Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Oca 2018, 04:55

Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 4. sayfa   [ 62 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Atatürk Stalin'e Meydan Okumuş
İletiTarih: 04 Ekm 2011, 15:58 
Kıdemli Üye

Yani ben siz bir de Stalinin cenaze törenine baksaydınız inanamazdınız ki, milyonlarca insanın katilinin cenazesidir.

Alıntı:
Muhaliflerinin hepsinin Atatürk'ü lider olarak kabul ettiğini özellikle vurguladım.Muhalifleriyle arasındaki problem birbirlerini yok etme değildi.Hiçbiri de AtatürK'ün liderliğine karşı çıkmadı.Bunu kendileri de pek çok kez ifade etmiştir.Şayet aralarında böyle bir husumet olmuş olsaydı çok partili sisteme geçiş denemesi olmazdı. Bu deneme bile Atatürk'ün arkadaşlarına ne kadar güvendiğini gösteriyor.Kendi saygınlığına ve gücüne ne kadar güvendiğinin ispatıdır. Atatürk halkı koyun olarak görseydi bu ülkede köy enstitüleri kurulmazdı fabrikalar açılmazdı.Millet mektepleri açılmazdı.Elinde tebeşir ve kara tahtayla Anadolu'da köy köy gezmezdi.Bu konuda yardımcılarını görevlendirmezdi. Basit bir Şapka için yurt gezisine çıkmazdı.Bu devrimlerin hangisinde çok büyük kitleler isyan etmiştir?Şapka isyanı bile şapka kanunundan önce çıkmıştır o da bölgesel bir kaç isyandan öteye geçememiştir.O öldüğünde bu ülke yas tutmuştur.Dolmabahçeye akmıştır.3 gün 3 gece. Hatta izdihamdan ezilerek ölenler olmuştur. İzmitten naaşı trenle Ankaraya götürülürken her İstasyonda halk naaşı beklemiştir.ve cenazesi çok büyük bir kalabalıkla uğurlanmıştır.

Mühaliflerin değil de onun mühalifleriyle arasındakı problemdi, yani olayın neresinden bakarsanız kurtuluş savaşının 5 komutanından 4 - ü yargılanmış ve bir tek Kazım Karabekir paşa sağ bırakılmıştır. O dediklerinizi (fabrika köy enstütüsü) halka sinek kadar deyervermeyen Stalin de yapmıştır, Şapka devrimi de bir başka zülm, yani insanların giyim kuşamlarına karışmak için yurt yurt diyar diyar gezmenin anlamını da bildirseydiniz bari. Şapka koyunca insanların kafasıbna bilgimi doluyor bir şunu da izah etseydiniz, bir de devirde açılan o okullarda islamla kabeyle ilgili cocuklara öğretilenlere de deyinseydiniz bari. Şapka isyanı nasıl oluyorda şapka devriminden önce oluyor en bir tek şunu anlamadım, yani insanların öncegörmesimi vardı neydi. Onu da çok güzel yazmışsınız çok partili sisteme geçişin yalnızca denemsi yapılmış ve istikbalinin ne olduğu görülünce hep geri adım atılmıştır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ekm 2011, 23:45 
Kıdemli Üye

Cahilin abuk sabuk heyezanlarının yeri forum olmamalı.

Yunan uçaklarından atılan broşürlerin yazarı olacak İskilipli itini savunmak için başka kılıflar aradılar ama olmadı.

Mustafa Kemal; Tayyip ya da Tayyip'in geçmişteki benzeri Menderes gibi düşünseydi, o yıllarda kendisi halife olur milleti entari ile dolaştırırdı. Ne kadınlara seçme seçilme hakkı, ne medeni kanun..

Şimdi gördüğünüz kıçı başı oynayan arapların çakma devletlerinden biri olur çıkardı ülke..

Böylesi tiplerin yazdıkları zırvaları okudukça Mustafa Kemal'in büyüklüğünü bir kez daha idrak ediyorum.

Ben Atatürkçüyüm. Ben Cumhuriyetçiyim. Ben Devrimciyim. Ben antiemperyalistim. Ben tam bağımsız Türkiye'den yanayım. Ben özgürlükçüyüm. Ben insan haklarının savunucusuyum. Ben yobazların, vurguncuların, işbirlikçilerin düşmanıyım ...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ekm 2011, 23:49 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Yön yazdı:
Cahilin abuk sabuk heyezanlarının yeri forum olmamalı.

Yunan uçaklarından atılan broşürlerin yazarı olacak İskilipli itini savunmak için başka kılıflar aradılar ama olmadı.

Mustafa Kemal; Tayyip ya da Tayyip'in geçmişteki benzeri Menderes gibi düşünseydi, o yıllarda kendisi halife olur milleti entari ile dolaştırırdı. Ne kadınlara seçme seçilme hakkı, ne medeni kanun..

Şimdi gördüğünüz kıçı başı oynayan arapların çakma devletlerinden biri olur çıkardı ülke..

Böylesi tiplerin yazdıkları zırvaları okudukça Mustafa Kemal'in büyüklüğünü bir kez daha idrak ediyorum.

Aynen öyle. Bu tiplere dikkatle bakıyorumda hepsi şaka gibi. Bu çağda bu kafa.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Ekm 2011, 09:25 
Kıdemli Üye

Alıntı:
Ne kadınlara seçme seçilme hakkı, ne medeni kanun..

Türkiyede 1950 - ci yıllara kadar ne kadınların ne de erkeklerin seçme hakkı yoktu, seçme hakkı CHP mahsusdu. Ondan sonrakı seçimlerde de halkın sevdiklerini seçdiklerini her 10 yılda ordu gücüyle hızaya getirmek vardı. Seçilen kadınların seçilme kriterisi CHP başkanının onlara karşı duyduğu saygıya bağlıydı ve bir tek şey geriye kalırdı o kadınlar için CHP başkanının saygısını kazanmak için çalışmak.

İkincisi de öyle cenaze törenlerinde gösterilen ilgiyi hatırlatıyorsanız Rahmetli Turgut Özal ve Erbakan Hocanın da cenaze töreni kalabalıktı ama sizin fikrinizce onlar vatan hainiydi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Ekm 2011, 12:18 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Alıntı:
Ne kadınlara seçme seçilme hakkı, ne medeni kanun..

Türkiyede 1950 - ci yıllara kadar ne kadınların ne de erkeklerin seçme hakkı yoktu, seçme hakkı CHP mahsusdu. Ondan sonrakı seçimlerde de halkın sevdiklerini seçdiklerini her 10 yılda ordu gücüyle hızaya getirmek vardı. Seçilen kadınların seçilme kriterisi CHP başkanının onlara karşı duyduğu saygıya bağlıydı ve bir tek şey geriye kalırdı o kadınlar için CHP başkanının saygısını kazanmak için çalışmak.

İkincisi de öyle cenaze törenlerinde gösterilen ilgiyi hatırlatıyorsanız Rahmetli Turgut Özal ve Erbakan Hocanın da cenaze töreni kalabalıktı ama sizin fikrinizce onlar vatan hainiydi.

:lol: :lol: :lol: :lol: kamaloğlu bu kadar komik olacağını düşünmemiştim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Ekm 2011, 09:03 
Kıdemli Üye

Doğrular bazen komik oluyor ama bu benim suçum değil.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Ekm 2011, 10:37 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Doğrular bazen komik oluyor ama bu benim suçum değil.

Kamaloğlu sen hep komiksin Özalla Atatürk'ü kıyasladın sana ne diyim ki sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün :lol: :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Ekm 2011, 11:17 
Kıdemli Üye

Özal mı üstün Ataürk mü onu bir tek Allh bilir, sizin kendi bir ötekisinin de kendi düşüncesi ola bilir. Ama cenaze törenlerine göre insanları değerlendidrisek rahmetli Özalın ve ya Erbakan Hocanın da cenaze töreni hiç de az kalabalık değildi. Stalininki ve Lenin ki da aynı yani şu bir kriter olamaz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Ekm 2011, 12:17 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Özal mı üstün Ataürk mü onu bir tek Allh bilir, sizin kendi bir ötekisinin de kendi düşüncesi ola bilir. Ama cenaze törenlerine göre insanları değerlendidrisek rahmetli Özalın ve ya Erbakan Hocanın da cenaze töreni hiç de az kalabalık değildi. Stalininki ve Lenin ki da aynı yani şu bir kriter olamaz.

Arkadaşım ben Atatürk cenazesi kalabalık olduğu için mi büyük lider dedim.Lafı nerenden anlıyorsun sadece bir örnek gösterdim.Onu bile nasıl anladın ya.bu yüzden komiksin. Atatürk'ün kim olduğu saygınlığı icraatları ortadadır.Bu konuda da hem rusların hem dünyanın ona duyduğu saygıyı belgelerle açıkladım.Sen hala ruslardan rica etmiş diye kendini avut.Benim için şu anlatılan olayın olmasının ya da olmamasının bir önemi yok ama sen böyle şeylerle tatmin oluyorsun aramızdaki fark bu

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Ekm 2011, 12:54 
Kıdemli Üye

Atatürkün büyük lider olduğunu her kes kabullenir. Ama büyük lider olmak hiç de iyi lider olmak demek değildir. O olayların benim için de bir ehemiyyeti yok. Atatürk şu konuda rica etse de etmese de büyük lider. Ama büyük lideri neredeyse insanüstü takdim etmek herkesin onun karşısında esas duruşda durduğunua inanmak da hiç de doğru değildir.

Yani bir daha yazılmasında fayda görüyorum Rusların şu türlü ve benzer türlü hikayeleri bir vakitler Leninle ilgili de yazmıştılar, ama sonradan hepsi palavra olduğu (en azından 60 - 70 %) ortaya çıktı. Yani Kemalizmim çöktüğü zamanlar geldikde yazdıklarınızdan utanmayasınız tavsiyem şu.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Ekm 2011, 14:08 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Kamaloğlu komplekslerinden kurtul da gel. Atatürk'ün karşısında herkes esas duruşa geçiyor diyen oldu mu? Hayır saygı duyulan bir lider dedim.Tabi senin saygı anlayışın hocanızın elini ayağını eteğini öpmek kul köle olmak ve karşısında eliniz göğsünüzde başınız önünüzde hoca efendi demek olduğu için saygıyı bu şekilde anlaman normal.Düşüncemi belgelere dayanarak ifade ettim. Yani inandığım düşünceyi değil gerçeğin kendisini dile getirdim.Ortada bu belgeler varken sen ya da ben büyük lider olduğuna inanmışız ya da inanmamışız ne farkeder. Ben tarihi her zaman bu yönde tartışmaya açtım ama bugüne kadar sizden en ufak bir belgeye dayanan konu göremedim.Kamaloğlu sen utanmak nedir bilir misin? Yıllardır Atatürk'ün kişiliğine dinine ailesine hatta erkekliğine kadar dil uzatan iddiaları yazarken ve bu iddiaları da resmi tarih yalaaaaaaaaaaaaan gazıyla millete yuttururken hiç utandınız mı? Bu forumda yıllardır eğer iddialarınızı belgelerle ispatlayacaksanız buyrun dedim ve açtığınız her konuda belgeler sunduğum halde ortaya hiçbir belge sunmadığınız yetmiyormuş gibi bir de pişkin pişkin yazdıklarıma karşı çıkarken hiç utandınız mı?Her tarih konusunu belgesiz desteksiz karambole getirip kişisel tartışmaya çekerken bilgisizliğinizi bu yolla sakladığınız için utandınız mı? Şu yorumunda bile büyük lider olmak hiçte iyi lider olmak değildir diyip düşünceni kıvırarak söylediğin için utandın mı?Arkadaş açık konuş doğru konuş sağa sola sapmadan net konuş

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Ekm 2011, 15:46 
Onursal Üye

kamaloglu yazdı:

-Hemen gizli güce sarılıyor ve Allah bilir diyorsunuz.
-İnan bizler daha iyi biliriz.
-''Benim memurum işini bilir''
-''Anayasayı bir defa delmekle bir şey olmaz'' diyen birini, Atatürk ile ancak sizin gibi cumhuriyete kan kusanlar kıyaslar.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Ekm 2011, 22:07 
Kıdemli Üye

Yahu Kamaloğlu;

İnsan bilisiz olur... (Bilisiz = Cahil)

Su götürür bir tarafı vardır derim..

Ama insan; insan olamazsa, yani beyninin kıvrımlarının hakkını veremezse sen gibi olur..

Cenazelere katılımı ölenin büyüklüğünün endazesi yaparsan, nüfus kavramı ile ölçersen, Erbakan'ın Peygamberden daha büyük, Özal'ın olağanüstü büyük olduğunu kabullenmişsin demektir.

Tüm Arap dünyasının o tarihlerde nüfusu kaçtı sanıyorsun?

Kureyş kabilesinin nüfusu kaçtı? Tüm Arap Yarımadası'nın nüfusu Kadıköy'ün onda biri bile değildi bre!

Keranecinin cenazesine 5.000 kişi katılmıştı.

Sığ bakışla katılıma bakılırsa Kerhaneci Manukyan Peygamberden de büyüktü.
(Doğrusunu Allah bilir. Öyle değil mi? Manukyan'ın cenazesine katılanların sayısını baz alırsak durum bu..)

Her neyse...

Beyninin kıvrımlarına hakkını vermeye çalış.

Özal ve Erbakan gibi silik tipleri Mustafa Kemal'le karşılaştırmaya kalkman beyninin kıvrımlarından kaynaklanıyor.

Gör bak; Tayyip'in anasının cenazesi yalakalardan geçilmeyecek. Ortalık tıka basa yalaka dolacak. Demek ki bu kadın Peygamberden de büyük..

Ula ne tiplersiniz be!

Gidinin softa ayak takımı...

Ben Atatürkçüyüm. Ben Cumhuriyetçiyim. Ben Devrimciyim. Ben antiemperyalistim. Ben tam bağımsız Türkiye'den yanayım. Ben özgürlükçüyüm. Ben insan haklarının savunucusuyum. Ben yobazların, vurguncuların, işbirlikçilerin düşmanıyım ...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Ekm 2011, 09:29 
Kıdemli Üye

Cenaze töreninin büyüklüğünü delıil olarak sunan bir Atatürk hayranıdır ben değilim onun için şu itirazlarınızı bana değil direk ona yazın.

İkinci düşünün diyorsanız ben size bir örnek de verdim, yani siz Leninin hayatını okursanız (Sovyet dönemi resmi tarih kitaplarından) bir çok benzerlikler olduğunu duyacaksanız, ama yalnızca resmi tarih kitaplarıylaa yetiniyorsanız onda kimin daha az düşündüğü tartlışılmaz bile.

Bakınız Avrupanın bilmem ne profu şunu yazmış onu yazmış şöyle - böyle diyorsanız size bir sorum olacak 1) araştırma yaparken kriter neydi, 2) Şu insanların hayatlarını hanki kaynakdan incelemişler 3) Yazarın her hanki bir lidere simpatisi ya antipatisi olmuşmudur, ya hepsine aynı mesafede durmuşmudur 4) Şu kitapın maliyesi nereden gelmiştir. 5) O bu şu profa inanıyorsunuz da o zaman gidin de kendi halkınız dna da sorun, o zamanın şahitlerinden görün ki, fikirleri neydi (malesef Atatürkün zamanında yaşayanlar şimdi hakkın rahmetine kovuşdular, ama İsmet İnönüyü bir halktan bir de yazarlardan okuyun) inanılmaz çelişkiyi neyle izah edeceksiniz.
Bir de Batının en korkduğu Osmanlı Hilafetini yıkan bir insan elbet ki. onların kitaplarında baş köşede oturma hakkına da sahiptir.
Benzer bir örnek Gorbaçovdur, Sovyet devletini dağıttı, ama batıda en büyük lider sanılan şu şahsın kendi halkı (devleti yok) nezdinde bir köpek kadar saygınlığı yoktur.)

Belge belge diyenler buyurun da şu yazdığınız konunun belgesini sunun ben size sunduğum yazar hayatı, karyüeri ortada şimdi de sizin sunma zamanınız geldi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Ekm 2011, 11:05 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

kamaloglu yazdı:
Cenaze töreninin büyüklüğünü delıil olarak sunan bir Atatürk hayranıdır ben değilim onun için şu itirazlarınızı bana değil direk ona yazın.

İkinci düşünün diyorsanız ben size bir örnek de verdim, yani siz Leninin hayatını okursanız (Sovyet dönemi resmi tarih kitaplarından) bir çok benzerlikler olduğunu duyacaksanız, ama yalnızca resmi tarih kitaplarıylaa yetiniyorsanız onda kimin daha az düşündüğü tartlışılmaz bile.

Bakınız Avrupanın bilmem ne profu şunu yazmış onu yazmış şöyle - böyle diyorsanız size bir sorum olacak 1) araştırma yaparken kriter neydi, 2) Şu insanların hayatlarını hanki kaynakdan incelemişler 3) Yazarın her hanki bir lidere simpatisi ya antipatisi olmuşmudur, ya hepsine aynı mesafede durmuşmudur 4) Şu kitapın maliyesi nereden gelmiştir. 5) O bu şu profa inanıyorsunuz da o zaman gidin de kendi halkınız dna da sorun, o zamanın şahitlerinden görün ki, fikirleri neydi (malesef Atatürkün zamanında yaşayanlar şimdi hakkın rahmetine kovuşdular, ama İsmet İnönüyü bir halktan bir de yazarlardan okuyun) inanılmaz çelişkiyi neyle izah edeceksiniz.
Bir de Batının en korkduğu Osmanlı Hilafetini yıkan bir insan elbet ki. onların kitaplarında baş köşede oturma hakkına da sahiptir.
Benzer bir örnek Gorbaçovdur, Sovyet devletini dağıttı, ama batıda en büyük lider sanılan şu şahsın kendi halkı (devleti yok) nezdinde bir köpek kadar saygınlığı yoktur.)

Belge belge diyenler buyurun da şu yazdığınız konunun belgesini sunun ben size sunduğum yazar hayatı, karyüeri ortada şimdi de sizin sunma zamanınız geldi.

Kamaloğlu artık ya sende belge sun ya da sus.Öyle atıp sallamakla olmuyor.Batı Osmanlı hilafetinden korkuyormuş bak bu güzel espriydi :lol: :lol: :lol: Yorumların sürekli hakaret içeriyor kullandığın kelimelere dikkat et.Gorbaçov'un köpek kadar değeri yokmuş eee banane Gorbaçovdan Atatürk'ün hem ülkesinde hem dünyada çok büyük değeri var bu yüzden kimse umrumda değil.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 4. sayfa   [ 62 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.