Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 13 Arl 2017, 04:17

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Karin Karakaşlı’nın dört kitabı Can Yayınları’nda
İletiTarih: 23 Ağu 2017, 16:07 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Karin Karakaşlı’nın dört kitabı Can Yayınları’nda

Resim

Karin Karakaşlı’nın ‘Cumba’, ‘Müsait Bir Yerde İnebilir Miyim?’, ‘Başka Dillerin Şarkısı’ ve ‘Can Kırıkları’ adlı kitapları Can Yayınları etiketiyle yeniden yayımlandı.

Karin Karakaşlı’nın ‘Cumba’, ‘Müsait Bir Yerde İnebilir Miyim?’, ‘Başka Dillerin Şarkısı’ ve ‘Can Kırıkları’ adlı kitapları Can Yayınları etiketiyle yeniden yayımlandı.

Kitaplarında İstanbul’a ve İstanbul’u yaşamaya dair öyküler anlatan yazar, ilk öykü kitabı ‘Başka Dillerin Şarkısı’yla 1998’de Yaşar Nabi Nayır Ödülü’nü kazanmıştı.

2002’de yayımlanan ikinci öykü kitabı ‘Can Kırıkları’ da büyük beğeni toplayan yazarın ilk romanı ‘Müsait Bir Yerde İnebilir miyim?’ 2005’te çıkmıştı.

‘Cumba’da ise, Karakaşlı’nın 1996-2008 arasında Agos’ta yayımlanan yazıları yer alıyor.

AGOS

http://www.agos.com.tr/tr/yazi/19206/ka ... yinlarinda

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Karin Karakaşlı’nın dört kitabı Can Yayınları’nda
İletiTarih: 23 Ağu 2017, 16:08 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Okumanızı tavsiye ederim...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Ağu 2017, 13:48 
Kıdemli Üye

Ben okudum beğenmedim. Gerçekler ile mantık ilişkisini tam kuramamış. Okurken sıkıldım açıkcası yarıda bıraktım.
tavsiye etmem.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Ağu 2017, 15:40 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

writer yazdı:
Ben okudum beğenmedim. Gerçekler ile mantık ilişkisini tam kuramamış. Okurken sıkıldım açıkcası yarıda bıraktım.
tavsiye etmem.

Normal karışılıyorum.
Zira yazılanların, sözünü ettiğin mantıkla olan ilişkisini kurabilmen için öncelikle o mantığın bizatihi kendisine sahip olman gerekirdi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Ağu 2017, 15:51 
Kıdemli Üye

Beğenmeme hakkımı kullandım niye kızdınız niye hakarete başvurdunuz?

Beğenmek zorunda da değilim , gerçekten çok hayal perest , fazla duygusal sanki kitabın daha fazla satması için aşırı abartılmış tamlamalar var.

Bence edebiyat bu değil. Okuduğum tek kitap da Karin hanımın kitabı değil. Beğendiklerim var beğenmediklerim var..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Ağu 2017, 09:58 
Yeni Üye

Ben de şahsen beğenmedim . Her kitap okunmaya değmiyor.

Bazen yayınevleri işleri bozuk olduğunda ''Bu millet cahil , Bu millet kitap okumuyor '' diyerek çirkin bir probagandaya başlıyorlar. Ama gerçek şu ki okunmaya değer yazarınız olmadığından okumuyor olabiliriz. Faturayı millete ve onun değerlerine kesmek yanlış olur. Yazarlar kendine bakmalaı öncelikle. aksi halde boşa göz yorgunluğu çekmeye değmez. İnsanların okudukları kitaplara şöyle bir göz ucuyla bakıyorum hepsi romantik aşk ve hayal kitabı. Yani insana hiçbir şey katmıyor sadece gözünü kapadığında toz pembe bir hayalini yaşıyorsun o kadar. Pembe dizi gibi..

Ayrıca yayınevleri paradan başka birşey düşünmezler. Bu yüzden ne zaman keseleri boşalsa hemen ''Vatandaş cahil , kitap okumuyor diyerek pislik bir probagandaya başlıyorlar.

Acaba sizin yazarlarınız okunmuyor olabilir mi?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Eyl 2017, 12:48 
Yeni Üye

Katılıyorum

çok da sürükleyici bir kitap değil.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Arl 2017, 11:44 
Yeni Üye

Bu kadar okudunuz da bir adam olamadınız. Ülkede bu kadar çocuk taciz ediliyor bu kadar hırsızlık yapılıyor ama sesiniz çıkmıyor. Ses çıkaranlara da Fetöcü diyerek dışladınız. Sizin allahınız para olmuş. Para için bu kadar , üç kuruş menfaatiniz için sesinizi çıkarmadınız hiç bir şeye. Eşşekler bile kişisel haklarına dokunana çifte atar , siz de bu da yok. Boşuna okumayın o vakit.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.