Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Oca 2018, 23:09

Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 4. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen cemaatinde yaşanan bir kaç gerçek
İletiTarih: 04 Oca 2012, 14:08 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

emre_34 yazdı:
Ephtalit arkadaşın söylediğinin bir benzerini daha 2 sene önce teyzemin oğlundan duydum..O da cemaat evinde kalıyordu..Bir gün bu nur cemaatinin yemeği olan Makrume denen yemek yapılıp maddi durumu olan iyi büyükler gelirmiş..Herkez kutuya elinden gelen parayı atar kimi 50 kimi 150 kimi 10 Tl falan..Bazı günler 1500 Tl bazı günler daha az toplanırmış..Herneyse büyükler gittikten sonra Evin Abisi söyle demiş..Bugün bizim inekleri fazla sağamadık..Daha sonra bizim oğlan bu lafa sinirlenip adamın üstüne yürümüş ve kovulmuş..Aynen kuzen bana böyle anlattı..Sözüne en güvendiğim insanlardan biridir..Şimdi Ephtatit'e yapılanlar ve bu örneklerin sorumluluğu bütün Gülen Cemaatine değil oradaki karaktersiz müdürlere abilere aittir..Genel Olarak baktığımız zaman Gülen Cemaatinin dünya üzerinde 7000 tane okulu var..Soruyorum sizlere hanginiz Mesela Taiwan'ın Artvin'inde maneviyat için öğretmenlik yaparsınız..Bu adamlar bu maneviyatı nerden alıyorlar..50-100 değil tam tamına 7000 okul arkadaşlar..Ayıp yemin ediyorum ayıp..Adamlar Türkiye'de olsa kadrolu olarak 1700 lira alıp kendine uygun maaşlı birinide bulursa gül gibi geçinir gider ama maneviyat için ve sadece hizmet için gurbetlik çekenleri hiç düşündünüz mü..Ben cemaatin içinde bulunmadım ama biraz empati kurun ya..Oradaki kolejlerde yetişenler Devletlerde belli noktalara geliyorlar..Muhteşem bir vatanseverlik örneğidir bu..

Maddi durumu iyi olan büyükler...
Küçükler...
Evin abisi, oğlan, vs...
Büyük olmak için teşkilatlanma...
Bildiğin mason gibi, sonra benim masonum iyidir diye yaygara, polemik...
Bunun adı eğitimmiş...
Teşkilatlanıp, devleti ve düzeni tekeline almanın adı eğitimmiş, okulmuş...
Bu model tamamen batıdan alınmıştır, batıda da polis teşkilatının her kademesi masondur. Okul dediğiniz aleni bildiğin mason locasının en basit hali. Okulmuş eğitimmiş. Köle olmayı seven ezik zavallı cahil, fakir çocukların doldurulup kıyma haline getirildiği odaklar, oluşumlar okul ise eksik olsun. Ezikseniz fetoyu seversiniz, yaranmak için tapınırsınız. Maneviyat? Ayrıca 'büyükler' dediğiniz 33 derece fetocular tayvanın artvinide mi, yoksa pensilvanyadamı ya da devlet kademelerinde mi? Ezik olmayı güdülmeyi tek çare gören, 'vatansever'liğin ne olduğundan bihaber, köle zihniyeti ve biatı vatanseverlik zanneden ezik gençliğim benim.
Hata bizde, kabul ediyorum, sahip çıkamadık, emperyalistlerin masonların eline düştüler...Ezik yetiştiler, ama biz kendimize sahip çıkamadık en başta aslında, Atatürk'ün öldüğü gün saldırıyı başlattı emperyalistler...Talihsiz güzel yurdum benim, elimizden böyle kayıp gitti işte...İbret olsun.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2012, 15:01 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
emre_34 yazdı:
Ephtalit arkadaşın söylediğinin bir benzerini daha 2 sene önce teyzemin oğlundan duydum..O da cemaat evinde kalıyordu..Bir gün bu nur cemaatinin yemeği olan Makrume denen yemek yapılıp maddi durumu olan iyi büyükler gelirmiş..Herkez kutuya elinden gelen parayı atar kimi 50 kimi 150 kimi 10 Tl falan..Bazı günler 1500 Tl bazı günler daha az toplanırmış..Herneyse büyükler gittikten sonra Evin Abisi söyle demiş..Bugün bizim inekleri fazla sağamadık..Daha sonra bizim oğlan bu lafa sinirlenip adamın üstüne yürümüş ve kovulmuş..Aynen kuzen bana böyle anlattı..Sözüne en güvendiğim insanlardan biridir..Şimdi Ephtatit'e yapılanlar ve bu örneklerin sorumluluğu bütün Gülen Cemaatine değil oradaki karaktersiz müdürlere abilere aittir..Genel Olarak baktığımız zaman Gülen Cemaatinin dünya üzerinde 7000 tane okulu var..Soruyorum sizlere hanginiz Mesela Taiwan'ın Artvin'inde maneviyat için öğretmenlik yaparsınız..Bu adamlar bu maneviyatı nerden alıyorlar..50-100 değil tam tamına 7000 okul arkadaşlar..Ayıp yemin ediyorum ayıp..Adamlar Türkiye'de olsa kadrolu olarak 1700 lira alıp kendine uygun maaşlı birinide bulursa gül gibi geçinir gider ama maneviyat için ve sadece hizmet için gurbetlik çekenleri hiç düşündünüz mü..Ben cemaatin içinde bulunmadım ama biraz empati kurun ya..Oradaki kolejlerde yetişenler Devletlerde belli noktalara geliyorlar..Muhteşem bir vatanseverlik örneğidir bu..

Maddi durumu iyi olan büyükler...
Küçükler...
Evin abisi, oğlan, vs...
Büyük olmak için teşkilatlanma...
Bildiğin mason gibi, sonra benim masonum iyidir diye yaygara, polemik...
Bunun adı eğitimmiş...
Teşkilatlanıp, devleti ve düzeni tekeline almanın adı eğitimmiş, okulmuş...
Bu model tamamen batıdan alınmıştır, batıda da polis teşkilatının her kademesi masondur. Okul dediğiniz aleni bildiğin mason locasının en basit hali. Okulmuş eğitimmiş. Köle olmayı seven ezik zavallı cahil, fakir çocukların doldurulup kıyma haline getirildiği odaklar, oluşumlar okul ise eksik olsun. Ezikseniz fetoyu seversiniz, yaranmak için tapınırsınız. Maneviyat? Ayrıca 'büyükler' dediğiniz 33 derece fetocular tayvanın artvinide mi, yoksa pensilvanyadamı ya da devlet kademelerinde mi? Ezik olmayı güdülmeyi tek çare gören, 'vatansever'liğin ne olduğundan bihaber, köle zihniyeti ve biatı vatanseverlik zanneden ezik gençliğim benim.
Hata bizde, kabul ediyorum, sahip çıkamadık, emperyalistlerin masonların eline düştüler...Ezik yetiştiler, ama biz kendimize sahip çıkamadık en başta aslında, Atatürk'ün öldüğü gün saldırıyı başlattı emperyalistler...Talihsiz güzel yurdum benim, elimizden böyle kayıp gitti işte...İbret olsun.

Bu maddi durumu iyi olan büyükler dediklerim fakirlik içerisinde okutulmuş senin savunduğun kemalist zihniyet nasıl darbe yapar koltuğuma kavuşurum diye hayal kurarken bunlar kamu ve özel sektörde çalışma ortamı bulmuştur..Kimse bunlara el uzatmazken bu yurtlarda yetişmiş ve ailelerine bakar olmuşlardır..Sen eğer Masonlara örnek arıyorsan savunduğun parti içinde Masonlardan çok örnek bulursun..Size sahip çıkmadık dediğiniz zihniyet şu anda Sorosçuların elinde ama sol zihniyetin neredeyse tamamı aslanlar gibi gidip oylarınızı onlara verir burada bize anti emperyalistçilik taslarsınız..Kimse kimseyi köle yapamaz..Herkez inancına göre vatanına milletine hizmet etmeyi ibadet sayar..Sen bunları ezik sindirilmiş zavallı görürsün bense yaptıkları fedakarlıktan ötürü vatansever kahraman görürüm..Zaten seninle aynı ideolojide olan Pkk'lı komünist sol kesimde Gülen Cemaatine sevgisini yurtlara molotof atarak ispatlamışlardır...Atatürk'ün kurduğu bu düzeni seneler boyunca darbelerle rehin alan zihniyet bu düzeni sahiplenmesin..Millet onlara 22 seçimdir gereken cevabı veriyor..120 ülkede 4100'ü aşkın okulda Türkçe eğitim veren on binlerce öğretmenin Allah yollarını açık etsin...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2012, 15:04 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Benim savunduğum parti yok ki...
Herkesi kendin gibi amigomu zannediyorsun sen?
Parti mason olsa ne yazar? Mason olmak için mason olmak lazım, yani soroscu,cia ajanı fetocu olmak yeterli. O insanlar neden devlet kademelerine getirildi sanıyorsun, burada amigolukla sen de mi öyle olacağını sandın yoksa? :mrgreen:
Emre köle olmadığını iddia eden saf köledir. Yazık sana ezikliği bu kadar yüceltme...
Ama özgürlük zordur, hiç bir şeyi tanımayacan, kimsenin göz yaşına bakmayacan, zırıl zırıl ağlayıp mağdurum diye ortalarda ezik ezik dolaşmayacağın. Parti amigosu olmayacan...Herkes beceremez...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Oca 2012, 02:12 
Yeni Üye

fethulllah kacar yazdı:
Sen ülkedeyken infiale sebep olmuyordu da şimdi dönünce mi sebep olacak?

Kasetlerden sözler nasıl cımbızlarla çekilip hakkında nasıl bir kampanya başlatıldı bilinmiyorsa da en azından böyle bir şey söylenirken araştırılması gerekirdi.

Ben de başımdan geçenleri anlatmak isterdim öyle 5 6 satır da değil 8 seneyi sayfalarca olabilirdi mesela.Orta okul 2. sınıfın 2. döneminde okurken tanışıp,ilk girmiş olduğum deneme sınavında 8 net yaptığım,babam da birkaç sene öncesinde iflas etmiş olduğu için hikayemi duyar duymaz beni kapıdan kovdular dememi buradaki bir çok insan ne kadar isterdi değil mi?Öyle olmadı ama;önceleri haftada 1 sonraları giderek artarak evlerde kalmaya başladık.Ara dönemleri anlatmayacağım 1buçuk senede ek bir yardım almadan 80 neti(100 soru üzerinden) aşarak Vefa Lisesi'ne girdim.Vurarak kırarak milliyetçilik yapılmadığını orada gördüm.O zamanlar sözde kürdistan diye bir devlet kurma fikrinden yeni yeni bahsederlerken beraber kaldığımız bir arkadaşımın bununla ilgili olumlu sözüyle ben parlayınca beni susturup aslanlar gibi fakat kalp kırmadan nasıl milliyetçi olunduğunu gördüm 'bölücü' abilerden.Afrikanın bilmem neresinden gelmiş birisinin kapıyı açıp hoşgeldin demesine şahit oldum milliyetçiliği sadece yüreğinde taşıyan saygıdeğer arkadaşlarım.

4senedir bu cemaatte değilim ama hala o zaman tanıdığım herkese dua ederim.Kişiler kurumları yıpratamaz ve yıpratmamalı.Olmuş olabilir sizin söylediğiniz gibi olaylar;fakat düşündüğünüz gibi o kadar çok olsaydı bu cemaat kısa sürede bu denli büyüyemezdi.Hangimizin bu ülkenin evlatları üzerinde onlarınkinin zerresi kadar emeği var?

Sokaklarda slogan atarak,şehit cenazesinden şehit cenazesine tekbir getirip bağırıp çağırarak vatansever falan olunmaz.Hangimiz gideriz Ortaasya'ya Afrika'ya adını bilmediğimiz ülkelere öğretmenlik yapmak için?Siz hiç İstiklal Marşı okuyan Bangladeşli bir öğrenci gördünüz mü ya da Rusya'lı bir anneyi dinlediniz mi çocuğu Türk Okulu'nda okumakta olan?

Güneş balçıkla sıvanmaz efendiler.Bir takım insanların hayranlık duyduğu Türkan Saylan ve tayfalarının yapmış olduğu karalamalara devam edecekler çünkü hak batılı yeniyor.Evlere gizlice sokulup delil aramaya çalışan ve tesbihatları kameraya çeken ve bunları şeriat gelecek palavrasına alet eden insanları unutmadık biz.Yandaş olmayan basının yaptıklarını da.

billur yazdı:
Köle olmayı seven ezik zavallı cahil, fakir çocukların doldurulup kıyma haline getirildiği odaklar, oluşumlar okul ise eksik olsun. Ezikseniz fetoyu seversiniz, yaranmak için tapınırsınız...Ezik olmayı güdülmeyi tek çare gören, 'vatansever'liğin ne olduğundan bihaber, köle zihniyeti ve biatı vatanseverlik zanneden ezik gençliğim benim.

Sayın 'vatansever' şahıslar;kişilerin ve kurumların arkasına saklanarak,sokaklarda bağırarak ve son dönemin moda 'vatansever'liği AKP'ye ve cemaate söverek yaptığınız vatanseverlikten bihaberiz kusura bakmayın.

Ezik gençler aranıcaksa 80li zamanlarda okumak yerine vatanseverliği farklı algılayan kişileri sorgulamak lazım.Filistin'de gerilla eğitimi alan insanlardan başlamak lazım önce.Mazlum politikası yapmak için özellikle söylüyorum 'kendini dövdüren' gençleri düşünmek gerekiyor.Vatanseverliğiniz buyrun sizin olsun.vesselam..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Oca 2012, 02:20 
Onursal Üye

ebulfeth yazdı:
fethulllah kacar yazdı:
Sen ülkedeyken infiale sebep olmuyordu da şimdi dönünce mi sebep olacak?

Kasetlerden sözler nasıl cımbızlarla çekilip hakkında nasıl bir kampanya başlatıldı bilinmiyorsa da en azından böyle bir şey söylenirken araştırılması gerekirdi.

Ben de başımdan geçenleri anlatmak isterdim öyle 5 6 satır da değil 8 seneyi sayfalarca olabilirdi mesela.Orta okul 2. sınıfın 2. döneminde okurken tanışıp,ilk girmiş olduğum deneme sınavında 8 net yaptığım,babam da birkaç sene öncesinde iflas etmiş olduğu için hikayemi duyar duymaz beni kapıdan kovdular dememi buradaki bir çok insan ne kadar isterdi değil mi?Öyle olmadı ama;önceleri haftada 1 sonraları giderek artarak evlerde kalmaya başladık.Ara dönemleri anlatmayacağım 1buçuk senede ek bir yardım almadan 80 neti(100 soru üzerinden) aşarak Vefa Lisesi'ne girdim.Vurarak kırarak milliyetçilik yapılmadığını orada gördüm.O zamanlar sözde kürdistan diye bir devlet kurma fikrinden yeni yeni bahsederlerken beraber kaldığımız bir arkadaşımın bununla ilgili olumlu sözüyle ben parlayınca beni susturup aslanlar gibi fakat kalp kırmadan nasıl milliyetçi olunduğunu gördüm 'bölücü' abilerden.Afrikanın bilmem neresinden gelmiş birisinin kapıyı açıp hoşgeldin demesine şahit oldum milliyetçiliği sadece yüreğinde taşıyan saygıdeğer arkadaşlarım.

4senedir bu cemaatte değilim ama hala o zaman tanıdığım herkese dua ederim.Kişiler kurumları yıpratamaz ve yıpratmamalı.Olmuş olabilir sizin söylediğiniz gibi olaylar;fakat düşündüğünüz gibi o kadar çok olsaydı bu cemaat kısa sürede bu denli büyüyemezdi.Hangimizin bu ülkenin evlatları üzerinde onlarınkinin zerresi kadar emeği var?

Sokaklarda slogan atarak,şehit cenazesinden şehit cenazesine tekbir getirip bağırıp çağırarak vatansever falan olunmaz.Hangimiz gideriz Ortaasya'ya Afrika'ya adını bilmediğimiz ülkelere öğretmenlik yapmak için?Siz hiç İstiklal Marşı okuyan Bangladeşli bir öğrenci gördünüz mü ya da Rusya'lı bir anneyi dinlediniz mi çocuğu Türk Okulu'nda okumakta olan?

Güneş balçıkla sıvanmaz efendiler.Bir takım insanların hayranlık duyduğu Türkan Saylan ve tayfalarının yapmış olduğu karalamalara devam edecekler çünkü hak batılı yeniyor.Evlere gizlice sokulup delil aramaya çalışan ve tesbihatları kameraya çeken ve bunları şeriat gelecek palavrasına alet eden insanları unutmadık biz.Yandaş olmayan basının yaptıklarını da.

billur yazdı:
Köle olmayı seven ezik zavallı cahil, fakir çocukların doldurulup kıyma haline getirildiği odaklar, oluşumlar okul ise eksik olsun. Ezikseniz fetoyu seversiniz, yaranmak için tapınırsınız...Ezik olmayı güdülmeyi tek çare gören, 'vatansever'liğin ne olduğundan bihaber, köle zihniyeti ve biatı vatanseverlik zanneden ezik gençliğim benim.

Sayın 'vatansever' şahıslar;kişilerin ve kurumların arkasına saklanarak,sokaklarda bağırarak ve son dönemin moda 'vatansever'liği AKP'ye ve cemaate söverek yaptığınız vatanseverlikten bihaberiz kusura bakmayın.

Ezik gençler aranıcaksa 80li zamanlarda okumak yerine vatanseverliği farklı algılayan kişileri sorgulamak lazım.Filistin'de gerilla eğitimi alan insanlardan başlamak lazım önce.Mazlum politikası yapmak için özellikle söylüyorum 'kendini dövdüren' gençleri düşünmek gerekiyor.Vatanseverliğiniz buyrun sizin olsun.vesselam..

Kurumlarda kadrolaşarak cemaatlerin,tarikatların etekleri altına saklanıp din eksenli siyaset yapmakta üzerinize kimse olmayacagı için bunları biz VATAN severlere hangi sıfatla yazdığınız sormam yanlış olmaz herhalde!

Hiç bir zaman kaçıp, kaybolacak kadar CESARET'imi kaybetmedim!!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Oca 2012, 14:35 
Yeni Üye

Arkadaşımızın aslı-gerçekçiliğiyle ve yaşanmışlığıyla hiçbir payı olmayan bu yazıyı yazmasının sebepleri tartışılabilir ama bence iki sebebi var.Birincisi Bu şekilde cemaat aleyhınde olaylar kurgulayıp yazarak cemaati yıpratmak ve insanlar üzerinde bi ön yargı oluşturmaya çalışma düşüncesi,İkincisi ise yaşanmamış ve gerçeklikle hiç bir alakası olmayan olayları yaşamış gibi anlatarak kişisel bunalım içersinde ve tibbi bir vakka olduğunu aynı zamanda da bir psikiyatrise ihitiyaç olduğunu duyurmak istemiştir.
Ben fFettullah Gülen Cemaati ya da Nurcular içersinde yer alan tabirinizle bir grup üyesi değilim fakat bende bir insan olarak anlatılan bu olayların ne kadar doğru ne kadar hayali kurgular olduğunu anlamak için bir dönem bir süre bu tekrarlıyorum bu grub içersinde bulundum.Yaklaşık üç buçuk ay aynı evde kaldım yurtlarında bulundum.Zorla namaz kıldırma,dövme,vurma,arkadaşlarınıda getir talebinde yada emirinde bulunma,herhangi bir para-ücret istemlerinde bulunma vs. - hiçbiriyle karşılaşmadım.Kanıtım ve ispatım da mümkündür.Fakat arkadaşımızın bahsettiği okul bile gerçekte yoktur.Kendi hayal ürünüdür.Ufak bi araştırma ile gerçeği sizde görebilirsiniz.
Millet olarak bu sorunların artık aşılması ve değer arz etmediği bilincine varıyor olmamız gerekir.Herkes kendi hür ve özgür iradesine,kendi kararlarını kendi bilgi araştırma dünyasında ifade edip ilgili ortamlarda lanse edebilmektedir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Oca 2012, 13:19 
Yeni Üye

Sorgulanamaz olduğunu düşünmüyorum.Yorumlarda ve konuyu yazan kişinin sözde başından geçen olaylarda varsaydığınız gerçeklerden bahsediliyor.Bunun gerçekliliğine ne kadar inanıyosun ? Beklentim şudur bunların gerçekliliğinden ve yapılanların var olduğundan emin olunduktan sonra yorum yapılması.Gerekirse gidip görün.İradenin kuvvetli olduğunu düşünüyorum.Etki altına girmezsin.Kulluk yapılıp yapılmadığını sorgulanıp sorgulanamamanın realitisini görmeni isterim.
Ne tesadüftür ki fettullah gülen ve cemaati karşıtlarını oluşturan kişilerin büyük çoğunluğu hatta tamamı sosyalist görüş sahibi kişilerdir.Saygı duyarım.Fakat olaya daha kapsamlı bakmam gerekirse aynı zamanda iktidar karşıtı kişilerdir.Kısacası görüş farklılığı neticesiyle koz olarak düşünülen fettullah gülen ve cemaati kullanılmaya çalışılıyor.Çünkü en büyük etkenin o olduğu düşünülüyor.Aleyhinde yazılan yalan gerçek herşey çarpıtılarak abartılarak yazılan herşey yine tesadüftür ki karşıt görüşlere cazip geliyor.Lütfen gerçekler üzerinden gidelim araştıralım yorum yapalım...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Şub 2012, 00:58 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Gerçekler üzerinden gidelim, gerçekten. Liderinin Pensilvanya'da, cia himayesinde Türkiye cumhuriyetini derinden yönetmesi için görevli bir tarikat. Bu arada ben bu tarikata mensup değilim yazıp savunma yapmayı samimi bulmadığım gibi, hakkında hiç bir fikriniz olmayan kişiler hakkında asıl ön yargılı olan sizsiniz. Burada yazan çoğunluk sosyalist görüş destekcisi değildir. Ben sosyalist değilim mesela.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 22:33 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Sayın tamisabet

Bende aynı senin durumundayım.Aslen CHP'li bir aileden geliyorum.Benim ailemde bugüne kadar bir kişi bile sağ partiye oy vermemiştir.Biz Cumhuriyetçi bir aileyiz.
Ben Artatürkçü Düşünce Derneği üyesi idim.Dernekte tecavüze uğradım sonra fikirlerim değişti.

Bütün iletilerimin bu ucuz yalan minvalinde okunması da beni çok sevindirecektir.
Lütfen bana inanın.Yalvarıyorum.Ölümü görün inanmazsanız.

"Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)
Hz Muhammed S.A.V

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 22:46 
Kıdemli Üye

Yemedim.Senin eski imzanı da hatırlıyorum.Yine Sağdaydı ama bu kadar İslamcı değildi.Eğer dediğin olay bu foruma üye olduğun zaman içersinde gerçekleştiyse zaten gazetelerden okurduk.Öyle olsa bile başına gelen bu olayın modernleşme konusunda kafanda psikolojik önyargılar oluşmasına sebep olması normaldir.İdeolojinin mantıksızlığını açıklar.Eğer yalansa yine önyargıların bir sonucudur.Kimsenin sana bakış açısını değiştirmez.Forum üyelerine cahil mahalle ahalisi muamelesi yapmamanı tavsiye ederim.İki şekilde de bir psikoloğa görünmeni veya azıcık modern hukuk okumanı öneririm.

Arkadaş, sizinle aynı düşmanlara sahip olandır.

Önemsemediğimiz özgürlükler için direnmediğimiz sürece diktatörler tarafından yönetilmeye mahkümuz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 22:51 
Onursal Üye

John Smith yazdı:
Yemedim.Senin eski imzanı da hatırlıyorum.Yine Sağdaydı ama bu kadar İslamcı değildi.Eğer dediğin olay bu foruma üye olduğun zaman içersinde gerçekleştiyse zaten gazetelerden okurduk.Öyle olsa bile başına gelen bu olayın modernleşme konusunda kafanda psikolojik önyargılar oluşmasına sebep olması normaldir.İdeolojinin mantıksızlığını açıklar.Eğer yalansa yine önyargıların bir sonucudur.Kimsenin sana bakış açısını değiştirmez.Forum üyelerine cahil mahalle ahalisi muamelesi yapmamanı tavsiye ederim.İki şekilde de bir psikoloğa görünmeni veya azıcık modern hukuk okumanı öneririm.

-Ses etme takılsın. :roll:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 23:09 
Kıdemli Üye

iğneci yazdı:
John Smith yazdı:

-Ses etme takılsın. :roll:

Olur :lol:

Önemsemediğimiz özgürlükler için direnmediğimiz sürece diktatörler tarafından yönetilmeye mahkümuz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ekm 2012, 00:27 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

John Smith yazdı:

Bende bu ucuz CHP'linin yazdığı yalanı yemedim.
Aslında sen de yemedin.
İğneci bile yemedi.
Aslında tamyalancı da yazdıklarına inanmıyor.

"Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)
Hz Muhammed S.A.V

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ekm 2012, 17:03 
Kıdemli Üye

Öteki yazdı:
John Smith yazdı:

Bende bu ucuz CHP'linin yazdığı yalanı yemedim.
Aslında sen de yemedin.
İğneci bile yemedi.
Aslında tamyalancı da yazdıklarına inanmıyor.
Benim dediklerime yalan demek için önce anlamamış olmak gerekiyor.Çünkü ben direkt akıl yürüttüm.Üç çıkış ta seni aklamıyor.Dördüncü bir çıkış da yok.Ha sen o adama yalancı diyorsun.Galiba dediğini attığının kanıtıdır.Fetüllah'ı aklamak için şiddet kullanmadığını kanıtlamak yetmez zaten.Milyonların beynini yıkayıp sömürüyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Ekm 2012, 22:09 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Beyler hepimiz böyle bir yazı yazabiliriz.Bu yazı açık/bariz/ucuz bir girişim(% 99,9999999)

Değilse de bir abartı,saptırma var.
Siz insanları aptal mı sanıyorsunuz?
Sizlerin aklınızdan neler geçtiğini,neler yapabileceğinizi gayet iyi bilecek kadar uzun yaşadım bu ülkede.
Yine çok ufak bir ihtimal veriyorum haklı olunabileceğine ama o durum bile cevaplanması gereken birsürü soru var.

Ben bu insanları(cemaat)'i tanıyorum.Tarzları bu değil.
O yüzden ÇGH değil
Sadece eh,yani diyorum.
O da çocuk uğraşmış diye

Hz Muhammed S.A.V

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 4. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.