Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 00:07

Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 7. sayfa   [ 96 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: En son hangi kitabı okudunuz?
İletiTarih: 10 Oca 2011, 01:39 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

ephtalit yazdı:
Hurinin Çocukları - J.R.R Tolkien

kısmetse yüzüklerin efendisi serisini ve hobitide okuycam yakın zamanda.

bu ne herkes siyasi kitaplar okumuş. kafayı yiceksiniz yakında:)

İşe yanlış kitapla başlamışsınız hocam. Eğer benim gibi Orta Dünya tutkunluğunuz varsa okuma sıralamanızın şu şekilde olmasını öneririm. Silmarillion, Güç Yüzüklerine Dair, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi. Bu kitaplar, kronolojik olarak bakarsak birbirlerinin devamı niteliğindedirler. Eğer Silmarillion'u okumadıysanız, Tolkien'i okumamışsınız demektir. Saygılar...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Oca 2011, 01:46 
Onursal Üye

Evde net yokken daha çok kitap okuma olanagım oluyordu şimdi işten gelince yemek temizlik sonrada biraz mesleki bilgilere göz atayım ardından da net açılıyor evet nette çok yararlı bilgiler var ama kitap okumanın zevki bir başka

Hiç bir zaman kaçıp, kaybolacak kadar CESARET'imi kaybetmedim!!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Oca 2011, 01:54 
Kıdemli Üye

Hürriyet yazdı:

İşe yanlış kitapla başlamışsınız hocam. Eğer benim gibi Orta Dünya tutkunluğunuz varsa okuma sıralamanızın şu şekilde olmasını öneririm. Silmarillion, Güç Yüzüklerine Dair, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi. Bu kitaplar, kronolojik olarak bakarsak birbirlerinin devamı niteliğindedirler. Eğer Silmarillion'u okumadıysanız, Tolkien'i okumamışsınız demektir. Saygılar...

size son derece katılıyorum.silmarillion zaten orta dünyanın başlangıcını anlatıyor değilmi? elflerin-insanların oluşu,valar-morgoth mücadelesi falan.

elime ilk o geçti ondan ilk onunla başladım.en kısa zamanda dediğiniz sıraya göre okuyacağım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Oca 2011, 18:31 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Evet. Hatta sadece Orta Dünya'nın değil bütün dünyanın başlangıcından itibaren hikaye başlıyor. Yüzüklerin Efendisi'inde karakterlerin birer efsane olarak dillendirdiği olaylar, Silmarillion'da detaylı olarak yer alıyor. Ama size tavsiyem, bu kitabı sindire sindire okumanız. Çünkü, diğer kitapların aksine burada anlatım oldukça destansı ve hacim olarak küçük olmasına rağmen içine bir kaç çağı almış bir kitap olduğundan isimler, elfler, cüceler, insanlar, "vala"lar vs. birbirine karışmaya müsait. Kitabın orta bölümlerinde öyle bir öykü var ki, dillere destan: Beren ile Luthien'in aşk hikayesi ayrı bir film olacak bir hikaye. Kitap gerçekten muhteşem. Neyse fazla detaya girmeyeyim de heyecanı kaçmasın. Kitaplardaki haritalardan elinizden geldiğince yararlanmanızı önereririm.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Oca 2011, 18:47 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

O kitaptaki haritada kürdistan var mı?

:lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Oca 2011, 21:15 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Hı hı var. Orda bi de "Orthanc" Kulesi var, kocaman. İşte o kuledeki Saruman var ya, aslında Apo'dur.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 7. sayfa   [ 96 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.