Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 15:01

Yeni bir konu gönderCevap gönder 13 sayfadan 13. sayfa   [ 192 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Recep Tayyip Erdoğan (1954 - .... )
İletiTarih: 05 Haz 2009, 23:30 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Rantiye Tarikat Emperyalizm....

Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,
siz toprak altında derin uykudayken
düşmanı çağırdılar,
satıldık, uyanın!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Haz 2009, 23:49 
Katılımcı Üye

GÖKTÜRK yazdı:
alii_7373 yazdı:
GÖKTÜRK yazdı:
Taabi bir Kürt olarak duga edeceksin erdosa size her istediginizi veriyor! talep etseniz her Türkün "KELLESINI" bile size altin tabloda getittirir!

Sakın aklından çıkarma Kürtler de insandır. İnsan olan sadece sen değilsin. Kürtler de İstiklal Savaşında bize bu topraklar için yardım etmediler mi? Sen geçmişini bilmeden konuşmakta ve sürekli saçmalamaktasın.

bana kaynak göster bu söylediklerin icin ben baska seyler duydum.
gercek suki cogunuz 1915de yasanan Canakkale muharebesini Istiklal savasi ile karistiriyorsunuz!

Istiklal Savasi 1919da baslatilmistir ve SAKARYA MEYDAN savaslarinda Türk Galibiyeti ile sonuclanmistir (ÜNLÜ YUNANLARI DENIZE DÖKME olayi)

Ve bu Istiklal savasinda Kürtlerin rolü tam bilinmiyor bazilari diyorki kürtlerde beraber olup savasti ötekileri diyorki savasmadilar ama isyan yapmamaya söz verdiler digerleride Türk Askerini isyan yapip arkadan vurdular diyor! hangisine inanalim? Aydinlat bizi!

bilmeden sallayarak komik duruma düşüyorsun

Sakarya meydan savaşları demişsin. sakaryada sadece 1 tane meydan savaşı yapıldı :lol:

Düşmanı denize dökme olayı Büyük Taarruz ve Başkumandanlık meydan muharebesidir.

Fatihalar Yasinler bitmez Karadeniz'de ..

Rehber Kur'an - Hedef Turan

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Tem 2009, 02:49 
allahım sen bizi bu adamdan kurtar

Sayfa başı

İletiTarih: 08 Tem 2009, 23:07 
Kıdemli Üye

Neden Yaratan'dan şefaat dileniyorsunuz?

Seçim sandıklarında Yaratan'a ait oy yok!

Onu Yaratan seçmedi...

Bizim Yaratan konusunda en büyük yanılgımız, kişisel, kitlesel yanlışlarımızı O'na mal etmektir.

Benim inancıma göre en büyük küfür budur.

Nedense insanlar kendi yanlışlarının faturasını başkasına ve özellikle Yaratan'a kesmeye bayılıyor....

Kesilen tüm bu faturalar en az Unakıtan'ın kestiği kadar naylondur.

Bu da böyle biline.

Yön

Ben Atatürkçüyüm. Ben Cumhuriyetçiyim. Ben Devrimciyim. Ben antiemperyalistim. Ben tam bağımsız Türkiye'den yanayım. Ben özgürlükçüyüm. Ben insan haklarının savunucusuyum. Ben yobazların, vurguncuların, işbirlikçilerin düşmanıyım ...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Tem 2009, 12:39 
Kıdemli Üye

cade yazdı:
otur oturduğun yerde Ateist

Ateist değilim. Mütedeyyin bir insanım.

Ama sen yobaz ve patates dininden olmalısın..

Oturamazsın üstelik..

Dört ayak üzerinde emeklemekten iki ayak üzerinde durmaya daha gelememişsin.

Geriye yaslanıp kıçının üstüne çökersin!

Ben Atatürkçüyüm. Ben Cumhuriyetçiyim. Ben Devrimciyim. Ben antiemperyalistim. Ben tam bağımsız Türkiye'den yanayım. Ben özgürlükçüyüm. Ben insan haklarının savunucusuyum. Ben yobazların, vurguncuların, işbirlikçilerin düşmanıyım ...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Kas 2013, 02:19 
Onursal Üye

Tıklayın. :idea: :arrow: http://www.myvideo.de/watch/5479847/Rec ... n_Portresi

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Mar 2015, 12:04 
Onursal Üye

Alıntı:
Yazar Ahmet Ümit: Batı’daki Erdoğan algısı Saddam algısına dönüşmüş

Polisiye romanlarıyla bilinen yazar Ahmet Ümit, Türk tipi başkanlık sistemini ‘niyet ne olursa olsun yöntem olarak’ niteleyerek ‘Batı’daki Tayyip Erdoğan algısının Saddam Hüseyin algısına dönüştüğünü’ söyledi.
Resim

Evrensel’den Serpil İlgün’ün Ahmet Ümit’le söyleşisinden satırbaşları şöyle:

Gezi ve 17-25 Aralık: Gezi gerçekten büyük bir patlama, büyük bir haysiyeti savunma meselesiydi. Ardından 17-25 Aralık, zamanın başbakanına uzanan, çok ciddi, üstü kapatılamayacak yolsuzlukları açığa çıkardı.

Cumhurbaşkanı: Cumhurbaşkanı evet, bir takım talimatlar veriyor ama hiçbir sorumluluğu yok. Bütün sorumluluk hükümette…

AKP: Bu hareket (AKP), IŞİD gibi radikal İslami bir hareket değil. İslami referansları olmasına rağmen burjuva olmaya çalışan bir hareket. Patlamaya çok müsait bir dava. İş dağılmaya başladığında, yani oylar yüzde 40’ın altına düşmeye başladığında daha net göreceğiz. Çünkü 12 yıl boyunca yapılmış, yasaya aykırı çok iş var. Dolayısıyla yeni bir iktidar geldiğinde, kimin başına ne geleceği belli değil.

Başkanlık sistemi: Fransa’da, Amerika’da başkanlık sistemleri var ama bağımsız yargı, bağımsız parlamento gibi çok güçlü kurumlar var. Başkan her aşamada denetleniyor, böylece diktatörlük olması önleniyor. Erdoğan, “Yargı, yasama benim emrimde olacak, basın da sesini çıkarmayacak” diyor. Buradaki mesele niyet ne olursa olsun yöntem olarak diktatörlük.

Türk tipi başkanlık diye bir şey yok. (Erdoğan) başkanlık sistemi diye bunu (Abdülhamit dönemi) kastediyorsa bilmiyorum. Ama Türk tipi başkanlık değil bunlar, padişahlık.

Mustafa Kemal dönemine baktığımız zaman aynı şeyi yine görüyoruz. Güya partiler açılıyor fakat bütün partiler kapatılıyor. Eğer Türk tipi diye tek parti devletinden bahsediliyorsa bu.

Yaratılan algılar patır patır dökülüyor
Resim
Fotoğraf: Reuters

Erdoğan ve AKP algısı: İki ay önce Berlin, Frankfurt ve Paris’teydim. Batı’daki Tayyip Erdoğan ve AKP algısı, Saddam Hüseyin algısına dönüşmüş. Dünya liderliğinden, “Oyum bana yeter”e geldik. Yaratılan algılar patır patır dökülüyor. Abdülkadir Selvi’nin “Büyü bozuluyor” dediği işte bu. Ki, bu adam en yandaş adamlardan biri.

Kürt meselesi: AKP oy kaybediyor. Kürt meselesinde politika değişikliğine gidilmesinin nedeni de bu. Çünkü barış meselesi AKP açısından çok büyük bir projeydi. Tayyip Erdoğan buna engel oldu. Süreci patlattı.

Seçimler: Tayyip Erdoğan seçim kaybetmenin kendisi için yaşamsal olduğunu düşünüyor. Bunu bir ölüm kalım meselesi olarak görüyorlar. Kaybedecekleri o kadar çok şey var ki…

HDP: Benim büyük korkum, bir çatışma ortamı yaratılması ve HDP’nin yeniden marjinalliğe doğru itilmesi.

Muhalefet: Türkiye’de otoriterleşme ve giderek yaşam hakkının gasp edilmesi ve bir yaşam tarzının dayatılıyor olması, özellikle de sanatçıysanız, bilim insanıysanız sıkıntı yaratıyor. Dolayısıyla insanlar seslerini duyurmaya başlıyor. Baskıya rağmen, daha etkin ve giderek daha cesur bir biçimde ve çok değişik kesimlerden karşı çıkılıyor.

Bence burada asıl meselemiz, bu olumsuzluğu yaratan yapıya karşı birlik oluşturma meselesi. Ben o açıdan İç Güvenlik Yasası’na karşı parlamentoda HDP, CHP ve MHP’nin ortak bir tavır almasını çok değerli buldum. Giderek daha cesur oluyoruz ama yeterli değil daha fazla cesaret lazım. Mesela HDP’ye desteğin altına çok daha fazla ismin imza atması lazım, keşke kendisini Kemalist diye tanımlayan insanlar da burada olabilselerdi. Çünkü bu hepimizin yararına…

Kaynak: http://www.diken.com.tr/yazar-ahmet-umit-batidaki-erdogan-algisi-saddam-algisina-donusmus/

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Mar 2015, 16:40 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

GencAdimlar yazdı:
Rantiye Tarikat Emperyalizm....

Adam 2009 yılında üç kelime ile 12 yılı özetlemiş.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Nis 2015, 10:15 
Onursal Üye

Alıntı:
İtalyan gazetesinin Erdoğan teşhisi: Kibirli ve megaloman

İtalyan Corriere della Sera gazetesinde yayınlanan haber analizde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için ‘kibirli’ ve ‘megaloman’ ifadeleri kullanıldı.
Resim
Fotoğraf: Reuters

DHA’nın haberine göre internet sitesinde Antonio Ferrari imzasıyla yayınlanan, ‘Türkiye: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi krizinin sinyali şiddet’ başlıklı yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasındaki çatışma ele alındı.

Kıskanılmayacak sicil
Makaleden çarpıcı ifadeler şöyle:

“Hemen her gün Türkiye’yi, özellikle de İstanbul’u vuran şiddet olaylarındaki artış, ülkenin içinde bulunduğu ağır sosyal krizle açıklanabilir. Geçmişteki kadar iyi olmayan ekonomi, krizi daha da ağırlaştırdı. Erdoğan’ın kibri ve aşırı gücüyle siyasi tansiyonu kışkırtması krizi artırdı. Erdoğan’ın bu tutumu AKP içinde de itirazlara neden oldu.

Savcı Kiraz’ın rehin alındığı gün ‘ulusal güvenlik’ gerekçesiyle getirilen yayın yasağı Türkiye medyasını kızdırdı. Türkiye’nin cezaevindeki gazeteci ve araştırmacılarıyla pek kıskanılmayacak bir sicile sahip olduğu düşünülürse, basın mensuplarının tepkisi anlaşılabilir.

Kibri tüm sınırları aştı
Başka bir zama n olsaydı, bir askeri darbe senaryosundan korkulabilirdi. Bugün durum çok farklı. Erdoğan, 10 yıldan fazla ülke istikrarını garanti etti ve Avrupa Birliği’nin talep ettiği gibi askeri gücün etkisini azaltmayı büyük ölçüde başardı Ancak şimdi, Erdoğan’ın kibri tüm sınırları aştı, gerek iç politika gerekse maceracı dış politika, hemen hemen tüm uluslararası gözlemciler tarafından berbat bulunuyor.

Erdoğan’ın her yolu deneyeceğine bahse girebilirsiniz
Megaloman Erdoğan ülkeyi başkanlık sistemine geçirip tek güç haline gelmek amacıyla 7 Haziran’da yapılacak parlamento seçimlerinde üçte ikilik sandalye sayısına ulaşmayı hedefliyor. Bu durum Erdoğan ile Davutoğlu arasında çatışmaya neden oluyor. Ülkeyi tek başına yöneten ılımlı İslam partisi koltuk sayısındaki çoğunluğu kaybetme riskiyle karşı karşıya. Ancak Erdoğan’ın her yolu deneyeceğine bahse girebilirsiniz.”

Kaynak: http://www.diken.com.tr/italyan-gazetesinin-erdogan-teshisi-kibirli-ve-megaloman/

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Haz 2015, 14:43 
Onursal Üye

Alıntı:
"Abdulhamid'e Yapılan Erdoğan'a da Yapılıyor"

ResimSultan II. Abdülhamid'e karşı olup ve operasyon yapanlar yine aynı taktikle Recep Tayyip Erdoğan'a karşı düşmanlık yürütüyor

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Sultan II. Abdülhamid ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aynı kesimlerin düşman olduğunu belirterek, ülke içindeki Erdoğan muhaliflerinin de Abdülhamid'e önce muhalif olan, ancak tahttan indirilişinin ardından büyük pişmanlık yaşayan Rıza Tevfik ile aynı akıbeti yaşayacağını kaydetti.

HEP AYNI PROPAGANDA

II. Abdülhamid'in tahttan indirilmesi için yapılan iç ve dış bağlantılı çalışmalar ve hedeflenen amaç ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güç kaybettirme çabaları arasında ciddi benzerlikler bulunduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sofuoğlu, "Bu dönemki diktatörlük yaygaraları, o dönem de II. Abdülhamid'in tahttan inhdirilmesiyle (o günkü ismiyle) istibdadın son bulacağı propagandası yapılıyordu" diye konuştu.

MUHALİFLER İŞBAŞINDA

"Abdülhamit'e muhalif olan aktörlerin aynıları şimdi yine işbaşındadır" ifadesini kullanan Prof. Dr. Sofuoğlu, "Abdülhamid'e muhalefet yalnız içeriden değil dışarıdan da gelmişti. Şimdi Türkiye'yi güçlendirmeye çalışan, Türkiye'nin borçlarını ödeyen ve hatta Türkiye'yi borç verecek duruma getiren bir iktidara karşı Abdülhamit dönemindeki dış kaynaklı koalisyonun aynısı kurulmuştur" dedi.

PİŞMAN OLACAKLAR

"Ne yazık ki, Abdülhamid Han düşürüldükten sonra duyulan pişmanlığın aynısı Erdoğan düşürüldükten sonra da yaşanacaktır" şeklinde konuşan Sofuoğlu, sözlerini şöyle noktaladı:
"İsrail gazeteleri Haaretz, Yedoth Ahranoth, Jerusalem Post, Amerikan Washington Post, The Economist, NY Times, Alman Bild, Der Spiegel'in Erdoğan'ı hedef göstermeleri, aklı olan insanlara doğruyu göstermiş olması gerekir."

Kaynak : Yeniakit

Kaynak: http://www.akhaber.com/ak-parti/haber-7439177/

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Haz 2015, 17:39 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Demek ki Sakarya Üniversitesin´de Tarih Bölümü Öğretim Üyesi olmak bir anlam taşımıyormuş.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Haz 2015, 18:49 
Onursal Üye

TylerDurden yazdı:
Demek ki Sakarya Üniversitesin´de Tarih Bölümü Öğretim Üyesi olmak bir anlam taşımıyormuş.

-Yeni Şafak kendi kulvarında bulduğu Prof. ad ve soyadıyla uyum sergilemiş. :roll:

-"Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu"

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 13 sayfadan 13. sayfa   [ 192 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.