Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 23 Şub 2018, 05:21

Yeni bir konu gönderCevap gönder 8 sayfadan 6. sayfa   [ 119 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Selahattin Eyyübi Türk mü, Kürt mü?
İletiTarih: 19 Arl 2010, 21:03 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşım ben sana Şeref Han diye birini hiç kaynak göstermedim; bu forumda da ilk kez bu tarihi şahsiyetin adını yazıyorum..İnsaf yahu!Ben sana alfabeler, haritalar, ansiklopedilerden alıntıları kaynak gösterdim bu adamı hiç kaynak göstermedim zaten... Yazıda Şeref Han'da Şeref Han diye tutturmuş, ben böyle birinin adını köşede bile geçirmedim zaten; sanırım asıl sen başlık altındaki bilgileri okumamışsın...Kürt tarihi başlığına bakarsan yeterince kaynak var orda Kürt tarihiyle ilgili, ben Eyyubi'yle ilgili Şeref Han'dan bahsetmedim bile ki bu kaynak dediğin zırva sadece bu tema üzerine kurulu...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 21:08 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Serma xuyani yazdı:
Arkadaşım ben sana Şeref Han diye birini hiç kaynak göstermedim; bu forumda da ilk kez bu tarihi şahsiyetin adını yazıyorum..İnsaf yahu!Ben sana alfabeler, haritalar, ansiklopedilerden alıntıları kaynak gösterdim bu adamı hiç kaynak göstermedim zaten... Yazıda Şeref Han'da Şeref Han diye tutturmuş, ben böyle birinin adını köşede bile geçirmedim zaten; sanırım asıl sen başlık altındaki bilgileri okumamışsın...Kürt tarihi başlığına bakarsan yeterince kaynak var orda Kürt tarihiyle ilgili, ben Eyyubi'yle ilgili Şeref Han'dan bahsetmedim bile ki bu kaynak dediğin zırva sadece bu tema üzerine kurulu...

E iyi de Selahattin'in Kürt olduğunu iddaa eden kişi Şeref Han zaten, o ansiklopedilerdeki alıntılar da Şeref Han'a ait ve dediğim gibi kimse bu adamı doğrulamaz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 21:11 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Türk kaynaklarına bak lütfen orada baba tarafının soy ağacı bile gerçek anlatılıyor... Safsata yayan kişileri kaynak görmeden bilimsel kişiliği oturmuş şahısların kaynaklarına bakarsan göreceğin şey benim anlatmaya uğraştığım şeydir... Anne tarafıyla ilgili bilgim yok baba tarafı Kürt aşiretindendir...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 21:14 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Serma xuyani yazdı:
Türk kaynaklarına bak lütfen orada baba tarafının soy ağacı bile gerçek anlatılıyor... Safsata yayan kişileri kaynak görmeden bilimsel kişiliği oturmuş şahısların kaynaklarına bakarsan göreceğin şey benim anlatmaya uğraştığım şeydir... Anne tarafıyla ilgili bilgim yok baba tarafı Kürt aşiretindendir...

Takmışsın babaya, sadece baba üzerinden gidiyorsun. Ne anne, ne yaşayış biçimi, ne kardeşler, ne gördüğü kültürler, ne yaşattığı kültürler vb.. bunun gibi Türk olduğunu kanıtlayabilecek hiçbir ayrıntıdan bahsetmiyorsun. Zaten bu başlı başına senin haksız olduğunu gösteriyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 21:16 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

SeeYouSs yazdı:
Serma xuyani yazdı:

Takmışsın babaya, sadece baba üzerinden gidiyorsun. Ne anne, ne yaşayış biçimi, ne kardeşler, ne gördüğü kültürler, ne yaşattığı kültürler vb.. bunun gibi Türk olduğunu kanıtlayabilecek hiçbir ayrıntıdan bahsetmiyorsun. Zaten bu başlı başına senin haksız olduğunu gösteriyor.

Sen babasının Türk olduğunu kanıtla öyleyse; ben bildiğim kısmı savunuyorum, bilmediğim kısmı da eminim sen de bilmeden ülkücü propagandası yapan kişileri Kürt mevzusuna kaynak göstererek savunma yapıyorsun...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 21:23 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Şimdi senin elindeki kanıtlarla benim elimdeki kanıtları bir göz önüne alalım;

Senin kanıtın;
-Babası Kürt.

Benim kanıtlarım;
-Annesi Türktür.
-Kardeşlerinin ismi Türktür.
-Devletine koyduğu amblem Türk amblemidir.
-Evlendiği kişi Türktür.
-Sarayında yaşattığı ve devam ettirdiği Türk gelenekleri vardır. (Mehder)
-Türkçe dilini konuşmuştur. Kanıtı ise şu şekildedir;

"Selahaddin Eyyûbi ile birlikte birçok savaşlara da katılan Üsame İbn Münkız Kitab El-İtibar’ın 201. sayfasında diyor ki:
“Bu arada, Selahaddin, buradaki durumumuzu bildirmek üzere Atabek’e bir atlı gönderdi. Sonra, hızla bize doğru ilerleyen on kadar atlı gördük. Arkalarındaki ordu da sürekli hareket halindeydi. Geldiklerinde, Atabek’in komutasındaki öncüler olduğunu anladık. Ordu da aralarından gelecekti. Atabek, ‘Ey Musa, mahvolmak için mi otuz atlıyla Şam kapısına kadar geldin! Ne acelen vardı!’ diye Selahaddin’i eleştirdi. Karşılıklı atıştılar. İkisi de Türkçe konuşuyordu. Bu yüzden söylediklerini anlayamadım.”

Şimdi bırakalım da buna değerli üyelerimiz karar versin. Bütün kozlar ortada.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 21:33 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

1)Annesinin Türk olduğunu bilmiyorum, olmadığını da iddia etmiyorum, mümkündür..
2)Kardeşlerinin adlarının Türkçe olması annesinin Türk olduğuna yönlendirme yapabilir(açıklama üst iletilerimde var.)
3)Türk amblemi olarak neyi kastediyorsunuz?
4)Evlendiği kişi Türk veya değil bununla ilgilenmiyorum..
5)İmadeddin Zengi için komutanlık yapmıştır, bu da buna sebeptir.
6)İmadeddin Zengi komutasındayken Kürtçe konuşup Zengi'nin anlamasını ummaktansa Türkçe öğrenmiş olmasından daha doğal bir şey yoktur...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 22:13 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Bir insan sıf "bana sahip çıktı" diye minnettarlık duyguları ile neden bütün cocuklarına baska bir kültürün isimlerini versin ki? Hele de müslüman isimlerinin yani Arapca isimlerin moda oldugu bir dönemde.. Hadi minnettarlık duygusu ile bir cocuğa Türkçe isim verdi , Hepsinede mi vermesi gerekir?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 22:24 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Annesi öz be öz Türktür, bunu evlatlarından değil kardeşinin isminin Türk geleneklerine göre olduğundan çıkardım. Senin benim burada paylaştığım yazıları ne derece ciddiye aldığın açıkça ortada.
Türk amblemi olarak "Kartal"ı kastediyorum. Biraz araştırırsan öğrenirsin.
Ve son olarak o zaman dil kurslarının bile olmadığı bir coğrafyada bir insan Türk olmadan nasıl Türkçe öğrenebilir? Bu akla ve mantığa sığmaz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 22:25 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Madem moda; yeni Müslüman olmuş Türkler ne diye inatla cihad yaparken Arap harfleriyle yazmaya başlayıp Türkçe isimde diretiyor olsun?Tezat içeren bir varsayım..Bütün çocuklarına da vermemiş bu arada zaten; belli olduğu üzere...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 22:27 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

tabi canım bizim söylediklerimizin hepsi tezat seninkiler belgelere dayanıyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 22:32 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

SeeYouSs yazdı:
Annesi öz be öz Türktür, bunu evlatlarından değil kardeşinin isminin Türk geleneklerine göre olduğundan çıkardım. Senin benim burada paylaştığım yazıları ne derece ciddiye aldığın açıkça ortada.
Türk amblemi olarak "Kartal"ı kastediyorum. Biraz araştırırsan öğrenirsin.
Ve son olarak o zaman dil kurslarının bile olmadığı bir coğrafyada bir insan Türk olmadan nasıl Türkçe öğrenebilir? Bu akla ve mantığa sığmaz.

Örnek:İki devletin elçileri nasıl görüşüyorlardı tarzanca mı?? Yoksa şimdiye ışınlanıp dil kursunda toefl alıp geri mi gidiyorlardı elçilik için?Mantık lütfen...
Amblemi gösterebilir misin rica etsem?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 22:54 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Anahtar kelime " Eyyubilerin altın kartal motifi"
bir zahmet ara bul,tarihe meraklısın.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 23:11 
Yeni Üye

selahattin eyyübi allahına kadar kadar kürttür,basit bir örnek vereyim kürtlerin yoğun olduğu bölgelere gidin mutlaka bu ismi taşıyan bir cami,sokak semt ismi vardır halk bu isimleri kendi koyar çünkü onların kanını taşır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2010, 23:31 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

İşte belge diye buna denir.:lol:
Allahına kadar Kürt...:lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 8 sayfadan 6. sayfa   [ 119 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.