Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Oca 2018, 23:10

Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 3. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen cemaatinde yaşanan bir kaç gerçek
İletiTarih: 27 Kas 2011, 02:26 
Katılımcı Üye

http://www.facebook.com/group.php?gid=5972863997&v=wall

Bak tekrar yazıyorum bu bağlantı adresini tescil ettirdim ve onaylattım sayfa görüntülerini kayıt ettim ... Oraya yazı yazanlar benim anlattıklarımı kendileri bir kere daha itiraf etmişler zaten, size tekrar özetleyeyim ,
Birisi dayak yerken sopa kırılmış , birinin kafasına sopayla vurulmuş , birisi uçan tekme + terlik + tokat gibi şeylerle dayak yemiş , Haydar adı verilen ve haydar 1 , 2 , 3 gibi numaralarla kodlanmış sopalar varmış , Birisi muhtelif isimlerdeki kişilerden dayak yemiş ve onları yakalarsam .... demiş , birisi yedim dayakları hatırlamıyorum herhalde geçirdiğim travmalar sonucu unutmuşum demiş , bir başkası yemeklerden kıl ve böcek çıktığını yazmış,yani benim hikayemde anlattıklarımın aynısını söylemişler,ama şimdi diyeceksiniz ki o yurdun Fethullah Gülen cemaatiyle ne alakası var ? Onunda belgesi kayıdı mevcuttur ...vs vs vs okuyun öğrenin , düşünün...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Kas 2011, 03:25 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

redyellow yazdı:
halkinsesi yazdı:
“Dinde zorlama yoktur. Artık doğru ile yanlış birbirinden ayrılmıştır. Şeytanın yoluna uymayı reddedenler ve Allah’a inananlar, hiçbir zaman kopmayacak en sağlam dayanağa tutunmuşlardır. Allah her şeyi işitendir, her şeyi bilendir.” (Bakara 256)

halkinsesi yazdı:
Yahu ayetin mealini yazıyoruz "Dinde zorlama yoktur" diye, hala iddia ediyorlar ki vardır diye. Ne muhalif bi toplumuz, Kuran'a bile muhalefet ediyorsunuz...

Bu ayet hep yanlış yorumlanır.

Dinde zorlama yoktur.

Kime?

Müslüman olmayana.

Müslüman olmayan bir insanı müslüman olmaya zorlayamazsınız!

Dinde zorlama vardır.

Kime?

Müslüman olana.

Bir insan müslüman olmuşsa, müslümanım diyorsa o dinin gereklerini yerine getirecektir, bu konuda ister zorlama değil ister başka bir şey ama evet dinin kurallarına uyacaktır, uymazsa bu dünyada ve ahiretde yaptırımlar vardır.

Bunu iyi ayırt etmek lazımdır.

Neymiş? Dinde zorlama varmış...

En azından bir tanesi kabul etti.

Zorlama ile ne elde edilmiş bu dünyada? Yıkım ve çöküntü dışında? Koca bir hiç.
Siz devam edin zorlamaya, elalemin çoluğunu çocuğunu sille tokat dövmeye, sanmayın ki bunun hesabı sorulmayacak sizlerden...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Kas 2011, 14:31 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Engin yazdı:
Alıntı:
Elmalı öğrenci yurdu artık yok çünkü yıkıldı . Size insan adı veremem çünkü kaydı yok ispat edemem

İddia sahibi, iddiasını kanıtlamakla mükelleftir. İsim-soyisim ve tarih alayım, bizzat takip edeceğim. Özel mesaj veya açıktan sorum yanıtlanabilir. Ama işin sonu mahkemede bitebilir, korkutmak gibi olmasın.

Haklı olan korkmamalı ve kendisine zulüm yaşatanlardan hakkını aramalı diyorum.

Bu ileti, iddia sahibine özel mesajla da gönderilmiştir ve 1 hafta içinde cevap gelmezse iddia sahibi müfteri olarak anılacaktır.

İlgili üye "kayıt yok, ispat edemem" diyor, siz yine de bunun üzetine "ispatla yoksa müfteri olursun" diyorsunuz :) Tuhaf gerçekten... Ben de sizin yerinizde olsam, anlatılan onca anıdan, takılabilecek başka bir şey bulamazdım heralde... İlaveten işin sonunun mahkemeden bitebilmesi için, bu işi mahkemeye taşıyan kişinin muhakkak menfaati zarara uğrayan kişi olması gerekir. Yani bir üçüncü şahıs, "hmm, sen bir başkasına iftira atıyorsun, yürü karakola" diyemez; en fazla tanık olarak ifade verir, o da çağırırlarsa... Tabi bu konuyla ilgili, menfaati zarara uğrayan bir tanıdığınız varsa, o başka...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Kas 2011, 14:48 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Buna da uyarı verseydiniz.

Mahkemeye veririm demedim, verirlerse karışmam anlamında söyledim. 'Anlayışınızın nispeten daha iyi olduğuna dair' ifademi geri alıyorum. İdeoloji ister istemez insanı kör yapıyor demek. Ayrıca ortada ispatı olmayan bir iddia var mıdır, vardır. O zaman iddia sahibi somut delillerle gelmeli ya da özür dilemelidir.

Peki ben desem ki Subay okulunda okudum, işkence gördüm (ki diyenler var), filanca okuldu ama yıkıldı ispat edemem. Bana şu şu zulümleri yaptılar desem, ahanda facebook sayfası bakın orada da neler yazılmış desem bunu kabul edecek misiniz? Hiç sanmıyorum. "İdeolojik körlük" dediğim budur.

Son 200 yılda yapılan savaşların, akan milyonlarca kişinin kanının, katliam, kıyım ve zulümlerin sorumlusu "milliyetçilik" akımı ve ona gönül verenlerdir. 600 yıllık Osmanlı'yı dağıtan da yine aynı akımdır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Kas 2011, 15:24 
Katılımcı Üye

Arapça bilmeyen çoğu insan kuran tercümelerinin doğru yapıldığını zannediyor ve orada ne yazıldıysa aynen kabul ediyor . Onlara tavsiyem şudur ki ; Ya arapça öğrenin yada merak ettiğiniz konularda kaynak kitaplarını okuyun . Çünkü islamın birinci emri OKU dur .. İlk emir 'bizi dinleyin!' değildir .. Aşağıda dinde zorlama konusu Hamdi Yazır tefsirinden alınmıştır .. Devamı çok uzun isteyen kitaptan okuyarak öğrenebilir ..

Mânânın aslı "zorlama, dinde yoktur" demek olur. Yani sadece dinde değil, her neye olursa olsun, zorlama cinsinden hiçbir şey, hak din olan İslâm dininde yoktur. Din çerçevesinde zorlama kaldırılmıştır. Dinin konusu, zorunlu fiiller, davranışlar değil; isteğe bağlı fiiller ve davranışlardır. Bunun için isteğe bağlı olmayan hareketlerden birisi olan zorlama dinde yasaklanmıştır. Kısaca kaldırılan veya yasaklanan zorlama, yalnız dinde zorlama değil; herhangi bir şeye olursa olsun, zorlama türünün hepsidir. Yoksa dinde dine zorlama yoktur, ama dünyaya zorlama olabilir demek değildir. Belki dünyada zorlama bulunabilir; Ama dinde, dinin hükmünde, dinin dairesinde olmaz veya olmamalıdır. Dinin özelliği, zorlamak değil, bilakis zorlamadan korumaktır. Bundan dolayı İslâm dininin gerçekten hakim olduğu yerde zorlama bulunmaz veya bulunmamalıdır.

Zorbalık ve zorlama olursa onun dışında olur. Şu halde din, "zorlayınız" demez, zorlama meşru ve muteber olmaz. Zorlama ile yapılan amelde dinin vaad ettiği sevab bulunmaz, rıza ve iyi niyet bulunmayınca hiçbir amel ibadet olmaz. "Ameller, ancak niyetlere göredir." Dinin isteklerinin hepsi, zorlamasız, iyi niyet ve rıza ile yapılmalıdır. Zorlama ile itikat (iman) mümkün değildir. Zorlama ile gösterilen iman, gerçek iman değil, zorlama ile kılınan namaz, namaz değildir. Oruç da öyle, hac da öyle, cihad da öyledir...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Kas 2011, 16:06 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Engin yazdı:
Peki ben desem ki Subay okulunda okudum, işkence gördüm (ki diyenler var), filanca okuldu ama yıkıldı ispat edemem. Bana şu şu zulümleri yaptılar desem, ahanda facebook sayfası bakın orada da neler yazılmış desem bunu kabul edecek misiniz? Hiç sanmıyorum. "İdeolojik körlük" dediğim budur.

Haklısın Engin ideolojik körlük budur

viewtopic.php?f=16&t=10934&p=106295&hilit=namaz+askerlik#p106295

viewtopic.php?f=1&t=4925&p=45201&hilit=namaz+askerlik#p45201

viewtopic.php?f=9&t=12204&hilit=namaz+askerlik

MUSAB yazdı:
Bu ülkede askere gidilir mi?

Cumartesi, 29 Ağustos 2009

Rasim Ozan Kütahyalı

Türkiye’de en büyük din sömürüsü, en büyük din bezirgânlığı şehitlik makamı ve şehitler edebiyatı üzerinden yapılıyor... Bu vatanın gepegenç dört evladı vicdan kanatan, insanlıkdışı bir “askerî ceza” vesilesiyle canlarını kaybetti... Ders olsun diye pimi çekilmiş bir bombayı bir askerin eline vermek, onu 45 dakika süründürmek ve bu rezalet sonunda üç arkadaşıyla birlikte ölmesini sümenaltı etmeye çalışmak... Böyle bir onursuzluğa imza atabilmek, üstüne de pişkin pişkin bu katledilen çocukların ailelerine “Oğlunuz vatan için şehit oldu, mekânları cennettir” demek... İnsanın çıldırası geliyor...

Defalarca yazdım yine yazıyorum... Türk ordusunun, Türk devletinin şehitlik tabiri üzerinden yaptığı şey ahlaksızca bir din istismarıdır... Türk devletinin şehadet kavramını kullanması laiklik ilkesine temelden aykırıdır... Laik bir devlette dince kutsal sayılan kavramlar ve değerler kullanılamaz... Bu resmen devletin, vatandaşlarının dinî duygularını sömürmesi demektir... Kutsal din duygularının dünyevi işlere alet edilmesi denen şeyin en hası bugün laik Türk devleti ve ordusu tarafından yapılmaktadır... Ve artık buna bir son verilmelidir... Türk medyasının vicdanlı organları da devletin yurttaşlarının dinî duygularını sömürmesine artık alet olmamalıdır... Gazetemiz Taraf da bundan böyle vefat eden askerlerimizle ilgili “Şehit oldular” tabirini asla kullanmamalıdır diye düşünüyorum... Bu feci olay artık böyle bir ilke kararının kesin olarak benimsenmesine vesile olmalıdır... Gerçekten vicdanlı, gerçekten demokrat ve gerçekten laik tüm yazarlara da buradan çağrıda bulunuyorum... Türk devlet zihniyetinin yurttaşlarımızın kutsal dinî duygularını ahlaksızca sömürmesine ARTIK DUR DİYELİM... Bu sömürüye, bu bezirgânlığa ortak olmayalım!

Dört gepegenç insanın, Er Öztürk, Er Yaman, Er Bulut ve Er Altın’ın psikopatça bir ceza sonucu ölmeleri de şehitlik kavramının sömürülmesi aracılığıyla kapatılmak istendi... Türkiye halkının kırsal kökenli dindar çoğunluğunun yani Derin Anadolu’nun genç evlatları 25 yıldır bu kirli, bu karanlık savaşta hep İslami duyguları sömürülerek ölüme gönderildi... Laiklik gerekçesiyle darbe yapan Türk ordusu, subay alımlarında namaz kılan adayları “laiklik” gerekçesiyle içine almayan Türk ordusu, erleri askere çağırırken ve savaşmaya motive ederken her zaman sonuna kadar laiklik ilkesini çiğnedi...

“Burası Peygamber Ocağı, ben de bir Türk subayı olarak beş vakit namaz kılmak istiyorum” diyen kişiler ordudan kovuldu!! Ama erleri orduya çağırırken “Burası Peygamber ocağıdır, siz de gerekirse bu vatan için şehit olup, cennete gidecek mehmetçiklerimizsiniz” dendi... Sadece şehitlik değil mehmetçik tabiri bile tümüyle İslami/manevi duygularla örülü bir kavramdır Derin Anadolu’nun yüreğinde... Mehmetçik tabiri Derin Anadolu’da Hz. Muhammed’i akla getirir... Oğullarını askere “Küçük Muhammed” olarak, “Küçük Peygamber” olarak yani Mehmetçik olarak gönderir bu ülkenin halkının büyük çoğunluğu... O manevi duygular sebebiyle düğün zurnayla gönderir oğlunu askere... Sanki bir dinî ibadet gibidir oğlanı askere göndermek Derin Anadolu’nun dünyasında... Bu ülkenin halkının çoğunluğu için çok sevdikleri oğullarını hacca göndermek ile askere göndermek arasında fark yoktur çoğu zaman... Oğlanları öldürülecek olsa da şehadet makamına ulaşacaktır, mekânı cennet olacaktır... O sebeple, bu kirli iç savaş patlamadan önce uzun süre dindar Kürt halkı da oğullarını gönül rahatlığıyla askere gönderiyordu bu ülkede... Aynı ortak İslami/manevi duygular sebebiyle....

Ne kadar acı, ne kadar trajik ki bu safiyane manevi duyguların istismarı üzerinden ne vatan evlatları bu dört er gibi sebepsiz yere can verdi... Eğitim zayiatı gerekçesiyle kaç asker öldü? Kaç defa yaralı askerler yardım beklerken telsizden “Analar çok mehmetçik doğurur ama Skorsky doğuramaz, helikopteri riske atamayız!” diye cevap geldi... Çünkü ne gerekçeyle, ne ihmaller ne hatalar ne suiistimaller sebebiyle bu ülkenin gençleri ölürse ölsün bu durumu sorgulamıyordu Derin Anadolu... Tam aksine “Oğlum şehit oldu, mekânı cennet oldu” diye seviniyordu belki de... At izinin, it izine karıştığı bu kirli ve karanlık savaşı da sorgulamıyordu... Kendi iç yapısında birazcık dindar subayları bile barındırmayan, derhal kovan Türk Genelkurmay zihniyeti tam gaz din sömürüsüne devam ediyordu “şehit aileleri”yle temastayken... Oğullarını kaybetmiş bu insanların acıları üzerinden, daha fazla din istismarı yaparak daha fazla kan akmasını kışkırtıyordu kimi generaller, subaylar ve politikacılar...

Böyle utanç tablosunun olduğu bir ülkede askere gidilir mi? Böyle bir ortamda askerlik “vatan görevi” sayılabilir mi?

islamigündem

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Kas 2011, 16:25 
Katılımcı Üye

Tabuları yıkacaksak hep tek taraflı olmayalım biraz da kendimizi sorgulayalım . Bugüne kadar kendilerini sürekli olarak sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterenlere bir tepki olarak yazdım bütün bunları . Onlar kendilerini sorgulama gereği duymamışlardır. Çünkü başlarındaki insanların herzaman en iyisini bildiğine inanıp onlara mutlak itaat edilmesi gerektiğini savunmuşlardır . Millet olarak bizim tepkimiz , amaçlarına ulaşmak için her yolu mübah gören ve diğer insanları bu amaç uğrunda kullanılacak birer eşya gibi algılayanlaradır . Yoksa kimsenin çevresini ya da partisini kıskandığımızdan değidir . Türkiye'de sürekli olarak bir hayali düşman portresi çizilmiştir . Hem sağ hem de sol kesimden insanlar herzaman bir hayali düşman etrafında birlik olmuştur . Onlardan kime sorarsanız sorun hep aynı cevabı verirler ; 'Ellerine fırsat vermemeliyiz yoksa bizi bir kaşık suda boğacaklar' gibi cümlelerle yaratılmış korku krallığında düşünmeye zaman yoktur . Sadece söyleneni yapmak gerekir .

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Kas 2011, 10:32 
Banlanmış Üye

İnanmamak için kendinizi zorlamayın.Benim hayat hikayemden alıntılar yaparak saçma sapan yorumlarla beni iftiracı yapmaya çalışmayın.Yazdıklarım gerçektir ve gerçeklerin bir kısmıdır.Bunu aklınızda tutmanızı diliyorum.Sarılacaksanız Allhın ipine sarılın Fetullahın ipine sarılmayın

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2012, 13:59 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Ephtalit arkadaşın söylediğinin bir benzerini daha 2 sene önce teyzemin oğlundan duydum..O da cemaat evinde kalıyordu..Bir gün bu nur cemaatinin yemeği olan Makrume denen yemek yapılıp maddi durumu olan iyi büyükler gelirmiş..Herkez kutuya elinden gelen parayı atar kimi 50 kimi 150 kimi 10 Tl falan..Bazı günler 1500 Tl bazı günler daha az toplanırmış..Herneyse büyükler gittikten sonra Evin Abisi söyle demiş..Bugün bizim inekleri fazla sağamadık..Daha sonra bizim oğlan bu lafa sinirlenip adamın üstüne yürümüş ve kovulmuş..Aynen kuzen bana böyle anlattı..Sözüne en güvendiğim insanlardan biridir..Şimdi Ephtatit'e yapılanlar ve bu örneklerin sorumluluğu bütün Gülen Cemaatine değil oradaki karaktersiz müdürlere abilere aittir..Genel Olarak baktığımız zaman Gülen Cemaatinin dünya üzerinde 7000 tane okulu var..Soruyorum sizlere hanginiz Mesela Taiwan'ın Artvin'inde maneviyat için öğretmenlik yaparsınız..Bu adamlar bu maneviyatı nerden alıyorlar..50-100 değil tam tamına 7000 okul arkadaşlar..Ayıp yemin ediyorum ayıp..Adamlar Türkiye'de olsa kadrolu olarak 1700 lira alıp kendine uygun maaşlı birinide bulursa gül gibi geçinir gider ama maneviyat için ve sadece hizmet için gurbetlik çekenleri hiç düşündünüz mü..Ben cemaatin içinde bulunmadım ama biraz empati kurun ya..Oradaki kolejlerde yetişenler Devletlerde belli noktalara geliyorlar..Muhteşem bir vatanseverlik örneğidir bu..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2012, 21:08 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Tam bir safsata.Çok merak ediyorsanız gidin görün nasıl muamele var.Her şehirde Gülen'in yurtları var.

Böyle olduğuna inanan varsa gitsin görsün,sizi geri çevirmezler :)

Kulaktan duyma bilgilerle benim gibilerin gözünde anca xxx durumuna düşersiniz.

Lord Acton

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2012, 22:05 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

emre_34 yazdı:
Ephtalit arkadaşın söylediğinin bir benzerini daha 2 sene önce teyzemin oğlundan duydum..O da cemaat evinde kalıyordu..Bir gün bu nur cemaatinin yemeği olan Makrume denen yemek yapılıp maddi durumu olan iyi büyükler gelirmiş..Herkez kutuya elinden gelen parayı atar kimi 50 kimi 150 kimi 10 Tl falan..Bazı günler 1500 Tl bazı günler daha az toplanırmış..Herneyse büyükler gittikten sonra Evin Abisi söyle demiş..Bugün bizim inekleri fazla sağamadık..Daha sonra bizim oğlan bu lafa sinirlenip adamın üstüne yürümüş ve kovulmuş..Aynen kuzen bana böyle anlattı..Sözüne en güvendiğim insanlardan biridir..Şimdi Ephtatit'e yapılanlar ve bu örneklerin sorumluluğu bütün Gülen Cemaatine değil oradaki karaktersiz müdürlere abilere aittir..Genel Olarak baktığımız zaman Gülen Cemaatinin dünya üzerinde 7000 tane okulu var..Soruyorum sizlere hanginiz Mesela Taiwan'ın Artvin'inde maneviyat için öğretmenlik yaparsınız..Bu adamlar bu maneviyatı nerden alıyorlar..50-100 değil tam tamına 7000 okul arkadaşlar..Ayıp yemin ediyorum ayıp..Adamlar Türkiye'de olsa kadrolu olarak 1700 lira alıp kendine uygun maaşlı birinide bulursa gül gibi geçinir gider ama maneviyat için ve sadece hizmet için gurbetlik çekenleri hiç düşündünüz mü..Ben cemaatin içinde bulunmadım ama biraz empati kurun ya..Oradaki kolejlerde yetişenler Devletlerde belli noktalara geliyorlar..Muhteşem bir vatanseverlik örneğidir bu..

Emrer_34; Çok laf yalansız,az zamanda kazanılan çok mal haramsız olmaz.7000 okul yazarken nasıl olur diye hiç sormadınmı kendine.Altmış milyar dolara hükmediyormuş.Dünyanın en zengini, bir Japon emlakcı, serveti yüzyirmibeşmilyardolar.Senin anlayacağın,bu iş fetoşun yiyeceği nane değil.Ha nasıl kazanç elde ettiklerini,saadet zincirinin nasıl çalıştığını herkes bilir.Hayatında vergi dairesinin yolunu hiç bilmeyenler başı çekiyor.Bunlar vergilerini ödüyor ama kime?

Başta terör olmak üzere,tüm cemaatlerin önüne,sermayenin tamamının kayıt altına girmesi ile geçilr.Ancak o zaman takke düşer kel gözükür.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2012, 22:51 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Yusuf Kartal yazdı:
Emrer_34; Çok laf yalansız,az zamanda kazanılan çok mal haramsız olmaz.7000 okul yazarken nasıl olur diye hiç sormadınmı kendine.Altmış milyar dolara hükmediyormuş.Dünyanın en zengini, bir Japon emlakcı, serveti yüzyirmibeşmilyardolar.Senin anlayacağın,bu iş fetoşun yiyeceği nane değil.Ha nasıl kazanç elde ettiklerini,saadet zincirinin nasıl çalıştığını herkes bilir.Hayatında vergi dairesinin yolunu hiç bilmeyenler başı çekiyor.Bunlar vergilerini ödüyor ama kime?

Başta terör olmak üzere,tüm cemaatlerin önüne,sermayenin tamamının kayıt altına girmesi ile geçilr.Ancak o zaman takke düşer kel gözükür.

Dünyanın en zengini Ro......... ailesidir.Adamların ne kadar parası olduğu hesaplanamıyor.

Yaklaşık 3 Trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor...

Bu ailenin adını bir siyasetçiye söyle önce 1-2 dk düşünür sonra önünü ilikler :)

Ayrıca Gülen nasıl bu kadar paralandı diye konu açardımda çok uzun konu...

Lord Acton

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2012, 22:53 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Yusuf Kartal ; Eğer bu ailenin adını,tarihini vs. konuşmak isterseniz özelden konuşabiliriz :)

Lord Acton

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2012, 23:47 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Yusuf Kartal yazdı:
emre_34 yazdı:

Yusuf Kartal Vikipedia'ya baktım 4100'ün üzerinde okul varmış..O okullarda çalışan öğretmenler maneviyat için gurbet çilesi çekiyorlar..Kendini o öğretmenlerin yerine koymayı dene..Ailenden toprağından ayrılmak nasıl koyar adama değil mi..Ama bu adamlar maneviyat için bu fedakarlıkları yapıyorlar..Adamlar kurduğu düzenle Türkçe Olimpiyatları yapıyorlar..Her sene 120 ülkeden insan geliyor..Bunlar çok büyük hizmetler..

http://tr.wikipedia.org/wiki/G%C3%BClen ... llar%C4%B1

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2012, 23:54 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Ayrıca dikkat edin Gülen'in yurtlarında ister Türkiye'de olsun ister yurtdışında her okulunda mutlaka Türk bayrağı,Atatürk ve İstiklal Marşı bulunur.Adam Türklerin misyonerliğini yapıyor dünyada.Yurtdışındai bütün okullarında ikinci dil Türkçe :)

Lord Acton

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 3. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.