Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Oca 2018, 23:59

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 7 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Olamaz Kardeşim olamaz
İletiTarih: 23 May 2010, 16:44 
Yeni Üye

..... Olamaz kardeşim olamaz....
Ne oluyor size ülkücüler,
Hani Atatürkü severdiniz,
Başbuğumuza bölemi söz verdiniz,

Dokuz ışığa sahip değilmiydiniz,
Sizdemi liberallesiniz,
Nerede sizin o kahraman yiğitliğniz,

Ulan bir ölür bin dirilirdik,
Türklüğü benimsemiştik,
O bayrak o cumhuriyet uğruna,
Ne canlar verdik,

Adından, adam zannettik,
Köpek olduğunu bilemedik,
Yalanmış demmeki o yiğitce sözlerin,
Senin kahpe olduğunu düşünemedik!!

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: ...Olamaz Kardeşim olamaz...
İletiTarih: 24 May 2010, 17:51 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Şiir fikri görüşlerimin tam tersini savunuyor ama şiir yazana her zaman saygım vardır. Kardeşim, bazı yazım hataların dikkatimi çekti. Örneğin ''bölemi'' yerine ''böyle mi'' olmalıydı, ''mi'' soru eki ayrı yazılmalıydı. Benim de çok iyi bir Türkçe'm olmasa da şiir yazan birisinin böyle hataları yapmaması gerektiği kanaatindeyim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 May 2010, 02:20 
Yeni Üye

ugur21370 yazdı:
Şiir fikri görüşlerimin tam tersini savunuyor ama şiir yazana her zaman saygım vardır. Kardeşim, bazı yazım hataların dikkatimi çekti. Örneğin ''bölemi'' yerine ''böyle mi'' olmalıydı, ''mi'' soru eki ayrı yazılmalıydı. Benim de çok iyi bir Türkçe'm olmasa da şiir yazan birisinin böyle hataları yapmaması gerektiği kanaatindeyim.

Kardesım hata yapmısım dogru dıosun Amasıyası fıkır olark bn miileyetciyim bnm milliyetcilik anlayasım Turkesın mıllıyetcılık anlayısıdır oda .Irkcılıgı ve fasıtlıgı reddeden mıllıyetcılık anlayısıdr

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 May 2010, 09:18 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Şiir kabiliyet meselesinden çok azim ve çalışma ile alakalıdır. Aynı şeyi M. Akif'ye dile getirmiştir. Şiiri bir ustalığa benzetiyor şair, üzerinde saatlerce çalışıp ancak o şekilde bir şahaser çıkartabilirsin. Kimseye şiir yetenek işidir, sen uğraşma demiyelim. Yeteneği olmayan herkes biraz çalışma ve teknik bilgi ile gayet güzel şiirler yazabilir. Denenmiştir...

Kardeşim, milliyetçilik konusuna gelirsek; ben her zaman milliyetçiliği yanlış bir düşünce olarak gördüm. Belki de çoğu ırkçı Kürt kimliğine nasıl yaklaşıyorsa bende milliyetçiliğe aynı önyargı ile yaklaşıyorum. Milliyetçiyim diyen hiç bir adamla daha bu güne kadar fikri anlamda ortak bir noktada buluşamadık. Fikirlere saygım, özgürlüğe desteğim vardır. Milliyetçilik olması gereken düşüncelerdendir ve fikri anlama zenginlik yaratacaktır. Eğer saygı çerçevesi içinde tartışabileceksek hiç bir sorun yoktur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 May 2010, 19:21 
Yeni Üye

ugur21370 yazdı:
Şiir kabiliyet meselesinden çok azim ve çalışma ile alakalıdır. Aynı şeyi M. Akif'ye dile getirmiştir. Şiiri bir ustalığa benzetiyor şair, üzerinde saatlerce çalışıp ancak o şekilde bir şahaser çıkartabilirsin. Kimseye şiir yetenek işidir, sen uğraşma demiyelim. Yeteneği olmayan herkes biraz çalışma ve teknik bilgi ile gayet güzel şiirler yazabilir. Denenmiştir...

Kardeşim, milliyetçilik konusuna gelirsek; ben her zaman milliyetçiliği yanlış bir düşünce olarak gördüm. Belki de çoğu ırkçı Kürt kimliğine nasıl yaklaşıyorsa bende milliyetçiliğe aynı önyargı ile yaklaşıyorum. Milliyetçiyim diyen hiç bir adamla daha bu güne kadar fikri anlamda ortak bir noktada buluşamadık. Fikirlere saygım, özgürlüğe desteğim vardır. Milliyetçilik olması gereken düşüncelerdendir ve fikri anlama zenginlik yaratacaktır. Eğer saygı çerçevesi içinde tartışabileceksek hiç bir sorun yoktur.

Kardeşim unutmakı Ataturkun ılkerınden bır tanesı mıllıyetcılıkdı

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Haz 2010, 13:41 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Kardeşim unutmakı Ataturkun ılkerınden bır tanesı mıllıyetcılıkdı

Milliyetçiler düşünsün bunu.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 7 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.