Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Oca 2018, 05:02

Yeni bir konu gönderCevap gönder 11 sayfadan 10. sayfa   [ 161 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Atatürk'ü Sevmeyenler.
İletiTarih: 04 Kas 2012, 20:24 
Katılımcı Üye

spartacus yazdı:
deadliftbrah yazdı:
Atatürk'ü sevmeyenler politik görüşlerini sevmiyor kanımca askeri başarılarına herkes minnettardır. Asker Atatürk ile siyasetçi Atatürk ayrı görülmeli bence. Siyasetçi Atatürk'e getirilen eleştiriye Kemalistler genelde Asker Atatürk'ü hatırlatarak "o olmasaydı ...." diyerekten duygu sömürüsüyle cevap veriyorlar hep.

Siyasi Atatürk'te ne fark var..?
Cumhuriyeti kim kurdu..?
Anayasa ve kanunlarla seni kim medeni uygarlıklar seviyesine çıkardı..?
Onca medeni inkılabı kim yaptı..?
400-500 yıl gerideyken kim yükseltti seni..?
Bak hiç askeri sömürü yapmadım..?

Atatürk'ün siyaseti sorgulanamaz mı diyorsun sen şimdi bana? :) 400-500 yıl ileri gittiğimizin kıstası ne? Kaç yıl kaldı avrupa ile aramızda onu da sayabildin mi?

Yusuf Kartal yazdı:
deadliftbrah yazdı:
Atatürk'ü sevmeyenler politik görüşlerini sevmiyor kanımca askeri başarılarına herkes minnettardır. Asker Atatürk ile siyasetçi Atatürk ayrı görülmeli bence. Siyasetçi Atatürk'e getirilen eleştiriye Kemalistler genelde Asker Atatürk'ü hatırlatarak "o olmasaydı ...." diyerekten duygu sömürüsüyle cevap veriyorlar hep.

deadliftbrah;
Atatürk her yönüyle bir bütündür. T.B.M.M ona bu soy adını, onun için vermiştir.

ATATÜRK dünyada, sadece içimizdeki sekizinci düvelin torunları tarafından sevilmiyor.Eh ne yapalım katlanacaklar,işte ara sıra böyle ortaya çıkıp öksürecekler,onlar öksürdükce bizler saflarımızı sıklaştıracağız.Son milli bayramlarda görüldüğü gibi,onlar bizim sigortamız olarak hayatlarına devam edeceklerki bizler,sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilelim.

Dünyada ne kadar tanınıyor sanıyorsun sen Atatürk'ü? madem öyle neden Rus Kemalizm'i falan yok Stalinizm var ama? Siz Atatürk'ü sürekli sevip sevmeme noktasına çekiyorsunuz kimse sevmek zorunda değil istediğiniz kadar da küfredin kayda değer bir yanı yok ama siyaset muhalefet gerektirir Atatürk'ün politikaları da eleştirilir helede üzerinden 100 yıla yakın zaman geçmişse eleştirilmesi kaçınılmazdır.

Tanrı'nın işi, insanlığın işi, gerçeğin işi, iyinin işi, doğrunun işi, özgürlüğün işi ve daha niceleri. Bunların hiçbiri benim işim değildir, benim işim sadece benim olandır ve o genel değil, biriciktir, benim gibi.

Hiçbir şey beni aşacak yücelikte değildir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Kas 2012, 20:36 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

deadliftbrah yazdı:
spartacus yazdı:
deadliftbrah yazdı:

Siyasi Atatürk'te ne fark var..?
Cumhuriyeti kim kurdu..?
Anayasa ve kanunlarla seni kim medeni uygarlıklar seviyesine çıkardı..?
Onca medeni inkılabı kim yaptı..?
400-500 yıl gerideyken kim yükseltti seni..?
Bak hiç askeri sömürü yapmadım..?

Atatürk'ün siyaseti sorgulanamaz mı diyorsun sen şimdi bana? :) 400-500 yıl ileri gittiğimizin kıstası ne? Kaç yıl kaldı avrupa ile aramızda onu da sayabildin mi?

Yusuf Kartal yazdı:
deadliftbrah yazdı:

deadliftbrah;
Atatürk her yönüyle bir bütündür. T.B.M.M ona bu soy adını, onun için vermiştir.

ATATÜRK dünyada, sadece içimizdeki sekizinci düvelin torunları tarafından sevilmiyor.Eh ne yapalım katlanacaklar,işte ara sıra böyle ortaya çıkıp öksürecekler,onlar öksürdükce bizler saflarımızı sıklaştıracağız.Son milli bayramlarda görüldüğü gibi,onlar bizim sigortamız olarak hayatlarına devam edeceklerki bizler,sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilelim.

Dünyada ne kadar tanınıyor sanıyorsun sen Atatürk'ü? madem öyle neden Rus Kemalizm'i falan yok?

Ben Atatürk'ün siyaseti sorgulanmaz demedim...Yalan yanlış kelimelerle cevap vereceğine bir daha dikkatli incele...
Ben Atatürk'ün askeriyede ne kadar başarılıysa siyasettede biro kadar başarılı olduğunu vurguluyorum...Tabi anlayana...Askeri hiçbir sömürü yapmadan Atatürk'ün yaptığını kısaca anlattım...
Osmanlı sence geride kalmış değil miydi yani..?Tam teslimiyet diye haykıran hocalar...İngiliz veyahut Amerikan mandası altına girelim diyen halk...Hala padişahtan bir şeyler bekleyen insanlar...Padişahlık sisteminin devam etmesini beklerken herkesin eşit olduğu söyleniyor sence bu 10 yıllık bir ileri götürmedi midir..?
..?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Kas 2012, 20:48 
Katılımcı Üye

spartacus yazdı:
Ben Atatürk'ün siyaseti sorgulanmaz demedim...Yalan yanlış kelimelerle cevap vereceğine bir daha dikkatli incele...
Ben Atatürk'ün askeriyede ne kadar başarılıysa siyasettede biro kadar başarılı olduğunu vurguluyorum...Tabi anlayana...Askeri hiçbir sömürü yapmadan Atatürk'ün yaptığını kısaca anlattım...
Osmanlı sence geride kalmış değil miydi yani..?Tam teslimiyet diye haykıran hocalar...İngiliz veyahut Amerikan mandası altına girelim diyen halk...Hala padişahtan bir şeyler bekleyen insanlar...Padişahlık sisteminin devam etmesini beklerken herkesin eşit olduğu söyleniyor sence bu 10 yıllık bir ileri götürmedi midir..?
..?

anlamadığın yer de burası ya "senin için" başarılı. başarılı olmadığını düşünen bir çok insan da var ama onlar "liboş" "yedi düvelin çocukları" "ermeni" "Türk kanı taşımıyorlar" "hainler" değil mi? buradan ileri gitmiyor ki bir kemalistle tartışma :) benim ne düşünüp düşünmediğim kısmına daha gelemedik henüz kemalistlerle malesef :) hele bir Atatürk'ün de eleştirebileceğini fikirlerinin değiştirilebileceğini yada yenilenebileceğini anlayacak olgunluğa gelsinler sonra tartışırız eleştiriye bir kapılar açılsın önce :)

Tanrı'nın işi, insanlığın işi, gerçeğin işi, iyinin işi, doğrunun işi, özgürlüğün işi ve daha niceleri. Bunların hiçbiri benim işim değildir, benim işim sadece benim olandır ve o genel değil, biriciktir, benim gibi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Kas 2012, 20:53 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

deadliftbrah yazdı:
Dünyada ne kadar tanınıyor sanıyorsun sen Atatürk'ü? madem öyle neden Rus Kemalizm'i falan yok?

deadliftbrah ; onu biz unutsak dünya unutmaz. Atatürk dünyada var olan tüm dokdirinlerin en hareketli zamanında kendini kabul ettirmiş,bu gün devrinin tüm liderleri yok olmuşken,o ebediyete kadar varlığını sürdürecek tek liderdir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Kas 2012, 21:24 
Katılımcı Üye

Yusuf Kartal yazdı:
deadliftbrah yazdı:

deadliftbrah ; onu biz unutsak dünya unutmaz. Atatürk dünyada var olan tüm dokdirinlerin en hareketli zamanında kendini kabul ettirmiş,bu gün devrinin tüm liderleri yok olmuşken,o ebediyete kadar varlığını sürdürecek tek liderdir.

işte kemalist siyaset.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 00:06 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Asker Atatürk'e benim sözüm yok.Takdir ederim.
Siyasetçi Atatürk'ün politikları ise herzaman eleştirilecektir.İçinde birçok aşırılıklar ve hatalar var.
Elbette bunu yapanlar saldırıya uğrayacak.Ben alıştım.

"Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)
Hz Muhammed S.A.V

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 19:29 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Öteki yazdı:
Siyasetçi Atatürk'ün politikları ise herzaman eleştirilecektir.İçinde birçok aşırılıklar ve hatalar var.

Bu benzetme Atatürk'e saygısızlık olur ama sen Atatürk'ün yerinde olsan nasıl bir siyasi politik? izlerdin.

Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.(Hz. Muhammed.S.a.v)

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.(Yavuz Sultan Selim)

Ne mutlu Türküm diyene!(Mustafa Kemal Atatürk)
Türklük bedenimiz,İslamiyet ruhumuzdur.Ruhsuz beden ceset olur.(Alparslan Türkeş)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 20:32 
Kıdemli Üye

uğurkesim yazdı:
Son günlerde televizyon kanalları Atatürk'e pek vakit ayırır oldular Atatürk'ü sevmediklerini itiraf ettiriyorlar ne idüğü belirsiz, kendini yazar zanneden takunyacı güruha. Onlar bu cumhuriyeti kuran kendilerinin bile velinimeti olan Atatürk'ü sevemiyorlar bir türlü, Mustafa Kemal'i değerlendirebilecek zekadan yoksunlar onlar Mustafa Kemal'i istismar ederek bir takım yerlere,birtakım kişilere yalakalık ediyorlar.İşte bu bir yerlere varacaklarını zanneden zavallılar, bu soysuzluklar la Mustafa Kemal milli mücadele yıllarındada çok mücadele etmişti.
Üstelik bunlar değersiz kişiler Mustafa Kemal'i sevseler ne olur sevmeseler ne olur.Esas olan program yapımcılarının o tv yi yöneten zihniyet patronlar. Bir gün bunlar kaybolup gidecekler ama Atatürk ve Türkiye cumhuriyeti ilelebed yaşayacaktır!

Hiç kimse birileri istedi diye sevmek zorunda değildir.Zaman geliyor evlat kendini doğuran büyüten ana babasını bile sevmiyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 20:54 
Onursal Üye

adnan07 yazdı:
uğurkesim yazdı:
Son günlerde televizyon kanalları Atatürk'e pek vakit ayırır oldular Atatürk'ü sevmediklerini itiraf ettiriyorlar ne idüğü belirsiz, kendini yazar zanneden takunyacı güruha. Onlar bu cumhuriyeti kuran kendilerinin bile velinimeti olan Atatürk'ü sevemiyorlar bir türlü, Mustafa Kemal'i değerlendirebilecek zekadan yoksunlar onlar Mustafa Kemal'i istismar ederek bir takım yerlere,birtakım kişilere yalakalık ediyorlar.İşte bu bir yerlere varacaklarını zanneden zavallılar, bu soysuzluklar la Mustafa Kemal milli mücadele yıllarındada çok mücadele etmişti.
Üstelik bunlar değersiz kişiler Mustafa Kemal'i sevseler ne olur sevmeseler ne olur.Esas olan program yapımcılarının o tv yi yöneten zihniyet patronlar. Bir gün bunlar kaybolup gidecekler ama Atatürk ve Türkiye cumhuriyeti ilelebed yaşayacaktır!

Hiç kimse birileri istedi diye sevmek zorunda değildir.Zaman geliyor evlat kendini doğuran büyüten ana babasını bile sevmiyor.

İşte onlara ''vefasız, nankör'' deniyor. Çaktın mı adnan07?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 21:45 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

sabit yazdı:
adnan07 yazdı:
uğurkesim yazdı:

İşte onlara ''vefasız, nankör'' deniyor. Çaktın mı adnan07?

Bu biraz ağır olmuş :lol:

Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.(Hz. Muhammed.S.a.v)

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.(Yavuz Sultan Selim)

Ne mutlu Türküm diyene!(Mustafa Kemal Atatürk)
Türklük bedenimiz,İslamiyet ruhumuzdur.Ruhsuz beden ceset olur.(Alparslan Türkeş)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 22:29 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

deadliftbrah yazdı:
spartacus yazdı:
..?

anlamadığın yer de burası ya "senin için" başarılı. başarılı olmadığını düşünen bir çok insan da var ama onlar "liboş" "yedi düvelin çocukları" "ermeni" "Türk kanı taşımıyorlar" "hainler" değil mi? buradan ileri gitmiyor ki bir kemalistle tartışma :) benim ne düşünüp düşünmediğim kısmına daha gelemedik henüz kemalistlerle malesef :) hele bir Atatürk'ün de eleştirebileceğini fikirlerinin değiştirilebileceğini yada yenilenebileceğini anlayacak olgunluğa gelsinler sonra tartışırız eleştiriye bir kapılar açılsın önce :)

Atatürk'ün fikirleri sorgulanabilir,tartışılabilir sonuçta Allah'ın emri değildir...Ama Atatürk'ün bugüne kadar siyasi yaşamında yaptıkları ve başarıları kimse tarafından gözardı edilemez bu başarı bana veya sana göre değil halka göre belirlenir...
Halk Hatay'ın anavatana katılmasını,Cumhuriyet'in kurulmasını,tam bağımsızlığımızı ve daha birçok şeyi başarı olarak adlandırır...
Benim kastettiğim başarıda budur...
Ben bir kemalist olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim Atatürk'ün fikirleri,düşünceleri ve yaptıkları rahatlıkla tartışılabilir (saygı kuralları çerçevesinde)...Ama asla gölge düşürülemez...
Zaten tartışıyoruz da...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 22:31 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Öteki yazdı:

Bence rahat ol...Sen saygı kuralları çerçevesinde Atatürk'ün siyasi yanını istediğin kadar eleştirebilirsin...
Bu arada askeri başarının herkes tarafından kabullenmesine sevindim...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 23:05 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bozkurt37
Ben Atatürk'ün yerinde olsaydım
daha ılımlı,daha mutedil,
toplumun beli bir kesimi tarafından değil bütünü tarafından benimsenebilecek
zamana yayılmış,
toplumun tarihsel sürekliliği ile uyumlu
toplumun dini değerlerini dışlamayan
bir modernleşme yolu izlerdim.
Ben yaptım oldu.Asarım,keserim,yakarım ile devrim olmaz ve olmadı da.
Elbette bugün bunu söylemk kolay.Tarih Biliminde de keşke olmaz.
Ancak
Bence Kazım Karabekir Paşa'nın modernleşme düşüncesi çok daha sağlıklı bir yol olurdu ve bugün yaşanan sorunlar yaşanmayabilirdi.Maalesef Kazm Karabekir Paşa'nın başına gelenler çok üzücü.Böyle bir kumandan böyle bir sonu hak etmedi.

Spartacus
Edep sınırları nelerdir?Mesela ben Atatürk'e diktatör desem sınırı aşmış olurmuyum?

"Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)
Hz Muhammed S.A.V

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Kas 2012, 23:08 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

.[/quote]

İşte onlara ''vefasız, nankör'' deniyor. Çaktın mı adnan07?[/quote]

Sadece nankör denmiyor
zaman zaman
Ermeni
Dinci
Yobaz
Vatan haini
Kürt İslamcı
dendiğine de ben çok şahit oldum.

Hz Muhammed S.A.V

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Kas 2012, 00:13 
Onursal Üye

Öteki yazdı:
.

İşte onlara ''vefasız, nankör'' deniyor. Çaktın mı adnan07?[/quote]

Sadece nankör denmiyor
zaman zaman
Ermeni
Dinci
Yobaz
Vatan haini
Kürt İslamcı
dendiğine de ben çok şahit oldum.[/quote]

Kendisini büyüten annesini, babasını sevmeyenlere mi?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 11 sayfadan 10. sayfa   [ 161 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.