Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 15:02

Yeni bir konu gönderCevap gönder 8 sayfadan 8. sayfa   [ 119 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Selahattin Eyyübi Türk mü, Kürt mü?
İletiTarih: 31 Arl 2011, 02:51 
Onursal Üye

SeeYouSs yazdı:
Sizler neden Selahattin Eyyübi'nin annesinden söz etmezsiniz anlamam ki :lol:

anne tarafı hiç ele alınmamıştır. Örneğin, Geoffrey Hindley'nin "Saladin" adlı kitabında (8), yazar Selahettin'in Kürt olduğunu belirtip, atalarının Kürt 'Rawadiya' aşiretine bağlı olduklarını ifade etmiştir. Aynı kaynağa göre, Şadi bin Marwan'ın iyi bir arkadaşı ve Bağdat'ta yönetici olan Bihruz sayesinde, Necmettin Eyyubi Tikrit şehrine komutan olarak tayin edilmiştir.

Türklerle Akrabalık
Eyyubi ailesinin Türklerle akrabalığı Selahettin Eyyubi'nin annesiyle sınırlı değildir. Selahettin Eyyubi kendisine eş olarak da bir Türk hanımı almıştir: İsmet Amine bin Mu'in al-Din Unur. İsmet Hatun köklü bir Türk ailesinin kızıdır. Babası Mu'in al-Din Unur 12. yüzyılında bölgede Zengilerden önce hakimiyet kuran Büridlerden biridir. İlk Bürid hükümdarı, Tuğtekin, Selçuklu devletinin Şam hükümdarı Dukak'ın hizmetçisi olarak başlayıp, Dukak'ın ölümünden sonra şehri ele gecirmiştir. Hakimiyetleri 1154 yılında Zengilerin şehri zaptetmesine kadar devam etmiştir. İsmet Hatun'un ilk kocası Nurettin Zengi'dir. Nurettin'in ölümüyle Zengilerin kuvveti sona erince, İsmet Hatun Selahettin Eyyubi ile evlenmiştir. Bu evlilikle, Selahettin Eyyubi Zengilerin mirasçisi olarak yerini pekiştirmiştir.

Selahettin Eyyubi'nin kız kardeşi Rabia Hatun da İsmet Hatun'un erkek kardeşi Sadettin Mesut ile evlenmiştir. Sadettin Mesut'un vefatından sonra da gene bir Türk beyiyle evlenmiştir: Harran Hükümdarı Gökböri.

Selahattin Eyyubi'nin diğer kız kardeşi, Sitt al-Şam Zumrut Hatun, da Türkle evlenmiştir. Hem Humphreys'in kitabında, hemde Terry Allen'in Eyyubi mimarlığı makalesinde de (10), Sitt al-Şam'ın ilk kocasından olan oğlunun ismi Hüsamettin Muhammed bin Umar bin Laçin olarak veriliyor. Laçin, 'kartal' veya 'şahin' anlamını taşıyan bir öztürkçe isimdir. Dolayısıyla, Sitt al-Şam'ın ilk kocası Umar Türktür. Umar'ın vefatı ardından, Sit al-Şam Selahettin Eyyubi'nin amca oğlusu, Nasrettin Muhammed bin Şirkuh, ile evlenmiştir.

Kesinlikle tespit edebildiğimiz bir başka Türk gelini de Memlük kökenli Şajar al-Durr'dur (Al-Salih Necmettin Eyyup bin Al-Kamil Muhammed bin Seyfettin Ebu Bekir I bin Necmettin Eyyubi ile evlenmiştir). Oğlu Turanşah'ın öldürülmesinin ardından, Şajar al-Durr Memlük Türk komutanı Aybek ile evlenip, Mısır'da kendi Hükümdarlığını devam ettirmiştir.

Başka Eyyubi sultanları ve şehzadeleri de Türk kızlarıyla evlenmiş olabilirler, fakat bunu şüphelerimi kesin bir şekilde doğrulayacak bir bilgi edinemediğimden dolayı, tahminlerimi sadece bir olasılık olarak sunacağım:

- Al-Nasır Kılıç Arslan bin Al-Mansur Muhammed bin Taqi al-Din Umar bin Şahinşah adındaki şehzade Kılıçarslan gibi özbeöz Türk ismi taşıdığına göre, annesinin de Türk olmasının ihtimali yüksektir.

- Taqi al-Din Umar ve İzzettin Farukşah'ın annesi - yani Şahinşah'ın karısı - Türk olabilir. Necdet Sevinç'in yazısında adı 'Kutlukız' olarak veriliyor; Terry Allen'in yazısında ise, ism 'Khulukhayr Khatun bin İbrahim bin Abd Allah' olarak veriliyor. 'Kutlu' kelimesi ise, öztürkçe bir kelimedir, dolayısıyla hanımın Türk olabilme ihtimalli yüksek

Bu da başka bir kaynak!

http://www.tarihimiz.net/v3/Haberler/Ta ... rt-mu.html

Hiç bir zaman kaçıp, kaybolacak kadar CESARET'imi kaybetmedim!!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Şub 2012, 12:45 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

"Eyyûbi hânedanı bir Türk hânedanıdır. Selahaddin'in ağabeyinin adı Turan Şah'tır. Kardeşlerinin adları ise, Tuğ Tekin ve Böri (kurt)dir. Selahaddin'in dayısının adı, Şihabeddin Mahmat b. Tüküş idi. Selahaddin'in annesi özbe öz Türk'tür. Gene Selahaddin'in hanımlarından birisi olan Unar Bey kızı İsmatüddin Amine Türk'tür. İki eniştesi de Türktür. Bunlardan biri Unaroğlu Sadettin Mesut, diğeri ise Muzafferüddin Gökböri idi. (Gökböri eski Türkçe'de Boz kurt demektir.) Eyyûbi hânedanının bir Türk hânedanı olduğunun açık delillerinden biri de, devrin şairlerinden İbn Senaül-mülkün, Halep'in Selahaddin tarafından alınmasından sonra yazdığı methiyesidir. Bu methiyenin bir beytinde şair şöyle demektedir:

'Arap milleti, Türklerin devletiyle yüceldi. Ehl-i salip (Haçlı) davası, Eyyûb'ün oğlu tarafından perişan edildi.' (yani Eyyûb'ün oğlu Selahaddin tarafından)"

(Abdülhaluk Çay, T.D.E.K. 1. cilt, s:329)

"Eyyûbi ordusunun temelini ve büyük çoğunluğunu Tavâşî adı verilen Türk memlûkları teşkil etmekte idi… Seladdin devrindeki bu Türk memluklu ordusu komutanları arasında Bahaaddîn Karakuş, Şerafeddîn Karakuş el-Takavi, İzzettin Çavlı, Şarimuddin Kutluaba, Hüsameddin Sungur el-Halâti gibi Türkler bulunmakta idiler.

"Hâkimiyet alametlerinden birisi de bilindiği gibi bayraktır. Eyyûbilerin bayrağı sarı renkte idi. Amblemi kartaldı. Eyyûbi hanedanı Türk geleneklerine uyarak, açık sarı rengi kendi hâkimiyet rengi olarak kabul etmişti. Ayrıca bayrağına, bir Türk amblemi olan kartalı koymuştu. Kartal Eyyûbilerden başka Selçukluların, Artukluların da devlet sembolü olmuştur.

Türk hâkimiyet sembollerinden birisi de mehterdir. Eyyûbi sarayında da Türk geleneklerine göre yer alan mehter, nevbet vurur ve büyük saygı görürdü. Hattâ Selehaddin, gözde cariyelerden birisini, sarayın yüksek memurlarından birisi olan mehterbaşı ile evlendirerek, bu kuruluşa verdiği değeri göstermişti.

Selahaddin'in hayatı bulunduğu sürede, büyük bir Türk-İslâm devleti özelliğini gösteren Eyyûbi hânedânı, Selahaddin'in ölümünden sonra, oğulları ve kardeşleri arasında paylaşılmıştır. Mısır'daki son Eyyûbi hükümdarı TURANŞAH, Türk Memluk komutanlarından Aybeg tarafından ortadan kaldırılmıştı." (1250)

(Abdülhaluk Çay,T.D.E.K. 1. cilt, s:329-330)

http://www.ortadogugazetesi.net/makale.php?id=10201

Ben ve Milletim Tanrının Kırbacıyız! BAŞBUĞ ATTİLA

Başlıya baş eğdirdik, dizliye diz çöktürdük! BİLGE KAĞAN

Türk'lüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılıç kaldıran eli kır! BAŞBUĞ TİMUR

Türk ve TÜRKÇÜLÜK düşmanlarını ezeceğiz! BAŞBUĞ ATATÜRK

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Şub 2012, 17:41 
Kıdemli Üye

Kürttür...

Türk olsaydı, tarih kitaplarımıza girerdi ve birde heykel dikerdik onun adına...

Oysaki Irak'ın kuzeyinde Kürt bölgesinde Seladdinin doğduğu şehirin adını taşıyor...
Bizde bir okulun adı bile yoktur....

Boşa kereste doğramayın... :) :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Şub 2012, 18:10 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Şub 2012, 18:33 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

http://www.facebook.com/video/video.php ... 9867805151

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Şub 2012, 02:24 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Yahu Selahaddin'e Kürt yaftası yapistirmak şu 10 yılda ne moda oldu?Kürtler yakında Mete Han'a da kürttü deyip,Ötüken'in asıl ismi Amed'di,tarih yalan söylüyor derse şaşırmam :D

Türk'üm ve düşmanım sana kalsam da bir kişi!-Emin Bülent Serdaroğlu

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Şub 2012, 08:57 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Mirza Sultan Galiyev yazdı:
Yahu Selahaddin'e Kürt yaftası yapistirmak şu 10 yılda ne moda oldu?Kürtler yakında Mete Han'a da kürttü deyip,Ötüken'in asıl ismi Amed'di,tarih yalan söylüyor derse şaşırmam :D

Oğuz boyu Çepnileri Kürt yapanlar Mete Hanıda Kürt yapar, Ötükenide sahiplenir. :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Şub 2012, 09:36 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

İnsanlar kimliğini, analarından değil,babalarından alır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Şub 2012, 21:23 
Katılımcı Üye

Salahattin Eyyubi,Kürtcü tarihcilerin iddiasina göre Kürttür,bunu bazi Avrupalilarda iddia etmektedirler,Gercekte ise Salahattin Eyyubi Türktür ve Eyyubi hanedanligindandir.Eyyubiler Türktü.

Salahattin Eyyubi'nin babasi Türkmendir.Kürtcülerin her taninmis isme yaptiklari gibi Salahattin Eyyubiye'de sahip cikmalari sasirtici olmamalidir.

saygilarla

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Mar 2012, 16:09 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Ebulfez Elçibey: Selahaddin Eyyubi Türktür

Bir gün Kahire Üniversitesi Tarih Fakültesinin bir Öğrencisi ile tanıştığımda o sordu:

- Hangi ülkedensiniz?

Dedim:

- Azerbaycandan.

Dedi:

- Siz Selahaddin Eyyubinin vatanındansınız!

Ben Selahaddin Eyyubi hakkında az okumamıştım. Ancak bu sözü yeni işitiyordum ve bir o kadar da şaşırdım. Sordum: Nereden biliyorsunuz?

Dedi:

- Sabah ben size kaynağını getiririm.

Getirdi de. Eni (şimdi kesin diyemiyorum) 25-30 cm, boyu 40-50 cm olan ayrıca bir eser idi. Renkli resimlerle görkemli şahıslar serisinden ansiklopedik yayındı, üzerində Selahaddinin cengaver gİyiminde resmi var idi.

- Avrupada Saladin adı ile tanınan, sadece Kudüste değil, bütün Filistin ve Suriyede haçlıları darmadağın edib bu yerleri onlardan temizleyen, Almanya imparatorunun, İngiltere ve Fransa krallarının liderliği altında başlayan üçüncü haçlı seferine (1189-92) karşı birleşik müslüman ordularının başında durarak haçlıların baş komutanı, bütün Avrupanın gurur duyduğu İngiltere kralı Aslan yürəkli Riçardı (1157-1199) Akka kalesinde diz çöktürerek esir alan, bütün Avrupanın "gazabına gelmiş" ve hatta Aligyeri Dantenin "İlahi komediya" eserinde cehennemde tasvir edilen, Mısırda Eyyubiler sülalesinin hakimiyyət esasını 1177 yılında koyan yenilmez komutan ve sultan Selahaddinin (1138-1193)! Tarihçi öğrencinin bana verdiği eserde benim için yeni olan bu idi ki, Sultan Selahaddine sormuşlar:

- Diyorlar ki, Siz kürdsünüz. Bu, doğru mudur?

Sultan:

- Hayır! Biz Azerbaycandanız. Amcam Şirkuh diyordu ki, biz ez-Zib (Arapça: Kurt/Kurd/Qurd) tayfasındanız. Doğrudan-doğruya, o zaman bunu okuduğumda beni çok heyecana getirmişdi. Bir şeye hayıflanırdım ki, tarih kaynağı gösterilmemişdi. Sonralar Baküde Aspiranturada okurken ve Üniversitede ders verirken de Selahaddin hakkında araştırmalarımı devam ettirdim ve aradığımı buldum; araştırmacıların en doğru saydığı kaynakların birinde - tanınmış görkemli alim İbn Hellikan'ın "Görkemli adamların ölüm tarihi" (Vefayat el-ayan) eserinde. İbn Hellikan yazıyor: "Şirkuh demiştir ki, bizim nesebimiz (soykökümüz) Gök Böri (Boz Kurt/Göy Qurd)-dir!". Selahaddinin babası Eyyub Azerbaycanda Urmiya, Xoy, Divin, Zengezur ve Erivan boylarında, Kerkük boylarında, Nahçıvanda, Göyçede geniş bir şekilde yayılmış Göy Börü, Qara Börü, Boz Börü tayfalarından, bir sözle, Qurdlar tayfasından çıkmıştır. Günümüzde de bu adları taşıyan yer, mahalle, köy, oba, dağ, tayfa ve nesillere bu bölgelerde sıkça rastlanır. Bu meselenin - orta çağlarda qurd sözü ilə kürd sözünün Arab elifbası ile yazılışında uyğunluğundan doğan karışıklığın başka bir benzeri Azerbaycan şairi dahi Nizami Gencevi ile bağlı olmuştur. Bu konuda Azerbaycan edebiyat alimləri tekrar tekrar yazmışlardır. Onların dediğini burada kaydetmeyi gerekli sayıyorum. Şöyle ki, Nizami eserlerinin birinde "menim Qurd tinetli anam" yazmış, araştırmacılar bunu "benim kürd asıllı anam" olarak okuyup, yanlış
takdim etmişler (orta çağda qurd sözü ile kürd aynı şekildə yazılırdı). İbn Hellikan (Hallikan) aynı eserində tarihte eşine az rastlanan komutanlardan olan, "halifeleri yıkıp halifeleri tahta çıkaran", Emeviler hilafetine son veren Ebu Müslim hakkında ayrıca yazmış, onun da aslen Azerbaycandan olduğunu göstermişti. İbn Hellikan yazıyor ki, Ebu Müslim Azerbaycanda bir emirin oğlu idi. Babası öldüğünde anası başka bir emir ile evlenmiş, aynı emir oğulluğu Ebu Müslime kendisi talim-terbiye vermiş, yanında büyütmüştü. Sonra o emiri Horasana hizmete gönderdiler, ailesi ile birlikte gitdi. Ebu Müslimi de kendisi ile götürdü. Aynı emir Horasanda öldüğünde onun vazifesine oğulluğu Ebu Müslim tayin edildi. Ebu Müslim sonralar Horasani adı ile tanındı. Değerli okuyucu-vatandaş, Azerbaycan gençleri, gelin Arap hilafetinin tarihinde öteri de olsa bir hatta göz gezdirelim: Hz. Muhammed peygamberin ölümünden sonra devleti idare edenlere halife, yani peygamberin davamcısı diyordular. Buradan da devlete "hilafet" adı koymuştular. İlk dörd halife: Ebubekr, Ömer, Osman ve Ali (Allah onlardan razı olsun) müslüman icması - şurası tarafından seçildikleri için onlara "xulefau er-raşidin" - "seçilmiş, beğenilmiş, halifeler" diyorlardı. 661 yılında Emeviler (Beni Umeyye) şuraya izin vermeden hilafeti kan ve kılıçla ele geçirdiler. Onların hakimiyeti 750 yılına kadar sürdü. Bu haksız, gaddar rejime karşı başını kaldıranlar amansızca mahvedildi, isyanlar, çıkışlar kan deryasında boğuldu, kitlesel idamlar yaşandı. Bu zalim sülaleden kurtulmak sanki imkansızdı. Böyle bir durumda Azerbaycan Türkü Ebu Müslim Azerbaycan, Horasan, Baktriya ve Harezm Türklerini başına toplayıb "hakimiyyət peygamber evine" diyerek Horasanda isyan bayrağını kaldırdı. Bir yılın içinde Türkistandan, Merakeşe (Mağribe) kadar bütün ülkelerde Emeviler darmadağın edildi, onlardan yalnız bir kişi canını kurtarıp Endülüse (İspanyaya) sığına bildi ve orada Emevilerin hakimiyetini devam ettirdi. Peygemberin amcası Abbasın oğulları (nesli) hakimiyete geldi. 750. yılda Abbasiler hilafeti kuruldu. Hilafetin başkenti Şamdan (Suriyeden) Bağdata (Iraka) taşındı. Bu sebeple hilafete "Bağdad hilafeti" de denir. Abbasi hakim sülalesinin ikinci nümayendesi hilekar Mansur şan ve şöhreti bütün hilafeti bürümüş Ebu Müslimi hacca gitmeye teşvik etti. Ebu Müslim öz ordusundan ayrıldı, Yanında birkaç dostu ve yardımcıları ile hac ziyaretine giderken Bağdat sarayına davet edilerek şerefine ziyafetler verildi. Mansur Ebu Müslimi ve yoldaşlarını haincesine sarayda katlettirdi. Tarih bu ihaneti bağışlaya bilmezdi; IX yy birinci yarısında Azerbaycan Türkü Babek bütün Azerbaycanı ayağa kaldırdı, Abbasilerin ordularını darmadağın edip onların hakimiyetini tenezzülə uğrattı. O zamanın tarihçileri yazıyordular ki, Babek Ebu Müslimin intikamını alıyordu. Tarihte sade halk içerisinden çıkmış üç büyük, dahi serkerde en yüksek kahramanlık zirvesine çıkmıştır: Spartak, Babek, Huan Çao (IX yy, Çinde). İnanc ile diyebiliriz ki, Babek bunların içerisinde daha büyük, daha cesur, daha istidatlı komutan idi. Abbasi imparatorluğuna karşı Azerbaycan halkının özgürlük mücadelesini teşkil ve ona başkanlık eden, Azerbaycanın ve "bütün İran halklarının milli iftiharı" (Said Nefisi) Babek imparatorluğa diz çöktürdü. Tenezzüle uğramış hilafette yüksek askeri makamları ele geçiren Türk komutanları IX yüzyılın ikinci yarısında Abbasilerden olan halifeleri ya öldürür, ya Bağdat sokaklarında ağaca sarıp döver, üstlerine şıra döküp eli kolu bağlı güneş altında bekletir, mil çekicilerin onlara nasıl azab verdiyinə bakıp haz alır, ya da gözlerini çıkarıp Bağdat sokaklarına burakırdılar. "Burada benim, Bağdatta kör halife" Türk meseli ve "dilençi halifeler" ifadesi buradan doğmuştur. Evet, tarih ihaneti bağışlamıyor. Abbasiler imparatorluğu yitirseler de, sülale hakimiyeti yalnız Irak arazisini ihata etse de nominal, oyuncak bir hakimiyetleri sürüyordu. 1258 yılında Azerbaycanın dahi alimi Nasreddin Tusinin maslahatı esasında (o, Hülagunun baş veziri idi) Hülagu Bağdatı kuşatıp Abbasi halifesini havuzda boğdurdu ve bununla da Bağdat hilafetine son verildi. 1177 yılında Azerbaycan Türkü Selahaddin Mısırda Fatimiler hilafetine son vererek babası Eyyübün (Eyyüb Selahaddinin atası Yusufun ve amcası Şirkuhun ataları idi) adı ile kendi sülalesini hakimiyete getirdi.

Bütün bunlar kahraman bir milletin şerefli tarihindən haber veren bazı satırlardır. Türk olmayan bir meşhurun sözüdür: "Türkler devlet yıkıp-devlet kurmakta dünyanın en mahir ve kabil milletidir".

Ebulfez Elçibey

(Bütöv Azerbaycan Yolunda, sayfalar: 162, 163, 164)

http://www.milliyetciler.de/haberoku204 ... im-turktur

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Mar 2012, 22:55 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

AOG yazdı:
Kürttür...

Türk olsaydı, tarih kitaplarımıza girerdi ve birde heykel dikerdik onun adına...

Oysaki Irak'ın kuzeyinde Kürt bölgesinde Seladdinin doğduğu şehirin adını taşıyor...

.

Boşa kereste doğramayın demek için tarih bilginizin yeterli olması gerekir. Ancak daha önceki iletilerinden tarihle ilgili konulara girmemekte ısrar eden birinin ya da tarihi konuları çekici bulmayan birinin konu "Kürt mü ,Türk mü" tartışmasına gelince birdenbire tarihi bilgi küpü edasıyla konuya bodoslama dalması da tipik karanlık düşüncenizin bir başka örneği.
Türklüğe ait ne varsa, kötülemek ya da inkar etmek olsun da ne olursa olsun zihniyetiyle yaşamak nasıl bir zevk veriyor sizin gibilere anlamıyorum.
Her neyse...
Sizin gibilerin varlığı en güzel bahçelerdeki her türlü bakıma,itinaya ragmen zararlı bitkilerin ve ayrık otlarının tek tük de olması gibi bir şey.
Gelelim Irak'taki Selahaddin şehrine...
Aslında 2003 ten önce Kuzey Irak neresidir,Musul nerdedir,kimler yaşamıştır,Kerkük nedir,neredir,bilmezsiniz bile.
Ancak Kürt hainliğinin zirveye vurduğu 2003 ten sonra Irak'ta da Kürtlerin yasadığını duydunuz,Talabani,Barzani vs. o kadar. Tarih bilginiz bu işte.
Selahahdın şehrinin hikayesini bilmek için cok derin tarihlere gitmeye gerek yok. Yakın tarihe gitmeniz yeterli.
Selahaddın şehri 1976 da siyasi bir kararla oluşturulmuş bir şehirdir. Tıpkı Adnan Menderes'in siyasi bir kararla Adıyaman ilini oluşturması gibi.
Selahaddin şehri,Kuzey Irak'taki Türkmen nüfusu azaltmak veya etkisini kırmak için 1950 li yıllardan beri yapılan "Araplaştırma"politikalarının bir ürünüdür.
Türkmen şehirleri olan Musul,Erbil,Diyale,Süleymaniye illeirnde olduğu gibi Irak Türklüğünün merkezi durumunda olan Kerkük ili de "Araplaştırma"politikalarına sahne olmuştur.
Önce Kerkük ilinin adı "Al Tamim" olarak değiştirilmiş, sonra da Tuzhumartu ve Kifri ilçeleri koparılarak Selahaddin ili oluşturulmuştur.Yani Selahaddin şehri 30-40 yıllık bir şehirdir.
Kürt olayları olmasa ne Selahaddin'in şahsiyetini duyardınız ne de şehrini.
Gelelim Selahaddin Eyyubi'ye...
4.Baldwın, Haçlıların içinde bulunan müttefiklerinin komutanlarıyla mektuplaşırken Selahaddin'den "Saladın the Türk" diye bahseder.Yani Türk Selahaddin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Mar 2012, 23:32 
Onursal Üye

AOG yazdı:
Kürttür...

-Eeee AOG ''Bozkırın Atlıs''ının açıklamasından sonra, size de takkeyi önünüze alıp düşünmek yakışır. :P

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2013, 17:11 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Burada ki bütün yazılanlara okudum diyebilirim. İyi ki aramızda Arapçılar yok. Bir de Selahaddin araptı tartışması olurdu. Babası annesi hakkında çok şey söylenip yazılmış. Ancak insanların aklında yer etmesi sebebiyle Selahaddin'in ne surette betimlendiğini de ben koyayım istedim.

Resim

Batılılardan hep kaynak alıyoruz ya bu resimde batılı kaynaklarında geçiyor.

Resim

Selahaddin Eyyubi'nin arap tasviri. İngilizce wiki'den.

Kendiniz karar verin. Türkmüydü, Kürtmüydü diye.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 May 2014, 01:11 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Selahaddin Eyyubi'nin Kürt olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak Kürt devlet anlayışıyla değil, tamamen islam devleti anlayışıyla hükümdarlık yapmıştır. Bundan dolayı, Müslümanlar için Selahaddin Eyyubi'nin Kürt olup olmadığının bir önemi yoktur. Günümüzde Milliyetçilik kavramı yaygın olduğu için, karşılıklı restleşmeler vardır o kadar.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 8 sayfadan 8. sayfa   [ 119 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.