Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 21:15

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 10 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: İşte biz bundan dolayı harf inkilabina karşıyız. anlamıyoruz
İletiTarih: 19 Eyl 2014, 07:59 
Kıdemli Üye

Buyurun M. Kemal'in Erzurum Kongresi açış konuşmasını sansürleyip değiştirdiğinin belgesi.Çizilen yerler Nutuk'ta yok

Nutuk'un daha ilk sayfasında çarpıtma: Bütün orduları terhis edilmişmiş. Karabekir'in Doğudaki ordusunun sapasağlam durduğunu neden söylemyr

Erzurum Kongresi'ndeki açış konuşmasından başlayın Nutuk'taki belgeler bile sansürlü. Bu mu tarihi yapana sadakat?

Atatürk "Tarih yazan yapana sadık kalmalıdır" demiş. Peki kendisi yapana sadık kalmış mı? Yapan da yazan da aynı olunca İnkılap Tarihi olur.

İşte biz bundan dolayı harf inkilabina karşıyız. Kimse anlamıyor diye

Eklentiler:
nutuku.jpg
nutuku.jpg [ 63.87 KiB | 3409 defa görüntülendi ]
Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: İşte biz bundan dolayı harf inkilabina karşıyız. anlamıy
İletiTarih: 21 Eyl 2014, 13:12 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ne yazıyormuş Kamaloğlu ? Bu konunun harf devrimiyle alakası ne ?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Eyl 2014, 07:30 
Kıdemli Üye

Ben de anlamıyorum harf devrimi olmasaydı hepimiz anlayacaktık. Kendi konuşmasını bile değiştirir fakat anlayan çok az. Onları da bilmeyenler çığırtkanlık yaparak seslerini çıkartmıyorlar.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Eyl 2014, 08:52 
Onursal Üye

kamaloglu yazdı:
Ben de anlamıyorum harf devrimi olmasaydı hepimiz anlayacaktık. Kendi konuşmasını bile değiştirir fakat anlayan çok az. Onları da bilmeyenler çığırtkanlık yaparak seslerini çıkartmıyorlar.

:lol:

Efsane bir yazar olma yolunda ilerlemeye devam, bu konuda takdir etmem lazım. Açıkçası şahsen bir siyasetçi veya devlet adamı gibi insanların harekete geçirecek, coşkulandıracak, heveslendirecek konuşmalar yapmadığımdan, hazırlık sürecinin nasıl olduğu hakkında ancak şu yorumu yapabilirim: eminim ki bir konuşmanın bir kaç taslağı, düzeltmeleri, iyileştirmeleri vardır.

Ama tabii gördüğüm yazıda ne yazdığını bilmeden işte sansür, işte sahte tarih, işte yalan diye iddiada bulunacak kadar ne gamsızım, ne görgüsüz, ne de mantıktan yoksun. Herkes kendi vicdan muhasebesini yapar.

Ha bir de şu var:

Eklentiler:
images.jpg
images.jpg [ 12.49 KiB | 3378 defa görüntülendi ]

İletiTarih: 22 Eyl 2014, 13:19 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:

Kamaloğlu sen şaka mısın? Bilmiyorsan bu konuyu neden açtın?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Eyl 2014, 20:31 
Onursal Üye

tarih_kurdu yazdı:
kamaloglu yazdı:

Çok basit sana inat açtı :P
Ya açtığı konu çöp resmen, haberi yok adamın? Vahdettin Engin, bunun metin olarak yazı olarak aynı olmadığını kanıtladı 8-)
Geçende Atatürk rakı içerken video koymuş, video'da öyle durum yok? Bu Kamaloglu ciddi değil, şunu açması bile düşündürücü çünkü sahte bir olay?

Ayranı iç soluğu burada al, iyi valla güzel iş...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Eyl 2014, 08:06 
Onursal Üye

Siyasi Terk yazdı:

Ayran dokunuyorsa içmemeyi bilmek lazım

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Eyl 2014, 15:46 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Siyasi Terk yazdı:
tarih_kurdu yazdı:
kamaloglu yazdı:

Çok basit sana inat açtı :P
Ya açtığı konu çöp resmen, haberi yok adamın? Vahdettin Engin, bunun metin olarak yazı olarak aynı olmadığını kanıtladı 8-)
Geçende Atatürk rakı içerken video koymuş, video'da öyle durum yok? Bu Kamaloglu ciddi değil, şunu açması bile düşündürücü çünkü sahte bir olay?

Ben artık bu adamın akıl sağlığından şüphe etmeye başladım. Adamı 80 kere uyardık hala aynı şeyleri yapmakta ısrar ediyor

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Eyl 2014, 02:08 
Onursal Üye

cemcev2 yazdı:
Siyasi Terk yazdı:

Ayran dokunuyorsa içmemeyi bilmek lazım

Yani milli içecek ayran ise, demekki ayran dokunuyor kamaloglu'na?
Tarih kurdu, güzel birşey sordu. Aslında ben biliyorum bu konuyu yazma gereği duymadım. Kamaloglu bilmiyorum yazdı?

Şimdi ben konu açtım. Sende burada ne anlatıyor yazdın.. Bende bilmiyorum yazdım, sende haliyle bana şunu yazmazmısın? Siyasi Terk, bilgi sahibi olmadan nasıl fikir sahibi oluyorsun? Bunu yazmanda en doğal insani tavrın zaten..

Herkes hata yapar. Atatürk elbette kusursuz değildi, oda insandı sonuçta. Geçmişte acı tecrübelerimiz oldu. Bunları yok demiyoruz, ama emperyalist ağızla devamlı iftira öfke nöbetleri pes dedirtiyor insanı..

Bakın şuanki coğrafyamıza bakın, Suriye insanlar savaştan kaçıp bize sığınıyor. Irak, Şii, Ezidi, Türkmen gene aynı. Çin zulmünden kaçan 40 soydaşımız keza aynen öyle.. Azerbaycan, Ermenistan olayında bizi güç görüyor.. Her kapı bize açılıyor..

Peki bunu RTE, 12 Senedemi yaptı? Böyle güçlü ülke haline getirdi?
Size şunu soruyorum; 'Olduda iç savaş oldu. Ülkemiz karıştı.. Anneniz, Babanız, eşiniz, çocuğunuz, bacınız' nereye sığınırsınız? Biri bana bunun cevabını vermeli.. Devamlı geçmişi kaşımak, etnik köken, mezhep, olur olmaz saçma sapan teoriler bize ne verebilir!

Emperyal uşakların fikirleri yerine, birlik beraberlik mücadelemiz olmalı. Yoksa sığınacak tek kapımız yok? Beraber olamazsak devlet zaten olmaz, Kamaloglu ve onun gibiler bunu düşünmeli.. Yoksa çok geç kalacaklar, bu onlarada yansır, hepimize karanlık gibi çöker?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Ekm 2014, 14:49 
Onursal Üye

Uyusunda büyüsün kamal, tıpış tıpış yürüsün kamal..

Yazımızı öğrenmek pek kolay değildir. Bu işi halkımıza kolaylaştırmak için belki de Latin Alfabesini kabul etmek yerinde olur. (Siyasi Hatıralarım)

Azeri yazar ve bilim adamı Mirza Fethali Ahundzade Efendi..

Türkçenin Arap Alfabesi ve Fars gramer yapısı ile kullanılmasındaki zorlukları tetkik etmiş, hem kullanılması hem de öğrenilmesi açısından ortaya çıkan müşkülleri belirten bir çalışma yaparak Osmanlı Hükümetine sunmuş, çözüm olarak da Latin Harflerinin kullanılmasını teklif etmiştir.

Mirza Fethali Ahundzade Efendinin teklifi halife Abdülmecit tarafından incelenip dönemin bilim kurumu olan Encümen-i Daniş'e sevk edilerek tetkik edilmesi istendi. Konu üzerinde mülahaza eden Ali Paşa, Fuat Paşa, Mustafa Reşit Paşa ve Cevdet Paşa bu tetkik ve teşhisi dikkate alıp müspet görüşlerini bildirdiler ve nihayetinde siyasi yönleriyle mülahaza edilmek üzere zapt altına alarak Mirza Fethali Ahundzade Efendiye müspet çalışması için mecidiye nişanı vererek kendisini onurlandırdılar. Konu üzerinde tetkiklerini gerçekleştiren Encümen-i Daniş, tetkiklerini siyasi mecraya nüfuz ettirse de neticelenememişti ancak Latin Harflerinin kullanımı ile ilgili fikir pekala reddedilmemiş, söz konusu teklif dinsizlik ya da zındıklık olarak tahkir edilmemiştir.

Yani bu olay 1850 döneminde ele alınıyor. Bilimsel belgeli olarak tarih'e geçiyor.. Dönemin halifesi tarafından, Siyasi hatıralarımda mevcut bunlar..

Şimdi Atatürk din düşmanı, halifedemi din düşmanıydı? Tarih tokatlar adamı böyle şimdi dağılın...

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 10 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.