Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 23 Oca 2017, 00:30

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 4 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Sinan Bozoğlu Kimdir
İletiTarih: 22 Arl 2016, 20:52 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
SİNAN BOZOĞLU

Sitemizin Eylül Ayı Konuğu Yalova eski Milli Eğitim Müdürlerinden ve Yalova ilinin ilk atama Belediye Başkanlarından Sinan Bozoğlu oldu..

Sitemizin Eylül Ayı Konuğu Yalova eski Milli Eğitim Müdürlerinden ve Yalova ilinin ilk atama Belediye Başkanlarından Sinan Bozoğlu oldu.

Yalova’da en uzun süreyle Milli eğitimde görev yapan müdürlerinden olan Sinan Bozoğlu ile eski Yalova ve bugünün Yalova’sını konuştuk.

Yalova’nın güncel konularına ilişkin görüşlerini açıklayan Bozoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yalova’nın bir zamanlar üzüm bağları ile ün yaptığını söyleyen Bozoğlu, emekliliğinden sonra Yalova’daki kıraç ve yamaç arazilerin tarıma kazandırılması ve bağcılığın Yalova’da geliştirilmesi konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çekti.

Bozoğılu, giderek bir marka haline gelen üzüm bağlarını anlatan Bozoğlu, Üzümcülük konusundaki amaçlarını anlattı.

Yalova’nın atanmış ilk İl Belediye başkanı olan ve bugüne kadar 4 ayrı Yalova Kaymakamıyla birlikte çalışan Bozoğlu söyleşimizde Yalova Kaymakamlarıyla arasında geçen ilginç diyalogları http://www.farkyalovada.com’ a anlattı.

Sinan Bozoğlu Kimdir ?
1948 Yılında Yalova’nın Kirazlı Köyünde doğan, Sinan Bozoğlu, İlk ve Orta öğrenimini Yalova’da, Liseyi ise Heybeliada’da okudu. Yüksek Öğrenimini İ.Ü. Edebiyat Fakültesinde tamamlayan Bozoğlu, Türkiye’nin değişik illerinde öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 1986-1995 Yılları arasında Yalova İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 1994 Yılında Yalova’nın il yapıldığı dönemde belediye başkanlık seçimlerin iptal edilmesi üzerine 1995 yılında 2ay süreyle Yalova Belediye başkanlığını atamayla sürdürdü. Emekli olduktan sonra 1999 yılında MHP’den Yalova belediye başkanlığına aday olan Sinan Bozoğlu, daha sonraki yıllarda siyasetten koparak, doğduğu köyde üzüm yetiştiriciliğine başladı. Sinan Bozoğlu evli ve 4 kız babasıdır.

Yalova’nın atanmış ilk İl Belediye Başkanı olan ve iki ay belediye başkanı olarak görev yapıp, Yalova’nın il olmasıyla birlikte Yalova’yı seçimlere taşıyan Belediye Başkanı sıfatını taşıyan Bozoğlu ile dünden bugüne Yalova’yı konuştuk.

Bugüne kadar 4 ayrı Yalova Kaymakamıyla birlikte çalışan Bozoğlu, Kömür yakıtlı Termik Santral, Vopak Kimyasal Depolama tesisleri, Osmanlı’nın Yalova’da kurulduğu yönündeki iddialarını, Yalova’daki siyasetin geldiği son durumu, Eski Yalova’nın bugüne geldiği durumu anlattı ve http://www.farkyalovada.com’un sorularını yanıtladı.

Osmanlının Yalova’da Kurulduğu İddialarının bir deli saçması olarak yorumlayan Bozoğlu bu iddialara Yalova’da Belediye Başkanından başka kimsenin ciddiyle almadığını belerterek, Yalova’nın bütün Türkiye’ye küçük düşürüldüğünü ve alay konusu edildiğini söyledi. Bozoğlu “ Osmanlı’nın 700 yıl sonra Yalova’da kurulduğunu iddia etmekte. Bunu söylemek aymazlık olduğu kadar ahmaklıktır. Yani Osmanlı, 700 yıl boyunca nerede kurulduğunu, T.C. ise 90 Yıldır Osmanlı’nın nerede kurulduğunu bulamamış da sayın Başkan Yakup Koçal mı bulmuş. Bu iddiaları bir eğitimci olarak red ediyorum. Bu iddialar Türk Tarihine, Türk bilim adamlarına, Türk tarihçilerine ve Yalova’ya yapılmış bir hakarettir” diye konuştu.

Yalova’nın en büyük hatalarından birisi toprağını değerlendirememesi ve satması olduğunu söyleyen Bozoğlu, Termik Santral ve Vopak’la Yaova’nın daha da yaşanmaz bir yer olacağını belirterek” Yalova’nın Toprağı bile değişti, kokusu değişti çünkü el değişti toprakları” dedi.

1994 Yılında yapılan Yalova Belediye Başkanlık seçimlerinin, İşçi Partisinin Oy Pusulasında parti logosunun olmaması üzerine yaptığı itirazın kabul edilerek Yalova belediye başkanlık seçimlerinin iptal edilmesiyle birlikte telefon talimatıyla belediye Başkanlığına getirilen Bozoğlu yaşadığı o anı şöyle anlatıyor.

Yalova Belediye Başkanlığına Nasıl Getirildiğiniz? Neler Yaşadınız O Yıllarda ?
Köyde oturuyordum .Birden telefon geldi İçişleri bakanlığından.Yanımda o esnada Belediye eski Başkanlarından Cengiç Koçal’da bulunuyordu. Bana derhal belediye başkanlığına başlayacaksın dediklerinde bunun bana yapılan bir şaka olarak değerlendirdim. Telefon üzerine doğrudan belediyeye gittim.Baktım Belediye binası kapalı.Belediyeye de herhangi bir tebligat yapılmamıştı. Şaka olduğuna kanaat getirmiştim. Kapıdan geri döndüm.Sonra O Dönemin İçişleri Bakanı Nahit Menteşe’yi aradım. Bakan Menteşe derhal görevi teslim almamı söyleyince Belediyeye gidip burada nöbetçi olan zabıtaya talimat verip tüm ilgili birim amirlerin belediyede toplanmasını istedim. Önümüzde yapılacak olan bir seçim vardı. Yalova’yı seçime hazırlamak için de süre çok azdı.

Seçim Çalışmalarını O Yıllarda Siz mi Organize Ettiniz ?
Ben belediye başkanlık görevini teslim aldıktan sonra Başbakan Çiller’de yalova’ya gelecekti. Onun hazırlıklarını yaptık.Başbakan daha sonraki günlerde 7.Ayın 7’sinde Yalova’yı il yaparak 77 Plakayı Yalova’ya verdi. Bir bakıma ben Yalova Belediye Başkanlığını yürütürken Yalova Başbakan tarafından resmen il ilan edilmişti. Başbakan’ın Yalova’ya gelerek konuştuğu o ünlü mitingi de belediye olarak bizler organize etmiştik.

Yalova’da En Uzun süre Görev yapan İlçe Eğitim İl Müdürlerindensiniz!
Evet, Yalova’da 10 yıl süreyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundum.Bu süreler içinde başarılı olduğumu düşünüyorum. Aynı zamanda Yalova’nın son ilçe müdürü olarak kayıtlara geçerken, Yalova’nın il olmasıyla birlikte Yalova’nın atama yoluyla da olsa ilk il belediye başkanı olarak kayıtlara geçtim. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaparken zaman zaman Yalova Kaymakamlarıyla çok ters düştüm.

Yalova Kaymakamları Arasında en Başarılı Olan Kimdi Sizce? Neler Yaşadınız O dönemlerde ?
Görev sürem içinde 4 ayrı Yalova Kaymakamıyla birlikte çalıştım. Bekir Toksoy bende iz bırakan Kaymakam olmuştur. Yalova’nın Kaymakamları gerçekten farklı yapılarda olan insanlardı. Bu görev sürem içinde kendileriyle çok ilginç tartışmalar ve diyaloglar yaşadım. Özellikle atamalar konusunda ilginç tartışmalar yaşadım. Bu ilginç gelişmeleri de sizlere anlatayım( Not Ayrıntıları ve Bozoğlu’nun bu konudaki konuşmalarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz)

Bugünün Kuşağına Eski Yalova’yı Anlatır Mısınız ?
Eski Yalova’yı inanın çok özlüyorum .Benim eski Yalova’mda herkes birbirlerine sevgi ve saygı vardı. Şimdi Yalova’da ne sevgi kaldı ne de saygı nede komşuluk. Yalova’ya çok göç oldu. Yalova’ya gelenler Yalova’da kültürel bütünleşmeyi gerçekleştiremediler. Yalova’nın giderek yozlaşmasına tanık olmak beni de çok üzüyor. Yalova eski Yalova değil artık. Yalova Çok bozuldu çok. Dokusu değişti, Kültürü değişti.

Yalova’nın Dokusu Değişirken Neyi Kast Ediyorsunuz ?
Yalova’yı bir bütün olarak değerlendiriyorum. Yalova’nın eskiden balaban deresi vardı.Bu derede balık tutar su içerdik. Yakaladığımız balıkları burada pişirir yerdik.Şimdi bu balaban deresinde kan akıyor, pislik içersinde. Balaban deresine baktığımızda Yalova’yı görebilirsiniz. Yalova’nın Toprağı bile değişti, kokusu değişti çünkü eal değişti topraklar. ( Not Ayrıntıları ve Bozoğlu’nun bu konudaki konuşmalarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz)

Yalova Toprağını Sattı mı ?
Evet Yalova’nın en büyük hatalarından birisi toprağını değerlendirememesi ve satması olmuştur. Yalova en büyük hatasını topraklarnı satarak yaptı.Bakın Kirazlı Köyünde sadece yalova’nın yerlisi olarak 5 kişinin tapulu arazisi kaldı. Ne Yazıkki, Yalovalılar kendi geleceğine sahip çıkamıyor. Şimdi Yalova giderek yozlaşıyor ve kirleniyor.

Kirlenme Dediniz. Termik Santral ve Vopak Konusunda Neler Düşünüyorsunuz ?
Her ikmi yatırımda Yalova’nın dokusuna, toprağına çevresine uygun yatırımlar değil..Yalova’yı olumsuz yönde etkileyecek yatırımlar bunlar. Avrupa’da yer kalmadı da neden Türkiye’yi tercih ediyorlar. Türkiye’de yer kalmadı da neden her tarafı orman ve yeşil olan Yalova’yı tercin ediyorlar. Bunu anlamış değilim. ( Not Ayrıntıları ve Bozoğlu’nun bu konudaki konuşmalarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz)

İşte Bozoğlu’nun Yalova İçin Anlattıkları

SİNAN BOZOĞLU İLE YALOVA SÖYLEŞİSİ farkyalova

Osmanlı’nın Yalova’da Kurulduğu İddialarına Ne Diyorsunuz?
Tam Kelimesiyle bu bir deli saçmasıdır. Yalova Belediyesi son bir kaç yıldır işini gücünoü bırakmış Osmanlı’nın 700 yıl sonra Yalova’da kurulduğunu iddia etmekte. Bunu söylemek aymazlık olduğu kadar ahmaklıktır. Yani Osmanlı, 700 yıl boyunca nerede kurulduğunu, T.C. ise 90 Yıldır Osmanlı’nın nerede kurulduğunu bulamamış da sayın Başkan Yakup Koçal mı bulmuş. Bu iddiaları bir eğitimci olarak red ediyorum. Bu iddialar ,Türk Tarihine, Türk Bilim Adamlarına, Türk Tarihçilerine ve Yalova’ya yapılmış bir hakarettir. Yalova bu iddialarla Küçük Düşürülmüştür. Daha fazla küçük düşürülmeden bir an önce bu iddialara son verilmeli ve Yalova, Atatürk'le ön plana çıkmaladır.

Yalova Küçük Düşürülmüştür Dediniz ?
Evet, bu iddialar Türkiye’nin gündemine geldiğinde bir çok ile yaptığım ziyaretlerde bir Yalovalı olarak alay konusu oldum. Resmen bizlerle alay ettiler. "Vay Osmanlı’yı kuran Yalovalılar buradalar da" diye.Son olarak Domaniç’te bir olay başıma geldi.burada bir kahvehaneye yaptığım ziyarette Yalovalı olduğumu öğrenen kahveci bile benimle alay etti. "Ne o Hocam 700 Yıl sonra Osmanlı’yı kurmuşsunuz her yere pankartlar asmışsınız ben Bursa yolunda gördüm “ diyerek benimle resmen kafa yaptılar.Çocukların ve hatta Yalovalıların bile inanmadığı bu iddialarla Yalova bütün dünyaya küçük düşürülmüştür. Osmanlı’nın Devlet Olma Vasfının Yalova’da kurulduğu iddiaları bir kez daha söylüyorum. Deli saçmasıdır Burada amaç bellidir….

Ama Bu İddialara İnananlar Var..
Belediye başkanından başka bu iddialara inanan yok. Çocukların ve hatta Yalovalıların bile inanmadığı bu iddialarla Yalova bütün dünyaya küçük düşürülmüştür. Osmanlı’nın Yalova’da Befaus savaşını kazanmasından sonra bu iddia ortaya atılıyor. Osmanlı bir savaş kazandıysa ordusuyla kazanmıştır. Bir devletin ordusunun olması, savaşa katılıp düşmanı püskürtmesi zaten Osmanlı’nın devletleştiğini gösterir. Peki sormazlar mı adama Osmanlı Befaus Savaşını düzenli ordusuyla kazanmadıysa orada kimler savaştı ?

Yalova’nın bir zamanlar üzüm bağları ile ün yaptığını söyleyen Bozoğlu, emekliliğinden sonra Yalova’daki kıraç ve yamaç arazilerin tarıma kazandırılması ve bağcılığın Yalova’da geliştirilmesi konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor.

Bozoğlu, giderek bir marka haline gelen üzüm bağlarını anlatırken hedeflerini de dile getiriyor. 21 Dönümlük Alanda 61 Çeşit Üzüm yetiştiren Bozoğlu, bu konuya ilişkin sorularımızı şöyle yanıtlıyor.

Ne Zaman Karar Verdiniz Üzüm Yetiştirmeye ?
Emekli olduktan sonra. Bağ, susuz tarım meyveciliğinin en verimli ve karlı dalıdır. Yalnızca fidan dikildiği yıl su verilir. Su verince zararı mı olur? Hayır. Ama sulamazsanız küsmez. En önemli özelliği bu yetiştirici için. Yalova coğrafyasına şöyle bir bakalım. İmara açılmayan ova kaldı mı? Nüfusumuzun yarıya yakını köylerde yaşıyor. Yalova’nın yeşili artık dağlarda, yamaçlarda. Tarlalara nice ümitlerle tahıl ekiliyor, hasat sonu çiftçinin suratından düşen bin parça. Bir kısmı tamamen tarımı bıraktı. Para eden semtlerdeki topraklarını da elden çıkardılar. Verimsiz diye ekilmeyen, suyu yok diye para etmeyen, elde kalmış metruk yamaçlar var ya, işte biz, o toprakları tekrar tarım alanına dönüştürdük.

Yalova Üzüm İçin Son Derece Elverişli Bir Yer Mi?
Yalova’da onbinlerce dönüm arazi var böyle. Yatan arazi. Terk edilmiş arazi. 2-B’nin dışında arazilerden bahsediyorum. Bir toprak terk edilince çalılık, makilik olabiliyorsa, bakılınca pekala bağ olur. Ben yaptım, oldu. Bağcılık, geliri iyi bir tarım dalıdır. Hele de aile işletmesi olursa. Üç yaşında hasada gelir. Daha erken ürün veren meyve var mı? Yaprağı da 12 ay gelir getirir. Yapabilen için tabii. Bağ bozumu, pekmezi de cabası.

Bozoğlu, 12 ülkeden ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden topladığı 61 çeşit dünya koleksiyonunu tanıtarak üzümler hakkında tek tek bilgi aktardı.

İşte Üzüm Bağlarından Görüntüler ve Bozoğlu’nun Açıklamaları
http://farkyalovada.com/tr-tr/haberler/ ... an-bozoglu

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

- Sussam gönül râzı değil, söylesem kâr eylemez. FUZULİ

- Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. İbn-i Sina

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: SİNAN BOZOĞLU kimdir
İletiTarih: 22 Arl 2016, 20:58 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Ak sütten çıkmış ak bir öğretmenmiş. Milli Eğitici imiş. Üzümünü yiyin bağını sormayın. Üzümü yetiştirirmiş. Baka baka kararabilirsiniz.
Yani depremde usulsüz imarları verenleri yetiştirmekle kalmamış. Yetkili görevide atama ilede olsa 2 ayda olsa ifa etmiş.
O iki ayda görememiş nasıl eğtip deprem bölgesi olan yere ususlsüz yerlere imarlarını veren öğrencilerini..

Öğretmenler yeni nesil sizlerin eserinizdir. Sözüne ihanet etmemişte ne yapmış?
İhanet edenlere bu kadar çok değer verilip makamlar sunulan başka ülke duydunuz mu? Hadda yedi sülalesine babadan oğula makam, mevki ültimatom tanındığı başka bir 3. dünya ülkesi var mı?

Alıntı:
Osmanlının Yalova’da Kurulduğu İddialarının bir deli saçması olarak yorumlayan Bozoğlu bu iddialara Yalova’da Belediye Başkanından başka kimsenin ciddiyle almadığını belerterek, Yalova’nın bütün Türkiye’ye küçük düşürüldüğünü ve alay konusu edildiğini söyledi. Bozoğlu “ Osmanlı’nın 700 yıl sonra Yalova’da kurulduğunu iddia etmekte. Bunu söylemek aymazlık olduğu kadar ahmaklıktır. Yani Osmanlı, 700 yıl boyunca nerede kurulduğunu, T.C. ise 90 Yıldır Osmanlı’nın nerede kurulduğunu bulamamış da sayın Başkan Yakup Koçal mı bulmuş. Bu iddiaları bir eğitimci olarak red ediyorum. Bu iddialar Türk Tarihine, Türk bilim adamlarına, Türk tarihçilerine ve Yalova’ya yapılmış bir hakarettir” diye konuştu.

Bak sen ne kadar bilim adamıymış. gözünün önündeki yapıları görmemiş 100 binlerce insanın ölümüne seyirci kalmış bir şahıs ta 700 sene öncesine hakaret ediyorlarmış onun yorumunu, bilmini sunmuş sizlere..

Bu bilginin kime ne yararı varmış? Belediyecinin görevi usulsüz imarları kontrol etmek. 700 sene öncesinin varmış, yokmuş unu değil..

Bende diyorum bu binalar nasıl kendi kendine oluyor. Olur tabi adam 700 sene öncesi varmıymış, yokmuymuş, yok hakaretmiymiş bla, bla, bla..

Alıntı:
Yalova Küçük Düşürülmüştür Dediniz ?
Evet, bu iddialar Türkiye’nin gündemine geldiğinde bir çok ile yaptığım ziyaretlerde bir Yalovalı olarak alay konusu oldum. Resmen bizlerle alay ettiler. "Vay Osmanlı’yı kuran Yalovalılar buradalar da" diye.Son olarak Domaniç’te bir olay başıma geldi.burada bir kahvehaneye yaptığım ziyarette Yalovalı olduğumu öğrenen kahveci bile benimle alay etti. "Ne o Hocam 700 Yıl sonra Osmanlı’yı kurmuşsunuz her yere pankartlar asmışsınız ben Bursa yolunda gördüm “ diyerek benimle resmen kafa yaptılar.Çocukların ve hatta Yalovalıların bile inanmadığı bu iddialarla Yalova bütün dünyaya küçük düşürülmüştür. Osmanlı’nın Devlet Olma Vasfının Yalova’da kurulduğu iddiaları bir kez daha söylüyorum. Deli saçmasıdır Burada amaç bellidir….

Yalova küçük mü düşmüş bilmem de. Bir eğitimci olarak 100 binlerin ölümünden sorumlu olman gerekir diye düşünüyorum.

Alıntı:
Başbakan daha sonraki günlerde 7.Ayın 7’sinde Yalova’yı il yaparak 77 Plakayı Yalova’ya verdi. Bir bakıma ben Yalova Belediye Başkanlığını yürütürken Yalova Başbakan tarafından resmen il ilan edilmişti. Başbakan’ın Yalova’ya gelerek konuştuğu o ünlü mitingi de belediye olarak bizler organize etmiştik.

Aferin iyi organize etmişsin. Çok güzel idare etmişsin binaları..

Alıntı:
Osmanlı’nın 700 yıl sonra Yalova’da kurulduğunu iddia etmekte. Bunu söylemek aymazlık olduğu kadar ahmaklıktır. Yani Osmanlı, 700 yıl boyunca nerede kurulduğunu, T.C. ise 90 Yıldır Osmanlı’nın nerede kurulduğunu bulamamış da sayın Başkan Yakup Koçal mı bulmuş.

Kimle atışıyor dersiniz? Koçal kimmiş babadan oğula belediyecilik devralan bir şehzade sanırım.
Hani şu saltanadı kaldırdık yalanının bilmem kaçıncı milyon belgesi.

Alıntı:
ANAP ve SHP’den seçilerek 1984-1994 yılları arasında iki dönem belediye başkanlığı yapan ve tedavi gördüğü Bursa’daki özel hastanede dün yaşamını yitiren Cengiz Koçal, bugün toprağa verildi. Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Orhan Koçal’ın babası, Yalova Belediye Başkanı Ak Partili Yakup Koçal’ın amcası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan’ın dayısı olan Cengiz Koçal

Bu nasıl ATA Türk cumhuriyeti? Hepsi babadan oğula babasının çiftliği gibi ülkeyi yangın yerine çevirmişler. Eğitimsiz ve cahil bırakmışlar toplumumuzu. :twisted: Amcası bakan donör bekler. Gazete ilanı ile Emin Çölaşan özel olarak köşe yazı sayfasında yer verir. Nerede T.C. eşit yurttaşlık ilkesi? Ben donör beklesem yayınlarlar mı? Yayınlamazlar.

Bunların hepsi ATATÜRK sitismarcısı. Mirasının istismarcısı. Neredeymiş seçme ve seçilme hakkı?
Seçilenlerin hepsi babadan oğula veya akraba sippariş bunların.

Hem Atatürkçü düşünce derneğici. Hem Anap cı, hem SHP ci..
Valla süpermiş. Karayalçın sanırım bu poartinin başkanı. Yani süper hepsinden var.

Bugün iktidar bdp olsa bdp li yani. O kadar açık bu ülkenin yöneticilerinin uyrukları.

Alıntı:
1994 YILI SEÇİMLERİNİ KAZANAN İBRAHİM UZUN VE MECLİS ÜYELERİ
http://farkyalovada.com/tr-tr/haberler/ ... is-uyeleri

Neyse ben bunların hangisi sorumlu bu işden uğraşamıyacağım silsile burada , siz buyrun kendiniz bakın hangi tarihde hangi,si görev almış. Ve imzalamadığı, dolayısı ile yıkılmadığı bina sahibi olan varsa. Onlar yukarıda yazıya muhatap değil sanırım.
http://www.yalova.bel.tr/?dizayn=eski_baskanlar

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: SİNAN BOZOĞLU kimdir
İletiTarih: 22 Arl 2016, 21:31 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu fotoğrafta Yalova’da bu güne kadar en uzun süre ile kamu görevinde bulunanlar tesadüfen 1985 Yılında çekilen bu fotoğrafta bir araya gelmişler.

Resim

1985 Yılında Yalova Lisesinde çekilen bu fotoğrafta henüz göreve yeni getirilmiş Yalova Lisesi Müdürü Aziz Deniz, 1984 Yılında Belediye Başkanlığını kazanmış ve sonraki yıllarda da üst üste Belediye Başkanı olma başarısını elde etmiş Cengiz Koçal ve dönemin Milli Eğitim Müdürü Sinan Bozoğlu Görülüyor.

Bu fotoğrafın ortak özelliği ise Yalova’da bugüne kadar en uzun süre ile görev yapmış kamu görevlilerin bir arada olmasıdır.

Lise Müdürü Aziz Deniz, 1985-1999 Yılları arasında müdürlük yaparken aynı karede bulunan Sinan Bozoğlu’da bu dönemlerde hem ilçe hem de Yalova’nın il olmasıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

Cengiz Koçal ise 10 yıl kesintisiz Belediye Başkanı yapma başarısını göstermiştir. Aynı Fotoğraf karesinde ise12 Eylül darbesi sonrasında Danışma Meclis Üyesi Seçilen Fikri Devrimsel görülüyor.

Fikri Devrimsel'de 12 Eylül öncesinde Yalova Cumhuriyet Başsavcığı görevini en uzun süre yürütenlerin arasında geliyordu

E hal böyle olunca savcısı, eğitimcisi, belediye başkanı kolkola olunca usulsüz imarların faturası ALLAh a çıkmayacakta kime çıkacaktı?

Hepsi Allahtan geliyor.

Öğreticilerin hiç suçu olur mu? Yeni nesil hep Allah ın eseridir!.

Sonra paralelci, organize çeteciler arıyorsunuz. Bunların hepsi paralelci. Görmüyormusunuz? Alayı paralelci..
Defaatla sorumlular silsilesine soruşturma istenmiş. Depremde defaatla dilekçeler, danıştay ve iç işleri bakanlığınca red yemiş. Kusurlu ölümlere taksirle sebeb olanlar aklanmıştır.

Alıntı:
AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yakup B. KOÇAL

Ve akabinde aynı zihniyet shp den Akpartiye evrimleşebilmiş. Görüldüğü üzere yeni nesil jenarasyonu olarak şehzadesi olarak ve gömlek değiştirerek huzurlarınıza varmış...

Nasıl ülkem ama?

Alıntı:
gün itibarıyla resmen yalova'nın en büyük döneğidir. yalova'yı akp'den kurtarmak vaadleriyle belediye başkanı seçilip, akp'ye geçmiştir. https://eksisozluk.com/yakup-kocal--909711

Alıntı:
1999 depreminde yaptigi binada 8 kisinin ölumune neden olduktan sonra -kaçan-, evet kaçan, sonra teslim olup cezaevine koyulan bugunun yalova belediyesi baskani. saglam evlerin de yikilidigina sahit oldum memleketim adapazarinda, ama saglam oldugunu bildigi evinin yikilmasi sonucu kaçani gormedim. kaçan birine oy verebilen yalovalilara selam ediyor, ayni kisinin imzasiyla insa edilecek 4 ve daha fazla katli evlerinde mutluluklar diliyorum. hem de 17 agustosta.. https://eksisozluk.com/yakup-kocal--909711

Mideniz olmmıyacak şeylere bulanır. Ama bunlara bulanmaz. Tiksinti duyulacak bir şey yok, 99 da cinayet işlemiş. Normal yani.. Sonrası ödül olarak 2014 de belediye başkan adayı olmuş. Belediye başkanı oluyormuş, seçim tekrarı ile babayı almış.!.

YUH !

Nasıl ülke ama?

Alıntı:
kendisi tam bir makyevelisttir. rüzgar nereden eserse, o an çıkarı neyi gerektiriyorsa o olur. atatürkçü mü olması gerekiyor, en kral atatürkçü o olur. kürtçü mü olması gerekiyor, en has Kürt o olur. ulusalcı mı olması gerekiyor, ulusalcıların * lideriyle kol kola poz verir. fethullahçı mı olması gerekiyor, atlar gider amerika'ya, icazet alır. yıllardır, yalova'ya tüm sülalesiyle, siyasi anlamda sahip olmaya çalışıyor ve başarıyor da. yanında, dibinde bir sürü madrabaz adam var. seçim sürecini onlarla yönetir. ama halk o adamlara tepki gösterdiği için seçim zamanı ortaya çıkarmaz, kazandıktan sonra ortaya çıkarır, görev verir, seçimler yaklaşınca yine saklar. 99 depreminde, yapımında katkısı olduğu binalar yıkıldığında, kaçan da o dur. ama en önemlisi, her Türk insanı gibi gibi, yalova insanı da balık hafızasına sahiptir. akp'ye katılarak, muhtemelen önümüzdeki seçimler de, bir 4 sene daha yalova'ya belediye başkanlığı yapacaktır.
https://eksisozluk.com/yakup-kocal--909711

E böyle bir ülkeye bela yağmayacak öyle mi? Bir ALLAH var ise şayet?

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Sinan Bozoğlu Kimdir
İletiTarih: 22 Arl 2016, 22:06 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Boğaziçi mezunu 99 da yaptığı binada 8 kişi ölmüş bir katil zanlısının 1999-2014 tarihleri arasında belediye başkanlığı yapabildiği bir ülkede hangi vatandan söz edebilirsiniz?
:arrow: http://mimoza.marmara.edu.tr/~avni/erke ... yalova.htm

Sonra Tayyip Erdoğan vekil bile olamaz iken nasıl en tepeye çıktı diyorlar!

Çıkar tabi adi suç işlemiş biri 15 sene başkan olabilmişse. Bu ülkede her şey normaldir yani..

Anormal olan bir tek @tiger

Alıntı:
Vicdanım rahat

Yalova eski Belediye Başkanı Cengiz Koçal da Miliyet'e yaptığı açıklamada Yalova'da kendi döneminde imara açılan arazi üzerinde yapılan ve depremde yıkılan binalarla ilgili bir sorumluluğu olmadığını iddia etti.
A.A.

AİHM davası kararı öyle demiyor ama!

Devletin 'kusursuz sorumluluk' ilkesi öyle demiyor ama!

PAran varsa cinayet serbest ülkesi..

Böyle bir cennet vatan eşin bulunmaz yani.. Elini kolunu sallayan elçide vurur. Orduya sızıp F16 larınıda çalar..

Ringonun ağırı!.. Anormal bir şey yok yani...

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 4 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.