Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Oca 2018, 00:43

Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 4. sayfa   [ 65 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Necip Fazıl'dan Nazım Hikmet'i bitiren hitap!
İletiTarih: 30 Ekm 2008, 17:11 

Ruh Adam yazdı:
""""ewt ezan sız Türk olmaz istesenizde istemesenizde............ """"

Bu söz ne demek biri bana açıklasın o zaman?

Benim bütün yorumum bunun üstüneydi?

Ki kaldı ki Yavuz'un hataları sana göre doğru ne demek?

Kürt sorununu başımıza bela eden kişi kendisi.

Atatürk'ün yanlışları deyip ortalıklarda geziyorsunuz.Kardeş,
onun doğruları olmasaydı , sen şimdi kilisede İsa'nın önünde garip garip hareketler yapıyordun hatırlatırım.

o mesele oralara giderse fatih olmasa yavuz olmasa atatürk yetişebilecekmiydi be birader lütfen senden vallahi billahi senden her ne kadar düşüncelerimiz görüşlerimiz ayrı olsada bu kadar dar kapsamlı görüş anlayışı beklemem
yavuzla ilgili iftirayı kaç defa okduum bunu senle tartışmaya hazırım öncelikle şu şiirdne bir girişi yapalım sne devam ettirirsin tabi ki istersen

YAVUZ SULTAN SELİM HAN'ın Şah İsmail'e karşı savaşa giderken Çaldıran'da yaptırdığı sebil çeşmenin üzerine kendisi tarafından yazdırılmıştır!

Yarab;Kürdü Kürt eyle,
Ayağını dört eyle,
Ya eşeği Kürt eyle,
Ya kürdü eşek eyle.

Leyleği yılan için,
Lazı yalan için,
Kürdü talan için mi
Yarattın yarab?

Yarabbi kürde fırsat verme,
Dehre sultan olmasın,
Ayağını çarık sıksın,
Karnı doymasın,

Vur sopayı,
Al aşarı,
İflah olmasın!

Yarabbi;ol çeşmeden
Kafir içsin,Rum içsin,
Kürde nasip olmasın!

ezan meselesine gelince mete han zamanında ezan yoktu sanırım kardeşim bir sözü bu kadar geniş düşünmenide beklemem muhsğin başkabnın o sözü bugün için geçerlidir bugün evet ezansız Türk olmaz çünkü bugün türkü yoğuran değerler yumağı EZANDIR

Sayfa başı

İletiTarih: 30 Ekm 2008, 17:28 
Onursal Üye

Bir kere Muhsin Beyinizin tezi şurda yanlışlığa düşüyor.Araplar ota böceğe taparken, Türkler o zamandan ulu bir Tanrı'nın tek yaradanın varlığını biliyorlardı.Bu yüzden Türk herşeyden önce Türk'tür.Bir sıfata bir ezgiye ihtiyacı yoktur.

yavuz Selim konusuna gelicek olursak Yavuz'un savaştığı Safevi Devleti Osmanlı'dan kat ve kat daha Türk'tür.Yavuz farsça şiirler yazarken, İsmail Türkçe yazıyordu.Çaldıran Savaşı bu yüzden Türk Tarihinin en acılı savaşlarından biridir.Daha doğrusu bir mezhep savaşıdır.Safevileri destekleyen alevi Türkmenler Yavuz tarafından katledilmiştir.Onların yerlerine sünni bir halk getirilmiş, kürtlere bölgede yerleşme imkanı sağlanmıştır.Kısacası Şiilerin hakim olduğu ve alevilerin desteklediği Safeviler yenilmiş, yerine sünni Osmanlı gelmiştir.

Alınan halifelik ünvanı bizi geriye götürmüştür.Dindar geçinen yobazlar ve devşirmeler ülke yönetiminde söz sahibi olmaya başlamışlardır.Ve Osmanlı bu kötü yönetime 400 yıl daha ancak dayanabilmiş ve sonunda tarih sahnesinden çekilmiştir.

Ve ayrıca bir rivayet:Yaşlı bir Türkmen Yavuz'un yanına gelerek ""bu kadar dert ,bu kadar eziyet ,bu kadar Türk kanı , bu kadar yetimin göz yaşı akarken sen keyifle bu zulmü izliyorsun.Bu keyif sırtında dağ olsun der."" aradan fazla gecmeden Yavuz sırtında büyük bir çıban çıkması sonucu ölür.

Ve bir bilgi daha.Be Hey Dürzü şiiri nasıl Neyzen Tevfik'in değilse senin yazdığın şiirde Yavuz'un değildir.Kim tarafından yazıldığı bilinmemekle birlikte Yavuz'a (neden böyle birşey yaparlarsa, kürtlere bu kadar özgürlük veren birisi neden böyle bir şiir yazsın) ithaf edilmiştir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Ekm 2008, 17:43 
muhsin başkanla ilgili konuda alcılarını tamamen kapğamışsın yada benim yazdıklarımı okmuuyorsun hala tepeden saçma sapan şeyler söylüyorsun güzel kardeşim senin yazdıklarını okuyupta benim sana derdimi anlatmak istediğim yazıları okumayanlar hakikaten benim hakkımda pek iyi birşey düşünmezler biraz daha birbirimizin ne demek istediğini anlamaya gayret lütfen

şöyle bir tarihe baktığmıızda Türk devletlerinin en çok darbe yediği en çok ihanete uğradığı en çok kalleşliklere uğradığı kesim maalesef ki alevilerdir siz buna türkmen dersiniz bende milliyetsiz ruhsuzlar derim
osmanlı devleti varlığıyla ve bütünlüğüyle büyük bir imparatorluk olma yolundayken osmanlı devleti balkanlara Türk mührü ve islam mührünü vururken irandaki safevi sözde Türk devleti osmanlı devletinin bütünlüğüne kast eylemiştir osmanlı devletindeki alevi kesmi kışkırtarak anbadoluda çeşitli isyanlar çıkarmaya sebep olmuştur hatta şah ismail o kadar ielri gitmiştir ki kendi ajanlarını anadoluya sokarak şahkulu isyanları çıkartarak osmanlı devletinin bütünlüğüne resmen kasteylemiştir böyle bir durum mevcutken osmanlı devletinin topraklarına içerdeki hainlerle birlikte bir devlet kast ediyorken yavuz sultan selimin yapması gereken ney idi ihanet edne bedelini öder bu Türk devlet geleneğüinde var olan birşeydir iahent eden kesim soyuna bakmaksızın mezhebini bahane ederek osmanlıya ve onun davasına şihanet etmiştir iran safevi devleti ise osmanlı devletinin balkanlarda ilerlemesine karşın aç gözlülükle doppğudakiş toprakjlarında hak iddia etmiştir yavuz sultan selim devleti koruma refleksi ile hareket etmiştir
peki ya yavuz sultan selim olmasaydı nolacaktı iranda gelişen safevi şii tehlikesi iyiden iyie artacak osmanlı devleti anadoluda huzur ve güvenliği sağlayamayacak ve iran devleti osamnlı anadolusunun büyük bir ksımını alacak bunu ben demiyorum belgeler söylüyor yavuz sultan selim eğer zamanında bu müdaheleyi yapmasaydı binlerce şahkulları osmanlı ve dolayısıyla Türk bütünlüğüne kast edeceklerdi kaldıki bu tehlike bir tek çaldıranla bastırlamamış ve Türk tarihinde en fazla iran ve ruslarla savaş yapmamaıza sebep olmuştur peki bundna donraki süreci düşünebiliyormusun senin benim balkan Türkiye kaybedildikten sonra üç kıtaya yayaılan azami imparatorluk gittikten sonra sığınacak bir diyarbakrıın bir hatayın kalmayacaktı

kimin daha Türk oldupu meselsine gelince o dönemdeki farsça ve arapça edebi kullanımları bugün dilimizin bu kadar leziz ve zengin olmasının en büyük etkendir tabii ki bu biraz abartılmış ve dilimiz tahribata uğramıştır ancak biz bugün bu tahrşbatı yaşamıyoruz dilmize getirilen zenginlikleri yaşıyoruz bu sbeepten o Türkçe söylemiş o arapça söylemiş gibi basit bir tartışmadan öte daha derin konulara girmeyi yeğlemekteyim

alınana halifelik bizi geriyemi götürmüş yuhh artık milli mücadleemizdeki şehitlerimizin yediği lokmada bile hilafet makamının islam dünyasında ki eşsiz yerimiz ve önemimiz var osmanlı devleti halifelik makamının gerekelrini yerine getirmeyi hem islami bakımdan hemde siyasi bakımdan başarmıtşır bununla birlikte çok iyi sonuçlar elde etmiştir büyük hizmetler yapmıştır osmanlı devlketinin gerileme sebebini buna bağlayan ilk defa seni gördüm hadi hayırlısı bakalım daha neleri göreceğiz Allah2tan bir avuçsunuz haa yoksa sizinle baş edilmezdi ikinci bir chp zihniyetini bu memelket kaldıramaz

osmanlı devleti büyük devket yapısıyla o geirlediği dönemden beridir büyük bir ablukayla müadele etmiştir batıda avrupa kuzeyde rusya doğuda sapıtmış iran ve bu koskova devlet bu büyük ablukaya karşın 200 yıl varolma mücadelesi vermiştir bunu o anadoluyu peşkeş çektiğin iranlı şii efendilerin yerine getirebilecekmiydi öz ve öz Türk öz ve öz İSLAM abadolu coğrafyasını müdafa edebileceklermiydi bir de bunu düşün

Sayfa başı

İletiTarih: 30 Ekm 2008, 20:32 
Onursal Üye

Bana Irkçı diyene de bakın Aleviler hakkında neler diyor.Senin yaptığın da bir nevi ırkçılık olmuyor mu?

Farklı şeylerden bahsediyoruz.Konunun uzamasına gerek yok.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Ekm 2008, 02:52 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

[quote="Ruh Adam"]Bana Irkçı diyene de bakın Aleviler hakkında neler diyor.Senin yaptığın da bir nevi ırkçılık olmuyor mu?

Farklı şeylerden bahsediyoruz.Konunun uzamasına gerek

ya ruh adam alevi karşıtlığını nasıl oluoda ırkçılığa bağlıyosun bende karşıyım alevilere ama ırkla bir alakası yok sırf aleviik aslen siyasi bir meseleden çıkıp kendini meshep ilan etmes ve islamda yeri olmayan şeyleri müslümanım diye yapıyo olması.......yani ırkçılıkla lgili bir durum yok..............

"insanın en aşağısı din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır..."

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Ekm 2008, 03:01 
Onursal Üye

smaug yazdı:
Ruh Adam yazdı:
Bana Irkçı diyene de bakın Aleviler hakkında neler diyor.Senin yaptığın da bir nevi ırkçılık olmuyor mu?

Farklı şeylerden bahsediyoruz.Konunun uzamasına gerek

ya ruh adam alevi karşıtlığını nasıl oluoda ırkçılığa bağlıyosun bende karşıyım alevilere ama ırkla bir alakası yok sırf aleviik aslen siyasi bir meseleden çıkıp kendini meshep ilan etmes ve islamda yeri olmayan şeyleri müslümanım diye yapıyo olması.......yani ırkçılıkla lgili bir durum yok..............

Kardeşim Irkçılıkdan anladığınız ne sizin?Bu kadar dar bakmayın.

Siz dinde ayrımcılık yapıyorsunuz ben ırk da ayrımcılığı yapıyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Ekm 2008, 04:01 
Ruh Adam yazdı:

Farklı şeylerden bahsediyoruz.Konunun uzamasına gerek yok.

tarih yanıltmaz bu milletin en çok ihanet gördüğü kesim alevilerdir bu dünde böyleydi bugünde böyledir yarında böyle olacaktır siz onu SAF Türk olarak görebilirsiniz

Sayfa başı

İletiTarih: 31 Oca 2009, 12:35 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Rus sevdalısına çok güzel bir hitap olmuş.

İhaneti seyreyleyin perdedeki delikten
Bu hesap sorulacak Apo denen köpekten!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Oca 2009, 15:10 
Katılımcı Üye

Şiirin havai olmadığını kanıtlayan,somut bir bulgu varmıdır ?

İkisinin de şiirlerini beğenirim. Necip Fazıl'ı fazla tanımam. Ancak Nazım Hikmet muazzam bir şairdir. O rutubetli dört yanı kapalı zindanlardan, dış dünyadan kopuk lakin sanki ordaymışçasına, Şeyh Bedrettin Destanı'nda onbin askerin onuncusuymş gibi, Kuvvay-ı Milliye Destanı'nda Karayılan'ın sağ koluymuşçasına olayları okurken yaşatan bir şairdir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Şub 2009, 13:32 
Kıdemli Üye

Nazım Hikmet bu ülkenin en büyük şairidir.

CEVİZ AĞACI (79661 Hit)

Başım köpük köpük bulut,
içim dışım deniz,
ben bir ceviz ağacıyım Gülhane parkında,
budak budak, serham serham ihtiyar bir ceviz.
Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında.

Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane parkında,
Yapraklarım suda balık gibi kıvıl kıvıl.
Yapraklarım ipek mendil gibi tiril tiril.
Koparıver, gözlerinin, gülüm, yaşını sil
Yapraklarım ellerimdir tam yüz bin elim var,
Yüz bin elle dokunurum sana, Istanbul'a.
Yapraklarım gözlerimdir.Şaşarak bakarım.
Yüz bin gözle seyrederim seni, Istanbul'u.
Yüz bin yürek gibi çarpar, çarpar yapraklarım.

Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane parkında,
Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında

HAPİSTE YATACAK OLANA BAZI ÖĞÜTLER (39435 Hit)

Dünyadan, memleketinden, insandan
umudum kesik değil diye
İpe çekilmeyip de
Atılırsan içeriye,
Yatarsan on yıl, on beş yıl
Daha da yatacağından başka,
'Sallansaydım ipin ucunda
Bir bayrak gibi keşke''
Demiyeceksin,
Yaşamakta ayak direyeceksin.
Belki bahtiyarlık değildir artık,
Boynunun borcudur fakat,
Düşmana inat
Bir gün fazla yaşamak.

İçerde bir tarafınla yapayalnız kalabilirsin,K
Kuyunun dibindeki taş gibi.
Fakat öbür tarafın
Dünyanın kalabalığına
Öylesine karışmalı ki,
Sen ürpermelisin içerde,
Dışarda kırk günlük yerde yaprak kımıldasa.
İçerde mektup beklemek,
Yanık türküler söylemek bir de,
Bir de gözünü tavena dikip sabahlamak
Tatlıdır ama tehlikelidir.

Tıraştan tıraşa yüzüne bak,
Unut yaşını
Koru kendini bitten,
Bir de bahar akşamlarından;
Bir de ekmeği
Son lokmasına dek yemeği,
Bir de ağız dolusu gülmeyi unutma hiçbir zaman.
Bir de kimbilir,
Sevdiğin kadın sevmez olur,
Ufak bir iş deme,
Yemyeşil bir dal kırılmış gibi gelir,
İçerdeki adama.
İçerde gülü, bahçeyi düşünmek fena,
Dağları, deryaları düşünmek iyi.
Durup dinlenmeden yazmayı,
Bir de dokumacılığı tavsiye ederim sana,
Bir de ayna dökmeyi.
Yani içerde onyıl, on beş yıl,
Daha da fazla hatta
Geçirilmez değil,
Geçirilir,
Kararmasın yeter ki
Sol memenin altındaki cevahir!

NAZIM HİKMET

YİNE MEMLEKETİMİN ÜSTÜNE SÖYLENMİŞTİR (51275 Hit)

Memleketim, memleketim, memleketim,
ne kasketim kaldı senin ora işi
ne yollarını taşımış ayakkabım,
son mintanım da sırtımda paralandı çoktan,
şile bezindendi.
Sen şimdi yalnız saçımın akında,
enfarktinda yüreğimin,
alnımın çizgilerindesin memleketim,
memleketim,
memleketim...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Şub 2009, 13:37 
Kıdemli Üye

VATAN HAİNİ (109353 Hit)

"Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet.
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."
Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,
bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un
66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
"Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
hainiyim, ben vatan hainiyim.
Vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.
Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

NAZIM HİKMET

O MAVİ GÖZLÜ BİR DEVDİ (122375 Hit)

O mavi gözlü bir devdi.
Minnacık bir kadın sevdi.
Kadının hayali minnacık bir evdi,
bahçesinde ebruliii
hanımeli
açan bir ev.
Bir dev gibi seviyordu dev.
Ve elleri öyle büyük işler için
hazırlanmıştı ki devin,
yapamazdı yapısını,
çalamazdı kapısını
bahçesinde ebruliiii
hanımeli
açan evin.

O mavi gözlü bir devdi.
Minnacık bir kadın sevdi.
Mini minnacıktı kadın.
Rahata acıktı kadın
yoruldu devin büyük yolunda.
Ve elveda! deyip mavi gözlü deve,
girdi zengin bir cücenin kolunda
bahçesinde ebruliiii
hanımeli
açan eve.

Şimdi anlıyor ki mavi gözlü dev,
dev gibi sevgilere mezar bile olamaz:
bahçesinde ebruliiiii
hanımeli
açan ev..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Şub 2009, 19:01 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Alp Tegin yazdı:
...

Bana bak:
Hey!
Avanak!

* * *

trrrrum,
trrrrum,
trrrrum!
trak tiki tak!
Makinalaşmak
İstiyorum,

* * *

Şiirerim içilmez
Ingiliz tuzu gibi.

Hakikaten, Ingiliz tuzunu, Moskof mushili içilerek yazılmış olan bu satırların üzerine içmek daha doğru olur. Sonra trrrrum diye makine taklidi yapmak hangi şiirin ve hangi zevkin kabul edeceği şeydir? Şiir yalnız taklidi lafizlarla mı meydana gelir? Kelimelerin ahengi yok mudur? Hikmetof Yoldaşın ağzındaki teneke düdüğün sesine çelik pistonlu makinelerin iniltisidir diyebilir miyiz? Hikmetof Yoldaş köpek veya sığır başlıklı şiirler yazsa havlıyacak yada böğürecek mi? Bütün bunlar yalnız şunu gösterir: Nazım Hikmetof Yoldaşta zevk fesada uğramış, tereddi etmiştir.

Bu nihal atsız'ın yazısıdır. Ancak o trumm şiirinde Nazım Hikmet Futürizmi denemiştir. Biliyorsunuz edebiyatta edebi akımları denemek için yazılan bu tür şiirler vardır.

Örn:
Şir bir taştır.
Taş olduğu yerde taştır.
İnsan elinde silahtır.

Şiir yazılmaz, bulunur
Taşın altından
Kuşun kanadından
...
vb. gibi şiirler fazla anlama yer vermesede edebi akımları denemek için yazılır.Hem bence Nazım hikmet Türk şairler arasında ilk 10 da yer alan bir adamdır. Sadece onu okuyanlar bilir. Sizede öneririm. Kirabını bir kütüphaneen bulun. Çünkü siz onun kitabına para vermezsiniz. Sonra o kitabı Nihal Atsız yazmış gibi düşünerek okumaya başla şiirlerinin ne kadar güzel olduğunu görürsün.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Mar 2009, 20:22 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

painter06 yazdı:
bu mektup doğruysa necip fazılın kişiliği ve karakteri gerçekten düşündürücü, nazım hikmeti aşağılayacağına kendi karakterini ele vermiş aslında.
Necip fazılın edebiyatçılığına diecek laf yok ama nazım hikmetle sidik yarıştıracak kadarda edebiyatçı değil...

Üstad Necip Fazıl mı Nazım Hikmetle yarışamaz. Ne kadar zavallsınız. Üstadı bir vatan hainiyle kıyaslıyorsun. Nazım Hikmet, Üstad Necip Fazıl'ın kılı bile olamaz. Eğer bunun tersini düşünüyorsan ya hiç edebiyattan anlamıyorsun, ya da Necip Fazıl gibi bir yeteneğin müslüman ve sağcı bir camiadan çıkmasını çekemiyorsun. Gerçekten senin için çok üzülüyorum. Çok yazık.

Halimi düşünüp yanma Mehmed'im!
Kavuşmak mi?..Belki ..Daha ölmedim!

Necip Fazıl Kısakürek

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Mar 2009, 23:58 
Kıdemli Üye

nazım türkçeyi şiirleriyle dünyaya tanıtmış bu ülkenin en büyük şairidir,mektuba gelince bence nazımı aşağlamak için yazılmış geri zekalıca bir yazı necip fazılı savunanlar IQ larını ölçtürsünler ,eğer illada cevap isteniyorsa necip fazıl NAZIMIN kaba yerlerindeki kıl bile olamaz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Mar 2009, 11:08 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

ahmet yazdı:
nazım Türkçeyi şiirleriyle dünyaya tanıtmış bu ülkenin en büyük şairidir,mektuba gelince bence nazımı aşağlamak için yazılmış geri zekalıca bir yazı necip fazılı savunanlar IQ larını ölçtürsünler ,eğer illada cevap isteniyorsa necip fazıl NAZIMIN kaba yerlerindeki kıl bile olamaz.

Makinalaşmak iseyen en büyük şair haklısın. Necip Fazıl'a laf eden edebiyattan bir gıdım anlamaz. Bu belli.

Halimi düşünüp yanma Mehmed'im!
Kavuşmak mi?..Belki ..Daha ölmedim!

Necip Fazıl Kısakürek

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 4. sayfa   [ 65 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.