Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Oca 2018, 20:16

Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 6. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen cemaatinde yaşanan bir kaç gerçek
İletiTarih: 17 Şub 2013, 00:48 
Yeni Üye

Gerçekten böyle yapıyorlar..
Bende Lise 4'e gidiyorum aynı zamanda Fem dershanesine gidiyorum hocam bana eğer üniversiteyi kazanamazsan seni polis yaparız,demişti.
Ben sonradan anladım bunların ne amaç uğruna,neler yaptırdıklarını..
Ayrıca şöyle birşeyde var.Fem dershanesi hocaları şu dershane kapattırma olayı çıktığından beri tayyibe baya küfür ettiler.Aman benden duymuş olmayın..

Edit:Bu arada şifre falan herşey doğru.Çalışmasan,puanın kötü olsa dahi mutlaka seni yerleştirebiliyorlar.Ben şu anda içlerinde olan ancak aslında olmayan birisi olarak söylüyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Şub 2013, 04:42 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

http://4.bp.blogspot.com/-kMfI7mzdCgA/UCnvlaFbivI/AAAAAAAAJvY/ZD0qol7atlE/s1600/fethullah%2Bg%25C3%25BClen%2Byap%25C4%25B1lacaklar%2Blistesi.jpg

52:35. Acaba onlar herhangi bir yaratıcı olmadan mı yaratıldılar? Yoksa kendileri mi yaratıcıdırlar?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Şub 2013, 19:24 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Bu olayların hepsine harfi harfine şahit oldum hatta bazılarını bizzat yaşadım. Çünkü tam 7 sene cemaat okullarında eğitim aldım, abi evlerini de gördüm, yurtlarında da kaldım. Beni hiçbir zaman sevmezlerdi çünkü onların Zaman gazetesi dağıttıkları okulda ben Cumhuriyet okurdum, onlar Fethullah Gülen kitapları okutmaya çalışırdı ben İlhan Selçuk, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Attila İlhan okurdum; onlar çeşitli ilahiler dinlerdi ben Edip Akbayram, Onur Akın, Ahmet Kaya, Selda Bağcan, Kıvırcık Ali, Sabahat Akkiraz dinlerdim; namaza çağırırlardı gitmezdim, din dersinde Alevilik karşıtı propaganda yaparlardı kanıtlarla sustururdum, tarih dersini çarptırıp Atatürk'ü, CHP'yi ve İttihat Terakki'yi kötülerlerdi ben söylediklerini çürüten kaynaklara sahip kitapları önlerine koyar suratlarının o bozulmuş halini görürdüm. Hiç unutmam bir keresinde Edebiyat öğretmeni diye orda tutulan bir adam Atatürk hakkında "İngiliz piyonu" demişti ve sonrasında olanlara katlanmak zorunda kalmıştı. Bu zihniyette yüzlerce, binlerce insan gördüm eğitim hayatım boyunca. Babam o yapılanmaya karşıydı aslında, hala da karşıdır ama diğer okullarda çok fazla kötü alışkanlıklar olduğuna, bu okullarda öyle çok olmadığına inanıp dedemle amcamın da gazıyla göndermişti. Gönderdikten sonra pişman oldu tabi, istersen alayım seni o okuldan dedi son 2-3 senede ama ben istemedim arkadaş çevrem burda diye gerçekten herkes cemaatçi değildi 5-10 tane cemaat karşıtı ya da nötr insan vardı benim çevremi de genelde onlar oluştururdu ayrı düşmek istemedim doğal olarak kafam da uyuştuğundan. Cemaat içinde ailesi aktif şekilde bulunan, kendisi de ciddi manada destek veren ve programlara katılan ama aynı zamanda uyuşturucu kullanan 2 arkadaşım vardı, alkol kullananların ise haddi hesabı yoktu. Sigara zaten her yerde olduğu gibi çok sıradan bir şeydi. Yani bu okullar, babam tarafından veya diğer insanlar tarafından sanıldığı veya sandırıldığı gibi diğer okullardan soyutlanmış tertemiz ortama sahip birer sevgi yuvası değil! Sanıldığı gibi iyi bir eğitim de vermiyorlar, kafaya oynatıp devlet içine sızdırabilecekleri çocukları çalıştırıp geri kalanını bir araya toplayarak topyekün bağnazlığa itmeye çalışmaktan başka hiçbir şey yapmıyorlar. Bu kadar zıt gitmene rağmen seni nasıl atmadılar dersen de ailemizin iletişimde olduğu ve ahbablık ettiği dolayısıyla bu okulları tavsiye eden ve yazdırtan kişiler cemaat içinde kendi şehrimizde önemli yerlerdeki insanlar olduklarından ismimi vermem ya da herhangi bir disiplin işlemi sırasında ailemi aramaları yeterli oluyordu. Bir şekilde bitirdim ve üniversite sınavında başarılı da oldum İstanbul'da özel bir okula burslu olarak başladım haftasında aradılar böyle böyle bir evimiz var birkaç kişi kalıyor seni de alalım istersen ya da yurt ayarlayalım diye, benim işim olmaz bu saatten sonra siz kendinize başka bir müşteri bakın deyip kopmuştum onlardan, şu an eğitimimi devam ettiriyorum hala aynı okulda ve gerçekten hem ailem hem de ben tüm eşe dosta akrabaya arkadaşa okul muhabbeti açıldığında tek bir şey söylüyoruz: "Nereye gönderirseniz gönderin ama çocuklarınızı cemaat okuluna göndermeyin".

"Derdin sendendir bilmezsin, çaren de sendedir görmezsin; evrende bir noktayım sanırsın. Tüm alemler, kainat, sende özetlenmiştir de görmezsin." Hz. Ali

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Fethullah Gülen Gercegi.
İletiTarih: 11 Nis 2013, 14:34 
Denetimli üye

http://www.ihvanforum.org/showthread.ph ... met-deccal

Fethullah Gülen Gercegi. Nurculuk ve Satanizm.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2014, 22:55 
Yeni Üye

Biliyorum bu konu çok eski bu yazıyı görünce bende söylemek istedim.

Ben anafen dershanesine gidiyorum.Dini konuda iyi olsalarda gizliden işleri var.Mesela beni zorla Zaman gazetesine üye etmeye çalıştılar.Bana,anneme,babama onlarca defa aramış dershaneye çağırmış yetmememiş bi de evimize kadar geldiler.Ama biz yine olmadık ama olanlar çok.Şöyle anlatayım 28 kişilik sınıfın 25 i bu gazeteye üye oldular.Ardından dershane meselesi bilirsiniz patlak vermiştiler.Salı günü etütteydik ve koridordan sesler geliyordu.Aradan baktığımda sınıflar teker teker aşşağıya iniyorlardı.Sonra biz de gittik ve bize fettullah gülen in beddua etmediğini anlattılar ve bir video açtılar orda yolsuzluk yapıyorsak Allah belamızı versin diyolardı ama bu konuyu araştırdığımda başka bir sohbetinden çok küçük bir kesme işlemiydi.Bu sayede diğer kişileri kandırıp bu olayı yok edeceklerdi.Bu bnm ruhum gereği böyle konuları hep araştırırım ve bu kesme işlemini buldum.

KISACASI BU OYUNLARA GELMEYİN TÜRKİYE

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Oca 2014, 12:09 
Yeni Üye

Kesinlikle arkadaşın yazdığı şeyler doğrudur bende lise öğrencisiyim ama benim gittiğim lise biraz yüksek puanlı olduğu için bize fazla karışamıyorlar dayak filan yok mesela ama o namazlar olsun zorunlu kaset dinletmeler olsun,1-2 tane hoca(!) çağırıp sohbet ettirmeler hayatın gerçeklerini(!) öğretmeler filan hepsi doğrudur. Bizzat yaşıyorum bunları.

En son iğneci tarafından, 27 Oca 2014, 12:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Yukarda düzeltilen hataları yapmamaya özen gösterelim lütfen.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Fethullah Gülen Gerçeği.
İletiTarih: 24 May 2014, 19:57 
Yeni Üye

Fethullah Gülen hakkında merak edilen 10 soru ve cevap.

http://dezohere.blogspot.com.tr/2014/05 ... rcegi.html

En son iğneci tarafından, 24 May 2014, 20:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Başlık ve iletileri küçük harflerle yazıyoruz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ağu 2014, 12:21 
Kıdemli Üye

Bugüne kadar Allah rızası için sömürdüğü insanlara yaptıklarını anlatan güzel bir konu olmuş.

Günümüzde de benzer taktıkleri doha büyük boyutta yapmaktadır.

Önce ergenekonu kullandı sonra hapse attırdı sonra da AKP yi kullandı şimdi de onları hapse attırmaya çalışıyorlar.

Hepsi Allah Rızası için...

Bu saydıklarım kişisel bazda ele alınırsa yüzbin insan yapar...

Para para diye deliren bir cemaatin samimi olması beklenemez.

Geçmişte de Cemaat içeirisnde sözde hizmet edenlere baktığımızda hepsinin maddi zorluklar içerisinde okumaya çalışan öğrenciler olduklarını görüyoruz. Ama bunlar Hizmet etmek adına kandırılarak Allah yardım eder iki saffa rislale oku sınavı kazanırsın şeklinde uydurmalarla bir yerlerlere tutunma mücadelesi veren insanlardır.

Cemaat kendi yurtlarında bile ayrımcılık yapıyor zengin insanların çocuklarını daha özel yurtlarda ve daha nitelikli öğretmenlerle eğitirken fakirin çocuklarını ise daha fakir ve niteliksiz belletmenlerle eğitmiştir. Aslında buna eğitme denmez sadece ayak işlerinde kullanmak ve görüntü vermek denebilir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ağu 2014, 12:45 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Daha kötüsü kocaman asalak bir nesil yetiştirdiler.
Düşünemeyen, sadece itaat eden, dünyadan kopuk, daracık bir vizyonu olan, imamlarının fikirlerini kendi fikirleri sanan böcek bir nesil.

Türkiyeye verdikleri en büyük zararda budur zaten.
Bir jenerasyon heba edildi.
Bu jenerasyonun oluşturduğu, sosyolog mühendis mimar teknisyen hukukcu doktor vs, ancak psikolojik bir tedaviden sonra "BELKI" topluma faydaliı bireyler olabilirler.
BELKI!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Ağu 2014, 08:16 
Kıdemli Üye

TylerDurden yazdı:
Daha kötüsü kocaman asalak bir nesil yetiştirdiler.
Düşünemeyen, sadece itaat eden, dünyadan kopuk, daracık bir vizyonu olan, imamlarının fikirlerini kendi fikirleri sanan böcek bir nesil.

Türkiyeye verdikleri en büyük zararda budur zaten.
Bir jenerasyon heba edildi.
Bu jenerasyonun oluşturduğu, sosyolog mühendis mimar teknisyen hukukcu doktor vs, ancak psikolojik bir tedaviden sonra "BELKI" topluma faydaliı bireyler olabilirler.
BELKI!

Cemaatin Türkiye ve diğer devletlerde yaptığı tek şey devlete sızmaktır. Çalışmak ve üretmek sıfır seviyedidir. Allah çalışanı sever ama bunlar sızmayı seviyorlar. Yaptıkları şey devlete sızarak kendi çıkarlarına iş çevirmektir. Sivil alanda ise büyük şirketlerin içine sızarak oradan kendilerine zengin (İşe yarar) insanlar kafalamaktır.

Haa bir de beleş para transferinden kar payı almak var oda bankacılık sektörü..

Cemaat olayı anayasaya alınmalı ve kanunlaştırılmalıdır. Örneğin bir vakıf ve dernek yada STK nın yasalarda tanımı var ve görev alanları bellidir. Ama Cemaat denen böceklerin ne anayasal tanımı var nede sorumlulukları var. Başları sıkıştı mı topu yetkililere atıp sıyrılıveriyorlar. Satışa çok müsait bir zemin oluşturmuşlar. Önce Allah rızası için herşeyi yaptırıp sonra da sıkşınca satıveriyorlar birbirlerini...

Kanunuen yaptıkları işlere karşı hiçbir sorumlulukları yok. Örneğin Cemaat imamı, abisi, bölge imamı , ablalık vs.. bunların kanunuan hiçbir tanımı yok. Tamamen yer altı faaliyetidir.

İstanbul imamı bu sene 50 milyon para toplamış desek bunun kaydı kuydu hiçbir belgesi yok. İstanbul imamları aldıkları emre göre polis ve adliye teşkilatına girecek isimleri istemiş cemaat tabanından ama bunun kaydı belgesi yok.. Şimdi bunları ortaya çıkardığınız zaman iftira atıyor deyip sıyrılıveriyorlar. Hatta tutuklu polislerin bile cemaatten olmadığını söylüyorlar. Sadece F.Güleni sevmek , Allah rdiyen bir adamı sevmek suç mu? diyorlar.

Türkiyede bu örgütün ne tür faaliyetler yaptığını bilmeyen yok ama resmiyette böyle bir cemaatte yok :roll:

Cemaatlerin ve onların faaliyetlerinin derhal bir kanunla düzenlenmesi gerekiyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Ağu 2014, 09:25 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bak şimdi bana Kemalist diyecekler :lol:

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz"

Rahmetli sakın tamda bu ekipleri kastediyor olmasın.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Ekm 2014, 17:14 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

:mrgreen:

Damat Berat Albayrak da paralel çıktı!
Ekim 24, 2014 |

Bu gerçeği, Yeni Şafak’tan kovulan Profesör Osman Özsoy açıkladı. Erdoğan’a, "damat Berat Albayrak da mı Haşhaşi” diye sordu.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/damat-b ... ti-630216/

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Ekm 2014, 09:30 
Kıdemli Üye

TylerDurden yazdı:
:mrgreen:

Damat Berat Albayrak da paralel çıktı!
Ekim 24, 2014 |

Bu gerçeği, Yeni Şafak’tan kovulan Profesör Osman Özsoy açıkladı. Erdoğan’a, "damat Berat Albayrak da mı Haşhaşi” diye sordu.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/damat-b ... ti-630216/

Paralel Damat !! :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen Cemaatinde Yaşanan Bir Kaç Gerçek..
İletiTarih: 27 Nis 2015, 10:51 
Banlanmış Üye

Geçen gün Gülenin TV kanalında F.Gülenin pensilvanyadaki yatak odası ve çalışma odası sergilendi.
Bundan kime ne? Veya tamamını seyredenler varsa ne kazandılar?

Bu adamları bu kadar putlaştırmayı anlamsız buluyorum. Birileri RTE'nin götünün kılını yüceltirken birileri de Fethullahın odasının eşyalarını neden bu kadar yüceltiyor.

Akılsızlık, Seviyesizlik, Cehalet..

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Fethullah Gülen Cemaatinde Yaşanan Bir Kaç Gerçek..
İletiTarih: 13 Ağu 2015, 18:50 
Onursal Üye

-Bu konu "Tamisabet tarafından açılmış, son yazdıklarında "ahlak tavana vurmuş"

-Çeşitli kılıklara bürünerek, öteki, beriki, dönüp dolaşıp gelmiş kimlerle bir gözatalım. :roll:

-Bir de ikizi varmış @Tamisabet 77" :roll:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 6. sayfa   [ 97 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.