Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 12:37

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Atatürkün Ismet Inönüye Dersim hakkinda verdigi uyari.
İletiTarih: 17 Oca 2013, 23:57 
Kıdemli Üye

Bakin Mustafa Kemal Atatürk sözde Kürt Problemi hakkinda Ismet Inönüye verdigi uyariya.

http://www.cafrande.org/?p=24554

Bence bu cok anlamlidir. Bir Milletin kendi arasinda baska bir Millete yer vermesi, bir Devletin gelecegi icin cok tehlikelidir. Bir Devlet sadece bir Millete hizmet eder ve onun kanunlarini, Dilini empoze edebilir. Iki Millete ayni zamanda hizmet etmeye calisan bir Devlet hic kimseye hizmet edemez hale gelir.

Atatürk 1938 zehirlenmistir. Bunu sadece Türk Devletinin yüksek kademelerine ulasabilen birisi yapmis olabilir.

Atatürk ölmeden önce Celal Bayarin Cumhurbaskani olmasini arzu ediyordu, ama o ölür ölmez Ismet Inönü öne gecti ve ilk isi Atatürkün resmini Banknotlardan sildirmek oldu. Kendi resmini yapistirdi, millis sefligini ilan etti!

Bunu cok anlamli buluyorum ve Atanin zehirlenmesinin Ismet Inönünün cok isine yaradigina inaniyorum artik.

Bakin Atatürkün Nasi Etnografya Müzesinde bekletildi ve Ismet Inönü onu ebedi Huzuruna kavusturmak icin hic birsey yapmadi. Ondan sonra gelen Hükümetler ancak bunu yapabildi.

Ismet Inönü ve Kemal Kilicdaroglunu enteresan buluyorum. Bunlarin Etnik kimliklerini arastirisaniz, sizde enteresan bulacaksinizdir.

Okuduklarima göre söyle anlam cikariyorum. Ismet Inönü Atatürkün hasta oldugunu biliyordu ve ölmesini bekliyordu. Devletin idaresini ele almak icin. Bu zamanda Atatürkü uyutmak icin kösklerde yasatip, onun Türkiyenin Günlük siyasetinden uzak durmasini istedi.

Mustafa Kemal keskin Akli ile bunu ama kisa sürede anladi ve esprilerle Inönüye gönderme yapip, onun Basbakan olarak istifasini sagladi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Atatürkün Ismet Inönüye Dersim hakkinda verdigi uyari.
İletiTarih: 18 Oca 2013, 00:25 
Onursal Üye

-Açtığınız başlığın altına yazdıklarınızı konu ile nasıl bağdaştırdınız anlayamadım.

-İnönüye nasıl bir uyarı vermiş?

-Verdiğiniz linkte anlatılanların konu başlığıyla alakası nerede?

-Tunceli/Dersim ile ilgili daha detaylı önceden açılmış konu var. :arrow: viewtopic.php?f=1&t=6337&hilit=dersim+isyan%C4%B1

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Oca 2013, 09:41 
Kıdemli Üye

Ben bir defa söyle okudum ve Bu yukardaki yazidaki baglantiyi kurdum,

Ismet Inönü ve Atatürk dersim Olayini tartismis ve Inönü Kürtlere hak tanimayi önermis.

Burda Atatürkten bahceye davet edilmis ve orda Atatürk ona Ciceklerin arasindaki kötü Otlari göstermis. Inönü bunu niye bana gösteriyorsun pasam? diye sorunca, söyle cevap vermis. "Bak Ismet, Burda Cicekler birde kötü otlar var" demis. "Ya cicek olmayi tercih ederler ve bahceye katkilari olur, yada kötü Ot olup yolunurlar."

Bunu bulunca burda paylasacagim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Oca 2013, 09:44 
Kıdemli Üye

Aha buldum 2 cesitli kaynaktan anlatmak istedigimi.

http://www.estanbul.com/bahcede-lalenin ... 70933.html

http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-305577.html

Benim fikirlerim bazen komplike oldugu icin iyice/basitce herkesin anlayabilecegi sekilde anlatamiyorum, ama kesinlikle dogrudu söyledikllerim.

En son Mahmut.Barlass tarafından, 18 Oca 2013, 09:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Oca 2013, 09:50 
Kıdemli Üye

birsey daha belirtmek istiyorum. Atatürk burda Insanlari kast etmiyor yolunmus ciceklerle. Zihniyetleri kast ediyor. Türkiye Cumhuriyeti gibi kan olayina dayanmayan Bir Devlette ben Türk degilim kürtüm, yada Türk degilim hepimiz ermeniyiz diyenler Türkiye Cumhuriyetinin Düsmanlaridir ve Meseleleri Kültürel hak felan degildi. Bu yalanlara kanmayin. Ben Kürtüm Türk degilim diyenler Türkiye Cumhuriyetinden toprak talep eden Düsmanlardir. Bir Ingilizden, Yunandan, Ermeniden Farki yoktur.

Düsmanlarla ve kötü otlarla Mücadele etmeliyiz. Bakin Suriyede ve Yugoslavyada zamaninda bu bölücü Fikirlerle mücadele etmeyen Devletler bertaraf olmustur.

Bana Irkci diyen Atatürkede Irkci demesi lazim, cünkü ben onun Fikirlerini savunan bir Kemalistim.

En son Mahmut.Barlass tarafından, 18 Oca 2013, 10:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Oca 2013, 10:00 
Kıdemli Üye

ATATÜRK yazdı:
Azınlıkları söküp attım . İsmet, ben “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünü boş yere söylemedim… Kendini Türk hisseden herkes bu vatanın özevladı…

Kaynak: http://www.estanbul.com/bahcede-lalenin ... 70933.html

Ismet Inönü gibi akillari yetmeyenlerin Türkiyede tükendigi Gün ve hepimizin Atayi anladigimiz Gün ozaman Türkiye Huzura ve Refaha kavusacaktir.

Sadece kendileri Irkci olanlar Mustafa Kemale Irkci diyebilir. Mustafa Kemalin Ne mutlu Türküm DIYENE kelimesi her irk ve din mensubunu davet eden celaletin ruminin/mevlananin "Kimsen, neysen gel, yinede gel" sözüne esdegerdir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Oca 2013, 10:04 
Kıdemli Üye

Bundan dolayi Ziya Gökalp Türktür, ve Mustafa Kemal Atatürk Dünya Tarihinde gelmis gecmis en ileri Görüslü Liderlerden birisidir.

Resim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Oca 2013, 20:06 
Kıdemli Üye

Konuya hic Yorum yokmu? Ilginizi cekmiyormu? Atatürkün kim oldugunu ve gercek Fikirlerini ögrenmek isteyen yokmu?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.