Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Mar 2018, 22:26


Yeni bir konu gönderCevap gönder 14 sayfadan 1. sayfa   [ 199 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sonraki

FETHULLAH GÜLEN BU ÜLKE İÇİN İYİ İŞLER YAPMIŞMIDIR?
EVET,YAPMIŞTIR. 41%  41%  [ 70 ]
HAYIR,YAPMAMIŞTIR. 59%  59%  [ 99 ]
Toplam oy : 169
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen.
İletiTarih: 03 Nis 2008, 14:45 
Katılımcı Üye

Kayıt: 17 Mar 2008, 15:04
İleti: 159
Konum: KAYSERİ

1941 Doğum Yılı:
Fethullah Gülen, resmi nüfus kaydına göre 27 Nisan 1941'de, Erzurum ili, Hasankale (Pasinler) ilçesi, Korucuk köyünde dünyaya geldi.

1945 Kur'an Öğrenmeye Başladı
Annesinden 4 yaşında Kur'an öğrenmeye başladı ve kısa zamanda Kur'an'ı hatmetti.
"Benim ilk Kur'an hocam validemdir. Kendi anlattığına göre bana dört yaşımda Kur'an okumayı öğretmiş. Bir ay içinde de hatmettiğimi söyler. Ben, hatmettiğimi hatırlamıyorum. Ancak bütün köylüye yemek verdiler. Birisi de bana "Senin düğünün oluyor" dedi. Utandım, ağladım."

1946 İlkokula Başladı
"O sıralarda köyümüzde ilkokul yoktu. Şu anda da mevcut olan caminin bitişiğindeki medreseyi, sınıf olarak kullandılar. Gündüzleri çocuklara, geceleri de yaşlı erkek ve kadınlara orada okuma-yazma öğretiyorlardı. O yaşlı başlı insanların durumunu pencereden seyreder gülerdim. Bana halleri çok tuhaf gelirdi. Yaşım tutmadığı için ilk sene beni okula almadılar. Okula gittiğimde yaşım yine tutmuyordu; fakat devam ettim. İki veya üç sene okula gittim."

1949 İlkokul Günleri ve Yarıda Kalan Eğitim
Babasının 1949 yılında Alvar Köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya taşınması nedeniyle ilkokulu bırakmak zorunda kaldı ve daha sonra dışarıdan tamamladı.

"İki buçuk sene kadar okuduktan sonra okuldan ayrıldım. Babam, İmam olarak Alvar'a gittiği için biz de ailece oraya taşındık. Bir daha da okula gitmedim. Bir ara Korucuk'a gelmiştim. Bu kadın öğretmen beni görmüş ve "Ben seni dördüncü sınıfa geçirdim" demişti. Fakat onun bu jesti de fayda etmedi. Okula gitmedim. İlkokulu daha sonra, Erzurum'da dıştan imtihanla bitirdim."


1951 Hafızlık Çalışmaları
Babası Ramiz Hocaefendi'den Arapça dersler aldı ve hafızlığını tamamladı.

"Ev işlerinden ve hayvanları gütmekten vakit bulabildiğim ölçüde ezber yapabiliyordum. Buna rağmen iyi çalıştığım günler yarım cüz kadar ezberleyebiliyordum. Zaten yazın vakit bulmam mümkün değildi. O kış hıfzımı tamamladım." (Küçük Dünyam)

"Ben şahsen hafızım ve hayatımda iki defe hafızlık yapanlardanım. Bir, on küsur yaşlarındayken babam yaptırmıştı. Bazı sebeplerden ötürü üzerinde duramadığımdan tamamen unutmuştum. Daha sonra 1980'lerde tekrar dört ayda hafız oldum. Fakat kemâl-i samimiyetle söylemeliyim ki, onu her okuyuşta yeni yeni ufuklar, yeni yeni kıtalar keşfediyor gibi oldum. Ona gönlünü veren herkesin de aynı şekilde düşündüğünü zannediyorum. Elverir ki, mânâya âşina olarak ondaki ilâhi maksatlar takip edilebilsin ve biraz da –daha önce de bahsettiğim gibi- konsantrasyon içinde ciddî bir biçimde okunsun. (Prizma-4, Kasım 2003)"

1955 Erzurum'daki Talebelik Günleri
Kurşunlu Camii Medresesindeki Sadi Efendi'nin yanından ayrıldı ve Kemhan Camii yanındaki medresede 6 ay kadar okudu. Oradan da ayrıldı ve Taşmescid'e gitti. Metruk haldeki Ahmediye Camii'nde kendi imkanlarıyla bir oda hazırlayarak Zinnur adında bir arkadaşıyla oraya yerleştiler. Burada Osman Bektaş Hoca'dan ders almaya başladı.Edirne'ye gidinceye kadar hep burada kaldı.

"Sadi Efendi ile aramızda bir ara huzursuzluk oldu neticede, medreseden ayrılmaktan başka çarem kalmadı. " Sadi Efendi'nin yanından ayrılınca Kemhan Caminin yanındaki medreseye gittim. Zaten eşya olarak sadece bir sandığım vardı. Bu medresede beş-altı arkadaş kalıyorduk. Eğer birinin misafiri gelirse, yatacak yerimiz kalmazdı.

Sadi Efendinin yanından ayrılınca Osman Bektaş Hocanın yanına gittim. Osman Hoca fıkıhta hakikaten üstattı. Zaten müftülüğe bir müstefti (fetva sormak isteyen) gelirse, o sırada müftü olan Sadık Efendi kapıcıyı gönderir ve Osman Hoca'yı müftülüğe çağırırdı. Meşguliyeti fazla olan bir insandı. İmkanları da iyiydi.Osman Hoca beni izhardan başlattı. Bir iki ders okuduktan sonra "Molla Fethullah! Seni bu derslerle meşgul etmeyelim. Sen de Cami oku" dedi."

1957 Risale-i Nurlarla tanışma
Erzurum'da talebelik yıllarında Bediüzzaman'ın yanından gelen Muzaffer Arslan'ın sohbetlerine katılması üzerine risaleleri tanır ve bir daha da sohbetlere katılmaktan geri kalmaz. Ramazan vesilesiyle Amasya, Tokat ve Sivas taraflarını dolaşarak vaazlar verdi ve sohbetler yaptı.

"Kırkıncı Hoca, bana, Selahattin ve Hatem'e Bediüzzaman Hazretlerinin yanından birisi gelmiş, akşam sohbet yapacak, oraya gidelim" dedi. Teklifini hemen kabul ettik. Çünkü, Bediüzzaman'ın yanında bulunmuş bir insanı ilk defa görecektik. Bu da bizim için çok cazip ve orijinal bir hadiseydi.

Mehmet Şergil'in terzi dükkanına geldik. Burası, iki kilimden biraz daha genişçeydi. İlk gece veya ikinci gece orada bulunanlardan aklımda kalan isimlerden bazıları, Mehmet Şevket Eygi, Esat Keşafoğlu ve Osman Demirci'dir. Şevket Eygi, yedek subaylık yapıyordu. Esad Keşafoğlu ise o sırada üsteğmendi. Bediüzzaman Hazretleri, Muzaffer Arslan'a "şark'ı bir dolaş gel" demiş o da Sivas, Erzincan ve Erzurum'u dolaşmaya gelmişti. 15 gün kadar Erzurum'da kaldı. İlk gece Hücumat-ı Sitte okundu. Ertesi gün Beşinci Şua'dan ders yapıldı. Bizimle gelen mollalardan bazıları, oradaki tevillere itiraz ettiler ve bir daha gelmediler. Fakat anlatılanlar beni iyice sarmıştı. Bilhassa Muzaffer Arslan'ın bir sahabe hayatı yaşaması, sadeliği ve samimiyeti bana çok tesir etti. Ben zaten sahabe aşığı bir insandım. Onu görünce, işte aradığım insanları buldum, dedim ve bir daha da ayrılmayı düşünmedim.
Muzaffer Arslan'ın pantolonunun iki dizi de yamalıydı. Ceketi de işte ona göreydi. Tabii ki bu sadelik bana apayrı duygular ilham ediyordu. Ayrıca ibadette derinlik vardı. Namaz kılışları, dua edişleri bana bambaşka görünmüştü. Derse gelip gidenlerden Çiğdem Bakkalı'nın sahibi bir Zeki Efendi vardı. Onun dua edişi de çok hoşuma giderdi. Yürekten dua etmesine bayılırdım. Ne kadar zaman geçti bilmiyorum; fakat kısa bir müddet zannediyorum. Üstad'dan Erzurum'a bir mektup geldi. "Mektup kime hitaben yazılmıştı? Üstad bu mektubu kime dikte ettirmişti?" hatırlamıyorum. Fakat selam gönderdiği isimler vardı. Sonunda da Fethullah ile Hatem'e de selam deniyordu. Ben adımın zikredildiğini duyunca ayaklarım yerden kesildi zannettim; o kadar sevinmiştim. Hayatımda o derece sevindiğim çok az vakidir. Şimdi o mektup nerdedir, kimdedir, onu da bilmiyorum. Ancak bu bana yetmişti. Sohbetlere gitmeyi bir daha terk etmedim."


1959 Erzurum'dan Edirne'ye Gitti
Erzurum'dan ayrılarak Edirne'ye gitti. Edirne'de Hüseyin Top hocanın yardımıyla çevre edindi. Girdiği imtihanları kazandı, ancak askerliğini henüz yapmadığı için 6 Ağustos 1959'da resmen Üçşerefeli Cami ikinci imamlığına tayin edildi. İki buçuk sene Üçşerefeli Cami'nin bir penceresinde kaldı.

1962 Askerlik Günleri ve Hava Değişimi
Acemi eğitim dönemini Ankara Mamak'ta tamamladıktan sonra dağıtım yeri İskenderun'a çıktı. Burada hastalandı ve hava değişimiyle, 4 yıl önce ayrıldığı Erzurum'a gitti. Hava değişimi sırasında Erzurum'daki camilerde vaaz verdi. Usta erlik dönemini İskenderun'da geçiren Fethullah Gülen burada vaazlar verdi. Bir vaazı bahane edilerek mahkemeye sevk edildi. Yeni İstiklal Gazetesi olayı manşetten duyurdu. Mahkemece aklandı. Ancak disiplin cezası olarak 10 gün askeri hapishanede yattı. Hastalandı. Rapor alarak tebdil-i hava için Erzurum'a geldi. Askerliğinin bitmesine 34 gün kala terhis edildi.

1964-1966 Yeniden Edirne'ye Dönüş,Kırklareli ve İzmir'e Tayin
Askerden sonra yaklaşık 1 sene Erzurum'da kaldı. Daha sonra yeniden Edirne'ye döndü ve 4 Temmuz 1964 günü Dar'ül Hadis camiinde Kur'an Kursu öğretmeni ve fahri imam olarak göreve başladı.Şimdi Profesör olan Suat Yıldırım o zamanlar Edirne müftüsü oldu. Bir ev tutup beraberce kaldılar. Darulhadis Camii'nin imam odasında özel sohbetler başlattı.Edirne'de 1 yıl geçmişti.Kırklareli'ne tayin istedi ve 31 Temmuz 1965'te Kırklareli merkez vaizliğine tayin edildi.1966'da İzmir merkez vaizliğine tayin edildi. Bundan ayrı olarak, Kestanepazarı Derneği Kur'an kursunda gönüllü öğreticilik ve belletmenlik yapmaya da başladı.


18.02.1968 İlk Kez Hacca Gitti
İzmir Kestanepazarı Kur’an Kursunda hocalık yaparken Diyanet İşleri Başkan Vekili Lütfü Doğan kendisini telefonla arayarak Diyanet Görevlisi olarak hacca gönderileceği söyleyince o sene ilk kez hacca gitti. 1968 Yılı Kurban ve Hac mevsimi Mart ayının 10’unda idi. Fethullah Gülen’in hacca gidişi ile ilgili haber 19 Şubat 1968 tarihli İttihad gazetesinde yer aldı.
Kabe’ye Doğru
Kurban bayramının yaklaşması münasebetiyle bütün İslâm âleminden Hicaz’a Müslümanlar akın akın gitmekte ve Hac farizelerini ifâ için Mekke-i Mükerreme’de toplanmaya başlamış bulunmaktadırlar. Geçen yıllara nazaran Türkiye’den Hicaz’a gidenlerin sayıları bu yıl bir hayli arttığı gibi, hacı namzetlerini uğurlamak için onbinlerce Müslüman yollara dökülmekte ve tekbir sesleri arasında kafileler-otobüslerle mukaddes beldelere hareket etmektedir. Diyanet İşleri Riyaseti ise, Türkiye’den giden hacı namzetlerinin dini feraizi noksansız ifâ etmelerini temin için Hicaz’a temsilciler göndermiştir. Resimde, Diyanet Riyaseti tarafından Hicaz’a gönderilen İzmir Merkez Vaizi Fethullah Gülen Hoca, kendisini uğurlayan İzmirlilerle birlikte görülüyor. Hocaefendi’nin Diyanet tarafından Hacca vazifeli olarak gönderilmesi İttihad Gazetesi’nde bu şekilde yer almıştı. (İttihad Gazetesi, 19 Şubat 1968)

1971 12 Mart Muhtırası'na Doğru Kestanepazarı'ndan Ayrıldı
1971 yılında 12 Mart Muhtırası'ndan önce Kestanepazarı Kur'an Kursu'ndaki görevinden ayrıldı.

03.05.1971 Tevkif Edildi
"Doktor Bey'e "Bizim eve gidelim" dedim. Yolda yine bir köpeğe çarptık. Ben, "Bizi evde bekliyorlar, herhalde" dedim. Eve girdiğimde siyasî polislerin bütün eşyaları didik didik edip evin ortasına yığdıklarını gördüm.. Ben içeriye girince polisler "Hoş geldin" dediler. Aramaya devam ettiler.

Görevlilere "Geç kalır mıyım? Bir şeyler yiyeyim mi?" dedim. Gayem hem biraz açlığımı yatıştırmak hem de esas niyetlerini öğrenmekti. Bana "karnını doyur. Ne zaman döneceğin belli olmaz" dediler. Bir iki lokma pilavdan aldım. Biraz sonra Tepecik inzibat merkezine götürülmek üzere yola çıktık.

09.11.1971 Tahliye Oldu
"Nihayet 7. ayın içinde son bir kere daha mahkemeye çıkarıldık. Avukatımız üç aydan beri tekrar edip durduğu tahliye talebimizi ümitli bir eda ile mahkeme heyetine bir kez daha arz etti. O esnada, birden bire alışmadığımız bir şey oldu. O güne kadar, elli defa tahliye talebimize bıkmadan usanmadan elli defa "tutukluluklarına" diyen mahkeme heyetine, savcı, ayağa kalktı ve "Nasıl olsa birilerini -Av. Bekir Bey'i kastediyordu- bırakınız; bunları da bırakın gitsinler" dedi. Hem şaşırmış hem de çok sevinmiştik."

20.09.1974 Babası Ramiz Efendi Vefat Etti
Ramazan ayının üçüncü günü, babası Ramiz efendi vefat etti.

"Evet, o sene benim için bir hüzün senesi oldu. Babamın vefatından bir ay kadar önce Edremit'te Ceza Hakimi Necmeddin Güvenli gibi çok sevdiğim bir dostum vefat etmişti. Onun vefatından az önce bir rüya görmüştüm. Rüyamda benim bulunduğum yerde semanın derinliklerine doğru iki uçak batıp kayboluyordu. Bu hadise bir-iki defa tekrarlandı zannediyorum. Ve babam ile Hakim bey bir ay ara ile vefat ettiler. -İnşallah- ikisi de Cenabı Hakk'ın rıdvanına mazhar olmuşlardır.

1975 Konferanslar Vermeye Başladı
1975 yılında Kur'an ve İlim, Darwinizm, Altın Nesil, İçtimaî Adalet ve Nübüvvet isimli konferanslar serisine başladı ve 1976 yılında da devam eden bu konferanslar münasebetiyle İzmir dışında Ankara, Çorum, Malatya, Diyarbakır, Konya, Antalya, Aydın gibi illeri ziyaret etti.

26.08.1977 İstanbul'daki İlk Vaazı
İstanbul Eminönü'nde bulunan Yeni Cami'de ilk vaazını verdi. Vaazın konusu Müslüman'ın öncelikle kendine ve benliğine çeki düzen vermesi idi.

1979 Sızıntı Dergisi'nde Yazılar Yazmaya Başladı
İlk sayısı Şubat 1979'da çıkan Sızıntı Dergisi'nde başyazıları ve daha sonra orta sayfa yazılarını yazmaya başladı. İnsana ve yeni nesle verdiği önemden ötürü ilk başyazı "Bu Ağlamayı Dindirmek İçin Yavru" adını taşıyordu.

09.1980 Askeri Darbe
12 Eylül 1980 günü ihtilalin ardından görevini fiilen sürdürme imkânı bulamadı. 45 günlük bir heyet raporu aldı.
"12 Eylül öncesinde cereyan eden hadiselerin bir darbe ve ihtilale davet mahiyetinde olduğunu anlamak için, zannederim ne ferasete ne de kehanete ihtiyaç vardır. Hadiselerin dilinden en kaba çizgileriyle anlayanlar dahi gelmekte olan ihtilalin sesini kulak zarları yırtılırcasına duymuşlardır. Meseleye bu zaviyeden bakacak olursak, olması muhtemel darbeyi ben de herkes kadar hissetmekteydim ve etrafıma söylediklerim de bu mahiyette şeylerdir.

01.07.1988 Yeni Ümit Dergisi’nde Başyazılara Başladı
İlk sayısı 1 Temmuz 1988 yılında çıkan ve üç aylık periyotlarla yayın hayatına devam eden Yeni Ümit Dergisi’nde başyazılar yazmaya başladı. Bu dergide yazdığı ilk başyazı “Yeni Ümit’in Mütevazı İkliminde” adını taşıyordu.

13.01.1989 Üsküdar’da Valide Sultan Camii'nde Vaazlara Başladı
İstanbul’da 13 Ocak 1989 yılında Üsküdar Valide Sultan Camii'nde vaazlara başladı. Bundan önce en son 6 Nisan 1986 Çamlıca Camii'n açılışında Miraç kandili dolayısıyla vaaz vermişti. Üsküdar vaazları 1 yılı geçkin süreyle 16 mart 1990 tarihine kadar (62 hafta) devam etti. Burada bütün yönleriyle Peygamber Efendimiz’i ve O'nun sünnetini anlattı. Bu vaazlar, daha sonra Sonsuz Nur adıyla 3 cilt halinde kitaplaştırıldı. 1989 yılı içinde Üsküdar Valide Sultan Camii'nde haftada bir Cuma günleri toplam 51 hafta vaaz verdi. Geri kalan 11 haftalık vaaz 1990 yılı içinde 16 Mart gününe kadar devam etti.

28.06.1993 Annesi Refia Gülen Vefat Etti
Refia Gülen Hanımefendi, 28 Haziran 1993 Pazartesi saat 12.20 sularında İzmir'de vefat etti.

23.01.1995 Sabah ve Hürriyet Gazeteleriyle Röportaj Yaptı
Sabah'tan Nuriye Akman ve Hürriyet'ten Ertuğrul Özkök ile yaptığı röportajlar. Röportajlar Türkiye'nin içinde bulunduğu durum, Başbakan Tansu Çiller ile görüşme İslamiyet, siyaset, kadın ve eğitim ekseninde geçti.

11.02.1995 Polat Renaissance'ta Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın İftarına Katıldı
Fethullah Gülen yaptığı konuşmada bu toplantının birlik vesilesi olmasını diledi.

04.04.1996 Patrik Bartholomeos İle Görüştü
Son yıllarda toplumsal hoşgörü temasının en fazla işleyen, Fethullah Gülen ve Fener Rum Patriği Bartholomeos, sıcak bir ortamda bir araya gelerek Türkiye'de Müslüman ve gayr-i müslim kesimler arasında diyalogu başlattılar.

08.11.1996 Fatih Üniversitesi'nin Açılışına Katıldı
İstanbul Beylikdüzü'ndeki merkez kampüsünde bulunan Fatih Üniversitesi 08 Kasım 1996'da Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından hizmete açıldı. Açılışa Alparslan Türkeş, Rıza Akçalı ve birçok siyasetçi, bilim adamı ve işadamı katıldı. Fethullah Gülen bütün davetliler ve Cumhurbaşkanı ile yakından ilgilendi

11.06.1997 Sağlık Problemleri Nedeniyle ABD'ye Gitti
Uzun zamandır kendisini rahatsız eden kalp sıkıştırması nedeniyle ABD'ye gitti. Ohio eyaletinde anjiyo yaptırdı.


27.06.1997 ABD'de Kalp Anjiyosu Geçirdi
Sağlık problemlerinden dolayı bir süredir ABD'de tedavi gören Fethullah Gülen Hocaefendi, başarılı bir kalp anjiyosu geçirdi. Ohio eyaletindeki Cleveland Clinic Foundation Hastanesi kardiyoloji mütehassıslarından Dr. Murat Tuzcu yönetimindeki bir ekibin geçtiğimiz Cuma günü, Hocaefendi'nin kalbine başarılı bir anjiyo müdahalesinde bulunduğu öğrenildi. Hocaefendi, uzun süredir kalp, şeker ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarından mustaripti.

23.01.1998 Papa II. John Paul, Ramazan Bayramı Dolayısıyla Kendisine Bir Mesaj Yolladı
Katolik dünyasının lideri Papa II. John Paul, Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Kurulu Başkanı Kardinal Francis Arinze aracılığıyla Ramazan'ın sona ermesi ve yaklaşan bayram sebebiyle Fethullah Gülen'e bir mesaj gönderdi.

09.02.1998 Vatikan'da Papa II. John Paul İle Görüştü
Vatikan'da dinlerarası diyalog adına Katolik dünyasının lideri Papa II. John Paul ile yaklaşık 30 dakika süren bir görüşme yaptı.

15.06.1999 Ankara Emniyet Müdürlüğü Tarafından Hakkında Hazırlandığı İddia Edilen Raporla İlgili Olarak Bir Basın Açıklaması Yaptı
Fethullah Gülen, Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından hakkında hazırlandığı iddia edilen raporla ilgili olarak bu raporu hazırlayanların suç işlediğini belirtti. Amerika'da tedavi amacıyla bulunan Fethullah Gülen, Show TV'de Reha Muhtar'ın sorularını cevaplandırdı.


18.06.1999 ATV'de Fethullah Gülen'e Ait Montaj Kaset Görüntüleri Yayınlandı
Bu olaydan sonra Gülen hakkında soruşturma başlatıldı.

03.08.2000 Ankara DGM Savcısı Tutuklama Talep Etti
Ankara DGM Cumhuriyet Savcısı, hakkında soruşturma yürüttüğü Fethullah Gülen'in tutuklanmasını talep etti. Yaklaşık 1 yıldır Fethullah Gülen hakkında yürüttüğü soruşturmanın sonuna gelen Savcı, Gülen'in tutuklanması talebiyle nöbetçi Ankara 2 No'lu DGM yedek hakimliğine başvurdu.


07.08.2000 Mahkeme Tutuklama İsteğini Reddetti
Ankara DGM Savcısı, Fethullah Gülen hakkında tutuklama talebiyle Ankara 2 No'lu DGM Yedek Hakimliği'ne başvurdu. Ancak, mahkeme “suç vasfının oluşmadığı” gerekçesiyle bu talebi reddetti.


11.08.2000 Fethullah Gülen Hakkında Yeniden Tutuklama Kararı Verildi
Ankara 2 No'lu DGM, Fethullah Gülen hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkardı. Ankara 2 No'lu DGM, Savcı'nın yaptığı itirazı görüştü. Yüksel'in talebini yerinde bulan Hakim Hüseyin Eken başkanlığındaki mahkeme, Gülen hakkında gıyabi tutuklama kararı verdi.


28.08.2000 İstanbul DGM Tutuklama Kararını Kaldırdı
İstanbul 2 No'lu DGM heyeti, Gülen'in gıyabi tutukluluk kararını kaldırdı.
Ankara DGM Cumhuriyet Savcısının, hakkında soruşturma yürüttüğü Fethullah Gülen'in gıyabi tutukluluk kararı kaldırıldı. Şerafettin İste başkanlığındaki İstanbul 2 No'lu DGM heyeti, Gülen'in avukatlarının itirazı üzerine, 23 Ağustos'ta gönderilen ve 12 klasörden oluşan dosyanın incelemesini tamamladı. Heyet, talep doğrultusunda Gülen hakkındaki gıyabi tutuklama kararını kaldırdı.


31.08.2000 DGM Savcısı Dava Açtı
Ankara DGM Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul DGM tarafından gıyabi tutukluluk kararı kaldırılan Fethullah Gülen hakkında dava açtı. Başsavcılık, Gülen için 'laik devlet yapısını değiştirerek yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurup bu amaç doğrultusunda faaliyetlerde bulunduğu' gerekçesiyle Terörle Mücadele Kanunu'nun 7. maddesine göre, 5 yıldan 10 yıla kadar ağır hapis cezası istedi.


16.10.2000 Fethullah Gülen Hakkındaki Dâvâ Ankara DGM'de Başladı
“Laik devlet yapısını değiştirerek yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurup, bu amaç doğrultusunda faaliyetlerde bulunduğu" gerekçesiyle hakkında 10 yıla kadar ağır hapis cezası talebiyle hakkında dava açılan Fethullah Gülen`in muhakemesine başlandı.


04.12.2000 Mahkemenin İkinci Duruşması Yapıldı
Fethullah Gülen hakkında 'laik devlet düzenini yıkmak için örgüt kurmak' iddiasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talebiyle açılan davaya devam edildi.


01.12.2001 Kırık Testi Sohbetleri Yayınlanmaya Başladı
Fethullah Gülen Hocaefendi 21 Mart 1999'da ABD'ye gittikten sonra sağlığının elverdiği ölçüde sohbetlerini devam ettirdi. Hocaefendi'nin ABD'de yaptığı sohbetler ilk defa http://www.herkul.org sitesinde "Kırık Testi" adlı köşede 1 Aralık 2001 tarihinde yayınlanmaya başladı.

31.03.2002 Kalp Rahatsızlığından Dolayı Tedavi Altına Alındı
3 yıldır kronik kalb ve şeker rahatsızlıkları sebebiyle ABD'de bulunan Fethullah Gülen, 31 Mart 2002 Pazar günü yerel saatle 7.30'da acil olarak hastaneye kaldırıldı.


02.04.2002 Tedavi Gördüğü Hastaneden Çıktı
Kronik kalb ve şeker rahatsızlıkları sebebiyle ABD'de bulunan Fethullah Gülen, 31 Mart 2002 Pazar günü yerel saatle 7.30'da acil olarak hastaneye kaldırıldı. 2 Nisan 2002 Salı günü Doktoru Hüseyin Çopur tarafından bir basın açıklaması yapıldı ve yerel saatle 16:30 civarında hastaneden çıkarıldı.


10.03.2003 Mahkemenin Son Duruşması Yapıldı
Fethullah Gülen'in, ''anayasal sistemi değiştirerek yerine İslamî esaslara dayalı devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurup, bu amaç doğrultusunda faaliyetlerde bulunduğu'' iddiasıyla 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın kesin hükme bağlanması, 4616 sayılı şartla salıverilmeye, dava ve cezaların ertelenmesine dair kanun uyarınca ertelendi.

21.01.2004 Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Sol Koroner Arter Damarına Stent Takıldı
Sağlık problemleri sebebiyle bir süredir ABD'de bulunan Fethullah Gülen'in kalp damarına operasyon yapıldı.


22.01.2004 Hastaneden Taburcu Edildi
Fethullah Gülen'in kalp damarına operasyon yapılarak sol koroner arter damarına stent takıldı. 21 Ocak 2004 Çarşamba günü gerçekleşen ameliyat sonrası 24 saat hastanede dinlenen Fethullah Gülen evde dinlenmek üzere 22 Ocak 2004 Perşembe günü taburcu edildi.

29.02.2004 Nuriye Akman'a Mülakat Verdi
Sağlık problemleri sebebiyle Amerika'da bulunan ve beş yıllık aradan sonra ilk kez Nuriye Akman'a konuşan Fethullah Gülen, dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Fethullah Gülen 5 yıl önce 21 Mart 1999 tarihinde ABD'ye gitmişti.

Nuriye Akman'ın 1995 yılında Sabah gazetesinde yayınlanan Fethullah Gülen'le yaptığı röportaj o günlerin flaş bir gazetecilik olayı idi. Akman, dokuz yıl aradan sonra, Zaman Gazetesi adına Gülen ile yeni bir söyleşi yapmak istiyordu. Zaman Gazetesi'nde çalışmasına rağmen Amerika'ya sürekli haber yolluyor ama bir türlü olumlu cevap alamıyordu. Bir süre önce, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Hocaefendi'ye "Nuriye Akman sizi ziyarete gelmek istiyor" deyince sonunda olumlu cevabı almış. 26 Şubat 2004 günü ABD'ye giden Akman, ziyaretçi olarak karşılanmış ancak röportaj için geldiğini söyleyince, Hocaefendi "Ben böyle bir söz vermedim" diyerek direnmiş ve iki gün konuşmamış. Ancak "bu kadar uzun yoldan geldi, kendisini kırmayalım" diyerek rahatsızlığına rağmen 29 Şubat 2004 günü başlayan sohbetle üç gün boyunca Nuriye Akman'ın sorularına cevap vermeye çalışmış. Bu görüşmeden sekiz gün sürecek bir röportaj dizisi ortaya çıkmıştır.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 08 Nis 2008, 20:23 
Katılımcı Üye

Kayıt: 19 Mar 2008, 18:59
İleti: 180
bu adam hala gebermedimii


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 08 Nis 2008, 21:25 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Şub 2008, 22:19
İleti: 128
amerika da yaşıyo bide akp ye taytyip e amerikan uşağı dedik mi yok deildir dersiniz sizin lider diye tanımladınız mahlukat su an amerikan koruması altında yaşıyo
inşallah geberir


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 14 Nis 2008, 11:51 
Katılımcı Üye

Kayıt: 17 Mar 2008, 15:04
İleti: 159
Konum: KAYSERİ
BU BÖLÜME GEÇMİŞ ZAMANDA BİZİM HOSUMUZA GİTMEYEN BAZI İNSANLARIN HAYAT HİKAYELERİNİ YAZDINIZ AMA HANİ ATLIYOSUNUZYA HER ŞEYE KÜFÜR EDİYOSUNUZ DİYE O YÜZDEN YORUM BİLE YAZMADIM GÜZELCE OKUDUM AMA SİZ HIRLIYOSUNUZ HERSEYE O DA BİR MARİFET :?:


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 14 Nis 2008, 15:40 
Katılımcı Üye

Kayıt: 19 Mar 2008, 18:59
İleti: 180
VALA TARİKATÇI ARKADAŞIM BİZLER BÖLE İNSANLARI GÖRDÜKMÜ KENDİMİZİİ TUTAMIYORUZ NAPALIM HUYUMUZ KURUSUN SEN GÜZEL GÜZEL OKU BU ADAMADA İNAN BİZ KÜFÜR FALAN ETMEYİZ YANİ ŞAHSEN BEN ÖLEYİM ASLA KÜFÜRDEN YANADA DEĞİLİM GEÇMİŞTEKİ YAZILARIMI OKURSANIZ ANLARSINIZ BEN KÜFÜRE BAŞ VURCAK KADAR CAHİL DEĞLİM KENDİMİİ BAŞKA YÖNLERLEDE İFADE EDERİM BU YÜZDEN ÇEKİNMENE GEREK YOK DÜŞÜNCELERİNİİ YAZABİLİRSİN SAYGI SEVİYESİNİİ AŞMADAN TABİİ


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 14 Nis 2008, 20:23 
Sayın Fethullah Gülen günümüzün Hassan Sabbah'ı!!!Hassan Sabbahı bilirsiniz muhakkak.Hani şu müridlerine haşhaş vererek onların zihinlerini avucuna alan kişi.

Fethullah Gülen'de haşhaş yerine modern yöntemlerle müridlerinin zihinlerini yöneterek Hassan Sabbah'dan pek farkı olmaıdğını gösteriyor bize.


En son Sarkis tarafından, 15 Nis 2008, 11:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 14 Nis 2008, 21:47 
Katılımcı Üye

Kayıt: 19 Mar 2008, 18:59
İleti: 180
sayın değil şerefsiz Fethullah Gülen :lol:


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 14 Nis 2008, 22:21 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Mar 2008, 01:16
İleti: 735
Konum: İstanbul
Fethullah Gülen bugun gerek Türkiye gerekse diğer ülkelerde eğitim kurumları yoluyla örgütlenmiş bir teşkilatın başındaki isimdir.Eğitim kurumları hakkında çevremdeki insanların bizzat kendi ağızlarından dinlediğim uygulamalar vardır.Örneğin Fem dersanelerinden bir arkadaşım aynı kurumun yurdunda kalıyordu.Bana yaşadığı bir kaç şeyi anlattı bende sizlerle paylaşmak istiyorum.Arkadaşım yurda başladığında yurdun düzenli bir ders çalışma programı oldugunu ve gündelik saatleri çok düzenli bi şekilde ayırarak verimli ders çalışma ortamı yarattıgını söyledi.Ancak ilerleyen zamanlarda ders çalışma vakitlerinde kısarak bütün ögrencileri bir araya toplayıp sohbet adı altında Fethullah Gülen kasetleri videoları izlettirildiği ayrıca aynı sohbetlerde dini içerikli konuşmalar yapıldığını söyledi.Bunun yanında daha ilerleyen zamanlarda arkadaşıma yurt müdürü tarafından namaz saatlerinde dinlenme odasında bulunup namaz kılması gerektiğini söyledi.Ancak arkadaşım kılmak istemediğini böyle bi kararı kendisinin vermesi gerektigini müdüre söylemiş.Tabi bunu söyledikten sonra etüd saatlerinde başlarında bekleyen üniversiteli gençler ki bunlara belletmen adını veriyorlar arkadaşıma karşı sert aşağılayıcı hakaretlerde bulunmaya bile başlamışlar.Bu yurtlarda ki ögrenciler üniversite sınavını kazanmak için bu hakaretlere boyun eğiyorlar.İşte bu kurumlar malesef gençlerin en hassas olduğu konular üzerinden böyle işliyor


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 15 Nis 2008, 17:02 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Şub 2008, 22:19
İleti: 128
evet haklısın malesef bu uygulamalar gercek bütün genclerin aklını yıkamaya calışıyolar benim bulundugum yerdeki fem dershanelerinde bu gibi uygulamalar ortaokul yıllarında başlıyomuş öyle duymuştum arkadaşlar o dershaneye gitmek istemiyoruz ama peşimizi bırakmıyolar zorla bizi dershanede tutuyolar demişti


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 15 Nis 2008, 17:20 
Katılımcı Üye

Kayıt: 17 Mar 2008, 15:04
İleti: 159
Konum: KAYSERİ
Tamamdır bizzat ben de yaşadım ama sanıldıgı kadar kötü değildir bana namaz kıl derlerdi (keske kılsaydım) kılmazdım belli bir süre sonra bişey e karısan filan yoktu hatta derse çalısmaz yurdun düzenini bozardık ama asağılayıcı tavırlara filan kalkışmazlar dı..yani herşey normaldi illa git suraya bomba at buraya bomba at mı demeleri gerekiyor adamlar namazını kıl diyor baska da bişey demiyor AYRICA BEN KÜFÜR ETMEM DİYEN ADAM ŞEREFSİZ DİYOR EĞER KÜFÜR SAYILMIYORSA BENDE ONA ŞEREFSİZ DEMEK İSTERİM..


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 15 Nis 2008, 21:15 
Katılımcı Üye

Kayıt: 19 Mar 2008, 18:59
İleti: 180
sayın tarikatçı arkadaşım o lafı ben sana demedimki niyee üstüne alındın hımm demekki var sende öle bişiyler ki hemen atladın valaa ben sana öle bi küfür ederimki şerefsiz lafını mumla ararsın ama etmiycem çünküü seviyemden aşağısı bunlarr terbiyem müsade etmez ayrıca ben adam değilim bunu kafanın bi köşesine yaz lütfen ona göre konuş şu tarikatçıya gelince herkes çok ii biliyo bunun ne mal olduğunu benim arkadaşımda körfeze gitmiştii kıza ilk gün tarih matematik kitabı verceklerine dini içerikli kitap vermişler hangii kurumda böle bişiy olabilişrki yaa iştee insanların beynini böle yıkıyolar cahil insanlarda bölelerine inanıp bide üstelik bunun gibilerinii savunmaya kalkıyolarr


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 16 Nis 2008, 07:30 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Nis 2008, 07:06
İleti: 14
Liberal yazdı:
Fethullah Gülen bugun gerek Türkiye gerekse diğer ülkelerde eğitim kurumları yoluyla örgütlenmiş bir teşkilatın başındaki isimdir.Eğitim kurumları hakkında çevremdeki insanların bizzat kendi ağızlarından dinlediğim uygulamalar vardır.Örneğin Fem dersanelerinden bir arkadaşım aynı kurumun yurdunda kalıyordu.Bana yaşadığı bir kaç şeyi anlattı bende sizlerle paylaşmak istiyorum.Arkadaşım yurda başladığında yurdun düzenli bir ders çalışma programı oldugunu ve gündelik saatleri çok düzenli bi şekilde ayırarak verimli ders çalışma ortamı yarattıgını söyledi.Ancak ilerleyen zamanlarda ders çalışma vakitlerinde kısarak bütün ögrencileri bir araya toplayıp sohbet adı altında Fethullah Gülen kasetleri videoları izlettirildiği ayrıca aynı sohbetlerde dini içerikli konuşmalar yapıldığını söyledi.Bunun yanında daha ilerleyen zamanlarda arkadaşıma yurt müdürü tarafından namaz saatlerinde dinlenme odasında bulunup namaz kılması gerektiğini söyledi.Ancak arkadaşım kılmak istemediğini böyle bi kararı kendisinin vermesi gerektigini müdüre söylemiş.Tabi bunu söyledikten sonra etüd saatlerinde başlarında bekleyen üniversiteli gençler ki bunlara belletmen adını veriyorlar arkadaşıma karşı sert aşağılayıcı hakaretlerde bulunmaya bile başlamışlar.Bu yurtlarda ki ögrenciler üniversite sınavını kazanmak için bu hakaretlere boyun eğiyorlar.İşte bu kurumlar malesef gençlerin en hassas olduğu konular üzerinden böyle işliyor
birileride çıkıp söylesin o paralar nereden geliyor?
neden bu haysiyetsiz adam amerikada yaşıyor?
gelsin işlerini türkiyede ilerletsin?
cünkü neden biliyormusun?
amerikadan emir alıyor konsolos köpekliğini üstleniyor.
nijeryada allahın bilmem neresinde kimsenin giremediği yerlerde müslüman toplumlarda bu adamın okulu var.
bu paralar nereden geliyor?
biri de çıkıp açıklasın.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 16 Nis 2008, 15:06 
Katılımcı Üye

Kayıt: 17 Mar 2008, 15:04
İleti: 159
Konum: KAYSERİ
DVRM_1972 yazdı:
sayın tarikatçı arkadaşım o lafı ben sana demedimki niyee üstüne alındın hımm demekki var sende öle bişiyler ki hemen atladın valaa ben sana öle bi küfür ederimki şerefsiz lafını mumla ararsın ama etmiycem çünküü seviyemden aşağısı bunlarr terbiyem müsade etmez ayrıca ben adam değilim bunu kafanın bi köşesine yaz lütfen ona göre konuş şu tarikatçıya gelince herkes çok ii biliyo bunun ne mal olduğunu benim arkadaşımda körfeze gitmiştii kıza ilk gün tarih matematik kitabı verceklerine dini içerikli kitap vermişler hangii kurumda böle bişiy olabilişrki yaa iştee insanların beynini böle yıkıyolar cahil insanlarda bölelerine inanıp bide üstelik bunun gibilerinii savunmaya kalkıyolarr


yazık ya sana hiç bişey demiyom sana çünki dediklerim bosa gidecek sende anlayacak kafa yok ama turbo taktırabiliriz..

hangi şehirde oturdugunu söyleyemeyen insanlar toplulugu bu kadar korkmayın bizden şehrinizi bilsek bile evinizi bilmeyiz.. :lol:


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 16 Nis 2008, 16:24 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Mar 2008, 01:16
İleti: 735
Konum: İstanbul
isbirlikci yazdı:
Liberal yazdı:
Fethullah Gülen bugun gerek Türkiye gerekse diğer ülkelerde eğitim kurumları yoluyla örgütlenmiş bir teşkilatın başındaki isimdir.Eğitim kurumları hakkında çevremdeki insanların bizzat kendi ağızlarından dinlediğim uygulamalar vardır.Örneğin Fem dersanelerinden bir arkadaşım aynı kurumun yurdunda kalıyordu.Bana yaşadığı bir kaç şeyi anlattı bende sizlerle paylaşmak istiyorum.Arkadaşım yurda başladığında yurdun düzenli bir ders çalışma programı oldugunu ve gündelik saatleri çok düzenli bi şekilde ayırarak verimli ders çalışma ortamı yarattıgını söyledi.Ancak ilerleyen zamanlarda ders çalışma vakitlerinde kısarak bütün ögrencileri bir araya toplayıp sohbet adı altında Fethullah Gülen kasetleri videoları izlettirildiği ayrıca aynı sohbetlerde dini içerikli konuşmalar yapıldığını söyledi.Bunun yanında daha ilerleyen zamanlarda arkadaşıma yurt müdürü tarafından namaz saatlerinde dinlenme odasında bulunup namaz kılması gerektiğini söyledi.Ancak arkadaşım kılmak istemediğini böyle bi kararı kendisinin vermesi gerektigini müdüre söylemiş.Tabi bunu söyledikten sonra etüd saatlerinde başlarında bekleyen üniversiteli gençler ki bunlara belletmen adını veriyorlar arkadaşıma karşı sert aşağılayıcı hakaretlerde bulunmaya bile başlamışlar.Bu yurtlarda ki ögrenciler üniversite sınavını kazanmak için bu hakaretlere boyun eğiyorlar.İşte bu kurumlar malesef gençlerin en hassas olduğu konular üzerinden böyle işliyor
birileride çıkıp söylesin o paralar nereden geliyor?
neden bu haysiyetsiz adam amerikada yaşıyor?
gelsin işlerini türkiyede ilerletsin?
cünkü neden biliyormusun?
amerikadan emir alıyor konsolos köpekliğini üstleniyor.
nijeryada allahın bilmem neresinde kimsenin giremediği yerlerde müslüman toplumlarda bu adamın okulu var.
bu paralar nereden geliyor?
biri de çıkıp açıklasın.Paraların kaynağı belli dersaneler,kolejler,gazeteler,iş adamlarının desteği,bankalar,uluslararası sivil toplum örgütleri vs vs.Bu örgütlenmenin büyüklüğü gerçekten ifade edilmesi zor sadece Türkiye sınırlarında değil uluslararası bir örgütlenme bu.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı:
İletiTarih: 16 Nis 2008, 17:30 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Nis 2008, 07:06
İleti: 14
Liberal yazdı:
isbirlikci yazdı:
Liberal yazdı:
Fethullah Gülen bugun gerek Türkiye gerekse diğer ülkelerde eğitim kurumları yoluyla örgütlenmiş bir teşkilatın başındaki isimdir.Eğitim kurumları hakkında çevremdeki insanların bizzat kendi ağızlarından dinlediğim uygulamalar vardır.Örneğin Fem dersanelerinden bir arkadaşım aynı kurumun yurdunda kalıyordu.Bana yaşadığı bir kaç şeyi anlattı bende sizlerle paylaşmak istiyorum.Arkadaşım yurda başladığında yurdun düzenli bir ders çalışma programı oldugunu ve gündelik saatleri çok düzenli bi şekilde ayırarak verimli ders çalışma ortamı yarattıgını söyledi.Ancak ilerleyen zamanlarda ders çalışma vakitlerinde kısarak bütün ögrencileri bir araya toplayıp sohbet adı altında Fethullah Gülen kasetleri videoları izlettirildiği ayrıca aynı sohbetlerde dini içerikli konuşmalar yapıldığını söyledi.Bunun yanında daha ilerleyen zamanlarda arkadaşıma yurt müdürü tarafından namaz saatlerinde dinlenme odasında bulunup namaz kılması gerektiğini söyledi.Ancak arkadaşım kılmak istemediğini böyle bi kararı kendisinin vermesi gerektigini müdüre söylemiş.Tabi bunu söyledikten sonra etüd saatlerinde başlarında bekleyen üniversiteli gençler ki bunlara belletmen adını veriyorlar arkadaşıma karşı sert aşağılayıcı hakaretlerde bulunmaya bile başlamışlar.Bu yurtlarda ki ögrenciler üniversite sınavını kazanmak için bu hakaretlere boyun eğiyorlar.İşte bu kurumlar malesef gençlerin en hassas olduğu konular üzerinden böyle işliyor
birileride çıkıp söylesin o paralar nereden geliyor?
neden bu haysiyetsiz adam amerikada yaşıyor?
gelsin işlerini türkiyede ilerletsin?
cünkü neden biliyormusun?
amerikadan emir alıyor konsolos köpekliğini üstleniyor.
nijeryada allahın bilmem neresinde kimsenin giremediği yerlerde müslüman toplumlarda bu adamın okulu var.
bu paralar nereden geliyor?
biri de çıkıp açıklasın.Paraların kaynağı belli dersaneler,kolejler,gazeteler,iş adamlarının desteği,bankalar,uluslararası sivil toplum örgütleri vs vs.Bu örgütlenmenin büyüklüğü gerçekten ifade edilmesi zor sadece Türkiye sınırlarında değil uluslararası bir örgütlenme bu.


sen ve senin gibi gerizekalılar da bunu yemiş vaziyette öyle mi?
ülkenin milyar dolar borcu var bu adam allahın unuttuğu yere müslüman toplum olan yere okullar acıyor öyle mi? sen buna inanmışsın beynini yıkamışlar.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 14 sayfadan 1. sayfa   [ 199 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sonraki


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.