmalar anlatıldı. Kars madalyası verilen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, “İlk ziyaretimi baba topraklarıma yapmaktan dolayı çok memnunum. Ben bir misyonu temsil eden ve Anayasa gereği kurulmuş bir hükümette yer alan bir bağımsız bakanım. Bu hükümetin siyasi bir resmi yoktur” diye konuştu.
Başbakan’dan söz ederken yanlışlıkla önce ’Anavatan Partisi’ diyen Bakan Topçu daha sonra ‘AKP’ dedikten sonra terör örgütü PKK ile süren savaşı değerlendirdi. Yalçın Topçu, “Bu savaşın adı Kürdü Türkmen’inin arkasında yedi düvel tarafından 40 yıldır beslenenin bölücü teröre karşıdır.

:arrow: Kürdün de Türkmenin de düşmanı bölücü terör örgütü ve onun arkasındaki güçlerdir” dedi. 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde sandıktan milletin iradesinin çıkacağına işaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, seçimlerle ilgili şu önerilerde bulundu: “Geçmişinde bir misyonu olan geçmiş bir siyasetçi olarak ve bu kabinenin bir bağımsız bakanı olarak milletime, hemşehrilerime tavsiyem şudur: Tek başına iktidarı mutlaka gerçekleştirin. Çekingelerinizi, eleştirilerinizi mutlaka yapın. Vuracaksanız vurun. Kulak çekecekseniz çekin. Ne yapacaksanız yapın. Ama şu etrafımız ateş çemberi iken, şu bölücü terörle verilen mücadele noktasında mutlaka iradenizi tek başına bir iktidara yansıtın. Söyleyeceklerim bu kadar.”

:arrow: Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Kars ve Ardahan gezisi için birlikte gelen medya mensuplarıyla ilgili Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Seyyid Müçteba Erdem’e, “O gazeteciler benim için çok önemli. Onlara araç ayarlayın, onlar bana emanet” diye uyarıda bulundu.

DHA
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/yal ... tion=click

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Eyl 2015, 17:55 
Onursal Üye

- Bu zihniyette olan insanların çıkarıp giydikleri her elbise nedense hep "potluk" yapıyor. :P

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Eyl 2015, 18:13 
Onursal Üye

Alıntı:

AKP’li adaydan hilafet sözleri. Eylül 4, 2015

Resim

:arrow: Bolu'dan millitvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan AKP'li Ömer Sayın: Hilafet Türkiye’den batmıştır, tekrar Türkiye’de ayağa kalkacak.

AKP Bolu eski il başkanı ve milletvekili aday adayı Ömer Sayın, “İslam dünyasının beklediği tek bir ülke var. Hilafet Türkiye’den batmıştır, tekrar Türkiye’de ayağa kalkacak. Bütün İslam alemine, bütün ümmeti Muhammed’e tekrar abilik yapacaktır” dedi.

Bolu’da 2011 ile 2014 yılları arasında AKP il Başkanı olarak görev yapan Ömer Sayın, milletvekili adayı olmak için partisine başvurdu. AKP Bolu İl Başkanlığı binası önünde düzenlenen törende konuşan Ömer Sayın, partililere seslendi. Ömer Sayın, Türkiye’nin zor günler geçirdiğini belirterek şunları söyledi:

:arrow: “Milletvekili olmak Gazze’nin, Bosna’nın, Arakan’ın, Mısır’ın, Kudüs’ün ve bütün Afrika’nın ve Müslüman kanı akan her yerin bir milletvekili olmak demektir. Milletvekili olmak demek Mısır’daki Sisi’ye darbeci demek, Mursi’ye mazlum diyebilmektir. İslam dünyasının beklediği tek bir ülke var. Alemi İslam’ın lideri Türkiye’dir. Hilafet Türkiye’den batmıştır, tekrar Türkiye’de ayağa kalkacak. Bütün İslam alemine, bütün ümmeti Muhammed’e tekrar abilik yapacaktır.”
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/akp ... ri-928102/

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: 1 Kasım Seçiminde Partilerden Aday Adayları ve Olmayanla
İletiTarih: 05 Eyl 2015, 19:43 
Onursal Üye

Alıntı:

Murat Başesgioğlu MHP’den aday olmayacak. Eylül 5, 2015

Resim

:arrow: MHP Milletvekili Murat Başesgioğlu, yaptığı açıklamayla, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek olan Milletvekili seçimlerinde aday olmayacağını belirtti.

MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, 1 Kasım’da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi’nde aday olmayacağını duyurdu. Başesgioğlu, “Yaptığım değerlendirmeler ve partimiz Genel Merkez Yöneticileriyle gerçekleştirdiğim görüşmeler sonucunda; 1 Kasım’da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili seçimlerinde aday olmamaya karar verdim. Geride lekesiz ve tertemiz bir siyasi geçmiş bıraktım. Bugüne kadar şahsıma, milletimize hizmet etme imkanı veren, Sayın Cumhurbaşkanlarımıza, Başbakanlarımıza, Siyasi Partilerimizin Genel Başkanlarına ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

:arrow: MHP’li Murat Başesgioğlu tarafından yapılan yazılı açıklama, şöyle: “7 Haziran 2015 seçimlerinde, son kez milletvekili adayı olduğumu ifade ederek, milletimizin huzuruna çıktım. Yapılan seçimler sonucunda; aziz İstanbullu seçmenlerimizin teveccühleriyle yeniden Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul milletvekili olarak seçildim. Bilindiği gibi seçimlerden sonra bir hükümet kurulamamış ve seçimlerin yenilenmesine karar verilmiştir. Seçim sonuçlarından sonra ihtiyacımız olan büyük bir uzlaşma sağlanamamış, meşruiyeti ve güvenliği çok tartışılacak bir erken seçim gündeme gelmiştir. Ülke ve millet bütünlüğümüzün büyük bir tehdit altında olduğu, her gün vatan evlatlarını şehit verdiğimiz olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Bu acı gerçek, seçim ve seçim sonuçlarının çok önüne geçmiştir. Milletimiz sorumluluk sahibi herkesten, bu kötü gidişatın durdurulmasını talep etmektedir. Hala yapılabilecek işler olduğuna inanıyorum. Şahsımın yeni dönem milletvekilliği adaylık konusunda ise, hem 7 Haziran seçimlerinde verdiğimiz, son kez aday olma sözümüze sadık kalmak, hem de yeni gelişen şartlar ışığında bir değerlendirme yapma zarureti doğmuştur. Yaptığım değerlendirmeler ve partimiz Genel Merkez Yöneticileriyle gerçekleştirdiğim görüşmeler sonucunda; 1 Kasım’da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili seçimlerinde aday olmamaya karar verdim. Seçimlerin tüm siyasi partilerimize, aday arkadaşlarımıza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederim. 1987 yılından itibaren, milletvekili ve bakanlık görevlerinde bulunarak, aziz milletime hizmet etme onur ve gururuna eriştim. Geride lekesiz ve tertemiz bir siyasi geçmiş bıraktım. Bugüne kadar şahsıma, milletimize hizmet etme imkanı veren, Sayın Cumhurbaşkanlarımıza, Başbakanlarımıza, Siyasi Partilerimizin Genel Başkanlarına ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum”
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/mur ... ak-928728/

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Eyl 2015, 19:48 
Onursal Üye

-Sanki hostes durmadan o partiden o partiye uçmuş durmuş sonunda noktayı koymuş. :|

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Eyl 2015, 23:19 
Onursal Üye

Alıntı:

Erdoğan’ın adamları harekete geçti. Eylül 5, 2015

Resim

AKP'de ağır toplar aday olmazken Erdoğan'a yakın isimler harekete geçti.

SÖZCÜ / ANKARA

AKP’de 13 yıl boyunca önemli görevlerde bulunan ve “Partinin ağır topları” olarak nitelenen isimler, 1 Kasın seçimleri için adaylık başvurusu yapmazken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adamları ise harekete geçti. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları eski bakan Binali Yıldırım ile, TBMM Anayasa Komisyonu eski Başkanı Burhan Kuzu, milletvekili adaylığı başvurusu yaptı.

Eski Başbakan yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan, Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik, Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, TBMM eski Başkanları Mehmet Ali Şahin ve Cemil Çiçek ise, adaylık için davet bekliyor.

Üç döneme girdikleri için 7 Haziran’da aday olamayan 70 vekilden ise aralarında eski bakanlar Beşir Atalay ve Sadullah Ergin ile TBMM eski Başkanvekili Sadık Yakut’un da bulunduğu 27′si, adaylık başvurusu yaptı.

:arrow: ERDOĞAN’IN ADAMLARI

AKP’de, aday adaylığı için başvurular önceki gün sona erdi. Partiye 3 bin başvuru geldi. Geçen seçimde 6 bin 200 ile rekor başvuru alan AKP’de, başvurunun önemli ölçüde düşmesi, mevcut 258 vekilin büyük oranda yerlerini koruması kararından kaynaklandı. AKP mevcut milletvekillerini, yüzde 99 oranında yeniden aday gösterecek.

Başvuru yapmayan isimler, Başbakan Davutoğlu’ndan davet bekliyor. Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Hayati Yazıcı, Kültür ve Turizm eski Bakanı Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanları Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım ve TBMM Anayasa Komisyonu eski Başkanı Burhan Kuzu ise adaylık başvurusunda bulunan 3 dönemlikler arasında yer aldı.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/erd ... ti-928549/

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 9 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.