Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 14:55

Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 4. sayfa   [ 62 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Tek Parti Yıllarını Gözyaşlarıyla Anlattılar. İşte CHP Zulmü
İletiTarih: 25 May 2011, 23:31 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

HASMETHAN yazdı:
igneci yazdı:
Arkadaşlar, lütfen buradan itibaren konuya dönünüz, aksi halde emeğiniz boşa gidebilir!..

Ne o senin kurt zor duruma düstü imdada yetisme geregi mi duydun...? Ne güzel sari kirmizi arkadasin engin din bilgisinden faydalaniyoruz...Objektif olunuz lütfen...uyarilarinizi..ayni fikirde oldugunuz arkadaslariniz icinde yapin...pek fazla aktif olmayabilirim ama konulari es gecmiyorum...bazi seylerin farkindayiz...sok igneni cebine...

Hasmethan sınırını edebini bil. Bu forumda her konuda belgesiz sallayan ya da belgeleriniz yalanlanınca bana göre de bu doğru diyen ben olmadım hep siz oldunuz. Bu konuda da yeteri kadar ayet ve diğer bilgilerle açıkladım zor durumda kalanlar belli

Okuman yazman var değil mi?Yazmasını bilmiyorsun ama okumayı da mı bilmiyorsun? İğneci tekil mi konuşmuş bak bakalım. Diyecek lafın yoksa sağa sola sataşma sus

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Ekm 2011, 00:22 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Uzun uzadıya cevap yazmaya değmeyecek bir konu. Tek bir kelimeyle geçiştiriyorum. Vizontele'deki repliği hatırlarsınız hepiniz.

Biz de bunu yedik yani?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Ekm 2011, 13:29 
Kıdemli Üye

Türkmen Şah aleviyim diyorsanız ama Dersimi hatırlarsanız CHP - den sizler de çekimiçsiniz ama şimdi neden her kes sanki şunlar uzayda yaşanmış gibi konuşuyorlar, o zülmü anlatanlar şimdi haytta, sizlerden hankiniz o zaman yaşadı, yaşamadıysanız bir gidin de bablarınızdan dedelerinizden sorusun (onlar o zaman CHP - li olmamışlarsa olmuşlarsa zaten çektiren onlardı) yani belge belge diyorsanız, işte canlı insan belgedebn bile daha kuvvetlidir, o zanmanı yaşamış insanlar.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Ekm 2011, 13:50 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Sanki bunlar başka bir ülkede yaşıyor biz başka bir ülkede yaşıyoruz.
Sanki bunların dedeleri,neneleri var da bizim yok.Sanki biz uzaydan geldik.
Bizde dedelerimizi,nenelerimizi dinledik.
Bizde o devirde yaşayan baskalarının dedelerini,nenelerini dinledik.
Şehir şehir dolaştık başka başka dedeler,neneler dinledik.
Bunların anlattıklarını anlatan bir tane dedeye,neneye rastlamadık.
Şimdilerde namazını kılan o devirdede kıldığını anlattı.
Kuran okuyan her devirde rahatca okudugunu anlattı.
Nerde olmuş bu kuran saklamalar,cami yıkmalar?
Bir insan grubu bu kadar mı iftiracı olurmuş yahu?
Bu kadarda aşağılık yalanlarla saldırılırmış?
Ben bunların ne Türk olduklarına ne de müslüman olduklarına asla inanmıyorum.
Ben bunların insan olduklarına da inanmıyorum.
Bunlar şeytanın mezhebinden insan kılıklı, müslüman görünümlü yaratıklarıdır.
Amacları yeryüzünde bozgun çıkarmaktır.
Amacları dine hizmet adı altında insanları dinden nefret ettirmektir.
Allah belanızı versin!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Ekm 2011, 13:54 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Bunlar şimdi yalanlarının altına iki fotoğraf koyunca "aha belgeledik" derler.
Allah bilir ki o resimlerdeki insanların çoğu resimlerinin ne amacla kullanıldığını bile bilmezler.
Atatürk'ün mason oldugunun kanıtı diye resimler kullanmadılar mı? Yok elini şuraya koymuş yok buraya koymuş.
Bunların belge üretmede üstüne yoktur. Bunların delil üretmede ellerine kimse su dökemez. Çünkü bunlar şeytanın mürididirler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Ekm 2011, 10:55 
Kıdemli Üye

N
Alıntı:
erde olmuş bu kuran saklamalar,cami yıkmalar?

Cami yıkmaları hakkında o kadar çok kitap makale yazılmış ki, hatta şu forumda bile konu açılmış bir çok gazetede fotoğrafları koyulmuş yani onun için çuna cevap verme gereği duymuyorum. Yani resmi tarihçiler ve kemalistler bile şuna itiraz edemezken (kışla yoktu, okul yoktu ben ne bileyim başka türlü bahnelerle geçiştirirken siz hala savunuyorsunuz). Bir de gidin Ayasofyaya bakın bir tek şu yeter, islamın, Osmanlının ve Fatihin simgesi olan şu mescit halen de muze gibi kullanılıyor. Sizce halk şunu alkışlarla mı karşıladı?
Bakınız yine bir şeyi onca yazdım tekrar etmekte fayda görüyorum, şunlar hayali değil, sizce neden Anadoluda CHP çok az oy alıyor, ya Güneydoğuda parmakla sayılacak kadar oy alıyor? ya şimdi bile İsmet İnönüyü hatırlamak bile CHP - ye oy kaybettiriyor etik olmasa bile AKP şu kozu kullandı son seçimde yani görünen köye......
Türkce ezan Terkce Kuran çunlar neyin nesiydi, bakınız şimdi şunun doğrumu? yanlış mı? olduğunu tartıçmayalım, ama bir hakikta vardı ki, şunlar dayatılmıştı, Menderes şunları eskisi gibi yapın bile demedi dil seçimi serbesttir dedi, insanların ne kadar sevinç duydukları ne kadar mutlu oldukları yalanmıydı, şunlar dayatılmamışmıydı.
Ya şapka insanlara zorla kılık kiyafet dayatılmamışmıydı yoksa devrim dediğiniz şunlar da mı yalan?
Demokratik seçimlere başladıkdan yani 1950 - den sonra İnönü girdiği seçimlerin hepsini neden kayb etti? bu da mı halkın sevgisiyle ilgiliydi?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Ekm 2011, 12:14 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
N
Alıntı:

Cami yıkmaları hakkında o kadar çok kitap makale yazılmış ki, hatta şu forumda bile konu açılmış bir çok gazetede fotoğrafları koyulmuş yani onun için çuna cevap verme gereği duymuyorum. Yani resmi tarihçiler ve kemalistler bile şuna itiraz edemezken (kışla yoktu, okul yoktu ben ne bileyim başka türlü bahnelerle geçiştirirken siz hala savunuyorsunuz). Bir de gidin Ayasofyaya bakın bir tek şu yeter, islamın, Osmanlının ve Fatihin simgesi olan şu mescit halen de muze gibi kullanılıyor. Sizce halk şunu alkışlarla mı karşıladı?
Bakınız yine bir şeyi onca yazdım tekrar etmekte fayda görüyorum, şunlar hayali değil, sizce neden Anadoluda CHP çok az oy alıyor, ya Güneydoğuda parmakla sayılacak kadar oy alıyor? ya şimdi bile İsmet İnönüyü hatırlamak bile CHP - ye oy kaybettiriyor etik olmasa bile AKP şu kozu kullandı son seçimde yani görünen köye......
Türkce ezan Terkce Kuran çunlar neyin nesiydi, bakınız şimdi şunun doğrumu? yanlış mı? olduğunu tartıçmayalım, ama bir hakikta vardı ki, şunlar dayatılmıştı, Menderes şunları eskisi gibi yapın bile demedi dil seçimi serbesttir dedi, insanların ne kadar sevinç duydukları ne kadar mutlu oldukları yalanmıydı, şunlar dayatılmamışmıydı.
Ya şapka insanlara zorla kılık kiyafet dayatılmamışmıydı yoksa devrim dediğiniz şunlar da mı yalan?
Demokratik seçimlere başladıkdan yani 1950 - den sonra İnönü girdiği seçimlerin hepsini neden kayb etti? bu da mı halkın sevgisiyle ilgiliydi?

Kamaloğlu tarihi uydurmadan konuşalım her seçim dönemi aynı yalanları kullanmaktan yüzünüz kızarmadı mı?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Ekm 2011, 14:57 
Kıdemli Üye

Alıntı:
Kamaloğlu tarihi uydurmadan konuşalım her seçim dönemi aynı yalanları kullanmaktan yüzünüz kızarmadı mı?

Sözlerimi geri alıyorum
1. Ayasofya muze değil cami
2. Türk halkı seve seve şapka koydu hatta devlet tarafından yahu yapmayın şu bizim adetimiz değil deyise de halk şundan vaz geçmedi
3. 1950 sonrası İsmet İnönü girdiği tüm seçimleri kazandı
4. Halk ezan ve Kurani kerim okumaya dil seçimi serbestisi verdiği için Menderesi hep lanetledi ve bir daha ona oy vermedi
5. Andoluda CHP az farkla da olsa hep I parti oldu.
6. Güneydoğu ilerinde halk hep CHP - ye oy verdi şu kadarki tüm oyları adeta slip süpürdü
7. Dersimde AKP iktidarı zamanında oldu

Rahatladınızmı?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Ekm 2011, 15:31 
Katılımcı Üye

Her devrim kanli olur kemalist devrimde kanli olmustur ama bir fransiz bir bolsevik devrimi ile karsilastirildiginda aradaki farki görürsünüz. Osmanli anlayisindan cumhuriyet ve ulus analyisina gecis elbette sancili olacakti. Sapka devrimi icin insanlar asildi bugün bunu düsünseniz gülersiniz ya dersiniz alt tarafi sapka giysen ne olur giymesen ne olur bunun icin adam asilirmi ama asilmistir bunu söylemek cumhuriyet yada Atatürk düsmanligi degildir olaylar dir bunlar . Mennemen de isyan edenlerin karsisina tek basiana dikilen Kubilay in kafasinin kesilmesi gibi. Yakin tarihin arti ve eksilerini anlatip yazmak gerek yoksa islamcilar güceneecek kemalistler darilacak Kürtler isyan edecek milliyetciler küsüp gidecek dersek tarihimizle barisamayiz bu tarih eksi ve artilariyla bizimdir .

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Ekm 2011, 16:03 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
N
Alıntı:

Ayasofya nerden İslamın,Osmanlının,Fatih'in simgesi oluyor be mübarek,sen daha Ayasofya'nın tarihini bilmiyorsun.
Ayasofya Fatih döneminde camiye çevrildi.Atatürk dönemimde hristıyanlara geri iade edilse,kilise yapılsa neyse ama onlarada iade etmeyip müze yapıldı.
Yeri gelince hristian dostu olur onları kucaklarsınız. Recep Tayyip Erdoğan,Sümelayı,Akdamarı Rumlara,Ermenilere geri verirken alkışlarsınız ama insan bir düşünür "Atatürk en azından gercek sahipleri olan Rumlara vermemiş " diye düşünür.
İşte siz böyle çarpık bir düşünceye sahipsiniz.
Var mısınız, Ayasofya gercek sahiplerine yani Rumlara iade edilsin ve kilise yapılsın diye bir kampanya başlatalım.Madem azınlıklara,gayrimüslimlere hoşgörünüz paçanızdan akıyor o zaman bunu dile getirin.
Atatürk düşmanlığı ile yatıp Atatürk düşmanlığı ile kalkmayın.

En son BOZKIRIN SÜVARİSİ tarafından, 17 Ekm 2011, 16:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Ekm 2011, 16:11 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Ayrıca gelelim 1950 den sonra CHP niye kazanamıyor konusuna.
CHP milletin dinini ve değerlerini oy için kullanmadı.
Sizin çarpık zihniyette dini siyasete alet etmeyi bıraksın bakalım neler oluyor?Din kalmayınca bu millete diyecek daha ne lafınız var ki?
Bu milletin din-iman -Allah deyince "çikolata ile kandırılan çocuklar misali" nasılda oy verdiği zaten belli.Bırakın bakalım dinden ,damardan girmeyi kac oyunuz olacak,kac seçim alacaksınız?
Sadece dini sömürseniz neyse birde olmadık yalanlar ve iftiralaırnız olmasa acaba söyleyecek neyiniz var?
Yalancılık ve iftiracılık DP dedenizden taa AKP torununa kadar genlerinize işlemiş malesef.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Ekm 2011, 12:41 
Kıdemli Üye

Alıntı:

Nasıl kullanmadı, şimdi CHP ezan ve Kuran diline cebr ve zülumle mecburiyyet getirmeseydi, şunu kim kullana bilirdi ki? Hem dili arapcadan temizleyelem diyor hem şehit diyor, hem Kuranı türkce okuyalım diyor şehit gazi kelimesi dilinden düşmüyor şöyle kullanmamak olurmu.

Öylesine 50 - li yıllara gitmeye ihtiyaç yok 411 vekilin oyuyla başörtüsüne serbesti verildi ve CHP - nin başvurusuyla şu önerge iptal edildi kaç bin kişi mağdur oldu, şimdi şunlar ağlayarak anlatsa yine yalanmı diyeceksiniz.
Başörtüsünü kullanmayın dersiniz, oysa CHP(ana)yasa mahkemesine neden götürüyor, götrmeseydi iş bitmişdi ve şunu hiç kimse kullanamazdı. Muhalefette olduğunda bile halkı ağlatn bir parti şu. Siz kalkın da elin kiyafetiyle uğraşın sonra kimse gelip arkadaş ben sizi şu zülümden kurtarırım diyene de dini kullanıyor de, şöyle olurmu. YANİ SİZ DİNSİZLİYİ KULLANIRKEN İYİ ÖTEKİSİ DİNİ KULLANIRKEN KÖTÜMÜ. Hep halkı şeriat gelecek iritica gelecek laiklik gidecek gibi yapay korkularla endişe altında baskı uygulayan kim.

Şimdi universitelerde başörtüsü serbestisi var ve de Kuran kurslarında yaş uygulaması kalkdı, sanıyorsunuz ki, CHP şunu içinemi sindirdi, belli etmediklerine bakmayın şimdi içlerinde öyle intikam ateşi var ki, ellerine imkan geçen gibi şunları kaldıracak, sadece şimdi halkın tepkisinden korkdukları için sessizlik var. Öyleyse erkekce çıkıp da şunları da anayasa mahkemesine götürsünler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Ekm 2011, 14:16 
Kıdemli Üye

redyellow yazdı:
....

:lol: :lol: :lol:
Bir alemsin RED... :) :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Ekm 2011, 17:38 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Alıntı:

Nasıl kullanmadı, şimdi CHP ezan ve Kuran diline cebr ve zülumle mecburiyyet getirmeseydi, şunu kim kullana bilirdi ki? Hem dili arapcadan temizleyelem diyor hem şehit diyor, hem Kuranı türkce okuyalım diyor şehit gazi kelimesi dilinden düşmüyor şöyle kullanmamak olurmu.

Öylesine 50 - li yıllara gitmeye ihtiyaç yok 411 vekilin oyuyla başörtüsüne serbesti verildi ve CHP - nin başvurusuyla şu önerge iptal edildi kaç bin kişi mağdur oldu, şimdi şunlar ağlayarak anlatsa yine yalanmı diyeceksiniz.
Başörtüsünü kullanmayın dersiniz, oysa CHP(ana)yasa mahkemesine neden götürüyor, götrmeseydi iş bitmişdi ve şunu hiç kimse kullanamazdı. Muhalefette olduğunda bile halkı ağlatn bir parti şu. Siz kalkın da elin kiyafetiyle uğraşın sonra kimse gelip arkadaş ben sizi şu zülümden kurtarırım diyene de dini kullanıyor de, şöyle olurmu. YANİ SİZ DİNSİZLİYİ KULLANIRKEN İYİ ÖTEKİSİ DİNİ KULLANIRKEN KÖTÜMÜ. Hep halkı şeriat gelecek iritica gelecek laiklik gidecek gibi yapay korkularla endişe altında baskı uygulayan kim.

Şimdi universitelerde başörtüsü serbestisi var ve de Kuran kurslarında yaş uygulaması kalkdı, sanıyorsunuz ki, CHP şunu içinemi sindirdi, belli etmediklerine bakmayın şimdi içlerinde öyle intikam ateşi var ki, ellerine imkan geçen gibi şunları kaldıracak, sadece şimdi halkın tepkisinden korkdukları için sessizlik var. Öyleyse erkekce çıkıp da şunları da anayasa mahkemesine götürsünler.

Ne yapsaydı CHP?
Şunu mu demeliydi;
Onlar dinle ilgili ne yaparsalar yapsınlar ben dinle ilgili hiç bişey yapmayacağım.Değil türbana özgürlük,el kesme,recm gibi şeyleride getirseler susacağım. Çünkü dinle benim işim olmaz mı deseydi?
Siz bırakın dinle minle ugrasmayı bakalım bu millete söyleyecek neyiniz var?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Ekm 2011, 10:11 
Kıdemli Üye

Alıntı:
Onlar dinle ilgili ne yaparsalar yapsınlar ben dinle ilgili hiç bişey yapmayacağım.Değil türbana özgürlük,el kesme,recm gibi şeyleride getirseler susacağım. Çünkü dinle benim işim olmaz mı deseydi?

Demek ki, CHP de dini kullanıyor ama aksi yönden, ikincisi de türbanla recm aynı değildir, halkın giydiği bir giysidir başörtüsü, halk da başörtülülerin universite okumasını istiyor, indi ne yapalım ya zulümle başlarını açtıralım ya da serbesti verelim.
Şuna türban demeyi de bırakın şu başörtüsü problemi. Şunu da şimdi çıkardılar falanca şurasını şuradan sarkıtıp oradan bağlıyormuş şu zaman başörtüsü oluyor, şöyle gire bilirsin ama şöyle yapınca türban oluyor giremezsin nasıl hamakattır bu.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 4. sayfa   [ 62 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.