Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Mar 2018, 15:53


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 2 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Bu Şahıs Bu Yemini Nasıl Edecek!!!
İletiTarih: 29 Haz 2014, 13:56 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408

Alıntı:

Bu şahıs bu yemini nasıl edecek!!!


Facebook Paylaş
Sevgili okuyucularım, kısacık bir izin istemiştim ve yazılarıma salı günü başlayacaktım. Ancak gündem hızla gelişiyor, izni bir gün kısaltmasam içime sinmeyecekti.
Bu aceleciliğim nedeniyle sizlerden özür diliyorum!
Gelelim konumuza. Malum şahsın, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu önümüzdeki salı günü büyük tantanalarla, gösterilerle ve yalakaların şakşakları altında açıklaması bekleniyor.
Sanki düşünüyormuş gibi yapıp haftalardan beri her kesimle toplantılar düzenliyor, hepsi de suspus olmuş onu büyük bir ciddiyetle (!) dinliyordu.
Önümüzdeki günlerde adaylığı açıklanacak. Ağustos ayında seçim yapılacak. Varsayalım kazandı.
Bu şahıs o makama seçildiği takdirde yemin edecek, ant içecek.
Bu yemin metni Anayasa’da yazılı. Onu Meclis kürsüsünde aynen okuyacak, hem de işin içine “Namusunu ve şerefini” katarak!

* * * *

Şimdi Anayasa’nın 103. Maddesi’ni aynen ve çok dikkatle okuyalım ve yemin metnini görelim:
“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasa’ya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına (devrimlerine) ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tam bir tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

* * * *

Malum şahıs o makama seçildiği takdirde, istese de istemese de böyle yemin edecek!
Yemin ederken sözlerini geçersiz kılmak için tek ayağını kaldırır mı kaldırmaz mı, ona dikkat etmeli. Elinden gelse, iki ayağını da havaya kaldırır ama o mümkün değil… Çünkü yerçekimi kanunu uyarınca yere düşer, mahcup olur!
Şimdi bu metnin cümlelerine geçelim ve kendisinin kim olduğunu biraz daha iyi tanımaya çalışalım.
Koruyacak oldukları!
Devletin bağımsızlığını bu şahıs koruyacak! Bu durumda, seçildiği takdirde artık ABD, Katar, Suudi Arabistan ve AB’den emir almayacak.
Milletin kayıtsız şartsız egemenliğini de koruyacak, böylece egemenliği Meclis’teki AKP’li kelle çoğunluğunun elinden almış olacak!
Hem de vatanın ve milletin bütünlüğünü koruyacak! Şimdi önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimi için Kürtçü kesimin oylarına göz kırpıyor. Kazanmak için yapmayacağı hiçbir şey yok. Yakında Apo’yu serbest bırakacak. Apo şimdi onun en yakın adamı. Özellikle Güneydoğu artık Kürt bölgesi oldu. Kürt bayrakları ve Apo posterleri her zaman her yerde. Türkiye bölünmeye doğru sürükleniyor.
Demek ki vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü bu şahıs koruyacak!

* * * *

Bağlı kalacakları!
Bu kafa yemin metni uyarınca Anayasa’ya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye bağlı kalacak! Hukuku ezen, çiğneyip geçen, yargıyı esir alan, işine gelmeyince yok sayan, demokrasiyi Meclis’teki kelle çoğunluğu zanneden bu şahıs bunlara bağlı kalacak haaa!
Ayrıca Atatürk ilkelerine, devrimlerine ve laik Cumhuriyet ilkesine de bağlı kalması öngörülüyor! Bunları Tayyip yapacak! Rüyanızda görseniz hayra yormayın.
Laik Cumhuriyet’in en büyük düşmanı, siyasette dini kullanıp oy devşiren, Atatürk’ün adını bile ağzına alamayan biri bu yemini edip de kimi kandıracak?

* * * *

Güya ayrılmayacağı ülküler!
Herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanmasından yana olacak! Bu konuda yaptıklarını sizler benden çok daha iyi biliyorsunuz. Gezi olaylarındaki tavrına, genç insanların vurulup öldürülmesine ve polis dayağı yemesine nasıl baktığı, toplumun her kesimi üzerinde nasıl baskılar oluşturduğu belli.
İnsanları kendisinden olanlar ve olmayanlar diye ayıran, olmayanların üzerine giden ve bu amaçla yasaları, insan haklarını çiğnemekten kaçınmayan biri.
Türkiye ve bütün dünyada “Diktatör” olarak tanınıyor.

* * * *

Koruyup yüceltecekleri!
Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini koruyup yüceltecek!.. Ülkemizi bütün dünyaya rezil etti. Suriye’de Esad’ı devirmeye kalkışıp nasihat aldı, Mısır’da bizi iki paralık etti, AB hayalleri suya gömüldü. Adına IŞİD denilen terör örgütünü ve diğer İslamcı terör örgütlerini milletin ve devletin parasıyla besledi, silah gönderdi ve her şeyi eline yüzüne bulaştırdı. IŞİD olayındaki marifetleri yazılmasın diye mahkemeden yasak kararı çıkarttı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin dört adet Bakan Bey’i ve yakınları büyük rüşvet ve yolsuzluk olaylarına karışmıştı. Oğluna telefon edip evdeki paraları boşaltmasını isteyen kendisiydi. Meclis Soruşturma Komisyonu’nu halen kurdurup çalışmaya başlatmadı. Demek ki Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini böyle koruyup yüceltecek.

* * * *

Tarafsız olması!
Üzerine aldığı görevi “Tarafsızlıkla” yerine getirecek! Malum şahıs ve tarafsızlık!..
İnanılır gibi değil.

* * * *

Namusu ve şerefi üzerine yemin etmesi!
Seçildiği takdirde bütün bunları Meclis kürsüsünde okumakla kalmayacak, üstelik bir de ortaya “Namusunu ve şerefini” koyacak. Yemin metninin son cümlesini yine anımsayalım:
“… Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”
Bugüne kadar “Türk” diyemedi, “Türk Milleti” diyemedi, “Türk” olduğunu söyleyemedi.
Malum şahıs yemin edecek, üstelik de “Büyük Türk Milleti” diyecek!
Şimdi gelin de bunun edeceği yemine inanın.

* * * *

Varsa yoksa kendisi, varsa yoksa yakın çevresi. Bir de din iman sömürüsü, beleş gıda ve kömür yardımlarıyla kafakola almayı başardığı kesimler…
Rant, rüşvet, yolsuzluk, pislik diz boyu.
Kendisine oy verenler iyi, vermeyenler tu kaka!
Bu yazıyı lütfen bir kez daha dikkatlice okuyun, bu şahıs Çankaya’ya, Mustafa Kemal Atatürk’ün makamına sizlerin oyları ile oturduğu takdirde, neler yapacağını bir düşünün.
Kendisine yıllarca ve çok haklı olarak karşı çıkan bazı yurttaşlarımız, kazandığı takdirde “Namusunu ve şerefini” ortaya koyup bu yemini edecek olan Tayyip’e, şimdi bilerek veya bilmeyerek, doğrudan veya dolaylı destek verir durumda.
Ona geçit vermek veya vermemek bizim elimizde.
Geçit vermek gibi bir lükse ne yazık ki sahip değiliz… Çünkü son pişmanlık fayda vermez, inkar ettiği “Türk Milleti’ni” anasından doğduğuna pişman eder.

Resim
http://sozcu.com.tr/2014/yazarlar/emin- ... ek-544339/

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Bu Şahıs Bu Yemini Nasıl Edecek!!!
İletiTarih: 30 Haz 2014, 02:40 
Onursal Üye

Kayıt: 02 Kas 2011, 09:48
İleti: 7377
Konum: Kastamonu
İşte bende bunu anlamıyorum.. Çatı adaya tepki verenler. Bu olaya nasıl vicdanen bakacaklar..

_________________
Beni dinle ey oğul,can oğul,Türklüğünü sakın kaybetme.Şunu iyi bil oğul,Han oğul,Hak yoldan başka yere gitme.
Vatan,Millet,Bayrak,Kur'an,Yüreğinde yer bulsun.Hedefin olmalı Turan,Diyesin vatan sağolsun.
Dede Korkut.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 2 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.