Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 03:54

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 27 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Değersiz Bir Güruh.
İletiTarih: 21 Oca 2015, 20:50 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Değersiz bir güruh.

http://www.dailymotion.com/video/x2f1gg ... dilar_news

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Değersiz bir güruh
İletiTarih: 21 Oca 2015, 21:34 
Onursal Üye

-Dört ayaklı domuz iki ayaklılar tarafından linç edildi.

-Ulemaya sormak lazım domuz öldürünce cennette fazladan huri var mıdır?
-Varsa mükafat en az iki ayaklılardan fazla olmalı değilse... :roll:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Oca 2015, 22:23 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Buna benzer olayları farklı kentlerde canlı yaşamıs biri olarak, bunun istisna olmadığını söyleyebilirim.
Türk toplumunun ruh sağlığı konusunda ince bir detay bence
Linç kültürü, polis şiddeti, kadın cinayetleri, trafik kavgaları ile paralellik kurabiliriz.
Kitlelerin her ne sebten ise, yazılımlarında bir arıza var.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 07:37 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Burger King’te Suriyeli çocuğa feci dayak!
Ocak 22, 2015 |
Facebook Paylaş
İstanbul'daki bir Burger King şubesinin müdürü, Suriyeli bir çocuğu müşteriden artan ve atılmak üzere olan patatesi aldığı için feci şekilde dövdü.

http://sozcu.com.tr/2015/gunun-icinden/ ... ak-719795/

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 15:43 
Onursal Üye

TylerDurden yazdı:
Alıntı:
Ocak 22, 2015 |
Facebook Paylaş
İstanbul'daki bir Burger King şubesinin müdürü, Suriyeli bir çocuğu müşteriden artan ve atılmak üzere olan patatesi aldığı için feci şekilde dövdü.

Eminim o çalışan yaptığının ne kadar kötü bir şey olduğunu idrak edemiyordur. Ne diyelim...

Domuz konusu; Anlayabileceğiniz bir konu olduğunu sanmıyorum. Ben hemster bile besleyemem. Ya fıtrattan gelen bir gerçek. Yada çocukluğumuzda belleğimize işlemiş bir gerçek. Türk toplumunda domuz necisdir. Haşere ne ise oda odur. Empati duymanız beklenemez. Ama yadırgamanızı da anlamlandıramıyorum.

En son safe123 tarafından, 23 Oca 2015, 15:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 15:46 
Onursal Üye

TAB Gıda işten çıkarıldığını duyurmuş.

http://www.haberler.com/burger-king-de-musterilerin-artiklarini-yiyen-6894925-haberi/

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 16:06 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

safe123 yazdı:
TylerDurden yazdı:
Alıntı:
Ocak 22, 2015 |
Facebook Paylaş

Eminim o çalışan yaptığının ne kadar kötü bir şey olduğunu idrak edemiyordur. Ne diyelim...

Domuz konusu; Anlayabileceğiniz bir konu olduğunu sanmıyorum. Ben hemster bile besleyemem. Ya fıtrattan gelen bir gerçek. Yada çocukluğumuzda belleğimize işlemiş bir gerçek. Türk toplumunda domuz necisdir. Haşere ne ise oda odur. Empati duymanız beklenemez. Ama yadırgamanızı da anlamlandıramıyorum.

Veterineri cağırırsın uyuşturur, yakalar vs (tabi veteriner varsa)
Tehlike arz ediyorsa, kaçarsın polisi beklersin, gelir beyninden vurur.

Histerik bir şekilde hayvanı taşlamak neyin nesi safe?
Bunun din ile ne ilgisi var.
Domuz konusunda bizde/bende senden farklı bir eğitim almadım/ık.
Orada bir "insan" var, "atma ulan atma" diyor.

Ben yaban domuzu görsem sıvışırım taşlamak aklıma gelmez.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 16:24 
Onursal Üye

safe123 yazdı:

Domuz da canlıdır. Müslüman olarak linç edilmesinin yadırganmasını anlamlandıramamanızı ben anlamlandıramıyorum.

Hangi koşullarda olduğunu bilmiyorum, eğer ki tehlike arz ediyorduysa, etrafına saldırıyor can güvenliğini tehlikeye atıyorduysa, anlarım. Ama böyle bir durum olmadığını anladım.

Köpekten korkan tanıdığım var. Köpek gördüğü anda taşlayalım öldürelim demiyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 17:38 
Onursal Üye

Ben sizi anlıyorum. Fakat siz beni anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz.

Yazının tümünü okuduğunuz zaman iki olayı birleştirdiğiniz zaman iki fiili gerçekleştirenin de aynı olduğunu görmeniz lazım.

Akılla yapılan bir fiilde; Artık yiyen bir çocuk dövülmez.
Akılla hareket eden bir insan yaban domuzuna taşla saldırmaz. Yaban domuzu tehlikeli bir hayvandır.
:mrgreen:

Zararlı haşerelerde hayvan. Öldürmeyin o zaman. Evinizde haşeremi besliyorsunuz? Merak ettim?
Lütfen art niyetli davranmayalım!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 17:45 
Onursal Üye

cemcev2 yazdı:
Köpekten korkan tanıdığım var. Köpek gördüğü anda taşlayalım öldürelim demiyor.

Köpeği taşla öldüre/n/bilen görmedim :lol: Bak kedi öldüren satanistler var. Onları kastediyorsan olabilir.
Köpek necistir evde beslenmez. Havladı saldırdı. Silahın varsa nefsi müdafa olur mu? Olur. Kedi insana zarar vermez. Ama adamlar kediyi alır evde ayinle öldürür. Hem necis, hem zarar veren hayvanla. Başka şeyleri karıştırmayın.
Mantık, kıyas hatası yapıyorsunuz.

En son safe123 tarafından, 23 Oca 2015, 17:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 17:46 
Onursal Üye

Ben evimde sinek bulduğum zaman, örümcek bulduğum zaman öldürmem, kağıda sarıp camdan atmaya gayret gösteririm.

Sivri sinek, hamam böceği, kurt yakalamak mümkün olmadığından bir istila varsa o zaman ilaç kullanırım. Fare mare olsa yakalayıp dışarı atmayı tercih ederim.

Ha bu arada karınca, örümcek, fare besleyen de vardır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 17:48 
Onursal Üye

Tamam necisin ne olduğunu bilmiyordum, ikinci kez kullandığınızda baktım anlamını öğrendim.

Köpeğin, domuzun necis olduğuna nasıl karar veriliyor? Hadi evde domuz beslenmez, kabul, çiftlikte de beslenmez mi?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 17:50 
Onursal Üye

cemcev2 yazdı:
Ben evimde sinek bulduğum zaman, örümcek bulduğum zaman öldürmem, kağıda sarıp camdan atmaya gayret gösteririm.

Sivri sinek, hamam böceği, kurt yakalamak mümkün olmadığından bir istila varsa o zaman ilaç kullanırım. Fare mare olsa yakalayıp dışarı atmayı tercih ederim.

Ha bu arada karınca, örümcek, fare besleyen de vardır.

Örümcek bende öldürmem.

Kafesinde hemster besleyen varsa beni ilgilendirmez. Karınca, örümcekte aynı şekilde. Bunlar zehirli değilse sorun yoktur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 17:55 
Onursal Üye

cemcev2 yazdı:
Tamam necisin ne olduğunu bilmiyordum, ikinci kez kullandığınızda baktım anlamını öğrendim.

Köpeğin, domuzun necis olduğuna nasıl karar veriliyor? Hadi evde domuz beslenmez, kabul, çiftlikte de beslenmez mi?

Yaban domuzu ile evcil olanı farklı şeyler. Biri yırtıcı zararlı hayvan. Kurt var. Kurt köpeği var. Birini gördünüzmü kaçarsınız. Birini gördünüz mü seversiniz.

Gayrimüslimleri ilgilendiren bir konu. Beni ilgilendirmez ne besledikleri. Ne yedikleri..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2015, 17:58 
Onursal Üye

Tamam da necise cevap vermemişsiniz?

Köpek de öyle demişsiniz beslenmez diye, haşereyle de bir tutuyorsanız bu tanımı, hepsini gördüğünüzde öldürmekte sakınca bulmuyorsunuz.

Şimdi anladım mantığınızı da, böyle görmeyenlerin bu fiili yadırgamasını neden anlamlandıramıyorsunuz? Dersiniz ki ben öyle hiç görmedim, tasavvur edemiyorum, anlarım.

Daha doğrusu eyvallah der kabul ederim. Yoksa köpeği de haşere ile bir görmeyi ben anlamlandıramıyorum ama nasıl bir bakış açısı ile değerlendirdiğinizi anladım.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 27 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.