Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 08:25

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: M.vekili Diye Bunlara Derim Ben! / Davayı U. Dündar Kazandı.
İletiTarih: 13 Nis 2015, 10:15 
Onursal Üye

Alıntı:
Milletvekili diye bunlara derim ben!

Tarafsız (!) cumhurbaşkanının, damadı, avukatı, danışmanı, metin yazarı, özel kalem müdürü, tercümanı, müsteşarı, savcısı, şarkıcısı, mimarı, akil adamı, yandaş gaztecisi aday oldu.

*

Atatürk’e “hayvan” diyen, TBMM’ye “pezevenkler meclisi” diyen şeriatçının oğlu, milletvekili adayı oldu.

*

“Doğduğum yer Kürdistan’dır, asker bölgeden çekilmelidir, Öcalan muhatap alınmalıdır, dağdan inene iş verilmelidir, gerillanın ailesine para yardımı yapılmalıdır” diyenin oğlu, milletvekili adayı oldu.

*

“Aday olduğumu televizyondan öğrendim” diyen aday var.

*

“Laiklik kelimesi anayasadan çıkarılmalı” diyen aday var.

*

“Adaleti cennette alacaksınız” diyen hukuk profesörü aday var.

*

“17 Aralık günah işleme özgürlüğüne müdahaledir, günahları ortaya saçarak Allah’ın hududuna müdahale ediyorlar” diyen aday var.

*

“Ayakkabı kutusundaki paralar bizim hayır için topladığımız bağışlardır” diyen aday var.

*

Tayyip Erdoğan’ı “Bizans imparatoru” ilan eden adamın eşi, aday.

*

Tayyip Erdoğan “afedersin çok çirkin, Ermeni bile dediler” derken, “2002’den beri Ak Parti’ye oy veriyorum, Tayyip Erdoğan gibisi yüz yılda bir gelir” diyen Ermeni aday var.

*

“Kadının fıtratında erkeğe köle olmak var, erkek sahip olur, kadın ait olur” diyen aday var.

*

İnternete düşen ses kaydında “Tayyip Erdoğan’ın demokratik bir Türkiye inşa edebileceği kanaatinde değilim, entelektüel birikiminin bu çapta olduğuna inanmıyorum” dediği ortaya çıkınca, “ses kaydındaki ses bana ait ama, o fikirler bana ait değil” diyen aday var.

*

“Yolda gördüğüm çobanla konuştum, çözüm sürecini sordum, hayvanlarımın yüzü gülüyor dedi, çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama, bazıları anlamamakta ısrar ediyor” diyen aday var.

*

Atatürk Orman Çiftliği’nin birinci derece doğal SİT alanını, üçüncü dereceye düşürerek, yağmalanmasının önünü açan aday var.

*

Halk TV’de yolsuzlukları dile getiren değerli ağabeyim Uğur Dündar, Nedim Şener, Haluk Koç ve Aykut Erdoğdu hakkında tweet atıp, “dört tane puşt” diyen aday var.

*

CHP’deyken CHP genel başkanına hitaben “senin gözlerinde Atatürk’ü gördüm” deyip, şimdi AKP’den aday olan var.

*

Türkiye Cumhuriyeti aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde dava açan var.

*

“Sabiha Gökçen Dersim’i bombaladı, protesto ediyorum, Sabiha Gökçen Havalimanı’na inip kalkan uçaklara binmem” diyen aday var.

*

“Hırsızlık yapan iktidar tarafından mı yönetilmek istersin, yoksa, vesayetçi iktidar tarafından mı diye sorsalar, hırsızlık yapan iktidarı tercih ederim” diyen aday var.

*

Tayyip Erdoğan makam aracının içinde bayılıp kilitli kaldığında, camı kırmak için balyoz kullanılmıştı. O balyozu satın alıp, “Osmanlı tuğrası gibi, ömrüm boyunca evimin en güzel köşesinde saklayacağım” diyen aday var.

*

AKP hakkında “Harun olmaya geldiler, Karun oldular, biz AKP gibi firavunlaşmayacağız, kamu kaynaklarını kendimize aktarmayacağız, AKP Amerikan mandasıdır” diyen, sonra AKP’ye geçen aday var.

*

“AKP ülkeyi yolsuzluklar çukuruna batırdı, Tayyip Erdoğan padişah olmak istiyor, Tayyip Erdoğan’ın altı ayda hurdasını çıkarırım” diyen, bilahare AKP’ye geçip, “Allah’a yemin ederim ki, bütün meselelerin çözülmesinde en yetkili lider Tayyip Erdoğan’dır, Türkiye’nin ilelebet ve ebedi başkanıdır” diyen aday var.

*

“Eşi ve kızlarıyla başörtülü aile pozları veren başbakan, AB normlarına uymuyor, AKP’yi Alman Hıristiyan Demokratlar’la kıyaslamak, Almanlara haksızlıktır, Milli Görüş teşkilatı en az terör örgütleri kadar tehlikelidir” diyen, sonra AKP’ye katılan aday var.

*

Amerikan vatandaşı olduğunu gizlediği için Türk vatandaşlığından çıkarılan Merve Kavakçı’nın kızkardeşi aday oldu, eltisi aday oldu.

*

“Suriye’ye silah gönderdiğimiz iddiası külliyen yalan, yivsiz av tüfeği ve kurusıkı tabancalar gönderdik, sportif amaçlı” diyen aday var.

*

Bir zamanlar “muhterem hocaefendi” dedikleri Fethullah Gülen hakkında “bu saatten sonra milletin öfkesini kavga kesmez, millet ihtikam istiyor, millet kan istiyor, kan kusturanlara kan kusturulsun istiyor” diyen aday var.

*

Kendisi hakkında “bunu aday yapmayalım, bunun yerine ceketimizi koysak gene seçilir” denilen aday var.

*

10 Kasım’da şeriatçı gazeteye “olmasaydı da olurduk” diye ilan veren aday var.

*

“Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi” diyen aday var.

*

“Türk diye bir ırk yoktur” diyen aday var.

*

“Ankara’yı parsel parsel satan” Melih Gökçek’in oğluyla, “chp zihniyeti yüzünden hırıstiyan oldum” diyen Tuğçe Kazaz’ı aday yapmadığı için biraz kırgınım ama… Gene de güzel bi kadro kurdu Ahmet Kiziroğlu!

Resim
Yılmaz Özdil
Facebook: yozdilsozcu
Twitter: yilmazsozcu
E-mail: yozdil@sozcu.com.tr
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/y ... en-801523/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Milletvekili Diye Bunlara Derim Ben!
İletiTarih: 15 Nis 2015, 15:34 
Yeni Üye

Sevgili iğneci.

Yılmaz bazen benden hızlı davranır

Bazen ben konuyu açarım, 2 gün sonra aynı konuyu, aynı cümlelerle o açar.

Beni taklit ettiğini sanmıyorum ama okuduğunu biliyorum.

Bu da benim farkım :)

Günü gelince ( o gün gelirse ) anlarsınız...

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Milletvekili Diye Bunlara Derim Ben!
İletiTarih: 14 Arl 2015, 19:51 
Onursal Üye

Alıntı:
‘Puşt’ davasını Uğur Dündar kazandı

Aralık 14, 2015

Resim

:arrow: AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gazeteci Uğur Dündar ve CHP Sözcüsü Haluk Koç’a tazminat ödemeye mahkum oldu.

Uğur Dündar yönetiminde Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında yolsuzluklar konuşulurken, dönemin Yeni Asır gazetesi yazarı Kocabıyık, Twitter’da “Halk TV adlı kanalda 4 tane puşt Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na hakaret ediyor” diye yazmıştı. Mahkemeye taşınan hakarette mahkeme Hüseyin Kocabıyık’ın Uğur Dündar ve Haluk Koç’a 5’er bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

Resim

Foto: DHA -Yeni Asır gazetesi yazarı Hüseyin Kocabıyık, AKP’den Meclis’e girmişti

:arrow: AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile Gazeteci Nedim Şener’in canlı yayın konuğu olarak katıldığı Uğur Dündar ile Halk Arenası programı ile ilgili olarak, “Dört puşt Cumhurbaşkanı’na hakaret ediyor” demişti. Kocabıyık ayrıca, “Cumhurbaşkanı’na rüşvet aldı diyen puşt oğlu puşttur” diye yazmıştı. Kocabıyık’ın Twitter hesabından yayınladığı bu ifadeler kamuoyunda tepki ile karşılanmıştı.

:arrow: Haluk Koç ve Uğur Dündar, Kocabıyık hakkında ceza ve manevi tazminat davası açtı. İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki dava tek celsede sonuçlandı. Mahkeme Kocabıyık’a, Koç ve Dündar’a beşer bin lira manevi tazminat verilmesini kararlaştırdı. Koç ve Dündar’ın avukatı Murat Ergün, “Bütün Türkiye’yi rahatsız eden saldırı olmuştu. Hukuk çerçevesinde hak mücadelesi başlatıldı. Yargı manevi tazminata hükmetti. Konu ile ilgili savcılık da iddianame hazırlamıştı. Ancak söz konusu hakaretçi şahıs milletvekili seçilip, dokunulmazlık elde edince ceza yargılaması durdu. Kocabıyık’ın milletvekili olduğunu belirtip, yargılamasının durdurulması için yaptığı başvuruya mahkeme olumlu yanıt verdi. Ben ceza yargılamasında da milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılmasını istedim. Çünkü, hakaret yasama faaliyeti kapsamında değerlendirilemez” dedi. Ergün, Gazeteci Nedim Şener’in de aynı yönde dava açacağını sözlerine ekledi.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/pus ... i-1008468/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.