Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 06:38

Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 2. sayfa   [ 45 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Kadir Mısıroğlu.
İletiTarih: 03 May 2011, 13:31 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Kadir Mısıroğlunun yalanklayanlar ola bilir, bence şu ondan kaynaklanıyor ki, o bir az konuşurken çok süratle şu konudan o birine geçiyor, şu da var ki, onun alattıklarının bir çoğu kendi devrinde yaşadıkları, Cumhuriyyet gazetesinin ve o zamanın Cumhuriyyetçilerinin ve Atatürk sevgisinden taviz vermeyenlerin eserlerinden konuşuyor.
Mesela onun lisan "devrimi" hakkında konuşduklarında hangi uydurma var anlamdım.

Kadir Mısıroğlu'nun yazdıklarının amacını ve kaynaklarını biliyoruz merak etme siz dedikodu tarihine devam edin

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: KADİR MISIROĞLU
İletiTarih: 03 May 2011, 14:27 
Kıdemli Üye

TV net kanalında izliyin, her zaman konuştuğunun belgesini mutlaka oradaca gösteriyordur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Kadir Mısıroğlu.
İletiTarih: 03 May 2011, 14:40 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
TV net kanalında izliyin, her zaman konuştuğunun belgesini mutlaka oradaca gösteriyordur.

http://www.youtube.com/watch?v=eRm-J1K6 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=AMwPPDoz ... re=related

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 May 2011, 05:47 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Gökalp yazdı:
abdullah54 yazdı:
Adamın anlattığı herşey doğru ve kesinlikle gerçek o yüzden zaten türkiyeden sürülüp vatansız kalmıştır kim doğru söylüyorsa doğru işler yapıyorsa Türkiyede kötülenir iyi araştırın ve iyi düşünün sizde anlarsınız ama düşünmeniz lazım o kapasite var mı bilmem.

Adamın anlattığı tek bir doğru bile yoktur. Sürekli kanıtsız, belgesiz sallayarak milletin aklını çelmeye çalışan ümmetçinin tekidir.

İstiyorsan iddialarının hepsini yaz, onları tartışalım bakalım ne kadarı gerçekten doğruymuş.

Öyle araştırın bulun demekle olmuyor, zaten milleti de böyle kandırıyorlar. Nasılsa halkımız onun ve ekürisinin salladıklarının doğruluğunu araştırmakla uğraşmadığı için hemen inanıyor, özellikle muhafazakar kesimde bu çok fazla yaşanan bir durum.

Keh keh keh :)))

Kadir mısıroğlumu Tarihi kanıtsız konuşuyor. Adamın her sözünün arkasın da bir kitap var. Sen hangi tarihiten söz ediyorsun? Hatıratlar ile Tarih değerlendirmek, o tarihi ülkeye hatta ders kitaplarına işletmek ne kadar doğru?

Adam doğruları konuşuyor.. İsteyen alır başının üstüne koyar, istemeyen hatıratlarına sarılsın yatsın ;)

Ustadın bir lafı vardı..

Diyor ki beni deli diye zincireyip götürdüler, yahu ben delimiyim diyor..

Aklımın zekatını versem, 100 deli ihya olur.. :))

Adam dava adamı, o kadar sıkıntıyı o kadar çileyi senin hangi inandığın tarihçi çekmiş..

Atatürk Atatürk diye gezen yalçın küçüğün kitaplarıyla mı değerlendirelim Tarihi?

Yoksa Turgut özakmanın kitaplarıyla mı?

Üstad'a gönderme yapıyor, üstad kendisi ona canlı yayın teklif etmiştir ve kabul etmemiştir..

Canlı yayın'da kim kendini riske atabilir, işte üstad kendisine bu kadar güvenen bir insandır..

Tanımadığınız için, kulaktan dolma söylemlerle karalayın gitsin..

Birini karalamadan önce, onu önce tanı serveti fünun :)))

Keh keh keh :)) Sen beni güldürdün Allah'ta seni Güldürsün :)))

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Ekm 2011, 22:15 
Katılımcı Üye

Akp ye yaranmak icin kirk takla atmasi gecmisi mücadele ile gecmis bir dava adamina yakismiyor. Kadir Misiroglu nu sevmeyen Türkcü ve atsizci arkadalar da sunu bilsinler ki kendisi öz be öz Türk tür yani soy ismine bakipta adami misirli falan sanmasinlar. Biz gencligimzde onun eserleri okuyarak büyüdük Kadir Misiroglu her ne kadar Osmanlici ve islamci görüse sahip olsa da islam in basina Türk ü koymaktan vazgecmez bu görüsü ile ülkücüleri andirir ama kendisi hicbirzaman ülkücü görüse mensup olmamistir .Fakat her firsatta akp yi meth etmesini kendisine yakistirmaiyorum illa sövsün demiyorum ama yanlislarinida görsün artik.Cünkü kendisini izleyen ve seven yogun bir kitleyi akp nin oy deposu haline getiriyor ki bunun vebali altinda ilerde ezilebilir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Ekm 2011, 00:14 
Katılımcı Üye

Hulki Cevizoglu nun sayesinde tekrar canli izleme sansina sahip olduk heycanindan hicbirsey kaybetmemis .

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Ekm 2011, 11:58 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

daglargibi yazdı:
Akp ye yaranmak icin kirk takla atmasi gecmisi mücadele ile gecmis bir dava adamina yakismiyor. Kadir Misiroglu nu sevmeyen Türkcü ve atsizci arkadalar da sunu bilsinler ki kendisi öz be öz Türk tür yani soy ismine bakipta adami misirli falan sanmasinlar. Biz gencligimzde onun eserleri okuyarak büyüdük Kadir Misiroglu her ne kadar Osmanlici ve islamci görüse sahip olsa da islam in basina Türk ü koymaktan vazgecmez bu görüsü ile ülkücüleri andirir ama kendisi hicbirzaman ülkücü görüse mensup olmamistir .Fakat her firsatta akp yi meth etmesini kendisine yakistirmaiyorum illa sövsün demiyorum ama yanlislarinida görsün artik.Cünkü kendisini izleyen ve seven yogun bir kitleyi akp nin oy deposu haline getiriyor ki bunun vebali altinda ilerde ezilebilir.

Atatürk düşmanı bir adam ülkücüleri andıramaz bile. Böyle bir adama dava adamı demek gerçek dava adamlarına hakarettir

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Kas 2011, 22:43 
Katılımcı Üye

tarih_kurdu yazdı:
daglargibi yazdı:

Atatürk düşmanı bir adam ülkücüleri andıramaz bile. Böyle bir adama dava adamı demek gerçek dava adamlarına hakarettir

Herkes Atatürkcü olacak diye bir kanun yok. kadir Misiroglu Atatürk ü elestiren seyler söylüyorsa bunu belgeler dayanarak söyler kuru iftira camur atmaz .

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Kas 2011, 17:23 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

daglargibi yazdı:
tarih_kurdu yazdı:
daglargibi yazdı:

Herkes Atatürkcü olacak diye bir kanun yok. kadir Misiroglu Atatürk ü elestiren seyler söylüyorsa bunu belgeler dayanarak söyler kuru iftira camur atmaz .

Herkes Atatürkçü olur demedim zaten ama Atatürk düşmanı olan adam ülkücü olamaz.Bu ülkücülere hakarettir.Kadir Mısıroğlu'nun kitaplarını da,iddialarını da çok iyi biliyorum sen merak etme.İngilizler Osmanlıyı yıkmayacaktı.Osmanlıyı M.Kemal yıktı yok efendim babası belli değildi diyen kendisidir.Bu lafların tutulacak konuşulacak bir tarafı yoktur.40 yıldır Atatürk düşmanlığından prim yapıyor.Yoksa bu tarih sahtekarını kim tanırdı?Sakın bana kitaplarından bahsetme çünkü kitaplarını da okudum tarihi nasıl tahrif ettiğini de biliyorum

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Kas 2011, 03:59 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

tarih_kurdu yazdı:
daglargibi yazdı:
tarih_kurdu yazdı:
daglargibi yazdı:

Herkes Atatürkçü olur demedim zaten ama Atatürk düşmanı olan adam ülkücü olamaz.Bu ülkücülere hakarettir.Kadir Mısıroğlu'nun kitaplarını da,iddialarını da çok iyi biliyorum sen merak etme.İngilizler Osmanlıyı yıkmayacaktı.Osmanlıyı M.Kemal yıktı yok efendim babası belli değildi diyen kendisidir.Bu lafların tutulacak konuşulacak bir tarafı yoktur.40 yıldır Atatürk düşmanlığından prim yapıyor.Yoksa bu tarih sahtekarını kim tanırdı?Sakın bana kitaplarından bahsetme çünkü kitaplarını da okudum tarihi nasıl tahrif ettiğini de biliyorum

Hangi kitabını okudun yahu? O kitaplarda, belgeler var..

Her ne ise, okudun varsayalım..

Bana Hilafet kitabının 36. sayfasındaki bazı satırları yazar mısın okuduğun kitaptan?
Birde, Lozan 1.2.3. kitaplarındaki 62.63.64. Sayfaları aktarır mısın?

Bakalım Tarih kurdu musun? Yoksa Elma Kurdu mu?

Bir "insanın karalanmasına karşı geliyorsun, ama bir diğer insanı da mesnetsizce karalayabiliyorsun".

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Kas 2011, 10:56 
Katılımcı Üye

tarih_kurdu yazdı:
daglargibi yazdı:
tarih_kurdu yazdı:
daglargibi yazdı:

Atatürk düşmanı bir adam ülkücüleri andıramaz bile. Böyle bir adama dava adamı demek gerçek dava adamHerkes Atatürkcü olacak diye bir kanun yok. kadir Misiroglu Atatürk ü elestiren seyler söylüyorsa bunu belgeler dayanarak söyler kuru iftira camur atmaz .

Ülkücülerin siyasi sosyal yasantilarini bilirim bugünün Bahceli nin mhp sine bakip ülküücüeri Atatürkcü oldugunu sanma 12 eylül öncesi ülküücler Atatürk ü elestirenlerin basinda geliyorlardi ki bu özellikleriyle komunistlerde ki Atatürk düsmanligini bile geciyorlardi günümüzde nizami alem ülkücüleri basta olmak üzere kemalizme elestirisel yaklsmaktadirlar. Aslinda Türk milliyetcisi oldugunu idda eden örgüt ve teskilatlarin Atatürk e düsman olmalarini ne kadar gereksiz buluyorsam da bir ekre Atatürk kelimesinin Türk ün atasi anlamina geldigini göz önüne alirsak islam i bir kenara birakalim islam öncesi de bir Tarihi olan Türk milleti ni yeni bastan yoktan var eden Mustafa Kemal Atatürk tür demekte o kadar bilimsel gercekelre aykiridr.

En son daglargibi tarafından, 10 Kas 2011, 11:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Kas 2011, 11:03 
Katılımcı Üye

Hangi kitabını okudun yahu? O kitaplarda, belgeler var..

Her ne ise, okudun varsayalım..

Bana Hilafet kitabının 36. sayfasındaki bazı satırları yazar mısın okuduğun kitaptan?
Birde, Lozan 1.2.3. kitaplarındaki 62.63.64. Sayfaları aktarır mısın?

Bakalım Tarih kurdu musun? Yoksa Elma Kurdu mu?

Bir "insanın karalanmasına karşı geliyorsun, ama bir diğer insanı da mesnetsizce karalayabiliyorsun".
[/b][/quote]

Kadir Misiroglu kaynak verir ama nedense kaynaklar dan hep isine geleni kullanir mesela Lozan i ele al neden hep Riza Nur dan alinti yaparda mesela Ismet Inönü den alinti yapmaz ? Turgut Özakman Kadir Misiroglu nun yaninda esamesi okunmaz fakat Kadir Msirioglu nun her olumsuzlugun altinda kemalizm i ve Atatürk ü görmesi bilimsel olmaktan cok duygusal bir hareket elbette kemalizm i elestirecegiz ama onu bütün kötülüklerin anasi olarak görmek ne kadar gercekci bunun yani sira Lozanda peskes cekilen topraklara hayir diyen Kadir Misiroglu neden ülkenin kaynaklari yabanci sirketlere peskes cekilirken sesini cikarmiypr.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Haz 2012, 18:59 
Yeni Üye

Sen onun kütüphanesini görsen aklın hayalın şaşar delilsiz konuşmuyor.Bütün kitaplarını okudum..O adamı niye sevmediğinizi söyleyim oda benim gibi anti kemalist'tir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Haz 2012, 20:21 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

kastav yazdı:
sen onun kütüphanesini görsen aklın hayalın şaşar delilsiz konuşmuyor.bütün kitaplarını okudum..O adamı niye sevmediğinizi söyleyim oda benim gibi antikemalist'tir.

Delilsiz konuşmuyor da,delil dediğin ne?Rıza Nur'un hatıratı mı?

Rıza Nur Atatürk'e önce eşcinsel diyor,sonra gördüğü her kadınla yatıyordu diyor,sonra tutuyor zaten iktidarsızdı diyor...Bu adama mı güveneceğim?

Veya aslında faydalı gibi görünen Yunan Mezalimi kitabında bile her ne kadar Yunanların yaptığı zulmü gösterse de sonuçta geliyor İnönü ve Atatürk'e laf atıyor.Bu Yunan mezalimini bitiren komutanlardan ilki Atatürk ise ikincisi İnönü'dür,bunu Mısıroğlu da iyi biliyor ama dogmaları yüzünden bunu reddediyor...

Vahidettin'i hain değil,kahraman ilan ediyor.Ama Vahidettin'in ABD başkanına yalvar yakar yazdığı mektubu ve Kurtuluş Savaşındaki Kuvvacılara "eşkıya" dediğini de ya unutuyor ya saklıyor...

Türk'üm ve düşmanım sana kalsam da bir kişi!-Emin Bülent Serdaroğlu

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Şub 2013, 21:16 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

M.Kemal'e hem İngilizlerin adamıydı diyip aynı zamanda "Neden Musul'u almadın" diye eleştiren, adaları Lozan'da kaybetiğimizi, Batum'u Ruslar'a peşkeş çektiğimizi zanneden biridir.

Birkaç konu hakkındaki görüşleri dışında dediklerinin çoğu asılsızdır.

52:35. Acaba onlar herhangi bir yaratıcı olmadan mı yaratıldılar? Yoksa kendileri mi yaratıcıdırlar?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 2. sayfa   [ 45 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.