Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Oca 2018, 00:44

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 16 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Cehalet
İletiTarih: 28 Nis 2010, 23:32 
Yeni Üye

Cehalet

Size diyorum cahiller,
Atatürk'ü dinsizlikle sucladınız,
Laikliğe dini karıştırdınız,

Ey cahiller,
Türban türban dediniz,
Cumhuriyetimizi İrana cevirdiniz,
Kürt kardeşlerimize terörist dediniz,

Şimdi de anayasayı değiştirdiniz,
Uyan millet uyan,
Kendini düşünmüyorsan şehitlerini düşün ULAN...!!!

Görüşlerinizi bekliyorum

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Şiir;......... Cehalet....
İletiTarih: 28 Nis 2010, 23:45 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Bu şiir mi şimdi :D

Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Nis 2010, 00:03 
Yeni Üye

Sen dhaa ıyısını yap gorelım emege saygı kardesım

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Nis 2010, 00:28 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Öyle görünüyor ki bazı arkadaşlar şiirde de "muhafazakar"... "Sanat toplum içindir" diyorum ve verdiği mesaj kıymetli olduğu müddetçe biçimin önemi yoktur diye ekliyorum.

Bu arada bu konuyu belli bir süre sonra "Tarih-Edebiyat" bölümüne taşımam gerekecek; haberiniz olsun sayın Türkeş.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Nis 2010, 00:37 
Yeni Üye

Sevgılı Hürriyet muhafazakar derken banamı dedınız merak etımde

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Nis 2010, 00:56 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Yok, şiirinizi "şiir" sınıfına sokmakta zorlanan arkadaşaydı sözüm.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Nis 2010, 01:15 
Yeni Üye

Anladım efendim...Ben elımden geldıgı kadarıyla burda olsun ılerıde gazetecılık yapıcaz orda olsun kalemımle olsun Ataturku suclayanlarla kotuluyenlerle ugrasıcam efendım saygılarla

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 May 2010, 19:21 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Hürriyet yazdı:

Vay vay ben de ne alındım ya :D Yok, ben gerçek hayatta muhafazakar ve milliyetçi olabilirim ama şiirde sembolizmi tercih ederim.

Arkadaşımızın yazdığı şiir, bir Yılmaz Özdil yazısı mahiyetinde olduğu için bu şiir mi diye sordum ben. İkimizin arasında geçen muhabbete daldığın için bir kuyruk acısı var gaaliba...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 May 2010, 20:10 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Manowar yazdı:
Hürriyet yazdı:

Vay vay ben de ne alındım ya :D Yok, ben gerçek hayatta muhafazakar ve milliyetçi olabilirim ama şiirde sembolizmi tercih ederim.

Arkadaşımızın yazdığı şiir, bir Yılmaz Özdil yazısı mahiyetinde olduğu için bu şiir mi diye sordum ben. İkimizin arasında geçen muhabbete daldığın için bir kuyruk acısı var gaaliba...

Senin gibi arkadaşlarla ilk karşılaşmam değil bu forumda. Yani benim için yeni değilsin. Dolayısıyla benim canımı acıtabilmen için bundan çok daha fazlasına sahip olman gerek sevgili dostum.
Şiiri yazan arkadaş hem forumda hem de belki şiirde yeni olduğundan, şevkinin kırılmaması adına ona destek olma ihtiyacı hissettim. Tabi sizin bir üye için bu kadar duyarlı olabilmenizin tek yolu, onun adının "Türkeş" değil de örneğin "Nurcu" vs. olmasından geçiyor olabilir. Ama ben herkese eşitim mirim. O yüzden sen değil de başkası olsaydı arkadaşı yine desteklerdim. Yani seninle alakalı değildi. 8)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 May 2010, 21:10 
Yeni Üye

Hürriyet yazdı:
Manowar yazdı:
Hürriyet yazdı:

Senin gibi arkadaşlarla ilk karşılaşmam değil bu forumda. Yani benim için yeni değilsin. Dolayısıyla benim canımı acıtabilmen için bundan çok daha fazlasına sahip olman gerek sevgili dostum.
Şiiri yazan arkadaş hem forumda hem de belki şiirde yeni olduğundan, şevkinin kırılmaması adına ona destek olma ihtiyacı hissettim. Tabi sizin bir üye için bu kadar duyarlı olabilmenizin tek yolu, onun adının "Türkeş" değil de örneğin "Nurcu" vs. olmasından geçiyor olabilir. Ama ben herkese eşitim mirim. O yüzden sen değil de başkası olsaydı arkadaşı yine desteklerdim. Yani seninle alakalı değildi. 8)

Forumda yenıyım ama sıırde degılım efendım sıırlerım var defterım var hepsını yayınlıcam haksızlıga boyun egmemek ıcın !!!!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 May 2010, 21:22 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Zaten dikkat ederseniz "belki" dedim. Yani şiirde yeni olmanız olasılığını da göz önünde bulundurarak hareket etmeye çalıştım. Bazı arkadaşların, şevk kırmak konusunda endişeleri olmayabilir. Ama ben bu konuda özenli olmaya çalışırım. Bu arada şiirlerinizi ilgiyle takip ediyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 May 2010, 21:34 
Yeni Üye

Çok tesekur ederım efendım sıırlerımle ılgılı goruslerınızıde beklıyorum Saygılarımla

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 May 2010, 23:58 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Hürriyet yazdı:

Yok seni incitme veya canını acıtma gibi bir derdim yok benim. Basit insanlar kişilerle uğraşırlarmış, ben seninle uğraşıp da kendimi basitleştirmem.

Ben şiiri yazan arkadaşın şevkini falan da kırmadım, diğer şiirlerini de okudum ve şiirde iddialı biri olduğunu düşünüyorum. ama bu yazdığının şiirden ziyade siyasi bir propaganda olduğunu düşündüğüm için eleştirdim.

Türkeş mevzuuna gelince; ben milliyetçi biri olarak merhum Türkeş'e saygı duyar ve senden de daha iyi tanırım. Sen en iyisi, bir kemalist olarak Ülkücü camiayı kendi safınıza çekmeye boşuna uğraşma derim ben. Çünki siz ne Türkeş'in adını zikretmeye layıksınız, ne de ülkücüler adına konuşmaya.
Herkes haddini bilsin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 May 2010, 00:27 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

İlk olarak ben herhangi bir şey "ist" değilim. Benim temel değerlerim akıl, mantık ve vatan sevgisidir. Bunu neyle tanımladığınız ve sonuna "izm" koyup koymadığınız beni alakadar etmiyor.
İkincisi "ülkücüler" Allah'a yakın bana uzak olsunlar. Siyasi görüş konusunda en hazetmediğim kitlelerdendir ülkücüler. Ama ben üyelere karşı tutumlarımda siyasi görüş ayrımı gözetmem. Yukarıdaki üyemize yönelik tutumum da onu yanıma çekmek gibi bir tasarıdan değil sadece iyi niyetten kaynaklanıyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 May 2010, 02:11 
Yeni Üye

Hürriyet yazdı:
İlk olarak ben herhangi bir şey "ist" değilim. Benim temel değerlerim akıl, mantık ve vatan sevgisidir. Bunu neyle tanımladığınız ve sonuna "izm" koyup koymadığınız beni alakadar etmiyor.
İkincisi "ülkücüler" Allah'a yakın bana uzak olsunlar. Siyasi görüş konusunda en hazetmediğim kitlelerdendir ülkücüler. Ama ben üyelere karşı tutumlarımda siyasi görüş ayrımı gözetmem. Yukarıdaki üyemize yönelik tutumum da onu yanıma çekmek gibi bir tasarıdan değil sadece iyi niyetten kaynaklanıyor.

Ben ülkücüyüm ama asla faşist değilim olanlarıda sevmem Miiliyetçiyim ama aşırı milliyetçi değilim şiirlerimde yansıtıgım gıbı Ataturku olesıye severım Kemalistte dıyebılırsınız bnm ıcın...

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 1. sayfa   [ 16 ileti ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.