Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Oca 2018, 16:47

Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 1. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: F.Gülen Cemaatinde Yaşanan Bir Kaç Gerçek Dahası Var...
İletiTarih: 17 Kas 2011, 17:51 
Banlanmış Üye

BU DA BENİM HİKAYEM

Ben de 1994 yılında anadolu lisesi sınavlarında başka bir okula gidecekken cemaat tarafından babamın kandırılması sonucu imam hatip lisesine gittim . O zamanlar kartal anadolu imam hatip lisesi üniversite birincileri çıkarıyordu . Gerçek şu ki bana kalsa asla gitmezdim çünkü üniversiteye öğrenci sokan tek okul orası değil .
Sonra okul ile ev arası yarım saat mesafedeyken beni onların öğrenci yurdu olan elmalı yurduna babam kayıt yapmaya götürdü. O zamanlar 11 yaşındayım ve ne olduğunu çok anlayamadım ve ses çıkarmadık babamızın sözüne inandık . 11 yaşında öyle bir yurtta neler çektiğimi bir ben bilirim bir de allah bilir ..yani bunu anlamak için hapishaneye gitmek gerekir diye düşünüyorum . Kısaca bazı gerçeklerden bahsedeyim ;

Sabah saat 5:30 da hoparlörden ses sonuna kadar açılarak kuran veya ilahi ile uyandırılma seansı başlıyor 20 dk kadar böyle .. sonra sesin kesilmesi bir uyarı niteliğinde . Yani şunu diyorlar uyanmadıysanız bizi oraya getirtmeyin ..ardından eli sopalı birkaç belletmen ranzalara duvarlara vurarak uyanmayanlara allahın emrini bildiriyor!!! Buz gibi havada uykulu bir şekilde berbat tuvalet ve lavobolarda abdest alıp camiye iniyoruz. (üstümüz giyinik olmak şartıyla yoksa ...) 4 rekat sabah namazı yarım saat işkence halinde kılınıp doğrudan sınıflara ders çalışmaya gidiyoruz . 7:30 a kadar sonra kahvaltı .. peynir helva reçel bir tabak içerisinde 2 kişiye anca yetecek kadar ama 6 kişi onu yiyiyoruz ...sonra okula gidiyoruz ..doğal olarak 2 saat sonra karnımız acıkıyor .. sabahın köründe kalktığımızdan okulda çoğu derste dalgın ve uykulu bir şekildeyim . Bu yüzden oradaki öğretmenlerden yediğim azar ve şikayet cabası ..Akşam yurda tekrar geliyoruz ..Namazlar her zamanki gibi zorla kıldırılır ve çocuklar camiye alışsın diye 30 dk kasten bekletilirler taa ki ayaklarınız uyuşur hissetmez olursunuz ..sonra namaz ve ardından uzuuun bir tesbihat ( zikir) kısacası 15 dk lık namaz olur 1 saat ..

belletmen dedikleri kişiler üniversite öğrencisi ve anadolunun değişik yerlerinden gelmişler.. Din bilgisi benim kadar bile olmayan ve çocuk eğitiminden hiçbir şey anlamayan insanlar bu işi hizmet ve allah rızası için yaptıklarından(??) kutsal oluyorlar ... Akşam olduğu zaman 1 saat kadar onların fetullah gülen probagandasına maruz kalırsınız.ve zoraki hiçbir şey anlamadığınız kasetleri dinlersiniz . Her günümüz böyle geçer .. haftada bir grup toplantıları yaparak okuldan kaç kişiyi kafalayabilirsin , kaç abone ve ne kadar fitre zekat bulabilirsin (yaş 11) onun hesabını verirsiniz . Ayrıca ne kadar fetullah kitabı okudun ne kadar kuran okudun onlarında hesabı olur ..

K.A.İ.H.L meşhur olduğu zamanlarda babamı kandırarak beni o okula ve o öğrenci yurduna yazdıran nurcular , bize hep okuldan öğrenci toplamamızı istediler..Ne hikmetse İ.H.L ler kapatılınca birden durum değişti. Bizim insanlığımız ve pabucumuz dama atıldı .. çünkü artık iyi üniversitelere girip iyi yerlerde çalışma imkanımız yoktu . Gülen cemaati aniden kolejlere ve diğer anadolu liselerine yöneldi .. Bize de patates muamelesi yapılmaya başlandı .
Yurtta kalırken 15 günde sadece 1 gün evimize gidebiliyorduk.Tabiki yasak olan o kadar çok şey var ki onları sayamayacağım ve ayrıca yediğimiz dayaklar , aldığımız tehditler cabası ... İçlerinde babası zengin yada devlet kurumunda iyi bir yerde çalışan arkadaşlar vardı . Elbette onlara yapılan muamele her zaman farklıydı .Onlara her şey yasak değildi ve dayak yoktu ..Onlar her zaman temsil seviyesinde tutuluyordu ..
Lise bitti ve zoraki bir üniversite kazandım .. Gülen cemaatiyle bütün ilişkilerimi kestim artık onlarla muhatap olmak istemiyordum .. Üniversitede bir kaç kişi bana yaklaşmaya çalışsada yüz vermedim. Okul bitti askerlik bitti ..çalışma hayatına başladım .. AAAAA bir de ne olsun.... Bu cemaatçi kişiler bana diyorlarki gel bize devir kötü kendini kollayamazsın allah korusun ayağın falan kayar .. Bizim haftada bir sohbetlerimiz var bize katıl ..( Asıl amaçları senin iyiliğini düşünmeleri değill.. Senden himmet , zekat , kurban , abone adı altında para koparmak ve işyerindeki arakadaşlarını da aralarına katmanı isteyecekler)

Ben müslümanım ama bunları anlatmak zorundayım ..Çünkü vicdanım öyle söylüyor ..Yapılan yanlışları kendilerine söylediğiniz zaman aldığınız cavap şudur ; Abiler diyorsa vardır bir hikmeti .. Bir sürü kişiyi kendi amaçları doğrultusunda harcamaya çalışıyorlar . işleri bittiği zaman yüzünüze bile bakmazlar . Kendilerine bir Din kılıfı buldukları için bizim toplumumuzda onlara inanan ve gerçeği düşünemeyen bir çok kişi var . ne yazık ki..

Elmalı öğrenci yurdu artık yok çünkü yıkıldı . Size insan adı veremem çünkü kaydı yok ispat edemem ama çocukken yurtta kalırken başımıza gelenleri aşağıda biraz özetleyeceğim ;

okuldan kaçtığımız için elimizde sopa kırılacak kadar dayak atan o yurttaki müdür yardımcısıydı

yemekhaneye 10 dk erken gittiğim için enseme tokatı patlatan yine aynı kişiydi..öyle ki tokatın şiddetiyle merdivenin başından sonuna kadar nasıl çıktığımı anlayamadım

O haftaki duayi ezberlemediğimizden bizi terlikle döven o yuttaki kuran kursu hocasıdır

Camiye terlikle girdiğimiz için dayak yediğimiz kişi o caminin gayr-ı resmi imamıydı . Yani ilahiyat okuyan üniversite öğrencisi o yurtta belletmenlik yapıyordu ...

o haftaki hadisleri ezberlemediğimizden haftasonu iznine gidemedik.

okulda onların istediği notları alamadığımız için bize böcek muamelesi yapanlar yine o yurttaki belletmenler idi .

çoğu zaman içerisinden böcek çıkan yemekeri şikayet ettiğimizde bize nankör diyen yurt müdürü , öğle ve akşam yemeklerini evinde yer veya kendine özel yemek pişirtiyordu ..
yediğimiz et yemeklerinin çoğu yarı pişmiş ve hatta içinden kan sızanları bile vardı . onları dökmememiz ve zorla yememiz için çöpün başında nöbet tutuyorlardı ..

O kadar baskı altında yetiştim ki kendimi ifade etme yeteneğim ve özgüvenim zedelendi . Hala daha o günlerin etkisini atamadım yazık oldu o günlere ..Yaşadıklarımı ancak bu kadar ifade edebiliyorum . Böyle din olacaksa yere batsın ...

En son iğneci tarafından, 30 Arl 2015, 17:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Başlık düzenlendi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen Cemaati Yaşanan Birkaç Gerçek
İletiTarih: 17 Kas 2011, 23:49 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Başından geçenleri okurken içim sızladı. Benzeri deneyimleri geçirmiş ve bir şekilde tarikat dışına çıkabilmiş nadir kişilerden duydum.
Bu ülkede çocuklarına bu muameleyi reva gören, ebeveyn, vatandaş ve devlet kurumları zaten bu ülkenin bittiğini, insanlığın sonuna gelinen noktada olduğumuzu gösteriyor. Kimdir, nedir bu cemaat insanları, bunlar nasıl kişiler, bu kadar zalimliği parmak kadar çocuklara reva gören? Ne istiyorlar, kime hizmet ediyorlar? Neden?

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen cemaatinde yaşanan bir kaç gerçek
İletiTarih: 18 Kas 2011, 00:12 
Kıdemli Üye

Allahtan benim ailen böyle şeylere girmemiş. Katil olurdum kesin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Kas 2011, 22:58 
Banlanmış Üye

Çünkü onların acelesi var . Bir an önce amaçlarına ulaşmak için her yolu deniyorlar ve bu sırada olayın farkına varamayan çocuklar veya saf insanlar ezilip mahvoluyorlar.Senin hakların , insanlığın onlar için birer takıntı ..gerekirse herşeyini onlar için vereceksin ama karşılığında hiçbir şey beklemeyeceksin..Ama kendilerine gelince herşeyin bir karşılığı olmalıdır .. Bu durum emperyalizmin dini ayağını oluşturuyor .. sömürüye hazır bir toplum yaratmak için çabaladılar galiba başardırlar ..Fethullah gülen neden amerikada ? diye sorduğunuzda cevap şudur ; Hicret , hicret etmek sünnetttir o na nasip oldu .. Peki dinimizde vazgeçilmez bir kaide olan evlilik varken niye evlenmedi ? bu soruları sorduğunuzda abuk subuk cevaplar veriyorlar .. Şunu çok iyi analiz ettim ki Fethullah Gülen cemaat yapısı Ortaçağ kilise yapısına benzemektedir .. Bu konuda konuşulacak o kadar şey var ki buna sayfalar yetmez ..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 02:43 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Din egitimini bir insana en iyi ailesi verebilir. Azdir coktur farketmez cocugun kendiliginden icinde olan birseydir cocuk sorar baba cevaplar. Din egitimi altinda cocuk yasta hem ailelerinden ayri hem kötü muamaleye hemde belki icinde guzel duygular besledigi dine zorlama ile ibadete maruz kaldigi icin ilerde soguyacaktir. Arkadas aslinda a konusulan gercekleri yazmis az cok hepimiz buna benzer seyler görmusuz duymusuz yada yasamisizdir. Islam dini belli bir cemaate ozel degildir bakiyoruzki bir gruplasmalar var, aralarinda sosyal baskiyla alisverisini edecegin dukkanindan tutta gidecegin tuvalete kadar nerdeyse onlar belirlemek ister. Kendini rahat hissetmedigin yerde durmayacaksin, ister istemez olurya arkadaslarin olur bir futbol macina gidersin bilmessin onlar bir grupmus ve senin onlara göre aykiri bir davranisin oldugunda kendilerini gösterirler senide kendi bakis acilarina zorlamaya calisirlar iste o dakika dik durmak önemli ve öylelerin arasindan uzaklasmaktir yoksa onlar seni kendinden uzaklastiracaktir.
Islam dini Musluman akilli uyanik olmak zorundadir diye emreder, Allahki insana irade vermis karari dogruyu yanlisi bulmayi insan birakmis, bu tur cemaatlerin o iradeyi baski altina almaya haklari yoktur buna izin verende akilli musluman olamaz. Bizim dinimizin gizlisi saklisi yok en iyi insan onu kendi okuyarak ögrenir bunun icin biryerlerde toplanip el etek öpmek gerekmez.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 02:59 
Kıdemli Üye

Tövbe sümme haşa! Vallahülazim bizler karşılık bekleyenlerden değiliz. Her yaptığımız yüce Allah-u Teâla'nın rızasını kazanmak, insanlara bir nebze olsun faydalı olmaktır.

Boşuna onlara gönül insanları demiyorlar.

Not: Bu cemaatçilerin şu yapmacık uyuz gülümsemeleri gıcık ediyor beni.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 03:27 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bir insan burada başından geçen çok kötü olayları anlatmış, siz hala din eğitiminden bahsediyorsunuz. Burada tarikat sisteminin gençleri avucuna alıp istismar ve işkencesi söz konusu, din eğitiminin ne olduğu nasıl verileceği değil.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 11:53 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

"tamisabet" bana kara propaganda yapıyor gibi geldi. Bir yazı yazmış ve forumda Fethullah Gülen ile ilgili açılmış 3 konu başlığının hepsine aynı yazıyı kopyalayıp yapıştırmış.

Muhtemelen forum forum dolaşıp hepsinde aynı şeyi yapıyordur. Bismillah be adam. Hele bi' gel kendini tanıt, bi' soluklan. Bu ne acele.

Son 200 yılda yapılan savaşların, akan milyonlarca kişinin kanının, katliam, kıyım ve zulümlerin sorumlusu "milliyetçilik" akımı ve ona gönül verenlerdir. 600 yıllık Osmanlı'yı dağıtan da yine aynı akımdır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 12:44 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Engin yazdı:
"tamisabet" bana kara propaganda yapıyor gibi geldi. Bir yazı yazmış ve forumda Fethullah Gülen ile ilgili açılmış 3 konu başlığının hepsine aynı yazıyı kopyalayıp yapıştırmış.

Muhtemelen forum forum dolaşıp hepsinde aynı şeyi yapıyordur. Bismillah be adam. Hele bi' gel kendini tanıt, bi' soluklan. Bu ne acele.

Bu olayları bilmek için şu konuyu okumaya gerek yok. Herkesin bilip duyduğu olaylar

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 13:01 
Kıdemli Üye

Bir insanın bir forumda her konuyla ilgili cevaplarında aynı şey yazması kuşkulu gibi geliyor.
Sabah namazına kalkmanı bile kendisine işgence gibi görüyor. En iyisi uyusun.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 13:26 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

tarih_kurdu yazdı:
Engin yazdı:

Bu olayları bilmek için şu konuyu okumaya gerek yok. Herkesin bilip duyduğu olaylar

Peki zeki müren'de bizi görecek mi?

Hey Allahım uzaya mekik gönderdiniz de Fetullah gülen'nin imamesine mi takıldı ? :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 16:15 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Konu içeriği beğenilmeyince direk kişiye saldırı, gelir gelmez bu konu niye yazılırmış, kendileri aynı mesajı her bölüme kopya yapıştır yaparken, neden bu kişi aynı mesajı iki yere yazmışmış? Efendim kaç foruma girip aynısını yazmış mı? Şaibeliymiş, Zeki Müren ve uzay mekiği...
Kim şaibeli burada apaçık ortada. Tarikatlara girip bu işkenceden geçmiş her insan için üzülürüm, o da ayrı ama bir de işkenceden geçmeden tarikatta şımartılmışlar da varmış.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 16:49 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
Konu içeriği beğenilmeyince direk kişiye saldırı, gelir gelmez bu konu niye yazılırmış, kendileri aynı mesajı her bölüme kopya yapıştır yaparken, neden bu kişi aynı mesajı iki yere yazmışmış? Efendim keç foruma girip aynısını yazmış mı? Şaibeliymiş, Zeki Müren ve uzay mekiği...
Kim şaibeli burada apaçık ortada. Tarikatlara girip bu işkenceden geçmiş her insan için üzülürüm, o da ayrı ama bir de işkenceden geçmeden tarikatta şımartılmışlar da varmış.

Demagojilere'de inanalım ozaman; ne kadar kolaymış insanları karalamak : )

Adam aynı yazısını forumlara enjekte ediyor ve provakatör.. Nedense, Afrika'da bir başka yer'de açılan okullarda eğitim alan kişiler'den bir şikayet gelmez iken, övgüler yağdırılırken, bizim vatandaşlarımızdan tepkiler geliyor.. Alla alla neden acaba? Akp destekçisi olduğu için olmasın? :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Kas 2011, 18:42 
Kıdemli Üye

Hayır Netron efendi. Amerikan güdümünden çıkmadığı için düşmanım ben kendilerine. Ilımlı İslam diye çığlıklar atan bu adamın peşinden giden saftiriklere düşmanım.

Size bir örnek vereyim. Benim amcam şeriatçıdır. Bugün şeriat gelse seve seve kabul eder. Erbakancıdır ve Atatürk'ü pek sevmez. Ama o bile "fetty'e" demediğini bırakmaz. Benim amcam gibi bir insan bile bu kişiye düşman iken diğer insanlar nasıl inanıyor buna? Safmı onlar?

Son olarak İslam'ın ılımsı, radikali, ortası falan olmaz. İslam, İslamdır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Kas 2011, 13:27 
Yeni Üye

kamaloglu yazdı:
Bir insanın bir forumda her konuyla ilgili cevaplarında aynı şey yazması kuşkulu gibi geliyor.
Sabah namazına kalkmanı bile kendisine işgence gibi görüyor. En iyisi uyusun.

Kardeş dinde zorlama yoktur yani şimdi sana bir şeyi zorla yaptırsalar sen onu sürekli yapmak istermisin ?Yani insan namazdan soğur öyle yapacaklarına anlatsalar daha mantıklı...Bu arada o kadar gamsız bir adamsın ki insanlar acı çekmiş sen dalaga olayı yaratmaya çalışıyorsun lütfen bu tür çıkarımlarda bulunma!!

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 1. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.