Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Oca 2018, 05:22

Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 5. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen cemaatinde yaşanan bir kaç gerçek
İletiTarih: 22 Ekm 2012, 22:20 
Kıdemli Üye

Öteki yazdı:
Beyler hepimiz böyle bir yazı yazabiliriz.Bu yazı açık/bariz/ucuz bir girişim(% 99,9999999)

Değilse de bir abartı,saptırma var.
Siz insanları aptal mı sanıyorsunuz?
Sizlerin aklınızdan neler geçtiğini,neler yapabileceğinizi gayet iyi bilecek kadar uzun yaşadım bu ülkede.
Yine çok ufak bir ihtimal veriyorum haklı olunabileceğine ama o durum bile cevaplanması gereken birsürü soru var.

Ben bu insanları(cemaat)'i tanıyorum.Tarzları bu değil.
O yüzden ÇGH değil
Sadece eh,yani diyorum.
O da çocuk uğraşmış diye
Çok TV2 izliyorsun galiba.Vallaha benim tanıdığım cemmat üyesi ''abiler'' de var.Öte yandan ben Fetullah Gülen gibi cemaatçilerin davranış tarzını da biliyorum.Onlara dayakçı demek iltifat olur.Ben bataklık şarmaşığı diyorum.Mantık yokluğundan daha da önemlisi yokluktan doğan dogmatik karakterler.Zavallı insanları uyuşturucu gibi ağına düşüren örümcekler.Korkudan,acıdan,sürü psikolojisinden doğan psikolojik bouzukluklar.Feriştahını tartışmada terlemeden ağlatırım ama konu bu değil.Biraz kendimi kaptırdım :DNeyse ÇGH'ye gelelim.Mümkün.Yalan da olabilir.Ama bu kadar uğraşıp Truman şov düzenlediğini zannetmiyorum.Senin şaçmalamanı çürütmem pek zamanımı almamıştı.Onun kinin doğruluğundan emin olmak istiyorsan bir kez daha bakmam gerek ama dediğim gibi umursamıyorum.Bir şeyi değiştirmez.

Arkadaş, sizinle aynı düşmanlara sahip olandır.

Önemsemediğimiz özgürlükler için direnmediğimiz sürece diktatörler tarafından yönetilmeye mahkümuz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ekm 2012, 22:48 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Yazıya ilişkin olarak;
Dinci insanların daha sert yöntemlerle terbiye vermeye çalıştıkları bir gerçektir. Genelde dinci hocalar daha agresif olurlar ve (ilkokulda vs.) dayak atmaktan çekinmezler. Bu açıdan yazının o kısımlarını gerçekçi buldum. Fakat geri kalanı için bir şey diyemeyeceğim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Ekm 2012, 18:45 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşımız başından geçenleri ve bu zorlama baskılara rağmen tarikatın dışına çıkabilmiş ve bize bilgi vermiş...Kendi hayatından bir kıssa anlatarak paylaşmak suç mu..?Doğruyu yanlışı tarikatın içinde olduğu halde anlayabilmiş ise helal olsun...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Ekm 2012, 18:48 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Öteki yazdı:
Beyler hepimiz böyle bir yazı yazabiliriz.Bu yazı açık/bariz/ucuz bir girişim(% 99,9999999)

Değilse de bir abartı,saptırma var.
Siz insanları aptal mı sanıyorsunuz?
Sizlerin aklınızdan neler geçtiğini,neler yapabileceğinizi gayet iyi bilecek kadar uzun yaşadım bu ülkede.
Yine çok ufak bir ihtimal veriyorum haklı olunabileceğine ama o durum bile cevaplanması gereken birsürü soru var.

Ben bu insanları(cemaat)'i tanıyorum.Tarzları bu değil.
O yüzden ÇGH değil
Sadece eh,yani diyorum.
O da çocuk uğraşmış diye

Kardeşim senin gibisinide görmedim he...Her Fethullah Gülen'e bir olumsuz eleştiride hemen atlıyorsun...Arkadaşımız tarikatın içinden bunları anlatıyor yaşamış ve yaşadığı olayları bize aktarıyor niye alınıyorsun ki..?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Ekm 2012, 19:00 
Onursal Üye

-Buraya olanları aktaranın taraflı olduğunu düşünenler yazsın googleye görsün gününü.

-Peki buna ne demeli? Daha önce mınzır saçan okullar olduğu gerekçesiyle Rusya, İran, Azerbaycan, Özebekistan'ın ardından Türkmenistan da Fetullah Gülen Cemaati'nin bu ülkelerindeki okullarını kapattı?

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Ekm 2012, 19:16 
Kıdemli Üye

tamisabet_77 yazdı:
Birisi dayak yerken sopa kırılmış , birinin kafasına sopayla vurulmuş , birisi uçan tekme + terlik + tokat gibi şeylerle dayak yemiş , Haydar adı verilen ve haydar 1 , 2 , 3 gibi numaralarla kodlanmış sopalar varmış , Birisi muhtelif isimlerdeki kişilerden dayak yemiş ve onları yakalarsam .... demiş , birisi yedim dayakları hatırlamıyorum herhalde geçirdiğim travmalar sonucu unutmuşum demiş ,  bir başkası yemeklerden kıl ve böcek çıktığını yazmış,yani benim hikayemde anlattıklarımın aynısını söylemişler,ama şimdi diyeceksiniz ki o yurdun Fethullah Gülen cemaatiyle ne alakası var ?  Onunda belgesi kayıdı mevcuttur ...vs vs vs okuyun öğrenin , düşünün...

Facebooktaki sayfayi soyle bir baktim..88-90 yillariyms sanirim..
O donem oyle goturuyordu, simdi devir degisti.. O uygulamalar geride kaldi..
Ben de BCL 87 mezunuyum..
Bursa'nin en luks semti olan Cekirgede'ki okulumuzda da bu anlatilanlarin benzerleri yasaniyordu..
Bir defasinda mudur yardimcisi arkadasimin suratini dagitmisti.. Kan revan icinde kalmisti yuzu.. Mudur yardimcisinin ismi Baha Tugrul Yilmaz..arkadasimin ismi İlhan Arslan.. İnanmayan Samet'e sorsun..

Fethullahcilar hakknda anlatilanlari bir cok kez duydum.. Cok guvendigim, sevdigim insanlarin sohbetlerinde dinledim.. Devletin ust kademelerinde gorevli okul arkadaslarimdan,iclerinde bakanlarla memleketi kose bucak dolasanlar var.. Bes vakit namazini kilan insanlar, ustelikte hacilar..  Bu insanlar kotuluyor, iyi konusan insanlarda cok.. Memleketin en buyuk ve zengin cemaati..Santajla ayrilmak isteyenleri aralarinda tuttuklari biliniyor.. Esnafa kurban yazarlar, gonulsuz olanlari ogretmen ve ogrencilerle tehdit ederler, sinek avlarsin gibilerinden..
Nasil yapiyorlarsa yapiyorlar ama insanlari iyi bagliyorlar.. Bizim isyerine bir bayan girdi.. Bunlardan biri.. Cok iyi bir insan ama hayati Ekolden (Ekol okullarinin dersanelerinin ismi..)ibaret.. Ramazanda birkac zarf verir icini doldurmamiz icin.. Kurbanlarimiza talip olur.. En son cemaat karlsruhe'de bir okul satin almis aylik duzenli aidat istedi burada cocuklar okuyacak destek olun gibilerinden.. Sanki bedava okutuyorlar.. Ticari bir cemaat degiller mi..? Paraya ihtiyaclari mi varda avuc aciyorlar..? Hic samimi bulmuyorum..
Dedim ben bunlari sevmiyorum, yardim etmek istemiyorum, gonulsuz yardim olmaz..isleri gucleri para bunlarin..Gazete, tv, banka, okul, kurs, yurt vesaire saydim.. Hepsinden para kazaniyorlar.. Bana yaptirdiklari bir cami goster dedim.. Arkadasin biri ummetin yahudileri bunlar demisti.. Dogruluk payi var gibi gibi..
Dedim ben yardim yaparsan milli gorusculere yapiyorum.. Taniyorum, goruyorum, guveniyorum, icim rahat.. Her yil dunyanin bir tarafina gidiyorlar.. Kurban kesip muhtac sahiplerine dagitiyorlar.. Susuz bolgelere kuyular aciyorlar.. 
Tabi ben saydikca kizcagiz kizarip, bozariyor.. Aglayacak gibi oluyor, sinirleniyor bu durum ses tonuna yansiyor.. Velhasil kelam..; bildiklerimi soyledim. Benden para istedigine pisman olmustur ya bilemiyorum..
Bir hafta once isten ayrildi.. Gecen yil Umre yapmisti, simdi Haci oluyor.. Yasi 21 melek gibi bir insan ama yanlis adreste.. Allah yolunu acik etsin.. Cemaat bizim firmadaki geliri az buldu sanirim onu baska yerlerde deneyecek.. İsleri gucleri para olunca ister istemez insanin aklina geliyor..
Belki boyle dusunerek gunaha giriyorum ama bende o gunahi dusundurene havale ediyorum..
Dumanindan rahatsiz olan ates yakmasin..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Ekm 2012, 01:18 
Katılımcı Üye

AKP, Fet­hul­lah Gü­le­n’­in ya­şa­dı­ğı Pen­sil­van­ya­’da imam ha­tip li­se­si açı­yor. Bu­nun için Di­ya­net İş­le­ri Baş­kan­lı­ğı­’na ta­li­mat ve­ril­di. En kı­sa sü­re­de İHL müf­re­da­tı ile eği­tim ve­re­cek özel okul ku­ru­lu­yor.

5 ÜLKEDE İHL AÇILACAK

Gü­len ce­ma­ati dün­ya­nın dört bir ta­ra­fın­da aç­tı­ğı okul­lar­la adın­dan söz et­tir­di. İş­te AKP, bu okul­la­rın kar­şı­sı­na İHL ile çı­kı­yor. Baş­ba­kan Er­do­ğan, Tür­ki­ye dı­şın­da İHL açıl­ma­sı için Di­ya­net İş­le­ri­’ne ta­li­mat ver­di. Din Öğ­re­ti­mi Ge­nel Mü­dür­lü­ğü, ilk etap­ta ABD, Fran­sa, Avus­tur­ya, Bel­çi­ka ve Suu­di Ara­bis­ta­n’­da İHL aça­cak şe­kil­de ha­zır­lık ya­pı­yor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Arl 2012, 18:52 
Onursal Üye

ephtalit yazdı:
halkinsesi yazdı:
Yahu ayetin mealini yazıyoruz "Dinde zorlama yoktur" diye, hala iddia ediyorlar ki vardır diye. Ne muhalif bi toplumuz, Kuran'a bile muhalefet ediyorsunuz...

Neye göre zorlama yoktur? Veya kime göre yoktur?

Hz. Muhammed zamanında bile islamdan dönenlerin kelleleri uçuruldu. Tabi önce "ya tekrar dine dönün, yada ölürsünüz" diye uyarı yapıldı. Bu zorbalık, zorlama değilmidir?

Dinde zorlama vardır. Haklısın da, bunlar ne zaman müslüman oldularda, millete halifelik taslıyoralar???
O zorlamanın dayanağı emirlerdir. Namaz için zorlıyabilirsin. Tabi bunlar müslümanım diyene, islam devleti yöneticisi ile islam hukuku ile olur.
Peygamber öz kızını uyarmıştır.

Hakim kiralamak kitabın neresinde yazıyor??
[youtube][/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=NDvM8_sd_-A

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Arl 2012, 13:30 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

tamisabet yazdı:
Böyle din olacaksa yere batsın ...

Acılarını bize samimi bir şekilde dökmen ve bizimle paylaşman takdire şayan bir davranıştı...Dini sana yanlış tanıtmışlar...Küçük yaştan itibaren sözde imam ve sözde çocuk eğitmenleriyle geçirdiğin zaman dilimi senin psikolojini kötü bir şekilde etkilemiş...Yanlış insanlar tarafından yanlış din bilgisi yüzünden dine karşı olan inancın kırılmış...Cemaatlerin asıl amacının da din bilgisini en güzel şekilde insanlara aşılamak olmasa gerek...(Söylenen ve duyduklarımız bunu gösteriyor)...Allah dinin kimseye zorla kabul ettirilemeyeceğini belirtiyor... Hele de daha küçük yaşta dinin ne olduğunu kavrayamamış yüce varlığı ve dinimizi tanımamış bir insana;cemaat eğitim veriyor ve bu eğitim dinin emirlerinden tamamen uzak bir şekilde uygulanıyorsa tabii ki çocuk dini yanlış tanır...Yanlış anlar,yanlış kavrar...Dinimizi eğer biz bu şekilde tanıtmaya ve dinle alakası olmayan siyasi propaganda yapan cemaatlerde çocuklarımızı eğitirsek...Çok güzel dindar gençlik oluşur...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Arl 2012, 18:48 
Kıdemli Üye

Forumdaki yobazite bozuntuları her zamanki gibi yoklar tabii.

Bakalım bu konuya ne kılıf uydurmayı düşünüyorlar :)

Mustafa Kemal ATATÜRK.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Arl 2012, 19:38 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Kartanesi yazdı:
Forumdaki yobazite bozuntuları her zamanki gibi yoklar tabii.

Bakalım bu konuya ne kılıf uydurmayı düşünüyorlar :)

Onlar sadece olaylardaki gerçekleri çarpıtmayı bilirler...Doğruyu,gerçeği kabul etmezler...Doğalarına aykırı...Dinin arkasına sığınırlar ama yanlış bir şekilde...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Şub 2013, 11:50 
Kıdemli Üye

fethullah kacar yazdı:
Rüyasında peygamber ve dört halife ile görüştüğünü söyleyen birinin arkasından giderek ve her söylediği şeyi de Allah'ın emri olarak görmek de kadar sağlıklı bir davranıştır?

Ulan ben yanlış yapmışım. Atesit olacağıma bu kadar din bilgisi ile hoca olsaydım peeeehhh ne Fethullah bırakırdım ne de Cüppeli..

Onlar din bilgisiyle değil kansızlıklarıyla lider oldular. Sizin başarılı olacağınıza bu sebepten dolayı hiç ihtimal vermiyorum. :lol:

Hz. Muhammed;
Kadınlarınıza eziyet etmeyin! Onlar, Allahü teâlânın sizlere emânetidir Onlara yumuşak olunuz ve iyilik ediniz!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Şub 2013, 20:42 
Yeni Üye

Üniversite de iken yarım dönem cemaat evinde kaldım , okul yetmezmiş gibi haftada 5 gün toplantı yapıyorduk.
Meclis bizim kadar toplanmıyordu ula .
Sanki devleti kurtaracaz.
Abiler böyle dedi bunu yapacaz , abiler böyle dedi şunu yapacaz.
Soruyorum niye ?
Abiler bizden iyi bilir.Senin beynin yok mu niye sorgulamıyorsun mübarek :)
Gitmeyince evde başka türlü baskılar filan.
Birde dönem sonu kitap okumaları var.
Yarısı arapça olan kitapları boş boş okutuyorlar .
Kuran okumaya kalkışırsan dayatma giriyor işin içine.
İlla Gülen'in kitaplarını okuyacan.
Bla bla cemaatte kalanların yarısı hiçbir şeyin farkında değildir malum Anadolunun saf çocuğu .
Amma diğer yarısı var kiiii.....

Ne güzeldir secde ...
Sen yerin dibine fısıldarsın , gökyüzünden duyulur ...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Şub 2013, 20:48 
Onursal Üye

fzt yazdı:
Üniversite de iken yarım dönem cemaat evinde kaldım , okul yetmezmiş gibi haftada 5 gün toplantı yapıyorduk.

Soruyorum niye ?
Bla bla cemaatte kalanların yarısı hiçbir şeyin farkında değildir malum Anadolunun saf çocuğu .

-Devleti kurmak için değil, kurulmuş hazır devleti ''Nasıl yıkacağız'' toplantısı olmasın o yaptığınız... :roll:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Şub 2013, 00:37 
Yeni Üye

iğneci yazdı:
fzt yazdı:

Soruyorum niye ?

-Devleti kurmak için değil, kurulmuş hazır devleti ''Nasıl yıkacağız'' toplantısı olmasın o yaptığınız... :roll:

Alt tabaka veya taban ne dersek işte dine hizmet ettiğini düşünüyor .
Öyle söyleniyor gaza getiriliyor görev veriliyor .
Abileri ne derse o onlar için.
Onlar da her gelene anında planlarını anlatacak kadar saf değil elbet :)
Bir süre beynini aceyle yıkayacaklar ki kendi isteklerini koyabilsinler :)
Yani okumayan bilmeyen birisinin FT Cemaatının kollarına uçması zor değil , hele ki İç Anadolu gibi bir yerde.

Ne güzeldir secde ...
Sen yerin dibine fısıldarsın , gökyüzünden duyulur ...

En son iğneci tarafından, 16 Şub 2013, 01:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Lütfen imla kurallarına dikkat edelim.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 5. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.