Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 15 Arl 2017, 11:13

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 1 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Akar'ın videosu neden 15 ay bekletildi-Gözden çıkarılma zama
İletiTarih: 18 Ekm 2017, 12:21 
Katılımcı Üye

Hulusi Akar'ın videosu neden 15 ay bekletildi - Gözden çıkarılma zamanı geldi mi

Hulusi Akar'ın yakalanış (mı) videosu neden 15 ay bekletildi!..

Uzun zamandır darbe girişimi hakkında yazmıyordum, bikaç nedeni var ama en önemlisi darbe girişimine darbe yapanların yanıtlarını bekledim, hem de mahkemelerin ve sonuçlarının gelişmesini bekledim biraz. İstediklerim de yavaş yavaş oluştu esasında, kanun hükmünde kararlarla Erdoğan'ın istediği her şeyi meclisi yok sayarak çıkardığını gördükçe, esasında bu darbe girişimine kimin kimi niye zorladığı daha iyi ortaya çıkıyor. Bir gün kendime 1-2 ay izin verirsem bütün mahkeme dosyalarını ve savunmaları okumak istiyorum aslında.

Bu yaşıma kadar gördüğüm darbeler arasında öncesi ve sonrası bu kadar açık bir darbe girişimi üstüne yapılan darbe görmedim. Biliyorsunuz, bu darbe girişiminde en önemli kişi general Mehmet Dişli. Mehmet Dişli'nin kardeşi Şaban Dişli de AKP milletvekili. Şaban Dişli esasında kurulduğunda AKP'de en çok konuşulan milletvekili olma onuruna sahip. Şaban Dişli 2008 yılında parti yönetimindeydi. Kemal Kılıçdaroğlu o dönem CHP grup başkan vekiliydi. Kılıçdaroğlu bir basın toplantısı düzenledi ve Şaban Dişli adına düzenlenmiş 1 milyon dolarlık 3 seneti fotokopileriyle basına dağıttı. Bu senetlerin Silivri Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinde "İmar değişikliği ve banka kredisi karşılığında alındığını açıkladı. Bu senetler noter huzurunda satış vaadiyle yapılmıştı.

Peki sonuç ne oldu, bugünden farklı bişey olmadı, AKP ilk karışıklığını yaşadı, Şaban Dişli, Erdoğan'la görüştü ve partideki görevlerinden istifa etti ama vekilliğe devam etti. Görevi şakaya gelir bir görev de değildi, genel başkan yardımcısıydı, MKYK ve MYK üyesiydi. Anlayacağınız Erdoğan'ın vekiliydi ve AKP'deki ilk rüşvet patlaması onunla başladı. Aynı Şaban Dişli şimdi de cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 1 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Bing [Bot] ve 17 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.