Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Oca 2018, 05:07

Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 2. sayfa   [ 62 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Atatürk Stalin'e Meydan Okumuş
İletiTarih: 13 Eyl 2011, 04:27 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Şu meydan okuma meselesine gelince, kimese meydan okumak için, sizin güçünüz olmalı, yoksa kuru lafdan ibaret kalır, şimdi gelin de o zamnki, güçleri kıyaslayalım, Sovyetlerin elinde o zamnın en modern jet uçağı olan İ - 15, dünyada hiç bir ülkede olmayan ağır bombardman uçağı TB-3, en iyilerle kıyaslançak keşif uçakları, İkinci dünya savaşında kendini en iyi yönden gosteren T - 34 tankları ve.s. var, orduda asker sayısı bir kaç milyon (konvensiyonel silahlarla donatılmaş zamanlarda sayınında çok önemi var), en iyi gemiler denizaltılar, ona karşı koyacak güçlü ordu bile yok, yani onlar sizin azminizi bilerek size taaruz etmezler, ama sizin de meydan okuman için bir şeyiniz yok, hatta askerlerinizi motorize bile etmemsiniz ve İsmet İnönünün Camileri ahır yapmakta savunanlar şunu savaşla ilgilendirir, üstelik onlarınn neredeyse hurda sandıkları uçak ve tanklarla donatılmışsınız neyle meydan okuyacaksınız ki.

Biraz geç cevap vermiş olacağım ama yinede birşeyler yazayım.

Savaş her zaman silahla kazanılmaz. Savaş stratejiyle, akılla kazanılır ki ben buna inanıyorum. Bunu Atatürk bütün dünyaya göstermiştir.

Sovyet Ordusu çok güçlüydü evet. Ancak 1939-41 Fin-Rus savaşında doğru düzgün ordusu olmayan Finliler karşısında tam 1 Milyon askerini kaybetti. Tek başına 505 Rus askerini vurarak öldüren Fin keskin nişancısı Simo Hayhayı bir araştırmanızı öneririm.

İkincisi; ABD Ordusuda çok güçlü. Fakat ABD Ordusunun teknolojisi sadece ve sadece Irak Ordusunu imha etmeye yaradı. Irak Ordusu imha edildikten sonra ABD' nin üstün askeri teknolojisi Irakta verilen ABD askeri kayıplarını önleyemedi. ABD o muhteşem askeri teknolojisiyle 600' den fazla askerini vuran Iraklı keskin nişancı Jubayı etkisiz hale getiremedi. Demek ki; Üstün askeri teknoloji her zaman işe yaramıyor.

Üçüncüsü; Atatürk' ün en büyük avantajı arkasında milyonların olması idi. Atatürk' ün bir emriyle gözünü kırpmadan ölümün üzerine gidecek milyonlarca insan vardı. Atatürk' ün askerlik kariyeri boyunca kolay kolay savaş kaybetmemesi ve dönemin en güçlü ordularının silindir gibi üstünden geçmeside ayrı bir durum. Topyekun bir savaş ilanı ve ülkedeki herkesin silahlandırılmasına bakar bu iş. Çünkü; Zafer kazanmaya and içmiş, A' dan Z' ye bütün unsurlarıyla silahlanmış, örgütlenmiş ve tek vücut olmuş halkı dünyanın en güçlü ordusu gelse yenemez.

Dördüncüsü; T-34' ler dönemine göre iyi Tanklardı ama Fin-Rus Savaşında imha edilmeleri için tek bir Molotof Kokteyli yeterli oldu. :lol:

Yani özetleyecek olursak; Arkasına halk desteğini tam anlamıyla aldığı sürece, akıllı bir strateji izlediği sürece Dünyada hiçbir Ordu kolay kolay yenilmez. Bunlara verilecek en iyi örnek Kurtuluş Savaşı Türkiyesi, Vietnam ve Afganistandır.

Yani; GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Eyl 2011, 10:14 
Kıdemli Üye

Doğru savaş hem de akılla kazanılır, ama bir şeyi unutmuşsunuz, sovyetler hiç bir zaman askerini iyi eğitmemiştir, onlar zaferi her zaman sayı pahasına can pahasına kazanmışlardır. Yani fin savaşının sonunda da yine zafer onlarda olmuştur. İkincisi ben size verdiklerim rus kaynaklarındandı ve şu kaynak JZL (Yani Ünlü isimlerin hayatı) serisinden kitapdandır ve şu kitapda yazılanlar Atatürk alehtarı değilde onun tarafı bir yazıdır ve şu seriden olan kitaplar Rusiyada neredeyse resmi tarih konumundalar ve ben oradan şu meseleyele ilgili bir küçük bölümü verdim. Yani onlar da Rusiya dış işleri bakanlığında olan bir "gizli" belgeye istinaden şunu yazdıklarını bildiriyorlar.
Sonunda artık o zamanlarda halk Atatürkün arkasında değildi, o znünnün yaptığı uygulamalar, halk neden şuna karşı çıkmadı. Atatürkün tarihden silinmesine neden tepki vermedi. Sadece Demoamanı tarafsız incelerseniz, bir tek Serbest fırka deneyimi bile şunu isbatlamağa yeter. Hatta onun ölümünden derhal sonra demokrat parti kendisini İnönüden koruma için 1950 - de Atatürkü koruma kanunu çıkardı. Bir de rusların Atatürke her türlü yardımı verdiğini unutmuşsunuz, istiklal savaşı zamanı rusiya ona bayağı yardım yapmış.
Bir de şunu okursanız iyi olur.
http://www.rotahaber.com/birinci-yahudi ... 05336.html

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Eyl 2011, 11:08 
Onursal Üye

kamaloglu yazdı:
Doğru savaş hem de akılla kazanılır, ama bir şeyi unutmuşsunuz, sovyetler hiç bir zaman askerini iyi eğitmemiştir, onlar zaferi her zaman sayı pahasına can pahasına kazanmışlardır. Yani fin savaşının sonunda da yine zafer onlarda olmuştur. İkincisi ben size verdiklerim rus kaynaklarındandı ve şu kaynak JZL (Yani Ünlü isimlerin hayatı) serisinden kitapdandır ve şu kitapda yazılanlar Atatürk alehtarı değilde onun tarafı bir yazıdır ve şu seriden olan kitaplar Rusiyada neredeyse resmi tarih konumundalar ve ben oradan şu meseleyele ilgili bir küçük bölümü verdim. Yani onlar da Rusiya dış işleri bakanlığında olan bir "gizli" belgeye istinaden şunu yazdıklarını bildiriyorlar.
Sonunda artık o zamanlarda halk Atatürkün arkasında değildi, o znünnün yaptığı uygulamalar, halk neden şuna karşı çıkmadı. Atatürkün tarihden silinmesine neden tepki vermedi. Sadece Demoamanı tarafsız incelerseniz, bir tek Serbest fırka deneyimi bile şunu isbatlamağa yeter. Hatta onun ölümünden derhal sonra demokrat parti kendisini İnönüden koruma için 1950 - de Atatürkü koruma kanunu çıkardı. Bir de rusların Atatürke her türlü yardımı verdiğini unutmuşsunuz, istiklal savaşı zamanı rusiya ona bayağı yardım yapmış.
Bir de şunu okursanız iyi olur.
http://www.rotahaber.com/birinci-yahudi ... 05336.html

Yukarıda kırmızı içerisine aldığım yer dikkat çekici.
-Atatürk'ün arkasında halk yoktu da 7 düveli nasıl itin deliğine sokuldu?
-Arkasına halkı almadan nasıl oluyorda misak-ı milli sınırları çiziliyor?
-Cumhuriyet tarihini okuyunuz.
-O baldırı çıplak aç sefil isimsiz kahramanlarla 7 düvel nasıl apır zapır döküldüğünü iyi anlarsınız.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Eyl 2011, 13:16 
Kıdemli Üye

Alıntı:
-O baldırı çıplak aç sefil isimsiz kahramanlarla 7 düvel nasıl apır zapır döküldüğünü iyi anlarsınız.

Şu olayalar Atatürk'ün hayatının son yıllarında olmuştur. Yani hani şu serbest fırka oldu ya halk onun ardınca gicince kapatıldı o olaylardan da bir hayli sonra. Konuyu açan Atatürkün meydan okuduğunu diyor. Ama ruslar şunu yazıyor - Rusiya devleti Türkleri başkanlık seviyyesinde kutlamayinca, Atatürk incinmiş elçiliğe gitmiş ve demiş ki, neden şöyle yapıyorsunuz şu iki ülke ilişkilerine kötü yönden etkiler. Şu kutlamanı üst seviyyeden yapsalar daha iyi olar. Cevap gelmeyince gitmiş demiş ki, şöyle devam etse benden sonra ilişkiler tümüyle kötü duruma düşer, Stalinle görüşme için randevu ister, o razi olmayınca Voroşilov ya öteki etkili isimlerle görüşme talebinde bulunur, ona da hayır diyorlar, olay şu. Ama şimdi birini kahraman yapacaksak Stalin meydan okumuş ben ne bileyim daha neler kimsenin meydan okuduğu yok, ve şunun için bir durum bile söz konusu değil.

O ac ve baldiri çıplakalk kahraman halkı bir de şapka kanunu çıktıktan sonra İtalyan gazetecilerin gözüyle can korkusundan sokakda kadın şapkasıyla gezdiren önderlerden de söz edin.
O kurtuluş savaşənda önde olan generallarden bir tekinin tarihde kalmasından ötekilerinin vatn haini sanılıp da idamından, yargılanmasından da söz edin. Kurtuluş savaşı paşalarından sağ kalan bir tek Kazim Karabekir olmuştur ki, onu da ordu darbe yapar korkusuyla af etmiştiler. Bir de şu kahramanın aç kaldığı çoçuğu hastalandıkda bile onu hekime aparacak parası olmadığı günleri ve şunu bir şiirinde yazdığını hatırlayalım.
Şimdi Çetin Doğan (damadı zaten yahudi diasporunun önde gideni) ve avanasi gibi yahudi dostu generallari kollayan gazeteciler nedense şunları unuturlar.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Eyl 2011, 22:10 
Katılımcı Üye

Sonunda artık o zamanlarda halk Atatürkün arkasında değildi, o znünnün yaptığı uygulamalar, halk neden şuna karşı çıkmadı. Atatürkün tarihden silinmesine neden tepki vermedi. Sadece Demoamanı tarafsız incelerseniz, bir tek Serbest fırka deneyimi bile şunu isbatlamağa yeter.

Kamaloğlu nam kalemtutar zat;

Bre ne haddini bilmez, cahil ve pervasız bir adamsın.

Halk O'nun arkasında değilmiş, önündeymiş , sağında solundaymış..

Atatürk'ün tarihten silindiği palavrasını hangi şapkadan tavşan çıkarır gibi çıkartıverdin?

O'nun 15 yılda yaptıklarını sittin senedir silemediniz.

Gücünüz yetmez.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Eyl 2011, 21:03 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Alıntı:

Şu olayalar Atatürk'ün hayatının son yıllarında olmuştur. Yani hani şu serbest fırka oldu ya halk onun ardınca gicince kapatıldı o olaylardan da bir hayli sonra. Konuyu açan Atatürkün meydan okuduğunu diyor. Ama ruslar şunu yazıyor - Rusiya devleti Türkleri başkanlık seviyyesinde kutlamayinca, Atatürk incinmiş elçiliğe gitmiş ve demiş ki, neden şöyle yapıyorsunuz şu iki ülke ilişkilerine kötü yönden etkiler. Şu kutlamanı üst seviyyeden yapsalar daha iyi olar. Cevap gelmeyince gitmiş demiş ki, şöyle devam etse benden sonra ilişkiler tümüyle kötü duruma düşer, Stalinle görüşme için randevu ister, o razi olmayınca Voroşilov ya öteki etkili isimlerle görüşme talebinde bulunur, ona da hayır diyorlar, olay şu. Ama şimdi birini kahraman yapacaksak Stalin meydan okumuş ben ne bileyim daha neler kimsenin meydan okuduğu yok, ve şunun için bir durum bile söz konusu değil.

O ac ve baldiri çıplakalk kahraman halkı bir de şapka kanunu çıktıktan sonra İtalyan gazetecilerin gözüyle can korkusundan sokakda kadın şapkasıyla gezdiren önderlerden de söz edin.
O kurtuluş savaşənda önde olan generallarden bir tekinin tarihde kalmasından ötekilerinin vatn haini sanılıp da idamından, yargılanmasından da söz edin. Kurtuluş savaşı paşalarından sağ kalan bir tek Kazim Karabekir olmuştur ki, onu da ordu darbe yapar korkusuyla af etmiştiler. Bir de şu kahramanın aç kaldığı çoçuğu hastalandıkda bile onu hekime aparacak parası olmadığı günleri ve şunu bir şiirinde yazdığını hatırlayalım.
Şimdi Çetin Doğan (damadı zaten yahudi diasporunun önde gideni) ve avanasi gibi yahudi dostu generallari kollayan gazeteciler nedense şunları unuturlar.

Kamaloğlu bu konuda Atatürk'ü defalarca belgelerle anlatmama rağmen hala utanmadan aynı lafları söylüyorsun

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Eyl 2011, 13:12 
Kıdemli Üye

Alıntı:
Kamaloğlu bu konuda Atatürk'ü defalarca belgelerle anlatmama rağmen hala utanmadan aynı lafları söylüyorsun

Sizin yazdığınız belgelr şu olaydan bir kaç yıl evvele ait olan belgelr olmuştur, ve de şu belgelerin şu olayla ilgisi bulunmamaktadır. Ruslar onlar rica etdi diyor (gizli belgeye istinaden), Türkler meydan okudu (aynı gizli belgeye istinaden) şimdi seçim sizin hagisini istiyorsanız kabullenin. Ama ortada bir fark var Stalin Rusiyada diktator kaddar bir insan sayılıyor, yani onun için tarihi hiç değiştirmezler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Eyl 2011, 13:27 
Katılımcı Üye

Yunan uçaklarından Anadolu üzerine atılan bildirileri hazırlayan İskilipli şerefsizini kahraman ilan eden çakallarla yönetilen bu topraklar anlaşılan birilerine dar geliyor.

Öyle dar geliyor ki; Şeyh Sait denen vatan haini iti; kıçı başı oynayan softa din kahramanı, PKK'lı çakallar ise ulusal kahraman yapmaya çalışıyor. Bu hainin katlettiği 45.000 insanı ağızlarına bile almıyorlar.

Ankara Radyosu yayına başladığında üfürükçülükle geçimini sağlayıp halkın kannı emen namussuz sürüsüne yaranmak için radyo dinlemeyi dinsizlik ilan eden Saidi Kürdi denen alçağı anma günleri tertipleniyor.

Bre softa sürüsü ; siz kim Mustafa Kemal'in adını ağzınıza almak kim!

Abuk sabuk türkçenizi tımarlayın önce!

Geviş getirir gibi arapça zırvalamaktan türkçeyi unutmuş zavallı gureba sürüsü..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Eyl 2011, 11:59 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Alıntı:

Sizin yazdığınız belgelr şu olaydan bir kaç yıl evvele ait olan belgelr olmuştur, ve de şu belgelerin şu olayla ilgisi bulunmamaktadır. Ruslar onlar rica etdi diyor (gizli belgeye istinaden), Türkler meydan okudu (aynı gizli belgeye istinaden) şimdi seçim sizin hagisini istiyorsanız kabullenin. Ama ortada bir fark var Stalin Rusiyada diktator kaddar bir insan sayılıyor, yani onun için tarihi hiç değiştirmezler.

Kamaloğlu anlamak istediğin gibi anlıyorsun.Hangi belgeyi paylaştığımı ben bilmiyor muyum?O belgelerde Atatürk'ün dünya'daki saygınlığını ifade ettim.Hem yaşarken hem de öldükten sonra her zaman saygınlık görmüş bir liderdir. Böyle bir liderin kendi ülkesinde Rus sefirliğine gidip rica ettiğini ve reddedildiğini söylemek hastalıklı beyinlerin kompleksinden başka birşey değildir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Eyl 2011, 13:24 
Kıdemli Üye

Ben Atatürkün dünyadakı saygınlığını sorgulamıyorum. Size link de verdim. Yazarın da ismini verdim kitabın da adı hepsi verilmiş durumda. Yani diyecekseniz itiraz edecekseniz bana deyil de şu kitabın yazarına itiraz edin. Ama şu kitaplar bir daha yazmakta fayda görüyorum Rusiyada neredeyse resmi tarih yerinde olan kitaplar ve bir zamanlar şu seriden olan kitapların parası bile devletten geliyordu (şimdi bilmiyorum), ama kitap eski olduğu için .....

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Ekm 2011, 14:21 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Ben Atatürkün dünyadakı saygınlığını sorgulamıyorum. Size link de verdim. Yazarın da ismini verdim kitabın da adı hepsi verilmiş durumda. Yani diyecekseniz itiraz edecekseniz bana deyil de şu kitabın yazarına itiraz edin. Ama şu kitaplar bir daha yazmakta fayda görüyorum Rusiyada neredeyse resmi tarih yerinde olan kitaplar ve bir zamanlar şu seriden olan kitapların parası bile devletten geliyordu (şimdi bilmiyorum), ama kitap eski olduğu için .....

Arkadaş konunun kendisi senin yazarına cevap veriyor zaten neyse konu senden çıktıysa yorum yapmazsın artık mesele rus yazarla bizim aramızda :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Ekm 2011, 14:44 
Kıdemli Üye

Ben yorum yapmıyorum. Ben sadece diyorum ki ruslar şöyle yazmış Türkler de şöyle kim hangisni doğru buluyorsa onu kabullensin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Ekm 2011, 15:01 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Kamaloğlu sen yorum yapma zaten çünkü yorum yaptığın her konuda desteksiz sallıyorsun tarihten anladığın sadece dedikodu. şu forumda düzgün belgeli bir tarih konusu açtığını göremedim her konu sonunda kim neye inanıyorsa onu kabullensine bağlanıyor :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Ekm 2011, 20:25 
Onursal Üye

kamaloglu yazdı:
Ben yorum yapmıyorum. Ben sadece diyorum ki ruslar şöyle yazmış Türkler de şöyle kim hangisni doğru buluyorsa onu kabullensin.

-Çözümü gayet basit yolu da kestirme...
-Damarlarında asil Türk kanı taşıyanlar bu ülkenin kuruluşundaki tarihini benimserler,
-Diğerleri de Rusların dediğini kabullenir.
-1950 den itibaren ülkemin insanlarını ''koministler Moskova'ya'' diye diye bu günlere getirenler, şimdi de Rusların dediklerine mi inanır oldular.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Ekm 2011, 22:16 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

igneci yazdı:
kamaloglu yazdı:

-Çözümü gayet basit yolu da kestirme...
-Damarlarında asil Türk kanı taşıyanlar bu ülkenin kuruluşundaki tarihini benimserler,
-Diğerleri de Rusların dediğini kabullenir.
-1950 den itibaren ülkemin insanlarını ''koministler Moskova'ya'' diye diye bu günlere getirenler, şimdi de Rusların dediklerine mi inanır oldular.

Staline meydan okuyan Atatürk olunca bunlar için bunu kabullenmesi zor oluyor elbet. Fettullah Gülen Staline meydan okumuş desek Fetoşu yere göğe sığdıramazlardı. :lol: :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 2. sayfa   [ 62 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.