Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 15:04

Yeni bir konu gönderCevap gönder 14 sayfadan 12. sayfa   [ 199 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sonraki

FETHULLAH GÜLEN BU ÜLKE İÇİN İYİ İŞLER YAPMIŞMIDIR?
EVET,YAPMIŞTIR. 41%  41%  [ 70 ]
HAYIR,YAPMAMIŞTIR. 59%  59%  [ 99 ]
Toplam oy : 169
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: FETHULLAH GÜLEN
İletiTarih: 24 Eyl 2010, 04:42 
Yeni Üye

Fethullah'ın Gerçek Yüzü

Ergun Poyraz

...

-"Fethullah Gülen ile Papa II.Jean Paul 1998 Şubat'ında Vatikan'da buluştular.

Bu buluşmayı CIA organize etti. Gülen'in basın önündeki itirafından da anlaşılacağı üzere ABD Ankara Büyükelçisi Morton Abromowitz buluşmada başrolü oynadı. Fethullah Gülen 8 Şubat 1998 günü Vatikan'a hareketinden önce yaptığı açıklamada "Birkaç ay önce Abramowitz cenaplarının yardımıyla bu buluşma gerçekleşti" dedi.

ABD eski Savunma Bakan yardımcısı Richard Perle, FBI ve MOSSAD'ın paravan Yahudi örgütü Ayrımcılıkla mücadele Birliği (Anti-Defamation League/ ADL) ve Moon Tarikatı buluşmayı organize edenler arasındaydı. Vatikan buluşmasının temelleri, Gülen'in sağlık (!) kontrolü gerekçesiyle bulunduğu New York'ta atıldı.

Bu günlerde görüştüğü Amerikalılardan biri de , 1996 yılında CIA BAşkanlığına aday gösterilen Carnaige Vakfı başkanı Morton Abramowitz idi. Morton Abramowitz ile görüşmesinin ortak dostları Kasım Gülek vasıtasıyla tanışmasından sonra gerçekleştiğini açıklayan Gülen, "Abramowitz ile toplum hadiselerinin sebepleri ve sonuçları hakkında konuştuk. Daha sonra teşekkür mektubu yazdı." diyordu. Gülen, Abramowitz'e Ortadoğu ve Türkiye konusunda yazdığı kitap için yardım etme sözü verirken, Amerika'daki Siyonist lobisinin en güçlü kolu ADL, Gülen'in bir kitabını Amerika'da İngilizce olarak yayınlama garantisi veriyordu.

Zamanın İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'ya yakınlığı ile tanınan ADL başkanı Abraham H. Foxman, Zaman Gazetesindeki açıklamasında kitap olayını şöyle anlatıyor: "Kendisinden İslam'da hoşgörüyü anlatan bir kitap yazmasını rica ettik." Gülen'in ABD yönetiminde ve BM'de etkiye sahip Papa'nın sağ kolu kardinal John O'Connor ile Eylül 1997'de New York'ta gerçekleşen görüşmesinde, Roma ziyaretinin tarihi kararlaştırıldı. ADL'nin Türkiye'de MOSSAD'a yakın Yahudi çevrelerle yakın bağlantıları bulunuyor.

ADL'nin kuruluş yılı 1913... Kurulduğu günden itibaren, yine aynı dönemde kurulan Amerikan iç istihbarat örgütü FBI ile işbirliği içinde oldu. FBI, Edgar Hoover'in başkanlığı döneminde ADL'yi kanatları altına aldı ve geliştirdi. Klu Kux Klan örgütü ADL kanalıyla finanse edildi. Dernek gibi örgütlenen ve otuza yakın şubesi bulunan ADL, görünüşte konferanslar düzenliyor, ödüller dağıtıyordu. Ancak ADL'nin gerçek kimliği 1992 yılında iki ajanının yakalanmasıyla belgelendi.Ajanlar Tom Gerard ve Roy Bullock'un evlerinde çıkan bilgiler ve ifadeler ADL'nin kirli ilişkilerini su yüzüne çıkardı.

New York'lu gazeteci John Ross'un haberine göre; "ADL'nin MOSSAD, CIA, Güney Afrika ırkçı rejimi ve İngiliz istihbaratıyla bağlantıları ortaya serildi." Yakalanan kimi üyelerin istihbarat faaliyetleri yaptıkları ortaya çıktı. ADL ajanları, muhalif örgütler ve kişileri fişlediklerini itiraf ettiler. ADL ajanları bu faaliyetlerinde ilginç bir olayı da gerçekleştiriyorlar, FBI'ın istihbarat kayıtlarından yararlanıyorlardı. Abramowitz'in yakın arkadaşı Perle, bir Yahudi ve ADL yönetimiyle ilişki içinde.

Uzun seneler Pentagon'un Türkiye sorumluluğunu yürüten Perle bir süre önce Irak'ı bölme planlarını Washington Post'a açıkça yazdı. Bosna'yla ilgili olarak ABD'de kurulan kriz merkezi ekibi içinde de yer alan Perle, Türkiye İran arasında savaş kışkırtıcılığında da başroldeydi.

Fethullah Gülen'in hamiliğine soyunan ADL, Moon Tarikatı ile de çok yakın ilişki içinde.

Wahington'daki iki büyük gazeteden biri olan Wahington Times'ın sahibi Moon Tarikatı...ADL ve Moon Tarikatı bu gazete içinde birlikte çalışıyor. Gazete CIA'ın yayın organı olarak tanınıyor. 1981'de kurulan gazete, Reagan ve Bush'a olan yakınlığı ile tanınıyor. Moon Tarikatı, Kore'nin bölünmesinden hemen sonra kuruldu. Kurucusu CIA'nın yan kuruluşu gibi çalışan , Kore İstihbarat Teşkilatı. Kore nüfusunun yüzde onunun Budizm'den Hıristiyanlığa geçişini organize edenlerden. Bu çalışmalar sonucu bugün Güney Kore nüfusunda Hıristiyanların oranı yüzde 35'i buldu.

Moon Tarikatı, CIA'ın dünya çapında kullandığı etkili bir kamuflaj aracı. 1980'li yıllarda tarikatın adı İrangate skandalına karıştı. Moon Tarikatı'nın bir süre önce ölen Türkiye temsilcisi Kasım Gülek, Fethullah Gülen'in sağ koluydu."

...

Ergun Poyraz- Fethullah'ın Gerçek Yüzü, Otopsi Yayınevi (http://www.otopsiyayinevi.cjb.net)-1. Basım Nisan 2000, sf 345-348

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 00:17 
Katılımcı Üye

Yeryüzünün gördüğü en adi yaratık.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 16:59 
Yeni Üye

Tamam da eğer suç işlediğini vs. düşünüyor ve idda ediyorsan ispat edeceksin. Öyle kuru kuruya küfür ve hakaretlerle allayıp pullamalar fayda etmiyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 17:03 
Yeni Üye

Mesela Türkçe olimpiyatlarını gerizekalı yaratık falan diyen yada onların ağababası sözde vatan millet sevdalısı meydanlarda atıp tutan iş icraata gelince fosssss olanlar yapabildimi?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 17:04 
Yeni Üye

Türk olmaktan gurur duyuyorum diyen Türklük için ne yaptın?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 17:21 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ben de, bir finans imparatorluğunun reisi olsaydım, o zaman Türklük için neler yapılıyormuş görürdünüz? Ama gelin görün ki batı sermayesi, tarihin de devamlı surette kanıtladığı gibi, vatanını sevenin değil, onu seve seve satanın arkasında olmuştur, olmaktadır. Marifet Türkçe konuşulan topraklarda Türkçe öğretmek değil; İngilizce konuşulan topraklarda Türklüğü ilertletmek... Bu gün, Pennsylvania'da kaç kişi Türkçe biliyor acaba?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 17:57 
Kıdemli Üye

Gerçekten, Fetullah gülen gibi cemaatler
koskoca türkiyeye tehlike arz edermi....

ben buna inanmıyorum.....
bu nasıl mümkün olacak, aklım ermiyor....
kaç nüfuslu cemaaten bahs ediyoruz ki....?

20 milyon alevi cemaati var bu ülkede.... daha henüz kendi haklarını koruyamış değiller...
20 milyona yakın Kürt nufusu var bu ülkede sesleri zar zor çıkıyor....

Fetullah gülen cemaat bir kurumsal bir cemaat mi yoksa Fetullah Gülene saygıdan ibaretmi.... yani Fetto amca öldüğünde onun yerine geçecek hoca aynı saygıyı görecekmi ? cemaat ne olacak.... ? cüppeli hoca gibisinin eline düşerse...

birçok lüzumsuz konulara feto amcamız suçlanıyor....
türkiyenin başına ne kadar kötü şeyler gelirse hep fettodan biliniyor....
bu böle doğru olabilirmi....

adam amerikadan türkiyeyi yönetebilirmi.... öyle şey olabilirmi ?
buna pek itimal veremiyorum......

bu ülke cemaatler ülkesi.... yani hep vardı....
en büyüğü söylemiştim aleviler.... cemaatir
ismail ağa.... kaç müridi var bilmiyorum ama çok olduğunu sanmıyorum...
iskender paşa.... aynısı
fetto amcanın cemaati.... kaç milyondur sizce ?

bir çoğu zaaten istanbuldalar....
ama başka cemaatlerde var.... dinsel değiller ama türkiyeyi yönlendiren ve cemaat gibi çalışanlar....

ilk aklıma gelen bu galatasaray mezunları.... hep birbilerini tutarlar, birbirlerine iş paslaşırlar ve birbirlerini kollarlar....

aynısı bu ODTÜ mezunları.... içinde geçerlidir.... bir tuhaf insan yapısı var bunlarda, anlayamadım.....
şahit oldum, bir çalıştığım işyerinde hep bunlardan vardı.... kipirliği sanırım bunlar icaat etmişlerdir....

robert kolej mezunları.... işleri hemen hazır.... büyüdülerinde TUSİAD a yerleri hazır....
bunlar türkiyeyi hep kontrol etmişlerdi....
kaç milyondur.... bilmem ama baya etkililer....

ADD, çok büyüktü.... cemaat gibi çalışıyorlar.... Atatürkçülüğe biat etmeyenler bertaraf olunur..... yaptıklarını hep beraber gördük.... Cumhurriyet mitingleri düzenleyerek türkiyeyi germiş oldular ve başkanları ergenekondan tutuklu....

tabiki bir çok dernekleri sayabiliriz.....
ama bunların yanında Fetullah Gülen ne kadar etkin ki.....
neden bu kadar göze batıyor ki.... ?

bir şey sormak istiyorum....
bir insan meslek hayatında zirveye ulaşması için kaç yıl ihtiyaç duyar... ?

örneğin Genel Kurmay olmak için... Yaşar Büyükanıt paşamız 35 yıl demişti....
en az 25 yaşına kadar temel eğitim vereceksin...
ve sonra en az 10 yıl iş hayat deneyimi alacak ki herhangi yerde bir müdürlük posiyonu ola...
ve bir şirkette en az 5 yıl çalışması gerekiyor....

zaten bir yüksek pozisoyona insan süzelerek gelebiliyor....
Bu nurcu bozuntulardan kaçı böyle bir eğitim alıpta yükselebiliyor...
hepsi mi ?

üniveriste sınavları açılıyor... kaç milyon gençlerimiz baş vuruyor... sadece kaçı üniverisiteyi kazanıyor....
rakamları şuan bilmiyorum.... googlende aramak istemiyorum şimdi...
ama sanırım %10 kazanıyor.... fetocunun çocukların hepsi kazanıyormu...?
velevki kazanmışlar... hepsi de devlet kurumlarda mı çalışmak istiyorlar.... ?
velevki öyle olsun... sayıları kaç bunların yahuu...
koskoca devleti nasıl ele giçrecek bunllar.... ?
3-5 genel müdürlerlemi olur bu devrimler....
her müdürlüğün altında yüzlerce insan çalışıyor....
kurumun prensiplerine ters davranamaz....
bunu heme şikayet ederler.... burada olduğu gibi gammazlar çok...

bir kaçıda özel sektöre gitmiyormu bunlardan...
yahu bunların hepsi de başarı olacak zirveye oturacakta değil ya...
örneğin koç holdingi nasıl ele geçirecekler, yada sabancıyı...
yada tusiad....
yahu kaç kişiye nasip oluyor böyle kariyer...
çoğumuz alt yönetici bile olamıyoruz....

velevki biri başardı TSK 'ya girip 2 başkan oldu yada genel kurmay oldu....
napacak şimdi tek başında altında yüzlerce subaylarla....
ayriyetten adamlar süzelerek geliyor o yere....
peki kaçı başarır bunu ?

bundan 35 yıl sonra gelmiş zirveye....
Fetullah Gülenin ne işine yarayacak.... bir düşünün derim...

adamı sevip sevmezsiniz ayrı... ama ikidebir statükocuların bizlere düşmanlar pompalamalarından bıktım ya...

alevi düşmanlığı
Kürt düşmanlığı
din düşmanlığı

hiç bir cemaat bu kadar eleştirilmiyor....
hiç bir yasal dayanakları olmadan bu cemaate bu kadar yüklenmesi ve gündemde tutulmasını çok ayıp buluyorum....
ve çokta başarılı değiller, misyoner okullarını daha başarılı buluyorum....
Bu ülkede Fransız okullarına, Alman liselere, amerikan kolejlere o kadar talep varki...
Fetullah Gülen okulları bunların yanlarında sivilce kalır....
bir düşünün derim ve ön yargınızdan kurtulun derim.....

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 18:10 
Kıdemli Üye

.....................

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 21:07 
Katılımcı Üye

CİHAN37 yazdı:
Tamam da eğer suç işlediğini vs. düşünüyor ve idda ediyorsan ispat edeceksin. Öyle kuru kuruya küfür ve hakaretlerle allayıp pullamalar fayda etmiyor.

Ben suç işlediğini falan söylemedim. Yeryüzünün gördüğü en adi yaratık olduğunu söyledim. Halende öyle olduğunu düşünüyorum. Nasıl bu kanaate vardığımı sorarsan uzun mevzu, sürer ama konuşuruz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 21:19 
Katılımcı Üye

CİHAN37 yazdı:
Türk olmaktan gurur duyuyorum diyen Türklük için ne yaptın?

Beni konuşmuyoruz. Benim için bir başlık açılırsa anlatırım.

Ancak soruna cevap vermem için Türklük, Türk kimliği konusunda ne düşündüğü bilmem gerekir. Türklüğü islamın kuyruğuğuna iliştirilmiş zırva olarak görüyorsan. 3 gün anlatsam boş. Banada yazık. Gerek yok.
Bir şey karıştırılmadan türklük senin için önemliyse o zaman memnuniyetle anlatırım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 21:31 
Katılımcı Üye

Fettullah Gülen ilk okul (İzmirde Işık Lisesi) açılması teklif edildiği zaman, anafikir olarak dediği şudur. Biz ne anlarız okuldan. Ne yapacağız okulu. Bu vizyondaki adam bugün 25 milyar doları yöneten bir zad. Emperyallerin fazla uzak olmayan zamanda önünüze halife olrak koyacağı kişi. Fettullah Gülen bir halt değil. Bir güç olan onun köpekliğini yaptığı USA'dır. USA üstüne kalemi çekse 1 haftada işi biter.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Eyl 2010, 21:39 
Kıdemli Üye

trenci yazdı:
Alıntı:
Gerçekten, Fetullah gülen gibi cemaatler
koskoca türkiyeye tehlike arz edermi....aog

Domuz gribinin mikrobu da küçük ama, koskoca insanları öldürebiliyor.

evvet, bünye zayıf oldukça öldürür....
bünyemiz zayıf mı ?
bu yüzden mi korkuyoruz ?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Eyl 2010, 09:45 
Katılımcı Üye

Neden yeryüzünün gördüğü en adi yaratık dediğimin bir kısım sebebini

viewtopic.php?f=1&t=9189

Yönün açtığı bu konudan değerlendirebilirsiniz. Benzer şeyleri tekrar yazmaya gerek yok.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ekm 2010, 19:09 
Yeni Üye

Feto bu ülkeyi Amerika'dan yöneten ve Amerikan uşağı olan bir şerefsizdir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Ekm 2010, 00:31 
Kıdemli Üye

TAM EKRAN IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Bakın Türkeş Gülen hakkında neler demiş...

“Şahsi malı olarak bir dikili ağacı dahi bulunmayan, kendini ilme ve ilmin yayılmasına adayan, memleketimizin manevi dinamiği olan hoca efendinin, Avrupa’dan Yunanistan’a, Kanada’dan Yakutistan’a olan çalışmaları her manada takdire şayandır. Böyle muhterem bir zatın nereden geldiği belli olmayan elli sekiz kişilik bir listede isminin geçmesi veya eklenmesi, zan sahiplerince hiçbir mana ifade etmeyecektir. Hoca efendi Türk milletinin gönlünde hak ettiği tahtı kurmuştur. Hiçbir zan ve iftira onun bu durumunu sarsamaz. Türk manevi ve milli değerlerine büyük katkılarıyla ve kültür alanındaki büyük ve başarılı girişimleriyle şimdiden bütün milletimizin derin sevgi ve hürmetini kazanmıştır. Türkiye’nin hak ettiği huzur ortamına kavuşması için elinden gelen gayreti gösteren Fethullah Gülen hoca efendiye yapılan bu çirkin yakıştırmanın gerisinde art niyet ve art niyetli kişilerin olduğu meydandadır.”

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 14 sayfadan 12. sayfa   [ 199 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.