Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Oca 2018, 05:05

Yeni bir konu gönderCevap gönder 11 sayfadan 9. sayfa   [ 161 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Atatürk'ü Sevmeyenler.
İletiTarih: 25 Ekm 2012, 17:34 
Kıdemli Üye

meteoguz yazdı:
John Smith yazdı:
Kızdırıdığıma göre haklıyım. 8-) Yazdıklarımı ortalama okuma yazması olan herkes anlayabilir.Uydurduğum bir şey yok.Analizini yaptım.Ama sen kendini görmemek içi şartlamışsın.Beni de ilgilendirmez.İnsanlara haddini bildirmeden önce yazdıkalrımı düzgünce bir oku bakalım hakaret var mı yok mu?Bu kuyruk acısını gizlesen tenezzül edip de anlamama konusnda neden bu kadar ısrar ettiğini de açıklardım ama açıkca görüldüğü üzere bir gecede rönesans olmuyor.Sen şimdilik ofkenle uyu,öfkenle uyan.Molla Sırat'ın dininin kindarı neslinin son versiyonu.

Senin mantığın bu kadar işte "kızdırdığıma göre haklıyım" :lol: :lol: :lol: Hakaret var mı ? var tabi sıkışınca "aptal" dersin. İşine gelmeyince "saçmalamışsın" dersin. Senin fikirlere saygın bu mu? İnsanların dini inançlarıyla dalga geç ondan sonra da ateistliğine saygı bekle. Senin saygı anlayışın bu mu? Ayrıca kuyruk acısı yaşayacağım hiçbir durum yok o senin acın olmasın sakın :lol: :lol: :lol: üzerinden pek zaman geçmedi.
Günlük ortalama 12-13 mesajın var. Galiba bu forumda senden daha çok konuşan yok. Senden fazla boş konuşan da yok. Hatta senin kadar boş da yok. Bu kadar çok mesaj yazacağına biraz da eski mesajları okursan en azından forum üyelerinin fikirleri ve emekleri hakkında biraz bilgi sahibi olmuş olursun. Şahsen ben birçok arkadaşın eski mesajlarını okumuşumdur. Sana da tavsiye ederim.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hala dediklerimi eleştirmek yerine bireyime saldırıyorsun.Sana ne?İster 10-13 mesaj atarım ister hiç atmam?Ben kimseden saygı beklemiyorum.Eleştirmeden önce yazdıklarımı oku yeter.Şaçmalamışsın hakaret sayılmaz ama cidden şaçmalamışsın.Gökten indirildiği sanılan kitaplar derken Kuranı kastetmediğini ortaya atmak şaçmalamaktır.İnanç konusuyla ne alakası var?Sen Atatürk'ün dediklerini inancına uydurmaya çalışıyorsun ben açıklamaya.AKP'li olmadığını biliyoruz herhalde.Ama onların projesinin bir sonucusun.Ya da aynı projenin geçmişteki iktidarlar tarafından yapılmış bir versiyonunun.Benim için siyasi yerin fark etmez.İdeoloji siyaset için araç değil asıl çatışmanın olduğu yerdir.Anlamama konusunda ısrar ettiğin yazıları boş deyip geçmeye devam et sen.Atatürk'ün mantıksız aklamana ihtiyacı yok.Çünkü işlediği bir şuç yok ortada.Düşüncesini belirtmiş.Ben de arkasındayım.Araksında olmak zorunda değilsin ama adamın sözlerini de çarpıtma.Benim kuyruk acım budur.

Arkadaş, sizinle aynı düşmanlara sahip olandır.

Önemsemediğimiz özgürlükler için direnmediğimiz sürece diktatörler tarafından yönetilmeye mahkümuz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Ekm 2012, 13:37 
Onursal Üye

Atatürk'ü sevmeyenlerin ve ona saldıranların hiç birinin,
1.Atatürk'ün diktatör veya demokratik bir lider olmasıyla ilgisi yoktur. Bu insanların benimsedikleri sistemde demokrasi diye bir amaç bulunmamaktadır. Aksine örnek aldıkları ülkelerin hepsi diktatörlükle yönetilmektedir. Demokrasi içerikli eleştirilerinin hepsi çağın ortak değerlerinden bedava yararlanarak Atatürk ve kurduğu Cumhuriyeti itibarsızlaştırmaktır.(Başbakan'ın ''DEMOKRASİ TRAMVAYI'' tanımlaması bu durumu çok iyi anlatmaktadır)
2.Şimdiye kadar Atatürk'e ve Atatürk'ün yaptıklarına alternatif bir davranış tanımlayamamış olmaları, tarihsel çaresizliklerinin ifadesidir. Bu çaresizliklerini bilmelerine rağmen Atatürk'e saldırıya devam etmeleri hilafet ve saltanata duydukları özlemin ifadesidir.
Buradan anlaşılması gereken Atatürk'e karşı yapılan bu sistemli saldırının altında, Hilafet, saltanat ve bu günkü iktidarın, iktidar olmadan önce açıkça söylediği şeriat özlemi yatmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki tarihte en ağır bedelleri kendi halkını takiye yada başka yollarla aldatanlar ödemiştir. Tarih aldatılmış halkların öfkesinin nereye ulaşabileceğini anlatan örneklerle doludur.
Demokrasi yalanlarıyla bu halkı bir süre daha uyutabilirsiniz ama bir gün kendi gerçek amacınızı açıklamak zorunda kalacaksınız o zaman zaten bütün güç sizde olacak sanıyorsanız siz halkın gücünden hiçbir şey anlamamışsınız demektir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Ekm 2012, 14:54 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

"“Dünyanın yarısını her zaman ve dünyanın hepsini bir zaman aldatmak mümkündür; fakat bütün dünyayı her zaman aldatmak mümkün değildir.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Ekm 2012, 17:49 
Kıdemli Üye

tarih_kurdu yazdı:
"“Dünyanın yarısını her zaman ve dünyanın hepsini bir zaman aldatmak mümkündür; fakat bütün dünyayı her zaman aldatmak mümkün değildir.”

Mustafa Kemal ATATÜRK
Atatürk'ün en sevdiğim sözüdür.

Arkadaş, sizinle aynı düşmanlara sahip olandır.

Önemsemediğimiz özgürlükler için direnmediğimiz sürece diktatörler tarafından yönetilmeye mahkümuz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Ekm 2012, 00:23 
Batı'nın 1800'lü yılların sonunda otomobile binmeye başladığı sıralarda, kağnının lüks sayıldığı ilkel bir toplumu kuşatma altından kurtarıp, çağdaş bir demokrasinin temellerini atan bir adamın sevilip sevilmeyeceği tartışmasına taraf olunması bile abesle iştigaldir. Sevmeyenlerin niye sevmedikleri belli... Benim asıl kafamın almadığı, bunca insanın zahmet edip, onu asla sevemeyecek olanlara dil dökerek boşa vakit harcamalarıdır. Bu idrak meselesi değil ki, bu taraf meselesi.

Sayfa başı

İletiTarih: 27 Ekm 2012, 13:29 
Onursal Üye

Sayın Nevres,
Forumda tartışmak iki kişinin tartışmasından farklı bir şeydir. Yazılanları sadece muhatapları okumaz bu nedenle cevaplar sadece soru soranlar okusun diye yazılmıyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Ekm 2012, 22:24 
Benimkisi sadece bir fikir beyanıydı sayın sabit. Buna neden bu kadar içerlediniz anlamadım. Atatürk'ü asla sevemeyecek olanlara, neden sevmeleri gerektiğini anlatmaya çalışmanın havanda su dövmek olduğunu izah etmeye çalıştım. İnsanlar burda bir şeyler söyleyebildiklerine göre, bırakın da ben de bir kaç kelam edeyim.

Sayfa başı

İletiTarih: 27 Ekm 2012, 22:36 
Onursal Üye

Sayın Nerves,
yazdıklarınıza içerlemem söz konusu değil,sizin yazmanızdan sadece sevinç duyarım. Ben de kendi görüşümü bildirdim.
Saygılarımla

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Ekm 2012, 22:42 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Nevres yazdı:
Benimkisi sadece bir fikir beyanıydı sayın sabit. Buna neden bu kadar içerlediniz anlamadım. Atatürk'ü asla sevemeyecek olanlara, neden sevmeleri gerektiğini anlatmaya çalışmanın havanda su dövmek olduğunu izah etmeye çalıştım. İnsanlar burda bir şeyler söyleyebildiklerine göre, bırakın da ben de bir kaç kelam edeyim.

Aslında doğru söylemişsiniz. Biz ne desekte değişmeyecek. Yobaz kafayı ne dersen de değiştiremezsin fakat kendi açımdan söylüyorum benim amacım onları Atatürkçü yapmak değil yobaz dedelerinin yanına yollamak. Bu yobaz zihniyet silinmeden bu topraklarda gelişme olmayacaktır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Kas 2012, 16:30 
Yeni Üye

Bence herkes istediğini sevebilir istediğini sevemez yani ben atatürkü sevsem nolur sevmesem nolur ? Herkes İstediği Kişiyi Atası olarak görür ben fatih kanuni yavuz abdulhamit derim sen atatürk ismet dersin bence bu konu fazla abartılıyor hatta atatürkü koruma kanunu bile var ülkemizde peygamberimizi koruma konunu bile yokken atatürkü koruma kanunu çok saçma geliyor .

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Kas 2012, 19:34 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

ym_47 yazdı:
Bence herkes istediğini sevebilir istediğini sevemez yani ben atatürkü sevsem nolur sevmesem nolur ? Herkes İstediği Kişiyi Atası olarak görür ben fatih kanuni yavuz abdulhamit derim sen Atatürk ismet dersin bence bu konu fazla abartılıyor hatta atatürkü koruma kanunu bile var ülkemizde peygamberimizi koruma konunu bile yokken atatürkü koruma kanunu çok saçma geliyor .

ym_47; Elbette herkes istediğini sevebilir.

Karşısında dize gelen,mert dış düşmanları onu asla sevemeseler kimse çok görmez, kınamaz.Ama o düşmanın bile saygısını kazanmış hala eşi ve benzeri olmayan dünyadaki tek lider.

Kimler sevmezler;içimizdeki sekizinci düvelin torunu nametler, isteselerde sevemezler,çünkü bu ülke, onlara rağmen kurtarıldı,onlara rağmen cumhuriyet kuruldu.

Ayrıca ATATÜRKÜ koruma kanununu iyi analiz edersen,asıl korumanın senin gibiler için olduğunu görürsün.ATATÜRK aklı hür, vijdanı hür, kendi hür bir toplumun lideridir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Kas 2012, 23:00 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Nevres yazdı:
Batı'nın 1800'lü yılların sonunda otomobile binmeye başladığı sıralarda, kağnının lüks sayıldığı ilkel bir toplumu kuşatma altından kurtarıp, çağdaş bir demokrasinin temellerini atan bir adamın sevilip sevilmeyeceği tartışmasına taraf olunması bile abesle iştigaldir. Sevmeyenlerin niye sevmedikleri belli... Benim asıl kafamın almadığı, bunca insanın zahmet edip, onu asla sevemeyecek olanlara dil dökerek boşa vakit harcamalarıdır. Bu idrak meselesi değil ki, bu taraf meselesi.

Sevmeyenlere söylenenler vakitlerini boşa harcamak değil onlara Atatürk'Ün de bize aşıladığı bir yol olan hiç değilse bir nebze olsun sakince ona doğru yolu göstermek ve anlatmaya çalışmaktır...Anlasın anlamasın...Atatürk nasıl halkı ikna edip gericilerin elinden kurtarmış ve vakit ayırmışsa bizimde ona saygımızdan dolayı vakit ayırarak doğru yolu göstermemiz icap eder...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Kas 2012, 19:49 
Katılımcı Üye

Atatürk'ü sevmeyenler politik görüşlerini sevmiyor kanımca askeri başarılarına herkes minnettardır. Asker Atatürk ile siyasetçi Atatürk ayrı görülmeli bence. Siyasetçi Atatürk'e getirilen eleştiriye Kemalistler genelde Asker Atatürk'ü hatırlatarak "o olmasaydı ...." diyerekten duygu sömürüsüyle cevap veriyorlar hep.

Tanrı'nın işi, insanlığın işi, gerçeğin işi, iyinin işi, doğrunun işi, özgürlüğün işi ve daha niceleri. Bunların hiçbiri benim işim değildir, benim işim sadece benim olandır ve o genel değil, biriciktir, benim gibi.

Hiçbir şey beni aşacak yücelikte değildir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Kas 2012, 20:06 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

deadliftbrah yazdı:
Atatürk'ü sevmeyenler politik görüşlerini sevmiyor kanımca askeri başarılarına herkes minnettardır. Asker Atatürk ile siyasetçi Atatürk ayrı görülmeli bence. Siyasetçi Atatürk'e getirilen eleştiriye Kemalistler genelde Asker Atatürk'ü hatırlatarak "o olmasaydı ...." diyerekten duygu sömürüsüyle cevap veriyorlar hep.

Siyasi Atatürk'te ne fark var..?
Cumhuriyeti kim kurdu..?
Anayasa ve kanunlarla seni kim medeni uygarlıklar seviyesine çıkardı..?
Onca medeni inkılabı kim yaptı..?
400-500 yıl gerideyken kim yükseltti seni..?
Bak hiç askeri sömürü yapmadım..?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Kas 2012, 20:16 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

deadliftbrah yazdı:

deadliftbrah;
Atatürk her yönüyle bir bütündür. T.B.M.M ona bu soy adını, onun için vermiştir.

ATATÜRK dünyada, sadece içimizdeki sekizinci düvelin torunları tarafından sevilmiyor.Eh ne yapalım katlanacaklar,işte ara sıra böyle ortaya çıkıp öksürecekler,onlar öksürdükce bizler saflarımızı sıklaştıracağız.Son milli bayramlarda görüldüğü gibi,onlar bizim sigortamız olarak hayatlarına devam edeceklerki bizler,sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilelim.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 11 sayfadan 9. sayfa   [ 161 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.