Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 06:37

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 5 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir
İletiTarih: 21 Haz 2014, 00:25 
Yeni Üye

Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir

Kahire’de 1943 yılında doğan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun bilim tarihi, Türk kültürü, İslam dünyası ve Batı dünyası ilişkileri ve Türk-Arap ilişkileri hakkında değişik dillerde çok sayıda kitap, makale ve tebliği bulunuyor.

İhsanoğlu, Mısır Ayn Şems Üniversitesi Fen Fakültesi’nden mezun olduktan sonra El Ezher Üniversitesi’nde akademik hayata başladı. İhsanoğlu, Kahire Milli Kütüphanesi’nde ve Ayn Şems Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Osmanlı kültürü ve edebiyatı ile ilgili araştırma ve eğitim çalışmaları yaptı. 1974’te Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nde doktorasını tamamladıktan sonra, İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nde doktora sonrası çalışmalar yaptı.

İslâm ve Batı kültürüyle yakından teması olan İhsanoğlu, 1984’te profesör oldu. Prof. İhsanoğlu, İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi’nin genel direktörlüğünün yanı sıra İÜ Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü ile Türk Bilim Tarihi Kurumu’nun başkanlığını ve İÜ Bilim Tarihi Müze ve Dokümantasyon Merkezi müdürlüğü görevlerinde bulundu. UNESCO ve Harvard Üniversitesi’ndeki görevlerinin yanı sıra millî ve uluslararası birçok bilim kurumunun üyesi olan İhsanoğlu, bilim ve eğitim tarihine katkı ve hizmetlerinden dolayı birçok ödül aldı.

1 Ocak 2005'te İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri olan İhsanoğlu, örgütün seçimle göreve gelen ilk genel sekreteri ve ilk Türk genel sekreteri olma özelliklerini de taşıyor.

İhsanoğlu, 2013 yılının sonunda görevini İyad Medeni'ye devretti.

Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi olan İhsanoğlu evli ve 3 çocuk babası.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir
İletiTarih: 22 Haz 2014, 22:26 
Onursal Üye

Seçilirmi kesin konuşmak doğru olmaz. Kanaatim iyi bir aday, ılımlı ve Batı kültürüne yakın biri, özgürlük ve demokrasi'ye uzak biri olamaz..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Haz 2014, 00:33 
Yeni Üye

Saygıdeğer dostlar,
Sayın Ekmel beyefendinin ismi açıklanmadan da kendisini gıyaben tanıyordum. Ben şahsen kendisini takdir ediyor ve destekliyorum. Ecevit gibi bir liderden devlet nişanı alan bir adamı tanımasam bile gözüm kapalı desteklerdim. Hepinize hayırlı geceler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Haz 2014, 23:09 
Yeni Üye

Bence dogru bir aday her kesimden oy alabilir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Haz 2014, 21:09 
Yeni Üye

baytekin yazdı:
Bence dogru bir aday her kesimden oy alabilir.

Herkesin fikrini kabullenmesem bile, saygıdeğerdir. Belki hepimizin kafasında başka başka adaylar vardır ama, istişare ile herkesten oy alabilecek bir aday olarak ülkemizin 2 liderinin okeylediği Ekmeleddin beye bende gönülden okey çekiyorum. Gayemiz sonuca varmak ve üzüm yemektir. Eeee.. demokrasi bir uzlaşı rejimi değil midir? Baytekin kardeş mutabık olduğumuz için teşekkürler.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 5 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.